Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te megünnepelnéd a névváltoztatásodat? :) fórum

Te megünnepelnéd a névváltoztatásodat? :) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
440. Epresturmix (válaszként erre: 426. - Guruljka)
2018. aug. 25. 09:35

Napokban voltam ultrahangon. Ugye mióta itt élek, én itt soha nem jártam kórházban. Lényeg a lényeg, az asszisztens kérdezte, hogy ugye nem jártam még az intézményükben? Mondtam, hogy nem. Aztán kérdezgetett, adatokat írt be. Kérdezte, hogy a születési nevem is ugyanez? Mondtam neki, hogy igen.

Erre a párom mondja, minek hazudtam? :D

Hát mondom, nem hazudtam, ez van mindenhova beírva. Gondolom a gépen is így van és nem azért kérdezte, mert látta, hogy nem. :)

2018. aug. 1. 23:56
Nem ünnepeltem, de örültem.
438. Guruljka (válaszként erre: 398. - Guruljka)
2018. júl. 26. 11:02
Azt kell mondanom, elég hamar ment. A fiam ma megkapta az okiratot! :D Örül nagyon.
437. ab61752c45 (válaszként erre: 436. - Guruljka)
2018. júl. 16. 17:27
így van,mindenkinek a maga dolga.
436. Guruljka (válaszként erre: 434. - Ab61752c45)
2018. júl. 16. 17:26

Hát nem addig kéne ütni, mint a vasat? Míg meleg? :D

A legjobb esetben is, mi köze hozzá?

435. ab61752c45 (válaszként erre: 428. - Guruljka)
2018. júl. 16. 17:26
a fiú is az apja miatt,aki elhagyta őket,többé nem is látta.
434. ab61752c45 (válaszként erre: 433. - Guruljka)
2018. júl. 16. 17:24
kedves lehet,nekem is mondta a húgom,miért nem veszem vissza az eredeti nevemet.mondom mindig utáltam,miért tenném.
2018. júl. 16. 17:11

Na most ez jólesett nagyon!


A húgom megkérdezte, a fiam tényleg megváltoztatja-e a keresztnevét. Mondom, igen Ő: hát az se normális. Én: joga van hozzá, nm szólok bele. Ő: hát se se vagy normális azzal az új neveddel. Mondom, nem baj, az enyém, egyébként sokaknak tetszik, és sem a magyarosított név lecserélésével, sem régi családi név felvételével nincs élő rokon, akit megbántottam volna ezzel. Ő: de hát olyan szép volt a neved. Én: akkor hajrá, vedd fel, ha annyira tetszik. Ő: neki tetszik a saját neve. Én: oké, nekem nem tetszett az enyém. Ő: és akinek mondod, hogy tetszik, azoknak is milyen lehet az ízlése.

Én erre megneveztem a főnököm nevét, akinek szép hangzású a neve. Húgom, ere kicsit már akadozó hangon: és mondtad neki, hogy ez felvett név? Én: igen, de a régi nevet nem tudom, megmondtam- e neki.


Basszus, eleve féltestvérem, más a vezetékneve, és két év óta még mindig a névváltoztatásomon rugózik.

432. Guruljka (válaszként erre: 429. - Ab61752c45)
2018. júl. 8. 16:37
Mindenképpen jó, hogy van erre könnyen elérhető, törvényes lehetőség.
431. Void
2018. júl. 8. 16:36
Ünnepelni nem, de örülnék neki.
430. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Epresturmix)
2018. júl. 8. 15:40

Attól függ, mit jelent számomra a névváltoztatás. Mi áll mögötte, miért volt rá szükség.

:o))

429. ab61752c45 (válaszként erre: 428. - Guruljka)
2018. júl. 8. 15:37
viszont ilyen is van.
428. Guruljka (válaszként erre: 427. - Ab61752c45)
2018. júl. 8. 15:14

Én senkit nem gyűlöltem a családban, a nevemet is csak simán nem szerettem.


A sváb családi név visszavételével a felmenőimnek szolgáltattam egy kis elégtétel-félét.

427. ab61752c45 (válaszként erre: 426. - Guruljka)
2018. júl. 8. 14:56
nálunk egy fiú változtatta meg a nevét,mert nem akarta az apjáét viselni,úgy gyűlölte.
426. Guruljka (válaszként erre: 425. - Epresturmix)
2018. júl. 8. 14:24

Még nem voltam ott azóta, de vinni fogom a szép új születésit.


Nagy zavar van emiatt a fejekben, nem fér bele, hogy az ember a SZÜLETÉSI nevét is megváltoztathatja, és akkor az összes erre vonatkozó paragrafus szerint ezt úgy kell venni, hogy ezen a néven született, slussz. Nem ám hogy a régi lánynevem kelljen beírni mindenhová.


Ezt most pont egy beutalón vettem észre. Kedden megyek megint, majd szóvá teszem.

Ugyanígy balhézni fogok az áramszolgáltatónál is, mert szerintem a régit írták születési névnek. Pár percig vitatkoztunk, aztán a nő egyszer csak rám hagyta. Szerintem a régit írta be, hogy úgyse látom...

Ha nem akarnak hinni nekem, felhívom az anyakönyvvezetőt, magyarázza el.

425. Epresturmix (válaszként erre: 400. - Guruljka)
2018. júl. 8. 13:07
Nem mondod? Hát ez felháborító! Remélem sikerült tisztázni! :)
2018. júl. 8. 13:06
Ma van 1 éve, hogy nevet változtattam! Köszönöm, remekül vagyok így! :)
423. Guruljka (válaszként erre: 421. - Globus)
2018. jún. 30. 18:47

Azt IS!! Meg a második keresztnevet is, de a vezetéknevet is.


Az előző teljes nevem összefoglalója:


A Hold


A Hold a tudattalan mélységeibe száll le, életét emócionális alapon éli. Ez a mélységekbe vezető út félelmetes, az út során szembe kell nézni az éjszakával és saját félelmeivel. Összeolvad saját lelkével, intuitívvá válik. Könnyen előfordulhat az is, hogy hisztérikussá, depresszióssá válik, illóziókba kergeti magát, vagy megpróbál elmenekülni a valóságtól.


Az Egyensúlyozás


Az egyensúlyozó mindig a harmóniát és az egyensúlyt keresi az életben. Nehezen dönt, sokat mérlegel, az is lehetséges, hogy sosem tud dönteni. Fontos számára a szépség harmóniája is, minid mindenben a külső vagy a lelki szépséget keresi.


Az Univerzum


Az univerzum emberének a Mindent Rendező Elv ad hathatós segítséget, hogy másik nevének vagy neveinek feladatát hangsúlyosabban végrehajtsa. Ez az ember a nevéből fakadó feladatait olyan módon tudja végrehajtani, hogy az sok ember életére is hatással lesz.



A Vágy


A vágy embere az érzéki élvezeteknek él, szenvedélyesen és tombolón, alárendelve sokmindent vágyainak. Ő az, aki szereti a különleges ételeket, a szenvedélyes és érzéki szexualitást, a testi érintkezés, az ölelés és a símogatás élményét.


--- a mostani nevem:



Az Univerzum


Az univerzum emberének a Mindent Rendező Elv ad hathatós segítséget, hogy másik nevének vagy neveinek feladatát hangsúlyosabban végrehajtsa. Ez az ember a nevéből fakadó feladatait olyan módon tudja végrehajtani, hogy az sok ember életére is hatással lesz.



A Művészet


A művész lehet az élet művésze, de lehet művészet az értelme életének is. Komoly eredményeket mondhat magáénak, sikeres karrier , vagy akár külföldi életút is lehet a része. Ez az ember barátságos, nagyon közvetlen, és soha nem mondana le egy bulimeghívást.



A Csillag


A csillag összeolvad a pillanattal. Mindent megtesz az univerzum titkainak teljes megismeréséért. Reményekkel teli, és reményei mindig a valóság talaján gyökereznek. Előfordulhat az is, hogy reményei odáig ragadják, hogy nem veszi észre a valóságot, és tagadni kezdi azt.



A Nap


A nap a hatalom, a csillogás jelképe, így ez az ember vezető pozícióra törekszik. Nem szereti, ha parancsolnak neki, azt azonban elvárja, hogy utasításait haladéktalanul teljesítsék. Szereti a gyermekeket, sokszor ő maga válik játékos gyermekké.

422. Nyamitörp (válaszként erre: 417. - Guruljka)
2018. jún. 30. 18:43

Én a teljes nevemet írtam be, azért adott ki 3 kártyát gondolom.


A keresztnevem a Diadalszekér

A Diadalszekér


Az örök küzdő, aki a küzdelem szépségétől várja egyfajta dicsőség elérését, és így kívánja sorsát eldönteni. Ő a hős, aki útra kel, hogy megvívja nagy csatáját, melynek végén a győzelem várja. Keresi a helyét a világban, és jó esélye van, hogy meg is találja. Áteshet azonban a ló túloldalára is, és megrekedhet egy akadály előtt, vagy épp önkényes és nagyzoló lesz.

421. globus (válaszként erre: 420. - Guruljka)
2018. jún. 30. 18:27
Úgy emlékeztem, hogy keresztnevet változtattál, ami most nagyon szép lett, nekem tetszik.
420. Guruljka (válaszként erre: 419. - Guruljka)
2018. jún. 30. 18:23

De én a születési nevet változtattam, visszavettem a család régi sváb nevét. Külön igazolnom kellett a régi magyarosítást, szerencsére tudtam. :D


Azaz összetettebb ez a kalkulátor-eredmény is, ráadásul két keresztnevem volt és van, de mind más.

419. Guruljka (válaszként erre: 418. - Globus)
2018. jún. 30. 18:21
Annyi keresés után szívesebben vagyok művész.
418. globus (válaszként erre: 417. - Guruljka)
2018. jún. 30. 18:20
Melyik jellemzőbb?
2018. jún. 30. 18:17

Ez volt az előzóő keresztnevem:


Az Egyensúlyozás


Az egyensúlyozó mindig a harmóniát és az egyensúlyt keresi az életben. Nehezen dönt, sokat mérlegel, az is lehetséges, hogy sosem tud dönteni. Fontos számára a szépség harmóniája is, minid mindenben a külső vagy a lelki szépséget keresi.


Ez a mostani:


A művész lehet az élet művésze, de lehet művészet az értelme életének is. Komoly eredményeket mondhat magáénak, sikeres karrier , vagy akár külföldi életút is lehet a része. Ez az ember barátságos, nagyon közvetlen, és soha nem mondana le egy bulimeghívást.

416. globus (válaszként erre: 415. - Guruljka)
2018. jún. 30. 18:16
:D
415. Guruljka (válaszként erre: 414. - Globus)
2018. jún. 30. 18:14
Ez nem túl mozgalmas? :D
414. globus (válaszként erre: 413. - Guruljka)
2018. jún. 30. 18:14

Ahhha... :)


Az Eón


Az Eón, a Nagy Újrakezdés állandó megújulást jelent. Ennek az embernek az életében soha nincs nyugvópont, amint elérte célját, új irányok felé veszi útját. Ha ezt nem önszántából teszi meg, a körülmények kényszerítik az új élet elindítására.

413. Guruljka (válaszként erre: 412. - Globus)
2018. jún. 30. 18:12

Másik nevet írj be, amire esetleg változtatnál.


lehet vezetéknévvel együtt is.

412. globus (válaszként erre: 410. - Guruljka)
2018. jún. 30. 18:08

A Csillag


A csillag összeolvad a pillanattal. Mindent megtesz az univerzum titkainak teljes megismeréséért. Reményekkel teli, és reményei mindig a valóság talaján gyökereznek. Előfordulhat az is, hogy reményei odáig ragadják, hogy nem veszi észre a valóságot, és tagadni kezdi azt.


Hát ennek semmi értelme nincs.

Nincs több módozat. Akárhányszor beírom, ugyanezt látom.

411. Guruljka (válaszként erre: 408. - Nyamitörp)
2018. jún. 30. 18:07
Ez nálam is tényező volt! Mindig féltem, hogy belebotlik a nyelvem a saját nevembe, ami elő is fordult párszor.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook