Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te megbocsájtasz ha megcsalnak?(először) fórum

Te megbocsájtasz ha megcsalnak?(először) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. júl. 22. 17:22
NEM, soha, mehet!!!
42. sors (válaszként erre: 41. - 8565183eb5)
2008. júl. 22. 16:51
Csatlakozom
2008. júl. 22. 16:16
Ha egyszer megteszi megteszi máskor is....
2008. júl. 22. 16:11
nem! másodszor is megfog. engem rengetegszer megcsalt volt párom, soha többé nem bocsájtok meg ilyesmit!
2008. júl. 22. 15:48
Nem!Biztos hogy nem alázkodok meg!Miért tenném?!Tuti rossz,mert tapasztaltam,de tartom annyira magam,hogy nem teszem meg!Legyen mással boldog!JA,ÉS ÉN AZT MONDOM,HA EGYSZER MEGTETTE,MEGTESZI MÁSODSZOR IS.....
38. arafat (válaszként erre: 35. - Vacsek)
2008. júl. 22. 15:14
ez a világos beszéd.
37. 1eb84e4bad (válaszként erre: 32. - Drnéni)
2008. júl. 22. 15:07
Egyetértek. Az egy dolog, hoyg megbocsájtasz, de soha nem elejted el, és mindig vissza kell fogni magad hogy ne hozd fel. Nekem iylen élet nem kéne, akkor inkább fájjon a szakítás!
36. a74de3d08a (válaszként erre: 35. - Vacsek)
2008. júl. 22. 14:05

erről nagyon hosszan lehetne beszélgetni, vitatkozni, szerintem, ha két ember igazán szerelmes egymásba, akkor nem lépnek félre és nem is használják ki az estelegesen adódó alkalmat.

Másik kérdés, hogy a szerelem sajnos egyszer csak elmúlik, akkor meg már csak becsület kérdése, hogy megcsalja, vagy szakít az illető.....

szerintem.

35. vacsek (válaszként erre: 33. - A74de3d08a)
2008. júl. 22. 13:59
A szerelem nem minden! Ha valami más hiányzik a kapcsolatból. Az egyik fél többször bújna ágyba mint azt a másik szeretné akkor szerintem szerelem ide vagy oda lehet, hogy félrelép az illető.
34. almi20 (válaszként erre: 33. - A74de3d08a)
2008. júl. 22. 13:21
Nálunk megtörtént :(
33. a74de3d08a (válaszként erre: 31. - Almi20)
2008. júl. 22. 13:01
ha szerelem van, nem történhet ilyesmi...
2008. júl. 22. 12:59

A barátnőmet megcsalta a férje, állítólag csak 1x, de gyerek lett belőle. Eltitkolta, aztán a barátnőm rendrakás közben megtalálta az apaságot megállapító bírósági végzést. A férje hason csúszva kért bocsánatot, mindent megígért, azt hiszem, tényleg szerelmes a barátnőmbe, de ő úgy döntött, elválik. Azt mondta: lehetne még húzni-halastani pár évig is a dolgot, de ő soha-soha többé nem tudna megbízni benne, gyanakodna, kutatna, annak meg a világon semmi értelme; becsületesebb most felvállalni a szakítást, amíg a játszmázás nem aljasítja ek őket.

Igazat adtam neki.

31. almi20
2008. júl. 22. 12:52
Ha nagy a szerelem, mindent kibír.
30. rexona
2008. júl. 22. 12:36
ez jó kérdés. bennem örökre ott maradna ez a dolog.
29. vacsek
2008. júl. 22. 12:34
Ha igazán szeretem akkor egyszer megbocsájtok neki, de csak egyszer és megpróbálom megbeszélni vele, hogy miért és hogyan jutott ide, hogy ez megtörtént.
2008. júl. 21. 12:43

Hát, erre nem lehet egyértelműen azt mondani hogy soha. Legalábbis szeritnem. Sok mindentől függ. Józan ésszel persze nem bocsát meg az ember, hisz a megcsalás azért elég megalázó dolog. De pl ha van egy gyerek is, akkor tuti biztos vagyok benne hogy elgondolkozik rajta az ember, hogy mi szolgálja a legjobban a gyerek és a saját érdekeit az embernek. Meg ott vannak azok a fránya érzelmek, ha még szereted azt aki ezt tette veled, akkor lehet hogy megbocsátasz. Bár Cserunus doki könyve alapján nem kéne megalázni magunkat, meg miegyéb, és igaza is van.

Engem is megcsalt a férjem, meg elhagyott terhesség alatt, és azóta is elég csunya huzásai voltak, de nem mondom hogy ha egyszer vissza akarna jönni akkor nem gondolkoznék el. De konkrétan most én mebocsátottam neki amiket tett, de fájnak nagyon, és ezek erősen rányomják a bélyegét a mostani semmilyen kapcsolatunkra is. Nehéz kérdés nagyon ez!

2008. júl. 21. 12:27
Még sosem voltam ebben a helyzetben és nem is tudom egyértelműen kijelenteni, hogy nem bocsátanék meg vagy mégis, mert ez tényleg sok dolgotól függ, meg az is lényeges, hogy mit nevezünk megcsalásnak, egy csókot, szexet vagy mit?
26. Manon
2008. júl. 21. 11:51
Remélem sose kerül rá sor, de elképzelhető. Bár sose tudnám elfelejteni a dolgot, és figyelnék erősen!
25. supin
2008. júl. 21. 10:50
Nem! Nem! Nem!
24. 1eb84e4bad (válaszként erre: 22. - MelisUK)
2008. júl. 21. 10:43
Na igen.Ismerve magamat én ere nem lennék képes, így inkább szakítanék, mintsem mindig magamba folytsam. és valószínűleg nem lenne arra sem szükségem, hogy állandóan azon izguljak, na most igazat m ondott-e, vagy megint megcsal?
23. a74de3d08a (válaszként erre: 22. - MelisUK)
2008. júl. 21. 10:35
lehet igen, csak minek? :-D
2008. júl. 21. 10:33
Megbocsájtani soha, de kibékülni igen. Azt sose lehet elfelejteni, ha megcsal a párod, akit nagyon szeretsz, de együtt lehet élni vele. Csak nem illik mindig fölhozni, ha jön egy veszekedés...
2008. júl. 18. 10:01
magamba nézek, ha nem követtem el hibát, mehet...
20. o.andi
2008. júl. 18. 06:04

Már többször megtörtént....és megbocsájtottam!!Lehet nem volt jó....

igazán nem is az...ugyis megteszi még..amig akarja!!

2008. júl. 18. 00:13
És abban az időszakban én is követtem el ellene hibákat amiket én is be kell lássak és ami még nem menti fel a tettei alól de amiket én is mérlegeltem és megértettem a helyzetét és igyekszem többé nem hozni olyan helyzetbe.
2008. júl. 18. 00:12

Én egyszer megbocsátottam és megérte.

Sokáig titkolta, hónapokig. Szörnyü volt, mikor kiderült, szakitani akartam. Mondtam neki,hogy soha nem fogom elfelejteni amit tett,(ez igy is van) de megbocsátok most az egyszer. Látom-láttam rajta, hogy szeret, nagyon megbánta amit tett. Mindez még házasság előtt volt, hazugsággal nem akarta az eljegyzést sem, igy bevallotta.

Még most is vele vagyok.


Törekedj arra, minél változatosabb legyen köztetek az együttlét, és akkor nem fog más nőre vágyni. Talán. De ezt neked jobban kell tudnod!

17. 2250724d1a (válaszként erre: 15. - Tixtina)
2008. júl. 18. 00:10

Egyet értek. Én megnézném hogy én megadtam-e neki azt az érzelmi biztonságot hogy hű maradjon, nem veszekedtem mindig vele, nem keserítettem el, nem vettem el a reményét a kapcsolatra nézve. De a legfontosabb hogy megtudjunk mindent a családjáról. Ha az apja vagy anyja közül valamelyik hűtlen tipus, vigyázzni kell mert akkor benne van a vérében és akkor sok szeretettel sem tudod kigyógyítani a hűtlenségből.


Nekem bejött hogy egyszer adtam még egy esélyt a barátomnak és most 3 évre a félrelépése után azt tudom mondani hogy megérte, mert megbízhatóbb ember a földön nincs. Mondjuk ő maga mondta el akkor is, és a szüleitől sem látott hűtlenséget, engem ez a két szempont győzött meg.


Ő élt a lehetőséggel és tanult a hibájából, de ha másodjára is megtette volna soha nem látott volna. Ezt tudja. Ehhez tartja magát.

2008. júl. 17. 23:55
NEm, nincs "attól függ".
2008. júl. 17. 22:38

Az attól függ,van-e gerince az illetőnek bevallani.

Ha sunnyog,tagad-hadovál össze vissza,akkor bizton lapátra teszem.

Szeretem,ha valaki egyenes.Korrekt vagyok,és ezt elvárom a partneremtől is.

2008. júl. 17. 22:35
biztosan nem..de remélem nem fog velem ilyen történni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook