Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tegnap lépett életbe az új GYED törvény... fórum

Tegnap lépett életbe az új GYED törvény... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. szept. 15. 11:23

Kedves Fórumozók!

43 éves vagyok, nagyon szeretnénk a most 28 hónapos bölcsődés kislányunk mellé még egy gyermeket, de ezúttal úgy időzítenénk, hogy biztosan jogosult legyek a GYED-re. (Előző szülésem az ominózus 2010. május 1 utánra esett 12 nappal, és nem voltam jogosult a GYED-re, mivel 359 biztosított napom volt, nem volt meg a 365...) Nemrég regisztráltam az Ügyfélkapu rendszerében, és megtekintettem a biztosított időmet (foglalkoztatási jogviszony lekérdezése), mely szerint a GYES idejét is biztosítottnak értelmeztem, de talán tévedek.

Most 7 hónapja (2012.02.20-tól) folyamatos munkaviszonyom van, határozatlan idejű szerződéssel. Ezt megelőzően 2010.10.01-2012.02.19-ig GYES-en voltam, előtte pedig 2009.09.20-2010.09.30-ig határozott idejű szerződéses munkaviszonyom volt.

Kérdésem az, hogy a leírt egészségbiztosítási előzmények alapján mikortól vagyok jogosult a maximális 2 év GYED-re?

Minden választ szeretettel megköszönök!

128. spinneli (válaszként erre: 127. - Ministry)
2010. máj. 5. 11:49

új nap, új kalandok.

:)

127. Ministry (válaszként erre: 124. - Spinneli)
2010. máj. 5. 07:24

Befejeztem az egyetemet, és eltemettem az álmaim :(

Aztán kerestem újat :)

126. spinneli (válaszként erre: 125. - Zsanci79)
2010. máj. 4. 22:23

Igen, sajnos nem mobil, de valamit valamiért ilyen esetben ezt gondolom.


Egyébként a párom és én viszonylag jól fizető munkahelyeket hagytunk ott Budapesten (ahol ugyebár lehetőség is sokkal több van), hogy visszaköltözhessünk vidékre-itt jóval nehezebben találtunk állást, és a fizetéseken is tornázni kell (mindkettőnk most ezen dolgozik), de nekünk megérte, nem bánom, nem panaszkodom miatta mert mi hoztuk ezt a döntést, egyéb érzelmi okok miatt.

125. zsanci79 (válaszként erre: 122. - Spinneli)
2010. máj. 4. 22:18

Hát nemtudom hol laksz, de gyere el felénk, és nézd meg hogy mennyi lehetőség van itt. Csak úgy dúskálunk...Tudom most jön az, hogy el lehet költözni, igen, amid meg itt van azt hagyd itt.

Tudom nem mobil a magyar.

Az utolsó mondatod teljesen jogos, és igaz!

124. spinneli (válaszként erre: 123. - Ministry)
2010. máj. 4. 22:14

és?

mi volt a következő lépés?

123. Ministry (válaszként erre: 122. - Spinneli)
2010. máj. 4. 22:13

harmad éves voltam az egyetemen, amikor az a szakma, aminek tanultam, egy kormányrendeletnek köszönhetően megszűnt, és összevonták egy másik részleggel.


Mellékesbe többe is belevágtam, de mind csak a pénzt vitte.... :S

122. spinneli (válaszként erre: 121. - Zsanci79)
2010. máj. 4. 22:11

Az öngondoskodás elsősorban azt fedi le, hogy olyan munkát találjunk, olyan munkára képezzük magunkat, amit megfizetnek, vagy a főmunkánk mellett találjunk valami mellékest, ha nem vagyunk elégedettek a fizetésünkkel.

Sokkal több lehetőség van az emberek körül, mint azt elképzelik, csak körül kell nézni.


De én elsősorban azokról az emberekről beszéltem, akik a kisujjukat sem mozgatják azért, hogy valami változzon az életükben, és a saját kudarcaikat mindig egy harmadik félre legyen az állam, egy hülye főnök, multik stb. fogják.

121. zsanci79 (válaszként erre: 120. - Spinneli)
2010. máj. 4. 21:55
Teljes mértékben egyetértek az öngondoskodással, csak ahhoz sajnos annyi fizetést kellene adni, hogy tudj öngondoskodni. De ahol éppencsak a hónapról hónapra megélhetés van ott ez nehezen megy, vagyis nem megy. Nagyon sok két kezi tisztességes melós van ezzel így, azok, akikről az utolsó bőrt is lehúzzák. Ők az ADÓFIZETŐK, akik kvázi eltartják az országot. Akkor ők ne vállaljanak gyereket? Nemhinném, hogy saját elkúrt életüket fröcsögik, hanem sajnos nincs lehetőségük a kiugrásra, vagy a mutyizásra, feketézésre, ettől függetlenül, vagy épp ezért tisztességes emberek, és a gyerekükből is embert, életképes embert faragnak
120. spinneli (válaszként erre: 116. - Tamara2009)
2010. máj. 4. 21:06

Csak ismételni tudom magam.

Elsősorban az emberen múlik, hogy tesz vagy nem tesz valamit, nem kicsinyítem az állam szerepét a folyamatban, hisz sok minden rosszul működik, de az embereknek fel kéne fogni, hogy a 20 éve történt rendszerváltással le kell mondaniuk a gondoskodó államról, mert csak ők segíthetnek magukon.

Aki ezt nem fogja fel, fröcsögheti a saját elkúrt életét másra hárítva, csak éppen nem fog előrébb jutni soha, és a gyerekeinek ugyanezt az életképtelenséget fogja megtanítani.

119. Tamara2009 (válaszként erre: 118. - Ministry)
2010. máj. 4. 14:20

De hülyeségek ezek a tanfolyamok! Ismerősömnek azt mondják,azért nem küldik ki címekre,mert a válság miatt állítólagosan nincs munka. Ha nincs munka,akkor minek tanfolyamot indítani? Meg amilyen tanfolyamokat szerveznek,hát hagyjuk már! Arra jó,hogy pár hónapig kapsz némi kis pénz,de nem arra szolgál,hogy segítsen az elhelyezkedésben! Előbb legyen munkakör és ha nincs hozzá ember,akkor indítsanak olyan tanfolyamot,nem így lenne logikus?

Ja és azt,hozzá kell tennem,hogy ismerősömnek 0 munkaviszonya volt,mikor mehetett tanulni,szóval kapott kb.1millió támogatást és 0forintot adózott! Na erre varrjál gombot! :):)

118. Ministry (válaszként erre: 116. - Tamara2009)
2010. máj. 4. 13:50

Anyukámat pl azért nem vették fel egy ilyen képzésre sem, mert túlképzett.

Anno, mikor munkát kerestem, pályakezdőként én is túlképzett voltam, mert állambácsi csak a nyolc általánost befejező tanfolyamokat támogatta a városunkban. :S

117. Tamara2009 (válaszként erre: 115. - Ministry)
2010. máj. 4. 13:37
Hát,de tényleg ez megy! Azért hagyja ezt az állam,mert az ilyen humbuk cégekbe ők is érdekeltek!Ha csak felére csökkenne nálunk a korrupció már nem itt tartanánk!
116. Tamara2009 (válaszként erre: 112. - Spinneli)
2010. máj. 4. 13:35

Van még egy storym,kicsit más téma,de engem igazol!

Ismerősöm jelentkezett a munkaügyin egy tanfolyamra, fél évig kapott minimálbért+fizették a járulékait,utazását,sikeresen levizsgázott,kapott szakmát és utána nem történt semmi,azóta sincs munkája. A munkanélküli központ,ami egy (60ezrese városba van) egy rohadt címre nem küldte el!

Kiszámoltuk,hogy az államnak ez a fél év mindennel együtt több,mint egy millió forintba került és ez csak egy fő egy városban!

Ja és valószínűleg nem is fog tudni elhelyezkedni,ezzel az új szakmájával,mert jellemző az államra,hogy olyan szakmákat támogatnak,amivel kitörölheted a segg.d!

Ennek van értelme szerinted?

Ennyi erővel miért ne lehetne támogatni,hogy több gyerek legyen! Hiszen egy gyerek jó befektetés az államnak,ők tudnának adni munkalehetőséget!

115. Ministry (válaszként erre: 114. - Tamara2009)
2010. máj. 4. 13:32

Lecsapni lecsapott, de mégsem tud semmit tenni.

Amíg kiszabják a bírságot, nem fizetik be, hanem alapítanak egy másik céget, és ezt az állam engedi, addig nem fogunk előrébb lépni.

114. Tamara2009 (válaszként erre: 109. - D8908b786a)
2010. máj. 4. 13:28

Igen,ez is igaz,hogy pont abban az országban élünk,ahol akkor vagy valaki,ha gátlástalanul lopsz,csalsz,hazudsz!

Én még soha nem hallottam volna olyan példaértékű hírt,hogy a munkaügyi bíróság lecsapott volna egy cégre! Ha létezne ez a szervezet,nem lenne ennyi fekete munkás se!

113. Tamara2009 (válaszként erre: 110. - D8908b786a)
2010. máj. 4. 13:25
Egyetértek veled! Ez az időkorlát nagy baromság,ha nincs meg az egy évem pár nap híján,de megszakításokkal dolgoztam több évet,akkor miért nem kaphatok gyedet? Tegyék a gyest is munkaviszonyfüggővé és akkor lehetne spórolni! Vagy legyen a minimálbér havi 2-3ezer forint és akkor félre tudsz tenni havonta annyit,hogy bármi történjen nem kell félni a holnaptól!
112. spinneli (válaszként erre: 107. - Tamara2009)
2010. máj. 4. 13:19

Én teljesen más szemszögből közelítem meg ezt a kérdést.

Ha valamit akarok, akkor megcsinálom és belefektetem a legjobb tudásomat, nem várok el elvi dolgokat sem az államtól, sem mástól, mert a saját gyermekemért én vagyok a felelős, senki más.

111. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 44. - Khatif)
2010. máj. 4. 12:39
Én úgy gondolom nem minden gyerek egyforma.Nem hiszem ,hogy egyszerre érnek meg a bölcsödéhez,iskolához.ÉN nem akarom bölcsibe küldeni a gyerekemet,találok neki gerektársaságot így is.Pedig nekem jó volna anyagilag mert egyedülálló anyuka vagyok.Soha senki nem adja vissza nekünk az az egy évet amit csak úgy eldobnék,ha visszamennék dolgozni az egyébként nem túl kedves munkahelyemre.És hogy mondjak ellenpéldát is nálunk nyugodtan be lehet jelenteni,ha gyereket tervezel.Sok baba-projektet izgultam végig a 7 és fél év alatt amit ott dolgoztam.És senkit nem küldtek el azért ,mert a nemtudom hanyadik lombikos programja miatt nem jött több hétig dolgozni.Volt egy csajszi aki nem mondta el ,sőt lekötözte a hasát(!)hogy ne vegyük észre hogy babás.Sötét volt mint az éjszak!
110. d8908b786a (válaszként erre: 76. - Spinneli)
2010. máj. 4. 12:30
A törvénynek azzal a részével, hogy nem elég a 180 nap én nem foglalkozom. Mert szerintem nem igazságos sehogy sem. Pl.: a gyed plafon is köcsögség...
2010. máj. 4. 12:27
Szép és jó, hogy van védelem a kismamiknak. De bármit ki lehet játszani. És ezt tudjátok ti is nagyon jól. A mai magyar társadalom erre van berendezkedve. A görénység az alap. Ha máshogy nem megy a kirúgás, súlyos fegyelmi védség meg egyéb nyalánkságok jönnek. Ha valaki emberséges, az terhességtől függetlenül az. Ha meg egy görény nem fogja érdekelni, hogy az emberlánya babát vár. :D
108. Ministry (válaszként erre: 106. - Spinneli)
2010. máj. 4. 12:20
Szeretnénk anyóstól egy picit messzebb lenni.
2010. máj. 4. 12:07

Azt próbáltam ecsetelni,hogy a nő alapjáraton arra teremtett,hogy szüljön,míg a férfi hogy nemzzen! Ha egy lakatlan szigeten lennénk nők meg férfiak,ahol nem lenne állam,adó,karrier,akkor a nő dolga lenne a szülés,azért hogy ne haljon ki a faj!

És igazságtalan ez a rendszer a nőkkel szemben, mert nem elég,hogy neked kell szenvedi majd szülőszobán, de még azt is elvárja tőled a rendszer,hogy előtte gürizzél,hogy kapjál némi kis könyöradományt!

Miért is ne fizethetné ki a párom azt a kiflit helyettem a boltba? A házasságnak pont ez a lényege,hogy nem x,y van,hanem a z család!

Hogyan spóroljunk? Az átlagember nem keres annyit,hogy még félre is tudjon tenni belőle,mire párommal kifizetjük a számlákat,örülünk,hogy jut némi kaja egy hónapra és nem halunk éhen!

Elszedik tőle majdnem a fizetésének a felét,cserébe nem kap semmit! Nem beteges típus lekopogom,évente egyszer-kétszer megy el betegállományba kb. egy-egy hétre,ha azt levonjuk még akkor is többszörösen adótúlfizetése van!

A többi szépen marad állambácsinál! Tehát bőven futná a gyedre!

És akkor tényleg az lenne,hogy az kaphat támogatást,aki letett valamit az asztalra,de természetesen a gyest is munkakötelessé tenném!

106. spinneli (válaszként erre: 105. - Ministry)
2010. máj. 4. 11:51
hova költöztök?
105. Ministry (válaszként erre: 102. - Spinneli)
2010. máj. 4. 11:48
Mi talán a közepén belevághatunk, de ez attól függ, mikor tudunk elköltözni.
104. spinneli (válaszként erre: 103. - Spinneli)
2010. máj. 4. 11:15

de egyenlőre csak demagóg kirohanásoknak tudom értékelni az általad leírtakat.

mi a lényege a hszeidnek?

Mert nem találom.

:)

103. spinneli (válaszként erre: 99. - Tamara2009)
2010. máj. 4. 11:14

azért is kérdezek.

:)

102. spinneli (válaszként erre: 97. - Ministry)
2010. máj. 4. 11:13
Jövő év végén...de ez még függ pár dologtól.
101. Ministry (válaszként erre: 95. - Tamara2009)
2010. máj. 4. 10:44

Ez nem igaz.

Hidd el félnek. Én segítem itt a munkaügyi dolgokat a cégnél, és a munkaügyi felügyelőség, vagy bíróság szóra összesz@rják magukat.

100. 1e8f358d6a (válaszként erre: 95. - Tamara2009)
2010. máj. 4. 10:43

Ne mondj ilyen hülyeségeket légyszi.


Amennyiben egy nő van annyira karakán, tisztában van a jogaival és ki is áll mellettük, csak annyi kell, hogy bejelenti a szabálytalanságot és hidd el, fognak lépni az ügyében... Nem hiába fosik szinte az összes munkáltató már csak attól a mondattól is, hogy "Rendben,akkor megyek a munkaügyi bíróságra".

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook