Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tegnap hüvelyi ultrahangot csinált a nőgyógyász, de meg se... fórum

Tegnap hüvelyi ultrahangot csinált a nőgyógyász, de meg se... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
99. dfc04c70e4 (válaszként erre: 93. - Moimeme)
2023. júl. 5. 23:23

Mondtam már sokszor, hogy valami boszorkányféleség vagyok. Hiszed vagy nem, pont arra gondoltam, hogy nyelvtanár vagy.


Ja, hát erre mit mondjak: „felnőtt férfi létemre nem fogok vizelettel pacsálni.” Akkor is „pacsálsz”, amikor WC csészébe üríted a vizeletedet. De értelek. Tovább nem is szaporítom a szót, mert elfogadom, hogy bizonyos dolgokban meggyőzhetetlen vagy.

98. dfc04c70e4 (válaszként erre: 94. - Moimeme)
2023. júl. 5. 23:18
Persze, hogy nem akartalak megbántani! Örülök, hogy neked nem az jött le a hozzászólásomból.
97. dfc04c70e4 (válaszként erre: 92. - 69fcad429e)
2023. júl. 5. 23:17

Nem is kell őt megvédened. Megvédi ő saját magát.


De én nem is mondtam semmi olyat, hogy aki humán beállítottságú, az hülye vagy szellemileg lejjebb áll, mint egy reálos. Nem tudom, ez neked miből jött le? Még csak nem is céloztam semmi ilyesmire.


Csupán arra gondoltam, hogy mondjuk valószínűleg nem biológiát tanít. Egyébként már nincs is olyan éles határ a reál és humán tárgyak között. Összességében kellene látnunk a világot. De nyilván egyik közelebb áll az emberhez. Ezért választják el egymástól a reál és humán tantárgyakat tanítókat.

96. moimeme (válaszként erre: 95. - 69fcad429e)
2023. júl. 5. 21:39
Igaz.
95. 69fcad429e (válaszként erre: 94. - Moimeme)
2023. júl. 5. 21:17
Egy matematika vagy földrajz szakos tanár vagy egy geológus mennyire jártas az anatómiában? Kb. annyira mint egy "buta, büfészakos, lusta " bölcsész. (De "szerettem" ezeket a beceneveket anno 🤬) Mégse humán szakos egyik sem.
94. moimeme (válaszként erre: 92. - 69fcad429e)
2023. júl. 5. 21:12

Szerintem nem bántásból írta a humánt Sablonos, a hozzáállása teljesen korrekt, elfogadó.

Arra gondolhatott, hogy esetleg nem vagyok annyira jártas az anatómiában.

93. moimeme (válaszként erre: 91. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 5. 21:09
Igen, két idegen nyelv szakos vagyok. A labor így működik itt, a kollégám is háborgott miatta. Az otthoni anyagot nem biztos, hogy elfogadják, különben is; felnőtt férfi létemre nem fogok vizelettel pacsálni.
92. 69fcad429e (válaszként erre: 91. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 5. 21:07
Nem védeni akarom, de aki humán beállítottságú az nem feltétlenül hülye vagy áll lejjebb szellemileg mint egy reálos... Egyébként miért ne lehetne matektanár? Ők se sokat tanulnak az emberi testről az egyetemen.
91. dfc04c70e4 (válaszként erre: 90. - Moimeme)
2023. júl. 5. 20:57

Gondolom, humán tantárgyakat tanítasz.

Egyik hozzászólásodban írtad, hogy nőgyógyászati vizsgálatról mindenkit lebeszélsz. A diákokat is említetted. Ebből (is) gondolom, hogy humán beállítottságú vagy.


Egyébként miért kellene a labor folyosóján végig ballagni egy pohár vizelettel? Ki kell főzni egy kis üveget, abba elintézheted otthon is, és csak át kell öntened a laborban zárt ajtók mellett az ottani megjelölt pohárba. Kényelmesebb is, higiénikusabb is.


Bizonyos dolgokban én is eltántoríthatatlan vagyok, határozottnak tartom magamat, de észérvekkel meggyőzhető vagyok.

90. moimeme (válaszként erre: 89. - 69fcad429e)
2023. júl. 5. 20:43

Én egy szóval semm mondtam, hogy egy kardiológia vagy fogorvos megalázó lenne.

Viszont a labor nálunk az SZTK-ban úgy történik, hogy végig kell ballagnia a páciensnek a folyosón egy pohár vizelettel. Hát ebből viszont nem kérek, mert ez egyszerűen méltatlan. Még az kellene, hogy egy tanítványom meglásson... Tehát nekem az már nem oké. De nem is érdekel különösebben. Írtam: urológus, proktológus és nőgyógyász - ezeket tartom megalázónak, és ettől nem tudtok eltántorítani, mert így van, legfeljebb Benneteket ez nem zavar. Erre mondtam, hogy nem vagyunk egyformák.

89. 69fcad429e (válaszként erre: 88. - Timycat)
2023. júl. 5. 20:01
Nagyon jól összefoglaltad. Ezt "ugatom" én is, hogy amikor már csőstől jönnek a tünetek, a legnagyobb vagány is elmegy az orvoshoz. De akkor már többnyire késő. Egy vérvételben vagy egy kardiológiai vizsgálatban, netán egy fogorvosi ellenőrzésben meg végképp nem értem mi a "megalázó" Ezeknek is a rutin éves szűrővizsgálatok között kellene lenni. A hasi UH-val és az éves anyajegy-ellenőrzéssel együtt.
88. timycat (válaszként erre: 80. - Moimeme)
2023. júl. 5. 19:35

A gyerekemmel, családommal szemben nem lenne fair, hogy így gondolkodjak. Az egy dolog ha valaki a saját szakállára vagánykodik, de ha valakinek, ráadásul annak akit szeretek ezzel fájdalmat, nehézséget okozok azt nem viselném el. Az hogy elpusztulok az a legkevesebb, de ha pl a tizen-, huszonéves gyerekemnek kell engem ápolgatni, mert én úgy éreztem hogy velem úgysem lehet baj, max így jártam az nagyon nem fair.


Nemrég halt meg egy kolléganőm, ő is azon az elven élt, hogy orvosnál szülésekor volt utoljára, mert minek az. Egyébként egészségesen élt, sportolt, náluk sem volt a családban probléma, még hangoztatta is hogy neki sokáig kell élni mert a gyereke csak rá számíthat. Aztán mégis orvoshoz már csak akkor ment amikor már erős tünetei voltak, addigra pedig már mindenhol áttét. Iszonyúan haragudott magára és nem magát sajnálta, hanem a szüleit és a 20 éves egyetemista gyerekét, akit ő a továbbiakban nem tudott támogatni, sőt fizikailag, anyagilag is a szüleire és a gyerekre szorult, arról nem beszélve hogy minek tette ki a szüleit, gyerekét lelkileg. Az orvosok már az elején lemondtak róla, annyira későn ment, gyógyítás fel sem merült, csak életminőség javítás és hosszabbítás, így kapott 7-8 hónapot. Májrákkal kezdődött nála, ami egyébként egy jól diagnosztizálható és jól kezelhető, gyógyítható betegség ha időben megy valaki, neki évek óta voltak "ártalmatlan" tünetei csak nem foglalkozott vele, mert biztos nem komoly, meg ilyen ez a változókor stbstb. 50 eleje volt. Elbacta, neki már mindegy, de szerintem a családjának nem.

Igen, érhette volna baleset is, de amit meg lehet előzni, vagy a következményeket minimalizálni azt tegyük meg, pláne ha az max. csak némi "kellemetlenséggel" jár.


De igazad van, nem vagyunk egyformák és biztos az én gondolkodásom a téves.

87. moimeme (válaszként erre: 86. - 69fcad429e)
2023. júl. 5. 18:40
Rendben. Én pedig a tiéddel nem. :) További minden jót kívánok.
86. 69fcad429e (válaszként erre: 85. - Moimeme)
2023. júl. 5. 17:36
Il n'est pas nécessaire de continuer en français , a szemléleteddel magyarul se értek egyet.
85. moimeme (válaszként erre: 84. - 69fcad429e)
2023. júl. 5. 17:27

"Remélem a környezeted is."

Oh, non, pas du tout. :)

On pourrait continuer en français mais je ne souhaite pas énerver les autres.

84. 69fcad429e (válaszként erre: 80. - Moimeme)
2023. júl. 5. 13:20

Gondolom az a rokonom is ilyen nő volt, aki 52 évesen belehalt egy nőgyógyászati rákba. Egyébként járt orvoshoz rendszeresen de el tudom képzelni, hogy a nőgyógyászhoz nem mert (rengeteg más nőhöz hasonlóan) szégyellte a testét 😔


Hidd el, amikor már NAGYON durvák valaminek a tünetei, mindenki elmegy orvoshoz...általában sajnos későn 😞 Egyébként- hogy valamit mondjak ami illik a nicknevedhez - personnellement, je m'en fous de ton opinion... Remélem a környezeted is.

83. dfc04c70e4 (válaszként erre: 81. - Globus)
2023. júl. 5. 12:55

„Sohase mondd, hogy vége,

csak azt mondd, hogy ennyi megérte.

s ha megérte, jöhet egy pont,

mit mondanod kell, ó, mondd!”

🙂

82. dfc04c70e4 (válaszként erre: 80. - Moimeme)
2023. júl. 5. 12:52

Nem bizony. Nem vagyunk egyformák, és ilyenkor szoktam azt mondani, hogy szerencsére.


Igen, biztosan van igazság abban, amit mondasz. Már ami a dolognak azt a részét illeti, hogy vannak nők, akik nem járnak nőgyógyászhoz. Vagy legalábbis nem rendszeresen, és mondjuk kihagyják a szűréseket. Az amerikai weboldalakat, amelyeket olyan nők működtetnek, akik tudatosan mondanak nemet bizonyos vizsgálatokra - nem látogatom.


„(A férfiak orvoshoz nem járása pedig egyenesen legendás...)” - erre is csak azt tudom mondani, hogy a legtöbb férfit unszolni kell (köztük van a férjem is), hogy menjen orvoshoz. De ez nem azért van, mert megrögzötten az lenne a férfiak véleménye, hogy felesleges mondjuk urológushoz menni. Nem azért van, mert azt gondolják, hogy ez megalázó, indiszkrét. Egyszerűen másképp vannak kódolva, mint a nők. De - szerintem - a férfiak többsége is eljár orvoshoz, és meggyőzhető, hogy erre bizony időnként szükség van.


De tényleg nem győzködlek tovább.

81. globus (válaszként erre: 79. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 5. 12:40
Lóval sakkozol...tegyél pontot a végére, mehet játszani.
80. moimeme (válaszként erre: 79. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 5. 12:31

Nem vagyunk egyformák.

Tudod, milyen sok nő nem, vagy alig jár nőgyógyászhoz...? Rengeteg. Csak akikről én tudom biztosan (munkahelyi elszólás, személyes ismerős, stb) az egy tucatnyi. Plusz van pár amerikai weboldal, amelyeket azok a nők működtetnek, akik öntudatosan mondanak nemet az intim vizsgálatokra.

(A férfiak orvoshoz nem járása pedig egyenesen legendás...)

Tehát nem olyan ritka ez.

79. dfc04c70e4 (válaszként erre: 78. - Moimeme)
2023. júl. 5. 11:46

De igen. Szerintem ez maradi gondolkodásra vall.

Az indiszkréció nálam egészen más, mint az, ha valakit megvizsgál egy nőgyógyász vagy éppen egy urológus. Ez nem indiszkréció. Ez normális és elfogadott dolog. Annak kellene lennie minden páciensnek.


Örülj, hogy idáig nem volt rá szükséged, de abban bízni, hogy soha nem lesz rá szükséged... Nem elég bízni! A bajt megelőzni kell!

De mondom, a te életed, te döntöd el, miként élsz.

Itt hirdetheted a meggyőződésedet; láthatod a hozzászólásokból, hogy senki nem ért egyet veled. És most nem a csordaszellem miatt.

Tényleg érthetetlen sokunk számára, hogy micsoda meggyőződéssel írsz olyan témában, amelyben én alig hiszek a szememnek, hogy milyen hozzászólásaid voltak.

78. moimeme (válaszként erre: 77. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 5. 11:21
Dehogy vagyunk maradiak... nem ismersz. Valószínűleg egy csomó mindenben jól el tudnánk beszélgetni - ezt az egyet kivéve; ebben megingathatatlan vagyok. És nem vagyok elfogult, az urológus, proktológus és hasonló indiszkrét dolgokról ugyan ez a véleményem. Remélem, soha nem lesz rá szükségem, ebben bízok.
77. dfc04c70e4 (válaszként erre: 75. - Moimeme)
2023. júl. 5. 10:36

Nagyszerű!

Összeilletek a feleségeddel gondolkodásban.


Azért abban bízom, hogy akiket lebeszélsz a vizsgálatokról, nem hallgatnak rád.


Bocsáss meg, de a gondolkodásod és ezek szerint a feleségedé is - maradi, és olyan benyomást kelt, mintha nem is a mai világban élnétek, hanem el lennétek maradva néhány évszázaddal.


A ti életetek, éljétek úgy, ahogy akarjátok! De ne tartsd követendő példának a ti felfogásotokat!

76. 69fcad429e (válaszként erre: 75. - Moimeme)
2023. júl. 5. 10:30
Az ugye tudod, hogy rohadt káros, ha másokat is a szűrések elkerülésére, azaz a felelőtlenségre biztatsz? Remélem senki nem dől be a baromságaidnak... (aki meg igen, az meg is érdemli)
75. moimeme (válaszként erre: 73. - Timycat)
2023. júl. 5. 10:26

Kösz az érdeklődést; én regisztráltam (férfi) az egyik szójáték miatt, ami nagyon tetszett. Néha a párom is játszott, illetve hozzászólt, de ő megúnta, plusz nem is érdekli annyira dolog.

Igen, pontosan tudom, hogy miből áll egy nőgyógyászati vizsgálat, mert kb 20 éve egyszer szóba került, és utána olvastam, és letöltöttem tájékoztató videókat. Ki is akadtam rendesen. Azóta akit csak tudok, lebeszélek róla. Ismerőst, diákot, bárkit.

Felháborít a vizsgálat menete, az, hogy egy vacak gyógyszerhez is kötelező a vizsgálat. Ha nő lennék, hétszentség, hogy nem tenném ki magam ennek. És örülök, hogy a feleségem sem teszi. Röviden, kb. ennyi.

74. b9e097a9f6 (válaszként erre: 67. - Moimeme)
2023. júl. 5. 07:53
Az a helyzet, hogy mindkét helyre azért mész, hogy tegyél az egészségedért, és jobbik esetben az orvosok is ezért vannak ott, nem a megalázás miatt. Ezt szerintem nem olyan nehéz megemészteni. Persze, hogy nem kell a szemésznél levetkőznöd, hisz a fejeden található szervet vizsgálja. A nőgyógyász hogyan vizsgáljon meg talpig ruhában? De be lehet dugni a fejet a homokba, és nem eljárni az ajánlott szűrésekre.
73. timycat (válaszként erre: 67. - Moimeme)
2023. júl. 5. 05:39

A legmegalázóbb szituációban orvos előtt tetőtől talpig felöltözve voltam és hozzám sem ért senki. Az más kérdés hogy se szó se beszéd rábactam az ajtót és keltem úton-útfélen rosszhírét, tehát a világomat nem rengette meg.


Amúgy megnéztem eddigi Hoxa ténykedésed... Korábbi bejegyzéseid alapján az se jön le férfi vagy vagy nő egyáltalán, de azt nagyon vágod hogy egy rutin nőgyógy vizsgálat az mennyire megalázó és hogy megy 🤦‍♀️

72. VendrinerPiroska (válaszként erre: 69. - Moimeme)
2023. júl. 3. 14:57
Mondjuk én félpucér szoktam lenni a nőgyógyásznál. Különben okkal turkál nem élvezetből, gyakran olyan nemi szervekben, amit egy átlag ember inkább lehányna.
71. moimeme (válaszként erre: 70. - PöttyösPanka)
2023. júl. 3. 13:43
Most csak viccelődsz, ugye? Talán nem vagy deréktól lefelé meztelen? Nincsenek a lábaid szana-szét a lábtartón? Nem matat menned egy idegen? Ugyan, hagyjuk...
70. PöttyösPanka (válaszként erre: 69. - Moimeme)
2023. júl. 3. 13:39
Kiterítve, meztelenül? Az, amire te gondolsz, nem a nőgyógyász, hanem valami egészen más 😅
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook