Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te mit játszottál ma a gyermekeddel? fórum

Te mit játszottál ma a gyermekeddel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. febr. 22. 20:37

Mi délután társasoztunk.Barbara újságjában volt egy kalózos társas,azzal.Egyszerű,de jópofa:)


Esti mesének Micimackó újabb ünnepi meséje következett,amin jókat nevettünk és már alszanak a lányok:)

2010. febr. 22. 18:59
A délelőtti alvás után biciklire pattantunk Simonnal és elmentünk a bátyóért az oviba. Utána együtt teniszre mentünk. Most értünk haza Zalán a távirányítású autójával játszik,Simon mászik utána:)
2010. febr. 22. 15:47
Csengővel csilingeltünk és figyeltük, honnan jön a hang. Kúszást imitálva néhány mm-t haladtunk a játékok felé, nagy meló volt. Aztán a szokásos mondókázás, éneklés és itt volt a 17 hónapos keresztlányom, vele szeretgették egymást. Keresztlányom magyarázott a kicsinek, rajzolt neki és várta, hogy cserébe megtapsolja, de ehhez még nem sütöttünk elég pogácsát, egyedül nem ment. :))) Este gyakoroljuk...
2010. febr. 22. 11:58
Ma reggel elvittem a nagyot az oviba,aztán a kicsivel hazajöttünk és állatosat játszottunk. Először kiszedtük az összeset a kosárból és én mondtam melyik állat mi. Aztán sorba felállítottuk őket. Utána elővettük a kerítéseket,a farmházat és a figurákat és rendszereztük az állatokat. Megmutattam Simonnak,hogy melyik állat él az ember környezetében és melyik nem-ezek a vadállatok. Ennek alapján kezdtük el csoportosítani,már az elejétől kezdve értette. Mondta:-kecske,ide és az ember figura mellé tette:)Aztán fogta az oroszlánt és mondta:-oszlán és letette egy fa alá távol a farmtól. Amikor ezzel végeztünk Simon kitalálta,hogy sajnálja azokat az állatokat,amelyik kint vannak,mert azoknak az ember nem épít háza és azzal nem elégedett meg,mikor mondtam neki,hogy a vadállat nem akar ólban,istállóban élni. Erre elmondtam neki,hogy az ember épít állatkerteket,van is egy ilyen könyvünk,azt megnézegettük és ott épít a vadállatnak is az ember házat. Erre ez lett a játék legókockákból állatkertet építettünk. Az építés főleg az én feladatom lett,ő meg markolóval:)szedte össze a vadállatokat,tette őket teherautóra és hozta őket az állatkertbe. Mikor mindegyik ott volt,mondta:-jó,most már nem fáznak:)) Ekkora eléggé elálmosodott,adtam neki egy kicsi tízórait,almalével,majd lefeküdt aludni,most is alszik még:))
2010. febr. 22. 11:55
Táncoltunk. :)
2010. febr. 22. 09:52

Sziasztok,kicsi lányomnak szülinapja volt 18-án,a 6.

Hétvégén ünnepeltük,kapott kirakót,azt raktuk ki közösen,memóriáztuk is.

A nagyok az unokatesóikkal kártyáztak.

Ők ,Bence 13 éves lesz 2 hét múlva,Barbara 10 éves lesz júliusban.

2010. febr. 21. 21:41

Úszáson tanult közelít-távolít (de itthon a levegőben), labdáztunk, tornyot építettünk

és ledöntögettük, hintáztunk, énekeltünk, zenéltünk, játszószőnyeget cincálgattunk, mesekönyvet nézegettünk és kóstolgattunk, pogácsát sütöttünk és elmentünk vadászni. (6 hónapossal)

2010. febr. 21. 20:25
A naggyal autóztunk egy kicsit,egymásnak tologattuk. Úgy kellett csinálni,hogy középen összeütközzenek. Amikor sikerült,akkor hangosan nevetett. A kicsinek rossz hangulata volt,mikor felébredt,a nagy leült játszani a géppel,Simonnal pedig játszottunk egy kis pakolgatósat,hogy eltereljem a figyelmét. Azt nagyon szereti,egyik kis dobozból ki,másikba be:)
2010. febr. 21. 20:16

scrabble-t a lányommal

a fiam még az apjánál van

24. Malacka73 (válaszként erre: 21. - 52e9416b15)
2010. febr. 21. 20:08

Az is egy nagyon jó közös program! :)))

Főleg ilyen szép tavaszi időben, ami ma volt.

23. djeanett (válaszként erre: 22. - Russodebby)
2010. febr. 21. 16:10
:)))Akkor pláne hasonló az érdeklődési körük:)
22. russodebby (válaszként erre: 19. - Djeanett)
2010. febr. 21. 14:56
Most néztem,hogy egy napon születtek a babáink! :)
2010. febr. 21. 12:20
Mi ma reggel nem játszottunk mert elmentünk sétálni.
20. russodebby (válaszként erre: 19. - Djeanett)
2010. febr. 21. 12:16
A fiacskám megeszi a kemény lapos könyvek sarkait. Úgy-hogy ezzel várok még egy kicsit. Baby taxizni is szokott,csak fordítva ül rá. :)
2010. febr. 21. 12:08

Az én ikreim is 15 és fél hónaposak,kukucs játék szintén nyerő,építenek,kemény lapos könyveket "olvassák"nagyon leköti őket,babytaxi és ha takarítok ők polcot türülnek:))A nagytesók énekelnek nekik,táncolnak,tapsolnak,nagy segítségek:)

A legnagyobbal ma nem játszunk-tanulunk,első osztályos,egyébként ő kártyázni szeret.

2010. febr. 21. 11:59

Sziasztok!

15és fél hónapos a kisfiam. Hintázott,és építő kockáztunk. Én építek,ő meg lerombolja. Néha ő is épít közben. Kukucsozi szotun még,azt nagyon szereti.


Mit lehet még játszani ennyi idős babával?

17. Malacka73 (válaszként erre: 11. - Promama)
2010. febr. 21. 11:12

Sziasztok! Többen írtátok, hogy "eldugósat" játszottatok. van ennek egy olyn formája is, amit a gyerekek nagyon szeretnek, főelg, ha sokan vannak.

Hideg-meleg játék, de nem a hideg-meleget kell mondogatni, hanem tapsolni kell. Ha közel járnak az eldugott játékokhoz, akkor gyorsan és hangosan, ha messze járnak tőle, akkor halkan és lassan. Nagyon jó móka és remek fejlesztési lehetőség is.

Jó játékot mára is mindenkinek!

2010. febr. 21. 05:08
Duettet
15. c03449be8b (válaszként erre: 14. - C03449be8b)
2010. febr. 21. 05:07
ez tegnap volt,ma még alszanak!:-)
2010. febr. 21. 05:02
sziasztok,mi puzzleztünk.apa,anya,lányok/4 és 12 évesek/
2010. febr. 20. 23:02

sziasztok! de jó ez a fórum! ide biztos benézek sokszor ötleteket gyűjteni!

ma volt apa szülinapja, hát mi sütöttünk a gyerekekkel közösen egy palacsinta-tortát(csúsztatott palacsinta), végülis ezt is felfoghatjuk játéknak!

ezenkívül kislányommal (5éves lesz) barbie-jával "szerepjátékoztunk", közösen alkottunk egy történetet, illetve szereti azt a játékot: hogy mi jut eszedbe? ilyenkor mondok egy szót, pl alma, és neki kell mondani azt ami eszébe jut róla(almáspite, édes, vitamin, egészséges), vagy pl tűz-> meleg, világít, szóval ez nagyon jól fejleszti a szókincsét, elvont gondolkodását! (sokszor én is mondom, nekem mi jut eszembe erről),

3,5éves kisfiammal gyurmáztunk

2010. febr. 20. 22:54

Kisfiam 2,5 éves, ma doktorosdit játszottunk. Van egy plüss kacsája, megnézte a torkát, megmérte a lázát, orvosságot adott neki.

Könyvet olvastunk, rajzoltunk, színeztünk és persze sok-sok autózás.

2010. febr. 20. 22:28
Mi is az úszással kezdtük a napot:) A kisfiam 20 hónapos,a nagy 4 éves lesz áprilisba. Úszás után haza és kicsi alvás. Aztán jöttek a haverok játszani,akkor ricsaj volt itt,hogy csak na. Játszottunk eldugósat. Az mindenkinek megy:) Előveszek 5 játék állatot-kezdetnek,de a legtöbb a 10-eddig:)A nagyok elfordulnak,a kicsi elvesz az állatok közül,a nagyok pedig megmondják mennyit vett el,az nyer,aki a leghamarabb tudja mondani,az plusz pont,ha azt is megmondja,hogy melyik hiányzik:))
2010. febr. 20. 22:19

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy ennyien vagyunk! :)))

Akkor én is leírom:

Mi a 6 hónapos kismanónkkal úszni voltunk, kukucsolóst játszottunk (imádja), műanyag poharakból tornyot építettünk, jó buli ledönteni, labdáztunk, lufival is, hintáztattuk a lábunkon és énekeltünk.

2010. febr. 20. 22:18
lesz itt valami. Szeretem hallani,hogy a szülők játszanak a gyerekeikkel. A kedvenc mondatom:amelyik család együtt játszik,együtt is marad:)
2010. febr. 20. 22:09

3 és fél éves lányom imád társasozni!Mindennap ki kicsodázunk,meg van egy olyan társasunk amibe kismajmokat kell gyűjteni,egy oszlopba pálcikákat kell dugni,beleszórni a majmokat,van egy dobókocka aminek minden oldalán más szín van,amilyet dobsz olyan színű pálcikát húzol ki és így esik le pár majom,mert a majmok farka kunkori és bele akadnak a pálcikákba.Ha kihúzod meg le esnek.Imádja.Meg memóriajátékozunk,kis kockák vannak leforditva és húzni kell,majd rátenni a nálad lévő lapra a megfelelőt.Pl:húzod a repcsit akkor ráteszed a repcsire...és az nyer akinek előbb betlik a 9 képes lapja!

Ezt a 3-at imádja,karácsony óta minden nap kiköveteli hol tőlem,hol apától hogy játszunk!Meg szinezni imád(már kezdi érteni hogy a vonalon túl ne menjen!)Meg rajzolni,tud:napocskát,kígyót,pálcika embert,házikót majdnem:) csiga-bigát.ennyi asszem!

Ja meg építő kockázni szeret,mostanában pisztojt épít :) meg tortát szokott épiteni,az az alapon egy összevisszaság....és akkor hozza énekelve:boldog születésnapo...


Most jöttem rá hogy leirtam mennyi mindent tud! :))

2010. febr. 20. 22:03
Sziasztok!A 3éves és 19 hónapos fiaimmal ma nyomdáztunk és rajzoltunk.Építőkockáztunk és autópályát is építettünk!!!
2010. febr. 20. 21:58

Három gyerek. 10 éves, 3,5 éves és másfél éves.

Este azt játszották az apjukkal, hogy apa eldugott a játékkonyhából 12 poharat, csészét a szobában (a gyerekek a legkissebb kivétel addig a másik szobában voltak) és ezeket meg kellett keresniük. Olyan jókat nevettünk, mert sokszor pl. azt a poharat találták meg legutoljára, amelyiket, csak simán leraktuk az asztalra.


De napközben építettünk kockából, főztünk bent, és a középső nagy örömmel főzött kint hóból is.

5. Promama (válaszként erre: 4. - Csilla80)
2010. febr. 20. 21:58
ez ismerős:)mikor Zalán még csak mászni tudott elkoptattam a térdem annyit másztam utána,folyton kérte,hogy kergessem:))Simonnál,a kisebbnél meg azért kellett másznom,hogy őt tanítsam:)elöl jártam a jó példával:))
2010. febr. 20. 21:56
Az enyem 14 honapos... sokat kergetozunk... en ot... :-))) negykezlab,mikor elfaradok,az iroasztal kerekes szekevel kovetem,ugy rippadozik,hogy orom nezni... bujocskazunk... meg ilyenek... meg picike... :-))) babozok Neki.. meg nem erti,de kacag nekik...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook