Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adományok az árvízkárosultaknak fórum

Adományok az árvízkárosultaknak (beszélgetős fórum)


1 2
50. 63f169ae4d (válaszként erre: 49. - 99279bb06f)
2010. jún. 13. 17:53

De én pont hogy nem gyűjtőhelyeken szeretném landoltatni a csomagokat...

Akkor pedig megnézem, hogy ezen szerencsétlen települések melyikén működik körjegyzőség...

49. 99279bb06f (válaszként erre: 47. - 63f169ae4d)
2010. jún. 13. 14:20
Nem szerencsés szerintem! A posta sem működik egyenlőre, aztán egy kis postán hogy fognak elhelyezni több százezer csomagot, mert ahogy te, úgy más is küldhetné ezek után a felajánlását? Erre találták ki a központi gyűjtőhelyeket, azokat a bizonyos segélyszervezeteket, akik gyűjtik, szállítják és ők tartják a kapcsolatot az ottani szervezettel, hogy melyik falunak mire van szüksége.
48. Tamara2009 (válaszként erre: 47. - 63f169ae4d)
2010. jún. 13. 12:59
szerintem jó ötlet! :) Így biztos,hogy eljut hozzájuk!
2010. jún. 13. 12:11

Sziasztok!

Nem olvastam vissza a hozzászólásokat, nem tudom, hogy valaki gondolt-e már erre a lehetőségre:

Úgy döntöttem, hogy összeszedem azokat a jó állapotú cuccokat (ruhanemű, lábbeli, játék, stb.), amikre már nincs szükségünk (rengeteg mindent csak raktározok). Készítek csomagokat és feladom azoknak a települési önkormányzatoknak a címére, ahol a legnagyobb károk keletkeztek. Ők biztos tudják, hogy melyik család melyik cuccnak örülne. Bár tudom, hogy nem ezek a legelső dolgok, amikre elsősorban most szükségük van...

46. danama (válaszként erre: 44. - Tamara2009)
2010. jún. 13. 07:30

igen erre én is szeretném a választ...


inkább az átlagember segít empátiából mint a gazdag

2010. jún. 13. 06:21

A nagy vezetőség a kormánytagok miért nem ajánlanak fel nekik mindegyik egy havi fizetést attól még nem lesznek szegények, de az árvizkárosultaknak pedig mindenféle támogatás jön. ez a jól bevett szokás, általában mindig csak az egyszerő emberekhez fordulnak segitségért. Egyedül csak ránk épitenek senki másra. Bezzeg, amikor nekünk lenne szükség valamire, akkor meg elutasitják az embert.

Üdv.Ágnes

2010. jún. 12. 23:35

Én csak azt nem értem,hogy ilyenkor hol van a 150 leggazdagabb magyar??? Miért a hétköznapi "szegény" embertől várnak még most is segítséget? Ha csak mindegyik 1-1 milliárddal támogatná az árvízkárosultakat,talán tényleg segítene rajtuk!

Ellenben ez a pár millió forint érdemben úgysem fog rajtuk segíteni! Én biztos nem fogok felhívni semmilyen adományvonalat,hiszen abból a 400 Ft-ból megy a haszon a telefontársaságnak is,az adományosztókban meg nem bízom,nem hiszem el,hogy amit az emberek felajánlanak,az épségben megérkezik a rászorultaknak!

43. d4b0dd2692 (válaszként erre: 35. - Sajert)
2010. jún. 10. 10:04
Bocsi,de én azt hallottam egy ismerősömtől,aki a Vöröskeresztnél dolgozott,hogy válogatnak az adományokból a dolgozók.Igaz,ez régebben volt,és nem biztos,hogy mindenki olyan,de jobb ha kevesebb kézen megy keresztül az adomány..A gyerekem személyesen vitte le Alsózsolcára egy Tiszteleteshez,akitől átszállítják Felsőzsolcára,amit 3 család összegyűjtött.Vannak ilyen önkéntesek,akik közvetlenül viszik le a helyre.Jó lenne,ha a napilapokban jutna hely a sok egyéb fontos információ között a gyűjtőhelyek listájának is.Hívtuk az adományvonalat is.Remélem nagy része odajut ahova kell!
42. danina (válaszként erre: 41. - Tavaszilány)
2010. jún. 9. 21:43
A máltai szeretetszolgálathoz fordulj,ők biztosan elviszik,vagy a családsegítőbe is beviheted.
41. tavaszilány (válaszként erre: 33. - Githaj)
2010. jún. 9. 21:35
Köszönöm az ötletet, ezt már megtettem, de sajnos csalódtam...ugyanis azt a választ kaptam, hogy inkább pénzt kérnek...amit természetesen megértek, de sztem a ruháknak is hasznát veszik-ha nem az árvízkárosultak, akkor más rászoruló...sajnálom kidobni, ha másnak hasznára lehet....
40. danina
2010. jún. 9. 20:08
Magam szerveztem cégen belül gyűjtést, csatlakozott hozzánk még 4 város, szombaton indítjuk a teherautót, ma egyeztettem telefonon Felsőzsolcán az önkormányzattal. Mi élelmiszert és ásványvizet küldünk.
39. mandulaszem (válaszként erre: 38. - Mandulaszem)
2010. jún. 9. 20:06
Többek között gyógyszergyárak és élelmiszeripari gyártók jelentkeztek eddig.
2010. jún. 9. 20:05

Sziasztok,


Szállítmányozó vállalatnál dolgozom, a holnapi, a hét keddi és csütörtöki napokon ingyenesen elszállítjuk az adományokat, amiket cégek ajánlanak fel. Ha van a cégeteknél valamilyen gyűjtés, adomány, jelentkezzetek légyszi és felvesszük az árut. A holnapi útvonal Észak-Kelet Mo.-i és Budapesti gyűjtés, majd Edelénybe szállítás.


Köszi

37. danina
2010. jún. 9. 20:03
Magam szerveztem cégen belül gyűjtést,csatlakozott hozzánk még 4 város,szombaton indítjuk a teherautót,ma egyeztettem telefonon Felsőzsolcán az önkormányzattal.Mi élelmiszert és ásványvizet küldünk.
2010. jún. 9. 20:01
nézzétek meg a neten, hol vannak vöröskereszt központok, oda el lehet vinni, sajnos ők nem tudnak eljönni érte, bár lehet vannak helyek ahol ez megoldott.
35. sajert (válaszként erre: 32. - Tavaszilány)
2010. jún. 9. 19:59

Baptisták, vöröskereszt, családsegítőbe le lehet adni.


Auchanok mellett is vannak kint konténerek.

2010. jún. 9. 19:58

A 6x6 taxi székházában gyűjtik az adományokat, onnan elviszi a Vöröskereszt.

Bp, XI.ker,Kondorosi út 2/a E épület 1.emelet

Tel.:06-1-2666-666

33. githaj
2010. jún. 9. 19:57
Kérdezd meg a Vörökeresztet, lehet hogy foglalkoznak gyűjtéssel.
2010. jún. 9. 19:48
nekem van egy csomó összekészitett ruhám, csak nincs, aki elvigye!
2010. jún. 9. 19:47
esetleg van-e köztünk árvízkárosúlt?
2010. jún. 9. 19:47

sziasztok!

Most nézem a HÍRADÓT

kijött a köny a szememből...borzalom ami ott van azokban a falvakban, városokban:(

Hogyan tudnánk mi itt segíteni?

Az oldal miben tudna segíteni?

Én már utaltam Edelénynek...

www.edelény.hu

2010. jún. 9. 16:15
Sziasztok.Szombaton lesz a páromnak Amerikai football meccse és 1500ft a jegy amiből 500ft a károsultaké.Én nagyon örülök,hogy így segíthetek(reméljük tényleg nekik lesz odaadva)A párom volt is lennt segíteni csak ugy,újságírók és fényképészek társaságában,sőt még a Patrícia(a divatcsaj)is lennt segített.Viszont el sem hiszitek mi van ott lennt....szörnyű és szomorú,és undorító,amit tesznek ott a katonákkal és a rendőrökkel.Az egyik nő felajánlotta,hogy SAJÁT KÖLTSÉGÉRE szerezt oda homokzsákkötő gépet,és az ezredes nem engedte,aztmondta hogy azért vannak ott a katonák és a MÁV-osok ,hogy halálra dolgozzák magukat..:S Minden naposak a fosztogatások,és a helyi tescókat is kifosztották nagyon keményen..sajnálatos dolog:(
2010. jún. 9. 15:55
postán lehet venni 100 forintos bélyeget,illetve a segélyvonalakat is lehet hívni!segítsetek ti is!
27. ájrin (válaszként erre: 1. - Danina)
2010. jún. 9. 14:58
Tegnap én is küldtem. A szívem szakad meg értük:(
26. 99279bb06f (válaszként erre: 25. - 33aa509d53)
2010. jún. 9. 14:49
Van már egy fórum: Adományok az árvízkárosultaknak címmel!!!!
2010. jún. 9. 14:46

VI. 9-én délután 5-8 óráig gyűjti a kamion a hernadnémeti árvízkárosultaknak az adományt a keszthelyi Egry Iskola előtt! Víz, tej, hypo, lázcsillapító, bébiétel, pelenka.


Ha tudtok, segítsetek!

2010. jún. 9. 14:27

Sziasztok!

agnes1219 -nek van egy ingyen elvihető szekrénysora. Akit érdekel, kérem vegye fel vele a kapcsolatot.

23. bared (válaszként erre: 21. - C75565e593)
2010. jún. 6. 23:41

igen.. a máltához tényleg minden jöhet!!


a legutolsó kiselejtezett kiskanálig, szó szerint(((

2010. jún. 6. 23:31

[link]

Az oldalo van a számlaszám..edelény város

Mi ide utaltunk..ez tuti oda megy ahova valóban kell!

21. c75565e593 (válaszként erre: 20. - Danama)
2010. jún. 6. 23:27

Szerintem ha van autód vidd el a legközelebbi Vöröskeresztnek ők majd tudják kinek kell.

ja aki akar pénz t adományozni

Edelény polgármesteri hivatalának van egy adószáma...mi is oda utaltunk.

Máltaisokkal is felveheted a kapcsolatot...ha van mit adni ez a leg egyszerübb dolog...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook