Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tartozás? Mit lehetne tenni? fórum

Tartozás? Mit lehetne tenni? (beszélgetős fórum)

2013. máj. 15. 14:55
Miért ügyeskedés az, ha valaki a jogos pénzét akarja behajtani? Soha nem értettem ezt a hozzáállást.
19. Narcisz82 (válaszként erre: 15. - CILUSKA)
2013. máj. 15. 14:53
Attól, hogy elévül, a tartozás még fennáll, max. bírósági úton nem behajtható.
18. vica66
2013. máj. 15. 10:37
Írisznek igaza van, ha nem lett átírva az óra, akkor bizony ki kell fizetni a tartozást. Mindig azon hajtja be a szolgáltató, akinek a nevén van az óra, bárki is használta. Hasonló "tanulópénzt" mi is fizettünk sajnos.
17. szafaripók (válaszként erre: 11. - Kszb)
2013. máj. 15. 07:29

Nem a telek átírását kell bizonyítani, hanem a villanyóráét!!

Mi pl. átirattuk a villanyórát a saját nevünkre az albérletben, de a telek tulajdonjoga nem a miénk.

Az, hogy a telek kinek a nevén van, meg hogy a villanyóra kinek a nevén van két különböző dolog!

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - CILUSKA)
2013. máj. 15. 06:22

Csak akkor évül el, ha a szolgáltató nem küld levelet. A levél pedig mindegy, hogy milyen. Nem kell sem ajánlottnak lennie, sem tértivevényesnek.

Nem kell semmit bizonyítaniuk, mármint azt, hogy te átvetted, elég ha kiküldik, mert ez már kézbesítettnek számít.

2013. máj. 14. 22:51

5 év után elévül a tartozás, ha nem történik semmi az ügyben.

A behajtó cég úgy ügyeskedik, hogy kiküldi a levelet a tartozásról.

Ha reagálsz rá (írsz nekik, telefonálsz, stb) akkor onnan kezdődik az újabb 5 év.

Én 10 éve adtam el egy ingatlant.

Onnan is küldtek mindenféle felszólításokat nemlétező tartozásokról, de mivel nem reagáltam rá, néhány éve "megunták".

Nem ajánlott- vagy tértivevényes levélben szólítottak fel, így nem tudják bizonyítani, hogy én átvettem a leveleket.

14. Kangaroo Island (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2013. máj. 14. 22:01
én ettől függetlenül elteszem...sose lehet tudni ugyebár
13. lov.ildi (válaszként erre: 11. - Kszb)
2013. máj. 14. 21:58

A tulajdoni lapot kikértük és a Szolgáltatónak átadtuk.

Ráadásként az óra is le lett már cserélve. Azt se értjük,hogy az új órát miért a párom nevére adták ki.

12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Kszb)
2013. máj. 14. 20:30
De itt nem a nullás igazolás a gond, hanem az, hogy a nevükön maradt, így a tartozás is.
11. kszb (válaszként erre: 10. - Lov.ildi)
2013. máj. 14. 20:15
a földhivatalban meg kell, h legyen, és ki is kérhetitek a telek eladásáról, átíratásáról szóló papírokat! a hrsz-t gondolom tudjátok. Tessék bemenni, kikérni, h mikor adtátok el, mikor lett átírva a vevő nevére a telek. Ezzel máris igazolja, h nme ő volt a tulaj akkor, amikor ki lett számlázva a tartozás. Illetve ti az eladáshoz ki is kértetek anno egy 0-ás igazolást a szolgáltatótól is. Arról a szolgáltatónál is meg kell, h legyenek a papírok! Azt is szerezzétek be!
2013. máj. 14. 19:05

A legszebb az egészben,hogy a párom akkor pont ott dolgozott.

2010-ben derült ki a számunkra,hogy nem lett átírva az óra. Akkor töröltettük,hogy ne legyen ennél több tartozás a nevünkön.

A 2010-es számlák,levelek mind megvannak. Az 1996-os szerződés,stb nincs már meg.

Nem értjük,hogy ha egyszer már azt írták,hogy 0 Ft a tartózás,akkor 2,5 év múlva hogyan lett ennyi.(

2013. máj. 14. 19:02

Én pont így jártam, csak nem elművel.

Nincs mit tenni. Én is kaptam 0-ás igazolást, felírtuk az óraállásokat, személyesen az új tulajjal voltunk bent elindítani az átírásokat, de az átírás nem történt meg csak valamivel több, mint 1 hónap múlva, így azt a hónapot nekem kellett kifizetni. Nekem 45 ezer volt, mert távfűtéssel kapcsolatos. Az új tulajt nem keresgettem, mert a lakást már ő is eladta.

Kifizettem, ez van.

2013. máj. 14. 17:51

Hogy tudta kidobni 2008-ban a 2010. 12. 09-i "0"-s igazolást???


Ha meglenne a papír erről a 0-s igazolásról, és ezt bemutatná a behajtó cégnek, akkor biztosan megszüntetnék az eljárást.

7. szafaripók (válaszként erre: 6. - Kangaroo Island)
2013. máj. 14. 17:23

5 évig kell megőrizni hivatalos papírokat, utána már nem kérhetik...


Egyébként azt nem értem az egész sztoriban, hogy eltelt 17 év, és most keresnek rajtatok ennyi pénzt???

2013. máj. 14. 17:21
jó nagy butaság volt kidobni ilyen papírt...soha semmilyen papírt nem szabad kidobni ami hivatalos. menjetek be az ügyfélszolgálatra ahogy kérték, keressék elő a papírokat ők, kell lenni nekik is másolatnak.
5. a36415638d (válaszként erre: 4. - Lov.ildi)
2013. máj. 14. 17:21

Akkor kérjétek ki a papírt! Hisz a szolgáltatónál meg kell lennie az átíratáskor a nullás igazolásnak!

Sőt aki megvette a telket és a nevére került ő is kapott anno nullás igazolást az biztos!

4. lov.ildi (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2013. máj. 14. 17:18

Sajnos nincsenek meg a papírok.



2008-ban a párom a költözésnél nem tartotta meg a régi papírokat. Addig nem kapott semmiféle levelet és nem tartotta meg őket.((

Már tudjuk,hogy itt nagyot hibázott,de 1996-ban adta el azt a telket.

2013. máj. 14. 17:15

Szia! Ha megvan az a papír amit kaptatok, hogy nincs tartozás, akkor mutassátok azt be, el kell fogadniuk!

20.000 ft-os összegnél szerintem felesleges ügyvédben gondolkodni...

2. szafaripók (válaszként erre: 1. - Lov.ildi)
2013. máj. 14. 17:14

Gondolom megvannak a papírok az óraátírásról. MÁrmint arról, hogy lekerült a párod nevéről a telekhez tartozó villanyóra, milyen állással, ill. az, hogy az ki van egyenlítve.

Ha ezt be tudjátok mutatni, akkor bizonyítva van, hogy jogtalan a követelés, és ennyi.

Menjtek be egy személyes ügyfélszolgálatra ezekkel a papírokkal, és azonnal el tudjátok intézni, felfüggesztik a behajtást is.

2013. máj. 14. 17:10

Sziasztok!


Teljes tanácstalanságomban fordulok hozzátok.

Remélem,hogy lesz valaki,aki valamilyen jó ötlettel,tanáccsal tudna segíteni.

Ügyvédhez nem tudunk fordulni.(


A férjem 1996-ban eladta a telkét.

2010-ben az ELMŰ-ÉMÁSZ kiküldött 14711 Ft-ról csekket.

Mi azonnal megreklamáltuk mivel a fogyasztás az új tulajdonosé volt.

Beküldtük a tulajdoni lap másolatát is,stb.

2010.12.09-ei dátummal kaptunk egy válaszlevelet.

A levél elején arról írtak,hogy ilyen esetekben mi az eljárás,elévülés,stb.

A levél tartalmaz egy tájékoztatást,amelyben az áll,hogy 2010.12.09-én 0 Ft tartózást tartanak nyilván a férjem vevőszámláján.

Mivel azt írták,hogy nincs már tartózás nem foglalkoztunk tovább ezzel az üggyel.


Viszont a mai napon kaptunk egy fizetési felszólítást 20196 Ft-ról egy behajtó cégtől.

Azonnal felhívtam az ELMŰ-ÉMÁSZ telefonos ügyfélszolgálatát.

Ott azt mondták,hogy tényleg tartozik a férjem és menjünk be személyesen egy ügyfélszolgálati irodába.

Annak idején is össze-vissza küldözgettek minket.

Folyamatosan telefonálgattunk,leveleztünk, ügyfélszolgálathoz jártunk,stb .

Mi azt hittük,hogy eredménnyel rohangáltunk,de úgy látszik tévedtünk és semmi eredménye nem volt.


Én GYESen vagyok itthon a kislányommal. A párom hetek óta betegállományban van és egy darabig lesz is.

Nem tudunk ügyvédet megfizetni.

Ha valakinek van valamilyen jó ötlete vagy tanácsa az üzenetben írja meg nekem.

Hátha járt már így valaki és tudja,hogy mit és hogyan kell csinálni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook