Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? fórum

Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2011. jún. 8. 14:14

Igen sajnos.

Nem 1 ,nem 2 ismerősöm van aki hogy el tudja tartani a családját másodállást vállal.

Ledolgozik havi átlag 176 órát,12 órás műszakban ,nincs ünnep,éjszakáznak,hétvégéznek és még dolgoznia kell,hogy tudják fizetni akár a hitelt.

Mert hát az szinte minden családnak van már.

Alig van nővér,a betegek egyre többen és hogy a kórházak tudják tartani a HBCS ,egyre több beteget hívnak be,hogy működjön a kórház.

A nővér kidolgozza a belét,de a fizetésén nem látszik meg.

Én nem azzt mondom ,hogy legyen 200 ezres fizum,de én 140 ezerrel is megelégednék már,hisz így is több jutna a családomra.

479. 6f773a273c (válaszként erre: 476. - Zsanetta)
2011. jún. 8. 14:10
erről beszéltem.a takarítónő-nővér fizetési arány már csak hab a tortán.kész csőd ez a rendszer...
478. 6f773a273c (válaszként erre: 474. - Martin3)
2011. jún. 8. 14:08

ez orvos kérdése.én eddig mindig jófejekkel találkoztam,rendesek voltak,de belátom,hogy emberek,és lehetnek ilyenek is.de most nem erről van szó.ha az orvosokkal megfizettetik,akkor más diplomás is fizessen.akkor több pénz jut az eü-be,kevesebb orvos megy el,és mindenkinek jó lesz.de egy a megkülönböztetés,hogy csak az orvosok fizessenek,ez helytelen.

másrészt már hány száz éve jön mindenki azzal,hogy majd lesz pénz?mikor is volt utoljára pénz az eü-ben?nem csak az orvosokra gondolok,hanem a többi ott dolgozóra is.

477. Pen80 (válaszként erre: 473. - Martin3)
2011. jún. 8. 14:06
hát igen. de nálunk sajnos sosem volt divat a türelem, a tenni akarás vagy hogy az országért dolgozzunk. Itt nem jó, ami a miénk, a másé mindig jobb - ez a sznobizmus nagyon jellemző szerintem és sajnos elég erősen hátráltató tényező a haladásban.
2011. jún. 8. 14:06

Én mint egészségügxyi dolgozó igenis megértem az orvosokat,sajnálom és sajnálom a táraimat is.

A dokiaink akik több éve dolgoznak mint osztályos orvos poton 130 ezer ft-ért vagy esetleg még kevesebbért.

Én 100 ezret viszek haza havonta.

Kérdem én orvosok akik több évet tanultak ,ezt érdemlik?Vagy mi nővérek is akik azért dolgoznak szívvel lélekkel hogy betegeken segítsünk.

(persze vannak kivételek)

És akkor a takarítók szinte ugyanennyit keresnek.

Kérdem én tanultunk évekig és ennyit érne a munkánk?

Közben pedig olyan felelőség van rajtunk,hogy bárki meghalhat.

Szóval igen is szerintem megérdemlik az eü.-sök hogy meg legyenek becsülve,mint szakmailag,mint fizetésileg.

A Rendszer tény,hogy rossz és vannak akik nem oda valók és már nincs motivációjuk,de a többség ettől függetlenül kitart a hivatása melett!

475. 6f773a273c (válaszként erre: 471. - Pen80)
2011. jún. 8. 14:04
teljesen egyetértek.de nem csak,(ahogy Te is írtad)az orvosoknak,hanem a többi egészségügyi dolgozónak is.ismerősöm most keres maga mellé nővért.nagy nehezen talált (nagyon nincsenek),de úgy,hogy a nővér végzettségű nő takarítónőként dologozik.vajon miért,ha nem azért mert egy takarítónő jobban keres,mint egy nővér?ez a színvonal???külföldön magyar nővéreket keresnek,és fogadnak tárt karokkal,mert a magyar egészségügyi dolgozók a legjobban képzettek.aki kint több százezreket keres,az itt,Mo-n tyúkszaros bagókért dolgozik...még egyszer kérdezem:EZ a színvonal????
474. martin3 (válaszként erre: 472. - 6f773a273c)
2011. jún. 8. 14:04

komolyan teljesen félreértitek amit mondok: felőlem menjen az aki akar, egyáltalán nem zavar, hogy a kezdő orvos kimegy, legalább letisztul a rendszer...a másik meg az, hogy más szakma dolgozója is 80-100ezret keres, és ugyanolyan nehezen indul el az életben, mint az orvos. harmadsorban pedig nincs miből és várjanak már egy kicsit...aki akart az úgyis ment eddig is, aki meg nem akart, az maradt.

PL ma voltam kisfiammal vesegondozóba, ki van írva, hogy a szakellátás akadozik a kevesebb orvos miatt, kérik a türelmet, és rövidebb a rendelési idő...érdekes módon 2 évvel ezelőtt többet vártam mint ma pedig akor 2 órával hosszabb volt a rendelési idő...úgy látszik, ha kevesebb az orvos, több a munka és rájött, hogy csipkednie kell magát, hogy el tudja látni a betegeket, ha meg hosszabb, akkor ráért kávézni, beszélni...nekem 4 gyerekem van szerencsére nem betegesek, de ahányszor eddig orvoshoz vittem mindegyik ráért dumálni, a szülő meg várjon türelmesen, nem beszélve egy 2-3-4-5éves gyerekről...nekik tök mindegy, hogy mennyit vár az a szerencsétlen kis beteg.

473. martin3 (válaszként erre: 471. - Pen80)
2011. jún. 8. 13:59
szerintem is és most elfogulatlanság nélkül mondom. De felőlem fizessenek először az orvosoknak csak azt is mondják meg jelenleg miből...nem igaz hogy nem tudnak még várni 2-3 évet, hátha történik is valami...ha meg nem, a nyugat még mindig ott lesz, nem szalad el..
472. 6f773a273c (válaszként erre: 459. - Martin3)
2011. jún. 8. 13:58

igen,igazad van,csak szerintem olyan orvosok mennek ki többségben,akiknek megélhetésre nem futja.nem arról van szó,hogy "elbulizza",meg fényesen él,és jókedvében megy ki,nyaralni,hanem ,hogy szó szerint nincs miből élnie,és külföldön is dolgozni!mindenki azt hiszi,hogy kint nyaralnak,de nem!másrészt lakjon az utcán?én sok olyat ismerek,és hallottam olyanokról,akik szegény családból származnak,a szüleik nem tudták támogatni őket.albérletre nem futja,nem pesti,mit csináljon?támogatást miért kapna?nem szült...és sajnos kilátása sincs arra,hogy fog 40 éves kora előtt.én többek között ezért nem jelöltem be az ÁOK-t.mert nagy családot szeretnék,és habár nem "divat" korán babázni,én 30 alatt szeretnék,3 gyermeket szülni.


másrészt nagyon sokszor jössz azzal,hogy kimehettél volna.de nem tetted.ez a Te döntésed,de ezért ne akarj gátolni olyanokat,akik világot akarnak látni vagy esetleg 70 ezres fizetésből nem tudnak megélni,és nincs aki támogassa őket.szép dolog a hazaszeretet,de egyrészt nem kell senkire sem ráerőltetni,másrészt az nem "haza nem szeretet" ,hogy valaki megélhetésért dolgozik külföldön.

471. Pen80 (válaszként erre: 469. - Martin3)
2011. jún. 8. 13:57
Szerintem nekik és a tanároknak kellene először. A két legsürgősebben javítandó terület az eü és az oktatás szerintem.
470. Pen80 (válaszként erre: 465. - 26c9a8950c)
2011. jún. 8. 13:56

Szerintem is fizessék meg őket.

Csak nem tudom miből. De én is nekik adnék először. Nemcsak az orvosoknak, hanem az eü dolgozóknak. De pillanatnyilag nem tudom miből.

469. martin3 (válaszként erre: 465. - 26c9a8950c)
2011. jún. 8. 13:55
ezt senki nem vitatja, én sem! csak azt mondom miért őket akarjuk először megfizetni, fizessük meg a másikat is...és így van másodpercek ROSSZ döntései pedig az életünkbe kerül...erre is van számtalan példa..
468. Pen80 (válaszként erre: 466. - Martin3)
2011. jún. 8. 13:55
Vissza fog ez rendeződni szerintem. Nem véletlen volt.
467. 26c9a8950c (válaszként erre: 461. - Martin3)
2011. jún. 8. 13:54
Köszönöm a helyesbítést, csak példának hoztam fel a középkort.
466. martin3 (válaszként erre: 464. - Pen80)
2011. jún. 8. 13:53
már aki képes volt ebbe belenyugodni... sokan azért nem...ja és abból érdekes módon nem lehetett orvos, mérnök stb...még ha 2x annyit is tudott, mint a csóri gyerek...
465. 26c9a8950c (válaszként erre: 460. - Martin3)
2011. jún. 8. 13:53
Nem vagyok orvos, még az ismerőseim között sincs, sőt, ha belegondolok sok rossz tapasztalatom is van velük kapcsolatban. (Jó is.) ...de, szerintem az orvosi szakmát nem lehet összehasonlítani sok más szakmával. ITT MÁSODPERCEK DÖNTÉSÉN MÚLHAT AZ ÉLET. Igenis fizessék meg őket. Menjenek külföldre, de tapasztalatért, tudásért. Hozzák haza amit megtanultak és itt legyenek hasznos tagjai a társadalomnak. Ehhez az is kell, hogy anyagilag elismerjék őket.
464. Pen80 (válaszként erre: 463. - Martin3)
2011. jún. 8. 13:42
De megmondták neki, hogy pedig neki most jó és akkor már tudta, hogy neki mégiscsak jó... ugyebár.
463. martin3 (válaszként erre: 462. - Pen80)
2011. jún. 8. 13:40
ja azt csak halkan jegyzem meg(mert nem a fórumhoz tartozik) hogy a mindenkinek jó azért nem volt mindenkinek jó, mert akitől elvették a vagyonát, hogy a naplopóknak is jó legyen, az rohadtul nem örült és örül ennek a mai napig:(
462. Pen80 (válaszként erre: 460. - Martin3)
2011. jún. 8. 13:38
Pontosan. Éppen azt az akkori nagyon jót fizetjük ki most. Azt, amivel példálózik. Na, pont amiatt is mennek el az orvosok.
461. martin3 (válaszként erre: 454. - 26c9a8950c)
2011. jún. 8. 13:38
ez nem csak a középkorban volt így...kb 100évvel ezelőtt és még később is így volt...
460. martin3 (válaszként erre: 449. - 02dd40895d)
2011. jún. 8. 13:35
na látod ezért nem értünk egyet, mert más a világnézetünk...te még mindig a szocializmusban élsz, amikor mindenkinek jó volt valamilyen szinten...csak örülnénk ebben az országban sokan, ha rájönnétek, hogy ennek k...nagy ára volt!!! és ez a "mindenkinek jó" most mindenkinek rosszat hozott!! leesett? azt a jót nyögjük a mai napig...
459. martin3 (válaszként erre: 445. - 02dd40895d)
2011. jún. 8. 13:31

akkor mondj légy szíves egy olyan szakmát, ahol a kezdő fizetés kapásból százezerek...max a magánszektorban, az államiban egy sincs...akkor menjen a magánklinikára a kezdő orvos, ott kapásból százezreket fog keresni, csak tudod oda nincs esélye bekerülni(hacsak nem valami őstehetség), hanem szépen ki kell járni a ranglétrát, amíg tekintélyt, tudást stb szerez magának.

attól hogy valaki elvégezte az orvosi egyetemet, nem fogok hasra esni, még véletlen sem választanék egy zöldfülű tapasztalatlan orvost, hogy vizsgáljon meg....ezért fizet az ember az elismert orvosnak, mert attól tud(hat)ja mit várhat...majd 10év múlva a kezdő orvos is ennyit fog keresni, mit türelmetlenkedik??? más állami dolgozó mennyit keres???? ugyanennyit! mégsem megy külföldre, vagy menjen minden friss diplomás??? felőlem mehet, legalább nekem lesz állásom!!

458. martin3 (válaszként erre: 431. - Timycat)
2011. jún. 8. 13:23
ez lehet, csak egy magántanár max 1000-1500óráért dolgozik, míg egy orvos 50-60ezerért! a kettőt össze sem lehet hasonlítani...viszont ennyivel nem tanult többet egy orvos sem...
457. martin3 (válaszként erre: 428. - Zkelah)
2011. jún. 8. 13:21
ja még annyit, hogy kezdő tanárként én is kaptam egy olyan csoportot, ahol a 15gyerekből 13cigány volt, 2 intézetis, és amikor bementem a teremben szó szerint mellbe vágott a bűz, télen nyitott ablak mellett nagykabátban tanítottam őket, mert különben elhánytam volna magam. De még velük is lelkes voltam és meg akartam váltani a világot, és részben sikerült is, szerették az óráim, elkezdtek tanulni...Most szaladtam volna én is nyugatra, mert itt csak "ilyen" jutott? igen mehetettem volna, de mégsem mentem...haza csak egy van..
456. martin3 (válaszként erre: 428. - Zkelah)
2011. jún. 8. 13:19
azért nézzük már meg a többi környező államban miért magasabb a fizetés, vagy miért mennek jobban a dolgok, míg a 90es évek elejére nekünk volt a legkisebb az államadósságunk, és nekik a több, addig ők mára ezt megfordították....biztos "fájt" ott is pár évig, de már túl vannak a nehezén és kezdhetnek fellélegezni...mi meg sírunk még 20évig...
2011. jún. 8. 13:16
Ennyi erőből az összes felsőfokú végzettségűtől vissza lehetne kérni (mert ugye nem csak az orvosok mennek ki). Amúgy szerintem nem feltétlenül ez a megoldás, ez nem fogja visszatartani őket. Megkeresnek kinn annyit, hogy utána "röhögve" visszafizessék a tandíjat és higgyétek el, hogy nem nyomorognának még így se...
2011. jún. 8. 13:14
Nem. Miért, más szakmabelivel visszafizettetik a tanítás költségét, aki elhagyja kishazánkat? Olyan egzisztenciát kell biztosítani, hogy csak tudását gyarapítani menjen el, azután visszajöjjön mégokosabban. A középkorban pl. kötelező volt bizonyos szakmát tanulóknak több évet más országban tanulni, majd amikor visszajött itt tett mestervizsgát.
453. Pen80 (válaszként erre: 437. - B73e24f31f)
2011. jún. 8. 13:08
Szerintem nem társadalmi rétegre gondolt, hanem arra, hogy van olyan csoport, aki elszórja. Függetlenül attól, hogy mennyit keres vagy melyik társadalmi réteghez tartozik.
452. zizabella (válaszként erre: 449. - 02dd40895d)
2011. jún. 8. 13:06
Hidd el nagyon sok ember keres fiatal öreg egyaránt 100 ezer ft körül, akkor mindegyik mehetne külföldre, mert nem tud itt megélni, esetleg választhat egy jó erős kötelet. Habár lehet ez a célja egyeseknek..
451. Pen80 (válaszként erre: 441. - 02dd40895d)
2011. jún. 8. 13:06
Igen, ez vagy te. A mondanivalód elvakult, a stílusod sértő. Intelligens, értelmes ember nem így kommunikál. De ez a te bizonyítványod, büszke lehetsz rá.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook