Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te hogyan segítenél az árvízkárosultaknak? fórum

Te hogyan segítenél az árvízkárosultaknak? (beszélgetős fórum)

2010. jún. 18. 14:50
ellenőrizném az elosztást , és a beérkező forintokat is,---mivel, ÉN SEM VAGYOK ÉRINTETT, SEM BIZTOSÍTÓ,SEM BANK,SEM AKÁRMILYEN NEVŰ GYŰJTŐ ez ügyben sem
2010. jún. 12. 23:35

Én csak azt nem értem,hogy ilyenkor hol van a 150 leggazdagabb magyar??? Miért a hétköznapi "szegény" embertől várnak még most is segítséget? Ha csak mindegyik 1-1 milliárddal támogatná az árvízkárosultakat,talán tényleg segítene rajtuk!

Ellenben ez a pár millió forint érdemben úgysem fog rajtuk segíteni! Én biztos nem fogok felhívni semmilyen adományvonalat,hiszen abból a 400 Ft-ból megy a haszon a telefontársaságnak is,az adományosztókban meg nem bízom,nem hiszem el,hogy amit az emberek felajánlanak,az épségben megérkezik a rászorultaknak!

2010. jún. 10. 20:21
nem tudjátok melyik számot kell hívni??az adományvonalat szeretném most párszor felhívni
2010. jún. 5. 14:24

Ma este 20:40-kor az M1-en a tévében, élő műsor lesz az árvízkárosultakért.

"Nemzeti összefogás az árvízkárosultak javára"címmel. Aki tudja nézze meg, és szerintem közben adományvonal is működik.

2010. jún. 5. 07:21
most hallottam hogy közmunka programot hirdetnek és a gátakra és később a felújításra keresnek embereket. ez jó ötlet, remélem hogy szerencsétlen emberek most már megnyugodhatnak, és több szörnyűség nem éri őket. a segélyvonalat én is hívtam, és az edelényi önkormányzaton keretszül pénzt utaltam az edelényieknek. sajna többet nem tehetek.
2010. jún. 4. 21:04

Most olvastam, hogy a O. Viktor hétezer embert küld a gátakra, a büntetésvégrehajtástól, a rendőrségtől, a katonaságtól.


Viszont: hogy nem jutott még az eszükbe, hogy a sok életerős segélyen ingyen(élő) FÉRFIAKAT is küldjék. Egy évben egyszer igazán kibírhatnák....ha nem mennek, megvonni a segélyt.


Én is hívtam most a segélyvonalat, csak így tudok segíteni.

Borzasztó ami történik.

2010. jún. 4. 06:04
szívesen mennék és helyben segítenék de sajnos nem tehetem. így csak nézem a tévében...
17. 61fc1393dd (válaszként erre: 16. - Petiandi)
2010. jún. 3. 20:27

Azt kellene az emberektől megkérdezni és összeírni, kinek mire van sürgősen szüksége.

Az önkormányzatuk egyébként biztos készít ilyen felmérést és akkor ezeket a település honlapján (mert szinte mindenhol van) megírni.

A számlaszám is jó ötlet.

Akik segíteni szeretnének közvetlen oda küldenék a pénzt, vagy az adományt.

2010. jún. 3. 19:20
Ma választottam egy bajba jutott települést, felhívtam az ottani önkormányzatot, kértem egy számlaszámot, és utaltam át pénzt. Amennyit nélkülözni tudok. De ha módomban áll a továbbiakban is segíteni fogok.
2010. jún. 3. 07:56
felhivom azt a bizonyos telefon számot és ha jól tudom 250ft-al támogatom,hasonló telefon számot mindig felhivom
2010. jún. 2. 20:45
ja és nem azért szeretnék segíteni mert "szegény csóróknak" nincs semmijük. De ha mondjuk áll a víz a lakásban, gondolom a ruhák is áznak.....
13. petiandi (válaszként erre: 12. - 6b818b475f)
2010. jún. 2. 20:38
Tudod én a saját lehetőségeimet szeretném kihasználni, és sajnos nagy értékű dolgot nem tudok felajánlani, de bár megtehetném.!!!! A kétkezi munkámat felajánlanám, de a saját munkámat nem hagyhatom itt. Ha elmennék mondjuk Brosrodba vagy Nógrádba segíteni, akkor egyel több embert kellene elszállásolni.... Ilyenkor szeretnék jómódú lenni. De sajnos nem ahhoz a körhöz tartozom. Szívesen felajánlom amim van és amit tudok nélkülözni, és a ruhán, takarón, lakástextilen kívül nincs semmim. Gondolom azért olyan család is van akinek szüksége lenne azokra amiket én tudok adni.
2010. jún. 2. 20:05

Hát én ruháknak nem sok hasznát venném, de egy szivattyú biztos jól jönne.:)


Azért nem mindenki csóró, biztos van olyan akinek telik rendbe hozatni a házát, de mondjuk a kétkezi munkának biztos örülne mindenki, habár azt nem lehet postán küldeni.:)

11. petiandi (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2010. jún. 2. 19:42
Gondoltam hogy nem rám céloztál :) De komolyra fordítva a szót, elhatároztam hogy ha a környezetem érzéketlenül nézi a dolgokat akkor majd én "felrázom" őket, és rábírom az embereket, hogy segítsünk úgy ahogy tudunk. Nem feltétlenül pénzzel, mert sokak így nem tudnak segíteni, de talán hasznos dolgokkal igen. Talán még a helyi önkormányzatot is be tudjuk vonni, és esetleg az elszállításban segítenek. Remélem. Ha nem akkor is megoldjuk, ha egyedül maradok akkor is segíteni fogok, elhatároztam. Nekem is biztos jól esne ha nem közömbösen néznék az emberek mi történik velem.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Petiandi)
2010. jún. 2. 19:38
Nem rád céloztam, félreértettél.
9. petiandi (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2010. jún. 2. 19:34
Azért nem a régi rossz ruháimra gondoltam hanem arra, hogy amit mi nélkülözni tudunk ruhákat, azt elküldeni. A pénz biztos jól jön, de valahogy attól tartok hogy a szervezeteken keresztül küldött pénzt eladminisztrálják (tisztelet a kivételnek). Én dolgoztam segélyszervezetnél és ott a ruhák csak gondos válogatás után kerültek a rászorulókhoz. szerencsére olyan helyen élek ahol ez a helyzet nem állhat elő- legalább is nincs mi kiöntsön - de nagyon sajnálom azokat akik ilyen helyzetbe kerültek.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Fd8e423e9e)
2010. jún. 2. 19:30
EZ NAGYON SZÉP TŐLED, a pénz az jól jön Nekik biztos és azt jó lenne, ha ők és arra költhetnék amire szükségük van.
7. petiandi (válaszként erre: 5. - Cel)
2010. jún. 2. 19:28
Mi az ami tényleg szükséges most nektek? Sajnos elmenni nem tudok pedig szívesen segítenék. Csak olyat adnék ami hasznos. Úgy érzem nem lehetek tétlen ebben a helyzetben!
2010. jún. 2. 19:27

Én nem olyan helyen élek ahol veszélyeztetve lennék....viszont,ha ilyen helyzetbe kerülnék akkor én szakunkásoknak örülnék,festéknek,tisztítószereknek. Szerintem aki idáig megtudta oldani az étkezését meg is fogja tudni ezek után is. Ruhát....hát nem tudom, láttam már ilyen segélyszállítmányt, vagy hasonlót az emberek néha azt hiszik, hogy most akkor itt a lomtalanítás ideje és még jót is cselehkednek a régi már nem divatos ruhákat átadják. Nem azt mondom, hogy egy szalonból kellene küldeni.de néhányan, na nem részletezem.

szerintem vendégágyak jönnének jól még, amíg nem tudják berendezni az igányüknek megfelelően addig kitűnő. Takarók, gumicsizmák stb. én ilyenekre gondoltam. Háztartási gépek: mosó, hűtógép ami esetleg a víz miatt tönkre ment. Az nagy segítség lehetne.

5. cel
2010. jún. 2. 19:26
Saját területemen koordinálom a védekezési munkát. Ennél többet most nem is tehetnék.
2010. jún. 2. 19:24
Vettünk a miskolci Segélykoncertre jegyeket - most van, de nem mentünk el, mert nincs kedvem "mulatni", miközben tőlem néhány kilométerre az emberek életük munkáját vesztették el.
2010. jún. 2. 19:08
Én olyasmire is gondoltam, hogy ruhával, tartós élelmiszerrel segítenék. Én nem is tudom hasonló helyzetben mihez kezdenék.
2010. jún. 2. 19:05
Szerencsére minket sem érintett,de szerintem biztos,hogy nagyon örülnének ha a házat nagyon barátságos összegért rendbe hozná enkik valaki,vagy éppen bútorokat kapnának...én ilyenekre gondolok.
2010. jún. 2. 19:04
Te mivel és hogyan segítenél az árvízkárosultaknak? Ha esetleg érintett vagy mi lenne az - a pénzen kívül - amit szívesen fogadnál másoktól?Nagyon sajnálom mindazokat, akiknek egy élet munkája megy tönkre teljesen vagy részben a víz miatt. Én "szerencsés helyen" élek, ez a veszély nem fenyeget, de sokat gondolkozom hogy hogyan tudnék segíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook