Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tegnap hüvelyi ultrahangot csinált a nőgyógyász, de meg se... fórum

Tegnap hüvelyi ultrahangot csinált a nőgyógyász, de meg se... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
39. moimeme (válaszként erre: 38. - 69fcad429e)
2023. júl. 2. 22:45
A feleségem 15+ éve nem volt, és köszöni, jól van. És nagyon örülök, hogy nem teszi ki magát az ilyen kellemetlen, megalázó dolgoknak. Ez a szűrés dolog túl van misztifikálva. Ha nem volt a családban előzmény a felmenők között, nincs hpv, és monogám kapcsolatban vagy, akkor az esélye elhanyagolható a bajnak. Sírnak a nők, hogy a nőgyógy. vizsgálat ilyen kellemetlen, meg olyan rossz. Nem kötelező. A szülést kivéve ki is lehet hagyni.
38. 69fcad429e (válaszként erre: 37. - Moimeme)
2023. júl. 2. 22:38
Hova? Szűrővizsgálatra? Ja, "kitűnő" taktika el se menni a szűrésekre... 🤦‍♀️
2023. júl. 2. 20:30
Aki teheti, inkább nem is megy, és jól teszi.
36. 69fcad429e (válaszként erre: 35. - PöttyösPanka)
2023. júl. 1. 17:50
Szerintem sokaknak van ilyen rossz tapasztalata 😔 Ezért is keresnek jó pénzeket a magánorvosok, mert az emberek inkább előteremtik azt az pénzt mint hogy az államiba menjenek (3 hónap várakozás után)
35. PöttyösPanka (válaszként erre: 33. - Timycat)
2023. júl. 1. 17:22
Én nem vagyok egy nebáncsvirág, de egyszer egy tb-s nőgyógyász olyan durva volt velem, hogy a vizsgálat után sírtam. Én, aki tényleg nem akadok ki egykönnyen. Elmeséltem a háziorvosomnak, mi történt, és ő mondta, hogy így nem lehet bánni egy beteggel, szóljak a betegjogi képviselőnek. Meg is tettem. Azóta csak magánrendelésre járok.
2023. júl. 1. 17:17
Ettől még szűz vagy. Egyrészt nem a szűzhártyán múlik. Ha valakit az érintettlenséged érdekel, nem a szűzhártyádra kíváncsi, hanem a "tisztaságodra". Nyilván átvitt értelmében. A szűzhártya akár túl intenzív edzéstől is elszakadhat. Ez sem jelenti azt, hogy valaki edzés közben vesztette el az ártatlanságát. Nem biztos az sem, hogy a doki kárt tett benne, hiszen nem zárt dolog, hanem inkább gyűrű. Az ultrahangfej nem olyan vastag, mint egy pénisz. Tampont is használhatsz szűzen. A nőgyógyászati vizsgálat elég kellemetlen. Főleg, ha fiatal és tapasztalatlan vagy. De a szüzességed miatt ne aggódj.
2023. júl. 1. 14:05

Ez a fórum is elgondolkodtat arról, hogy Mo-on hol tartanak a betegjogok, meg hogy sokaknak a testük feletti rendelkezés az mit is jelent. A leírtak alapján kb semmit.


Orvos nem gondolhat, meg nem hihet pusztán életkor alapján bármit is a betegről, és bár azért megy a beteg hogy megvizsgálják az orvos köteles előre tájékoztatni, hogy mi fog történi, pl hogy az UH az hüvelyit jelent és nem hasit és ennek fényében kérdezni, beleegyezést kérni.


Az is elgondolkodtató, hogy mennyire kell durvának lenni ahhoz hogy a hüvelyi UH vérzést okozzon.


Itt ha valakit okítani kell az nem a FI.

32. Miss Angel (válaszként erre: 30. - Halacskaaaa)
2023. júl. 1. 13:36
így van,más eszközzel is tud sérülést okozni,ha nem figyel oda,egy ujjal meg nem lehet vizsgálni .D
31. Miss Angel (válaszként erre: 27. - 69fcad429e)
2023. júl. 1. 13:35

ugyan mit tudna kezdeni,kézzel vizsgál meg?? UH-val /majdnem/ mindent lát,tapogatással nem sokra megy.

itt inkább az orvos durvasága a meglepő,mert akit nem vizsgálnak durván,az nem vérzik.

2023. júl. 1. 13:35
Ez az egész szitu attól is függ, hogy hány éves vagy. Ha 18 alatt, akkor tényleg meg kellett volna kérdeznie. Ha viszont ennél idősebb, valószínűleg úgy gondolta, hogy már nem vagy az, a mai szexuális szokásokból kiindulva. Feltételezem, hogy valamilyen betegségre utaló panasszal mentél orvoshoz. Ha igen, akkor bizony ilyenkor kenetet szoktak venni, amihez "kacsát" is használnak, ezt pedig mindenképp be kell dugni. Vagy azt hitted, hogy úgy vizsgál meg, hogy nem ér hozzád?
29. timycat (válaszként erre: 18. - Csillagszem38)
2023. júl. 1. 12:49
Ha azt nézzük ez is arra irányuló kérdés hogy élsz-e nemi életet
28. 69fcad429e (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 1. 12:43
Ritka tapintatlan orvost fogtál ki, sajnálom. Az, hogy miért nem Te szóltál neki, az nettó áldozathibáztatás...
27. 69fcad429e (válaszként erre: 25. - Főnix3)
2023. júl. 1. 12:42
Most nem kezdek inkább elméleteket gyártani, hogy Kitől és miért (nem) kérdezik meg, hogy él-e nemi életet, de ez így ultra gáz. Nem hiszem el, hogy erre nincs valami protokoll náluk... (pl. mint az, hogy az utolsó menszesz kezdetére mindig rákérdeznek)
2023. júl. 1. 11:47

Borzasztóan sajnálom!

Jobbulást kívánok!

25. Főnix3 (válaszként erre: 13. - Epresturmix)
2023. júl. 1. 11:45
Tőlem is mindig megkérdezték.
2023. júl. 1. 11:31
Neked kellett volna mondani. Ettől még szűz vagy mert pasival nem voltál. Előtte kézi viszgálat nem volt? Csak mert általában először az szokott lenni.
2023. júl. 1. 11:24

Jobbulást.

Ettől még lényegében szűz vagy, az nem kimondottan a szűzhártyán múlik.

2023. júl. 1. 11:22
engem sem kérdezek meg anno 13 évesen,az vagyok e,egyszerűen megcsinálták és kész.Ha kell ,akkor kell,sajnos,és inkább vizsgáljanak meg normálisan.
21. 69fcad429e (válaszként erre: 13. - Epresturmix)
2023. júl. 1. 11:19
Tőlem se kérdezték, mondjuk évente csak egyszer megyek nődokihoz, a rákszűrés miatt.
20. Csillagszem38 (válaszként erre: 19. - Csillagszem38)
2023. júl. 1. 10:33
*egy
19. Csillagszem38 (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2023. júl. 1. 10:33
Sztem ez szűz lánynak eszébe sem jut erről kérdezni, illetve nem is mer.
18. Csillagszem38 (válaszként erre: 12. - Timycat)
2023. júl. 1. 10:32
Tőlem soha nem kérdezte senki, talán még fiatal koromban. Azt szokták, hogy mivel védekezek.
17. timycat (válaszként erre: 16. - Timycat)
2023. júl. 1. 10:09
Jav. abban viszont nem vagyok biztos
16. timycat (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2023. júl. 1. 10:08

Én mondjuk ezt a kört lespóroltam, szüzen nem kerültem orvos elé. Abban viszont vagyok biztos, hogy ha szüzen kerültem volna orvoshoz szóltam volna neki, hogy hahó ésszel piszkáljon meg. Pedig amúgy nagy a pofám, de ott fiatalon, abban a szituban szerintem kussoltam volna.


Lehet azért akadtam ki jobban ezen a sztorin, mert lányom van, aztán lassan nála is időszerűek lesznek ezek a pasi dolgok fizikailag is... már ha érted mire gondolok (már 15 éves 😱)

15. Epresturmix (válaszként erre: 14. - Timycat)
2023. júl. 1. 10:00
Persze amúgy. Normális lenne. Nem is akadnék ki rajta, ha már ott vagyok tökmindegy. 😄
14. timycat (válaszként erre: 13. - Epresturmix)
2023. júl. 1. 09:58

Nem tudom, nekem a jelenlegi csak a második orvosom, de ő mindig rákérdez (azaz évi 1-szer), az első dokira nem emlékszem hogy ő mindig firtatta volna, de tuti volt hogy rákérdezett, pl terhesség alatt, után hogy minden rendben van-e. Hozzá se kellett hál Istennek sokat járni csak a rákszűrés meg anno a terhesgondozás.

Én az ezirányú kérdést egy nőgyógyásztól tök normálisnak tartom.

13. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Timycat)
2023. júl. 1. 09:53
Én megjártam 100 nőgyógyászt, de még egyik sem kérdezte meg élek-e nemi életet?!?!
12. timycat (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 1. 09:51

Fájdalmat éreztél?


Nagyon sajnálom ami veled történt.


Nem is értem az orvosodat... az én orvosom minden alkalommal rákérdez nálam hogy élek-e nemi életet, nyilván mivel szültem már nem arra kérdez hogy szűz vagyok-e, de hát mégis rákérdez, gondolom ez a rutin része amúgy és soha semmi nem történik anélkül hogy előtte nem mondaná el hogy mi lesz és hogy elvégezheti-e amit szükségesnek gondol.

2023. júl. 1. 09:47
Hát de bazz. Elmegyek, szólok előre , hogy ez van. Már csak azért is, hogy vegye figyelembe, hogy óvatosabban bánjon velem. Miért nem lehet kommunikálni manapság? Nehéz?
10. tulipán*** (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 1. 09:41

Ja értem.

Megmondom őszintén nem tudom milyen mélyen van a szűzhártya és hogy az orvos milyen mélységig ment be a kezelő fejjel de logikai alapon úgy gondolnám, hogy igen, átszakította és ettől véreztél. :(

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook