Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tegnap hüvelyi ultrahangot csinált a nőgyógyász, de meg se... fórum

Tegnap hüvelyi ultrahangot csinált a nőgyógyász, de meg se... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
69. moimeme (válaszként erre: 68. - VendrinerPiroska)
2023. júl. 3. 13:15
Pont azt mondom, hogy nem... Hogyan lehetne összehasonlítani egy nőgyógyászati vizsgálatot egy szemészettel??? Előbbiben kiterítve, meztelenül kell eltűrnöd, hogy a legintimebb részeidben túrkáljon egy vadidegen, a másikban gyakorlatilag nincs fizikai kontaktus; felöltözve, emberi méltóságod birtokában belenézel, leolvasod - ennyi. Hát szerintem marhára nem ugyanaz. Lehetne az orvos a világ tüneményesebb teremtménye is, akkor sem kérnék belőle.
68. VendrinerPiroska (válaszként erre: 67. - Moimeme)
2023. júl. 3. 13:05
Pedig mind a kettő csak ugyan olyan vizsgálat - mondjuk én urológián még nem jártam, de megjártam néhány más helyet. Gasztrón már többször túrtak a végbelemben, de ettől még nem éreztem megalázottnak magam. Kiszolgáltatottnak bárhol érezheted magad a mai magyar egészségügyben. Két hete jártunk az SBO-n, hát elég drámai élmény volt. Általánosságban, ettől függetlenül, azt mondom, hogy nem az adott szakterülettől függ mennyire érzed kiszolgáltatottnak, vagy megalázottnak magad egy eü. intézményben, hanem attól hogy az ott dolgozók, hogyan bánnak veled.
67. moimeme (válaszként erre: 64. - Timycat)
2023. júl. 3. 12:56

"Semmi megalázó vagy kiszolgáltatott dolog nincs egy nőgyógyászati vizsgálatban, ahogy egy urológiaiban sem. Csak az orvosnak kell megfelelően viszonyulni a beteghez.

Egy szemészeti vizsgálat is lehet megalázó és lehet tök korrekt is."

Azért kiterítve, meztelenül feküdni szétrakott lábakkal nehogy egyenértékű legyen már azzal, hogy belekukucskálsz a szemész műszerébe. Azért ezt te sem gondolhatod komolyan.

És nem az orvos miatt megalázó az urológiai, nőgyógyászati vizsgálat, hanem a helyzet miatt. Furcsa, hogy ezt egyáltalán magyarázni kell.

66. Miss Angel (válaszként erre: 61. - Moimeme)
2023. júl. 3. 12:09

van egy olyan érzésem,hogy ti rettegtek az orvosoktól:D

magánügy,azt kezdesz a saját életeddel,amit akarsz,de ne próbálj"megtéríteni"másokat,cselekedjen mindenki úgy,ahogy akar.Mert minden hasonló fórumra kiírtad már,mekkora hülyeség orvoshoz járni,és ez másnak akár az életébe is kerülhet,ha hallgat rád.



ez már önmagában szégyen!! pláne az,hogy a partneredet is a hülyeségre biztatod,ha szeretek valakit,nem korlátozom és befolyásolom ilyen mértékben+ nem veszélyeztetem az életét.Mert te azt csinálod. Majd akkor nézz tükörbe,ha a hülye rögeszméd miatt baja lesz,ne következzen be soha!!!

65. PöttyösPanka (válaszként erre: 61. - Moimeme)
2023. júl. 3. 12:00

Azért kell szűrésre járni, hogy ne te (a feleséged) legyél egy abból az x nőből, aki belehal, mivel az időben elcsípett betegség kezelhető. Ha ezt nem érted, akkor fölösleges a szócséplés. A balzsamozás legalább kevésbé megalázó eljárás...


Mint az oltásellenesek logikája: Minek oltassam be a gyerekem gyermekbénulás ellen, hiszen a hatvanas évek óta nem volt ilyen járvány. Igaz, hogy az oltás miatt nem volt, de az nem számít.

64. timycat (válaszként erre: 56. - Moimeme)
2023. júl. 3. 11:42

Semmi megalázó vagy kiszolgáltatott dolog nincs egy nőgyógyászati vizsgálatban, ahogy egy urológiaiban sem. Csak az orvosnak kell megfelelően viszonyulni a beteghez.


Egy szemészeti vizsgálat is lehet megalázó és lehet tök korrekt is.

63. globus (válaszként erre: 61. - Moimeme)
2023. júl. 3. 11:31

Te úgyis megvizsgálod szondával 😀

Ha köhög, a hátát meg szabad hallgatni? És a szívét elölről? Kísérd el, az a biztos.

Ilyesmivel addig szoktak az emberek nagy mellénnyel lenni, amíg egészségesek. Ha baj van, sutba az elvekkel.

62. moimeme (válaszként erre: 60. - Andi6020)
2023. júl. 3. 11:16
Melyik része nem igaz??
61. moimeme (válaszként erre: 59. - Globus)
2023. júl. 3. 11:15

400 halott is számít (sőt: 1 is), de ettől függetlenül túl van dolog dimenzionálva. Azért, mert meghal x nő, miért kellene mindenkinek, minden évben alávetnie magát ennek a procedúrának...?

Egy kedves rokonom 42 évesen meghalt, mert megállt a szíve. Tragédia. Több száz esetben előfordul. Ez mégsem jelenti azt, hogy mindenki évente kardiológiára mászkáljon. (De ha így is lenne, az messze nem lenne olyan gáz vizsgálat, mint a nőgyógyászati.)

60. andi6020 (válaszként erre: 41. - Moimeme)
2023. júl. 3. 11:14
Engedd meg, hogy gratuláljak. Ennél nagyobb hülyeséget rég olvastam itt.
59. globus (válaszként erre: 44. - Moimeme)
2023. júl. 3. 11:10
Értjük. 400 halott az semmi. Lényeg, hogy ők mások. 😯
58. moimeme (válaszként erre: 57. - PöttyösPanka)
2023. júl. 3. 11:08
Ez sajnos igaz, de ki lehetne váltani valami komolyabb laborral. Az persze drágább lenne, így már helyen is vagyunk: marad a 100 éves módszer.
57. PöttyösPanka (válaszként erre: 56. - Moimeme)
2023. júl. 3. 11:04
Az ultrahang nem tud szövetmintát venni. Még akkor sem, ha 1000D, hiszen az egy képalkotó eljárás.
56. moimeme (válaszként erre: 54. - 69fcad429e)
2023. júl. 3. 10:27
Nem a "megpiszkálás"on van a hangsúly, vagy , hogy férfi, vagy nő az orvos, mert tök mindegy. Az a tetű, kiszolgáltatott, megalázó vizsgálat a lényeg. Az, hogy a xxi. században még mindig porig alázva vizsgálják a nőket. A 4D hasi ultrahang korában mi szükség van tapintásos vizsgálatra, vagy hüvelyi UH-ra? Én ugyan nem tűrném, hogy női mivolttomban alázzanak meg így. (Férfiként pedig az urológus és proktológus hasonló: szerintetek számítana, hogy férfi, vagy nő az orvos? Nem, nem számít. Azt a megaláztatás nem enyhítené semmi.) Szóval, nincs itt semmi szexuális a dologban, egyszerűen csak emberi méltóság és önbecsülés.
55. Channa* (válaszként erre: 54. - 69fcad429e)
2023. júl. 3. 09:24

Persze, hogy az!


Van egy általános iskolai osztálytársam, aki sosem ért rá eljönni az osztálytalálkozókra, aztán egyszer csak eljött.

Kiderült, hogy meghalt a férje, aki nem engedte el sehová a 20 éves házasságuk alatt...

54. 69fcad429e (válaszként erre: 53. - Channa*)
2023. júl. 3. 08:23
Erről csak annyit, hogy lassan több a női nőgyógyász mint a férfi. Aki szerint egy másik nő sem "piszkálhatja" meg a feleségét, az tényleg beteg (agyilag) Ha ő nem engedi orvoshoz menni a feleségét, az is a bántalmazás egyik formája :(
53. Channa* (válaszként erre: 41. - Moimeme)
2023. júl. 3. 08:08

"Bele is betegednék, ha a párom kitenné magát ilyen méltatlan, megalázó dolgoknak. Ennél többet ér at önbecsülése."


Aha, téged az zavar, hogy a feleségedet megpiszkálja egy orvos ott, ahol szerinted csak te piszkálhatsz.

Téged nem a feleséged önbecsülése érdekel, hanem azt gondolod, hogy az orvos és a feleséged is élvezkedik egy ilyen vizsgálat közben. Megkockáztatom, hogy a feleséged miattad nem jár dokihoz, mert nem engeded, mert azt hiszed, hogy ezzel megcsal.


Nagyon gáz!


Tudod, egy normális ember, örül, ha a párja odafigyel az egészségére, hogy sokáig együtt tudjanak élni.


Az én férjem még sosem mondta azt, hogy ne alázd magad a nőgyógyászati vizsgálattal, sőt!


És igen, a férfiaknak is kell járniuk szűrővizsgálatokra. Pl. urológiára.

52. Channa* (válaszként erre: 33. - Timycat)
2023. júl. 3. 08:00

Igen, pont itt az orvoslás.

Bunkók, lusták, semmivel sem törődnek. Nagyon észnél kell lenni, ha gondja van valakinek, mert ha mi magunk nem ötletelünk, akkor az orvos tuti, hogy nem fog helyettünk!


És igen, az orvosnak kell kikérdeznie a beteget, és nem a betegnek kellene gondolkodnia azon, hogy miről beszélgessen az orvossal.

51. timycat (válaszként erre: 50. - PöttyösPanka)
2023. júl. 3. 07:44

... és ez csak egy ráktípus.


Én 5 csajt ismerek közvetlen közelről, akik mellrákosak voltak. 4-en jól vannak, éveket jártak kezelésre, mikor kiderült a baj egyikőjük se volt még 30,egészségesen éltek, az egyiknek a családjában előfordult a mellrák, de a többiekében nem. Sajnos az egyikőjüknél mikor terhes volt kiújult,de jelenleg jól van, rákmentes.


Az egyik lány viszont ráment, 34 évesen meghalt mellrákban, hiába ment időben orvoshoz, az orvosok is elbalfackodták az időt, hiába volt kezelés, műtét, miután kimondták rá hogy rákmentes pár hónapra megjelent a nyirokcsomóiban és az már nem reagált kezelésre. Az ő családjában senki sem volt rákos.


Ennyit az esélyekről, bárhol bárki beleeshet és az idő iszonyú sokat számít.

Nemrég temettük egy mindig fitt, mindig vidám, kolléganőmet, ő mindig hangoztatta hogy szülésekor volt utoljára orvosnál, egyébként egészségesen élt, sportolt. Nem volt 53 sem, mindenféle áttét volt már mire orvoshoz ment.


Én sem csípem az orvosokat, sőt, de amit "muszáj azt muszáj"

50. PöttyösPanka (válaszként erre: 44. - Moimeme)
2023. júl. 3. 07:27
Nézzük azt a matekot. Ha évente 1200 esetet fedeznek fel, (ami szűrés nélkül 1200 halál lenne), és Magyarországon 5 millió nő él, az azt jelenti, hogy kicsit több, mint minden 4 ezredik nő érintett. Vagyis mondjuk egy Székesfehérvár nagyságú városban nagyjából 10 nő évente. Tízévente 100. De hiába egy a négyezerhez, ha pont te vagy az az egy. Hiába mondod a halálos ágyadon, hogy pedig statisztikailag én nem vagyok rákos.
49. timycat (válaszként erre: 39. - Moimeme)
2023. júl. 3. 05:00
Terhességhez, szüléshez sem kötelező az orvos, rengeteg sok millióan megszültek már a történelem során terhesgondozás nélkül "az árokparton" probléma nélkül, szóval nem is értem emiatt minek menne párod orvoshoz...
48. moimeme (válaszként erre: 46. - Gyöngy:))
2023. júl. 2. 23:47
Persze, minden létező fórumon leírom, hogy orvoshoz rohangálás nélkül is van élet. Szerencsére a páromat nem izgatja annyira a téma.
47. gyöngy:) (válaszként erre: 44. - Moimeme)
2023. júl. 2. 23:38
Te jó ég! 😮
46. gyöngy:) (válaszként erre: 39. - Moimeme)
2023. júl. 2. 23:37

Köszönjük, ezt már vagy harmincszor leírtad, nem kell mindig hirdetni. Ha nem megy orvoshoz az a ti dolgotok, ti életetek.

De minél többször olvasom ezt tőled, annál többször érzem azt, hogy te nem engeded azt, hogy egy doki a feleségedhez nyúljon.

45. 69fcad429e (válaszként erre: 44. - Moimeme)
2023. júl. 2. 23:28
Nem fogok itt matekozni, főleg azért mert esélytelen meggyőzni azt aki csak a saját butaságát hajtja (galambsakk kategória)
44. moimeme (válaszként erre: 42. - 69fcad429e)
2023. júl. 2. 23:24

Kb húsz éve voltam tüdőszűrésen, mert akkor még kellett a suliban (már nem kell).

De igazad van; urológushoz és kolonoszkópiára biztosan nem fogok elmenni, annál többet ért az önbecsülésem. Nem tudnék másnap a tükörbe nézni.

Amúgy is; nem vagyok kockázati csoportban.

(Igen, 400 halott, ezt írtam. Hány tízezred százaléka ez felnőtt női lakosságnak???)

43. Miss Angel (válaszként erre: 39. - Moimeme)
2023. júl. 2. 23:24

Én ha 2013-ban nem mentem volna,azóta már alulról szagolnám az ibolyát,úgyhogy köszönjük szépen ezt a kitűnő tanácsot,észrevételt ;)

És nem volt a családban előzmény a felmenők között,és a partnereimet se váltogatom/váltogattam soha úgy,mint a bugyimat ;)


Nem semmi,milyen korlátolt emberek vannak,de pont te-ti lennétek azok,akik a legjobban sírnátok,ha valami nagy baj lenne,ez már csak így szokott lenni!

42. 69fcad429e (válaszként erre: 41. - Moimeme)
2023. júl. 2. 23:16
Milyen önbecsülése ér többet mint az élete?! 1200 FELFEDEZETT Aeset évente és 400 halott, szóval valamit NAGYON rosszul tudsz. De remélem Te se mész szűrésekre, különös tekintettel a "megalázó" kolonoszkópiára mert a vastagbélrák is mindig másokat betegít meg. Csak remélni tudom, hogy egyre kevesebben követik az általad reklámozott struccpolitikát 🤦‍♀️
41. moimeme (válaszként erre: 40. - 69fcad429e)
2023. júl. 2. 23:08

Nem az az általános. A nők 99,99%-a leélhetné az életét nyugodtan vizsgálati kellemetlenségek nélkül. Évente talán 400 eset van. Ennél többen halnak meg gyalogosként vagy kerékpárosként az utakon.

Bele is betegednék, ha a párom kitenné magát ilyen méltatlan, megalázó dolgoknak. Ennél többet ér at önbecsülése.

40. 69fcad429e (válaszként erre: 39. - Moimeme)
2023. júl. 2. 23:01
A nagynénémre mind igaz volt a leírtak közül, mégis meghalt méhnyakrákban. Valószínűleg későn ment el szűrésre. A tagadás nem hogy szar megközelítés, hanem veszélyes is.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook