Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesés: a fogamzásgátló után mennyi időt kell várni még a próbálkozással? fórum

Teherbeesés: a fogamzásgátló után mennyi időt kell várni még a próbálkozással? (beszélgetős fórum)


2014. jún. 4. 22:08
Sziasztok nekem valaki tud segíteni? Egy évig szedtem gyógyszert mert a párom is úgy akarta. Már 3hónapja nem szedem az első két hónapban nem volt semmi gond most a harmadikban később jött meg de megjött és nem tartott tovább a szokottnál. 10 nap után volt egy napos de semmi több. Csináltam tesztet az negatív lett dominál voltam alhasi fájdalommal de nem volt semmi szerinte. De viszont úgy érzem magam mint egy terhes nem bírom a kávét nem bírom elviselni a gyerekek samponjat hányinger feszül a hasam. Mi lehet a baj most ürül a szervezetembol vagy mi? Valaki segítsen.
25. Pupyka (válaszként erre: 24. - PrunnerEszter)
2011. máj. 30. 23:35

Szia!

Én is most hagytam abba márciusba,áprilisba meg is jött magától kb úgy mintha gyógyszert szedtem volna.De viszont most van a 2 hónap és már megkellet volna jönnie és 10 napja semmi és elvileg csináltam egy pozitív terhességi tesztet.De 9-én fog kiderülni minden mert megyek az orvoshoz.

De ha nem jön meg szerintem te is menjél orvoshoz biztos ami biztos.

2011. márc. 27. 12:17

Sziasztok!

azt nem tudja véletelen valaki, hogy az utolsó megvonásos vérzés után mennyi idővel kell hogy megint megjöjjön(ha megjön)?

23. baba1977 (válaszként erre: 22. - Postaslanyka)
2009. dec. 6. 18:27
Pár hónap szükséges amig kitisztul az ember szervezete.aztán goooo:d
2009. okt. 29. 19:50
Köszönöm szépen a válaszokat :) én csak 1 évig szedtem a bogyót de ezek után ezerrel koncentrálunk a gyerekre :) semmi várakozás :) és nektek is drukkolok akinek még nem sikerült :) De semmi csüggedés......:)
2009. okt. 29. 18:39

Sziasztok Lányok!

Én közel 10 évig szedtem gyógyszert. Több, mint 2 évet vártam, hogy "kiürüljön a szervezetemből" és hogy a méhnyálkahártyám megvastagodjon. (2007. február 1. óta nem szedek semmit.) 2008. okótbere óta próbálkozunk a Babával, s még semmi!

20. vvicus (válaszként erre: 15. - Bar-Bara)
2009. okt. 29. 17:06
Szerintem is. Nekem bogyó után az első ciklusom 16 napos (14 napos vérzéssel) volt, a második meg 35 napos. Remélem, hamarosan be fog állni. Addig is vitamint szedek, egészségesen étkezem, és sokat mozgok, és próbálok nagyon-nagyon optimista lenni mindennel kapcsolatban, mert én sajnos eléggé pesszimista vagyok.
2009. okt. 29. 15:53
Nekem nem volt gond, én ahogy abba hagytam a szedést rögtön teherbe estem. A dokim azt mondta, hogy változó. Van amelyik szervezet rögtön teherbe tud esni, van akinek várni kell, míg kiürül a szervezetből. Nem lehet tudni. De azt nem mondta nekem senki, hogy rögtön utána nem lehet próbálkozni.
2009. okt. 29. 15:50
Bibi én tegnap hagytam abba:-)) jó lenne ha úgy járák mint Márti!!
17. 2a033963fa (válaszként erre: 16. - Mimmo33)
2009. okt. 29. 15:43
Én azt hittem a bogyó célja a peteérés meggátolása :)
16. mimmo33 (válaszként erre: 7. - 1e8f358d6a)
2009. okt. 29. 14:22

Ez így van. A bogyó „célja” a méhnyálkahártya elvékonyítása;)

Igazából annak kell regenerálódnia ahhoz, hogy teherbe lehessen esni

2009. okt. 29. 13:53

sziasztok :)

én is úgy tudom, ahogy Regina, tényleg nem a kiürülés miatt, hanem hogy beálljon a normális ciklus, stb., vannak sokan, akiknek 2-3 hónapnál előbb nem is sikerül, mert addigra rendeződik a peteérés, stb.

és ha közben esik teherbe valaki,l vagy közvetlen abbahagyás után, akkor sincs baj, a mai gyógyszerek már elég jók...

szerintem sokkal fontosabb egy kis felkészülés a szervezetnek olyan szempontból, hogy egészségesen kell táplálkozni, kerülni a sok E-s kajákat, feltölteni a vitaminháztartást, stb.!

2009. okt. 29. 13:50

Sziasztok!

szerintem teljesen fölösleges bármennyit is várni... mi vártunk több mint egy évet, egy éve próbálkozunk és még nem vagyok terhes...

sokszor könnyebb egyből a bogyó után teherbe esni, hogy a hormonoknak le legyen ideje megborulni...

egyik barátnőm sok évig szedett fog.gátlót, mikor abbahagyta kétszer megjött neki normális időben, azóta 2-3 havonta mesntruál és nincs peteérése... nekik is többet ért volna ha nem várnak szerintem...

2009. okt. 29. 13:48
sziasztok, nekem is azt mondták nem kell várni, és 1 év mire ha nem esek teherbe elkezdenek vizsgálni hogy miért...9 hónap után sikerült:)
12. 2a17240ae3 (válaszként erre: 10. - Marta1981)
2009. okt. 29. 13:43

Szia!

Gratulálok a babához! Már én is alig várom hogy legyek egy közös kicsikénk :)

2009. okt. 29. 13:41
nekem 1 év volt!Tavaly novembertől állt be a ciklusom!Azóta 35 napos.Kb 3 hónapja 30 napos!
2009. okt. 29. 13:41
Szia!Én 5 évig szedtem fogamzásgátlót.Tavaly szeptemberben abbahagytam a szedését október végén már pozitív terhességi tesztet tartottam a kezemben.Júniusban pedig egy egészséges kisfiúnak adtam életet és egy ismerősöm is ugyan úgy volt mint én és ő is egy egészséges babának adott életet.
2009. okt. 29. 13:40
Sziasztok!én két éve hagytam abba októberben és már decembertől próbálkoztunk, de sajnos azóta sincs még semmi!:(
2009. okt. 29. 13:38

Sziasztok!

Én azt olvastam valahol,hogy kell kb 1 év mire teljesen kiürül az nö szervezetéböl a bogyo hatása.Én már 5éve szedem.Nekem még 2 havim van itthon,azt beszedem és utánna abbahagyom.Inkább több legyen az idö,minthogy valami probléma legyen utánna :)

7. 1e8f358d6a (válaszként erre: 1. - Postaslanyka)
2009. okt. 29. 13:35

nem kell várni, a dokim mondta. Én mégis vártam egy hónapot, tehát egy gyógyszer nélküli ciklust. Nem azért, hogy kiürüljön, mert ez baromi nagy hülyeség. A mai gyógyszerek egy-két nap alatt kiürülnek a szervezetből.

Sokkal inkább azért, mert állítólag a fogamzásgátlók elvékonyítják a méh nyálkahártyáját, ezért nagyobb a vetélés valószínűsége. Gyógyszer abbahagyása után viszont ismét vastagodni kezd majd.

6. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 1. - Postaslanyka)
2009. okt. 29. 13:35
Szia annó én is megkérdeztem a dokimat az mondta a fogamzásgátlóban lévő hormonok nem kumulálódnak a szervezetben .De én vártam a próbálkozással 1 hónapot.Sose lehet tudni.
5. vvicus (válaszként erre: 1. - Postaslanyka)
2009. okt. 29. 13:34
Szia! Én szeptember elején vettem be az utolsó bogyót. Elvileg 3 hónapot akartam várni, és december elején belekezdeni a próbálkozásba, de nem voltam még bárányhimlős, múlt héten beadattam magamnak a védőoltást, a másodikat 3 hét múlva adatom be, és onnantól fogva 3 hónapig nem ajánlatos a teherbe esés, szó szerint az van ráírva a betegtájékoztatóra, hogy kerülendő a dolog...:-S Szóval még várnunk kell kábé február végéig a próbálkozással, pedig már annyira rá vagyok hangolódva.
4. 78826dc958 (válaszként erre: 1. - Postaslanyka)
2009. okt. 29. 13:34
Én kb 5 perce beszéltem a dokimmal telefonon,mert konkrétan az volt a kérdésem,hogy ha most,hogy 2 hete elfogyott a gyógyszerem és terhes leszek,megtartható-e a baba!Azt mondta igen.De én Cerazette-t szedtem,mert 5 hónapja volt egy endometrosis műtétem.Azt mondta megtarthatom a babát.
3. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Postaslanyka)
2009. okt. 29. 13:28

Én gyógyszer mellett lettem terhes;)

A mai fogamzásgátlók már annyira kis mennyiségű hormont tartalmaznak, hogy már nem lényeges a több hónapi várakozás. Nem véletlenül van a gyógyszerpapíron is hogyha elfelejtette bevenni,akkor kiegészítő védekezést kell alkalmazni;)

2. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Postaslanyka)
2009. okt. 29. 13:27
Én kb 1,5-2 hónappal utána terhes lettem. A dokim azt mondta 3 hónap míg kiürül...
2009. okt. 29. 13:26
Azt szeretném kérdezni, hogy a fogamzásgátló után mennyi időt kell várni még a próbálkozással? Vagy van e köztetek olyan aki nem várt semmi időt hanem egyből terhes lett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook