Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tartós láz 15 hónaposnál fórum

Tartós láz 15 hónaposnál (beszélgetős fórum)


1 2
35. moonlight13 (válaszként erre: 34. - Ani2)
2013. okt. 23. 17:48
Az én gyerekemnek többször volt több napos láza, általában vírusoktól. Ezek a mai vírusok már egyre erősebbek sajnos. De azért figyeld, nehogy más is legyen a hátterében!
34. Ani2 (válaszként erre: 32. - Moonlight13)
2013. okt. 23. 16:59

Nem fájlalja semmijét... torka jó, füle jó, hasa jó doki mondta...

38 volt neki csak, fölé ma nem ment. De hát akkor is láz közeli állapot, mert ha 37 lenne annyira nem aggódnék.

33. moonlight13 (válaszként erre: 30. - Ani2)
2013. okt. 23. 16:20
ma is felment 38 fölé?
32. moonlight13 (válaszként erre: 31. - Ani2)
2013. okt. 23. 16:18
Nem fájlalja semmijét?
31. Ani2
2013. okt. 23. 15:58
Dehogynem aggódok, mert 4. napja és teljesen más lett a lányom.
30. Ani2 (válaszként erre: 28. - Moonlight13)
2013. okt. 23. 15:55
Egész nap ingadozik, most pár órája tartja a 37,8-at. Inni iszik hála.
29. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Ani2)
2013. okt. 23. 15:49
Nekem annó azt mondta a gyerekorvos, hogy a sok folyadék is viszi le a lázat. Iszik sokat a gyermek?
28. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Ani2)
2013. okt. 23. 15:48
Hányszor megy fel a láza 38-ig? a 37,5 az már nem olyan rossz, az csak hőemelkedés! Egyébként a vírusok produkálnak ilyet, de azért jobb utánajárni, nincs-e valami a háttérben! De ha csak néha megy fel 38-ra, szerintem azon ne aggódj annyira!
27. Ani2
2013. okt. 23. 15:43
Voltunk tegnap másik dokinál, igy nem lát semmit. Azt mondta, ha ma is lázas lenne akkor holnsp vizeletet kell vinnem és megbeszéljük a továbbiakat. Na most a lányomnak tartós 37,5-38,0 a láza. Napok óta nem eszik (fogytunk is 250g-ot), bágyadt, fáradt, nem nagyon érdekli semmi. szóval holnap akármi is lesz, még tovább viszem. amúgy a doki is 3 napos lázra gondolt, de hát ma is van neki.
26. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Ani2)
2013. okt. 22. 19:52
A 37,5 az már jó, ha addig le tudod vinni a lázát. Ami viszont nagyon fontos, nagyon sok folyadékot kell neki adni!!4
25. birkill (válaszként erre: 1. - Ani2)
2013. okt. 22. 15:40
A kislányommal 1-1,5 évesen ugyanezzel kínlódtam. Germicid C még csak meg sem mozdította a lázát. Volt, hogy fél éjszaka prizniceltem mire 40 fokról lement 38,5-re, de 4 óra múlva megint 40 fok volt a láza. (mert, hogy a fürdetés és a csukló, láb borogatás nem mozdította semerre sem) Algoflexet, Mexalen kúpot tartok itthon, ezeket váltva adtam. Amikor elkezdett belázosodni, a kezei elkékültek, jéghidegek lettek, a bőre pedig tiszta márványos, akkor már tudtam, hogy cselekedni kell, mert jön a durván magas láz, ilyenkor mindig Mexalennel nyitottam. Ezzel egyébként nagyon jó tapasztalataim vannak, leviszi és lenn is tartja a legmagasabb lázat is. Most 2,5 éves, pont beteg, de jó ideje nincs a lázcsillapítással gondunk.
24. EsztyMorgan (válaszként erre: 22. - Ani2)
2013. okt. 22. 12:35
Nem értem miért nem vitted/viszed be a kórházba. A lázgörcsöt ne várjátok már meg. :((
23. Mariet
2013. okt. 22. 09:40

A Nurofen jó, nekünk bevált. Nálunk fogzás miatt van rendszeresen hőemelkedés, láz.

Szerintem vidd be a kórház ambulanciára, ott kell, hogy segítsenek.

22. Ani2
2013. okt. 22. 08:46
Alkalmaztam mindent, de nem akarta levinni. Éjjel 39,3 volt neki kapott kúpot és lement lassan 37,6-ra azóta is tartja.
21. sajert
2013. okt. 22. 06:28

Ez szutyok egy dolog... A fiam produkált ilyet, 13 hónapos korában. Naponta jött hozzá a doki, mivel 38 alá nem tudtuk levinni a lázát. Lelkiismeretesen megvizsgálta, de nem észlelt semmit, még a torka se volt piros. 3 nap után meg "foltos" lett a gyerek. 3 napos láza volt, ez egy vírusos betegség. Fő ismertető jele az volt, hogy levihetetlen volt a láza. 24 órán keresztül így néztünk ki: Nurofen, hűtőfürdő, priznic,hűtőfürdő, Nurofen után három órára Panadol, hűtőfürdő, priznic, hűtőfürdő, Nurofen... Ha már 39 fok fok csak a láza, örültünk.


Remélem nálatok is lassan lejjebb ment a láza, és kiderült, hogy mi okozta.

2013. okt. 22. 05:58

A fiamnak kis korában többször volt ilyen tartós láza, általában október 23-án, amikor ugye csak ügyelet van. Szerencsénkre az egyik szomszédunk ápolónő volt és a következőket tette: kúp, ha nem vitte le tartósan, néhány órára a lázát, akkor borogatás (csukló, boka, homlok), ha ez sem segített, akkor teljes priznic, de ezt ugye ki szereti? A vége mindig a hűtőfürdő volt. Ez mindig segített.

A felnőttekkel nem bánnak ilyen kíméletesen. A férjemnek mindig priznic volt a megoldás. Szegény még jégakut is kapott a hónaljába.

Orvosok és ápolók szerint ez a sorrend, amit írtam, de szerintem simán lehet a hűtőfürdővel kezdeni, ahogy már előttem is írta valaki. Az a leghatásosabb, nem kell túl hidegre hűteni a vizet, mert úgy is hatásos.


Remélem lement a kicsi láza és hamar meggyógyul!

Írd meg mit tettél végül is:)

19. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Ani2)
2013. okt. 21. 20:56
A vírusok szoktak ilyen magas lázat produkálni, ha más baja nincs. Hűtőfürdőt alkalmaztál? Ilyenkor hűtőfürdő+lázcsillapító egyszerre kell, és még akkor sem teljesen megy le a láz.
2013. okt. 21. 17:52
Antipiretikus kúpot nem tudsz valahonnan szerezni? Az a világ legjobb lázkúpja
17. Ani2
2013. okt. 21. 17:04
Nurofen kúpot kap, a szirupot nem bírom beadni, kiköpi sőt a száját se hajlandó kinyitni.
16. ildike0523 (válaszként erre: 6. - Ani2)
2013. okt. 21. 16:59
Ha lila a teste akkor írány a kórház!!!
15. 31c7cb1532 (válaszként erre: 6. - Ani2)
2013. okt. 21. 16:46

Mi ugyanúgy jártunk 2 hete.Próbáltuk csillapítani a lázát a lányomnak 6 óránként kúppal vagy gyógyszerrel(hasonló korú mint a te lányod). Éjszakánként 2-3 óránként hűtő fürdőztettük. Mivel 3 nap után sem ment le a láza, elvittük fül-orr gégészet ügyeletre és ott derült ki, hogy középfülgyulladása van. Kapott antibiotikumot és most minden rendben.


Belinkelem, van itt egy hasznos cikk a lázcsillapításról gyerekorvostól:


Hol szoktak hibázni a szülők a lázcsillapításkor?

A leggyakoribb hiba, hogy nem megfelelő lázcsillapítót használnak. Ezért nagyon fontos, hogy a gyermek súlyához, életkorához igazítva, mindig frissítsék fel a házi patikájukat gyermekorvosuk tanácsai alapján!


Ügyeleti tapasztalatom, hogy a legtöbb orvos-hívás azért történik, mert nem megfelelő módon csillapítják a lázat. Vagy kis dózisban adnak lázcsillapítót, vagy mert nem merik hűtőfürdetni a lázas beteget, vagy a borogatást csak a csuklóra és a bokára teszik.


Milyen lázcsillapítókat tartsanak otthon?


Csecsemő és kisded korban feltétlenül legyen kúp formájában is lázcsillapítójuk, és miután ilyenkor is hajlamosak még a gyermekek a lázgörcsre, célszerű olyan kúpot is tartani, amely ennek a megelőzésében nélkülözhetetlen. Ilyen a Germicid-C és az Antipyretikus kúp. Ezt akkor célszerű beadni, ha hirtelen szökik fel magasra a láz, vagy pedig éjszakára, amikor kevésbé van szem előtt a beteg gyermek. Ha rendszeres lázcsillapításra használják, előfordulhat, hogy hatástalan lesz. Ennek az az oka, hogy ennek a kombinált kúpnak (lázcsillapító+idegrendszeri görcsoldó) a görcsoldó komponense éppen azt a májban található enzimet serkenti, amelyik a lázcsillapító komponens lebontását, átalakítását végzi. Ennek az lesz a következménye, hogy gyorsabban válik hatástalanná a lázcsillapító amidazophen, mint ahogy ki tudná fejteni hatását. Rendszeres lázcsillapításra az aminophenazon, a paracetamol, és az ibuprofen tartalmú kúpokat használják!


Olyan gyereknél, aki hajlandó bevenni a tablettát vagy a szirupot, s nem is túl magas a láza, nem fenyeget a lázgörcs veszélye, nem hány, lehet oldat vagy tabletta formájában is adni a hasonló nevű és gyártmányú készítmények közül, de mindig a megfelelő adagban!

Milyen formában adjuk a lázcsillapítót?


A kúp felszívódása gyorsabb és megbízhatóbb, mint a szájon át adott gyógyszeré. Abban az esetben, ha hányt is a beteg, ne is kísérletezzenek a tabletta vagy az oldat beadásával. Ilyenkor csak a kúp jöhet számításba. Nagyon gyorsan emelkedő láz esetén, vagy ha már eleve 39 C fok feletti hőmérsékletet mértek, a gyorsabb hatás elérése érdekében is kúpot adjanak. Amikor már nagyobb a gyermek, akkor viszont igyekezni kell elkerülni a kúp nem túl kellemes beadását.

Probléma akkor van, ha a gyereknek hasmenése és hányása is van, mert ilyenkor csak injekcióval tudunk gyógyszert a szervezetébe juttatni, vagy az alábbi módszerekkel lehet csak a lázát csillapítani.


Mikor és hogyan kell hűtőfürdőt, vagy hűtőborogatást alkalmazni?


Erre akkor van szükség, ha 39-40 C fok körüli a láz, s attól lehet tartani, hogy tovább is fog emelkedni, (ekkor is előzze meg azonban a lázcsillapító kúp beadása) illetve, ha a megfelelő lázcsillapító hatástalannak vagy elégtelennek bizonyult és nem akar a láz legalább 38,5 C fok alá menni. Ilyenkor ugyanis újabb lázcsillapítót egy ideig nem lehet adni, még injekció formájában sem, tehát az orvos sem tud egyebet tenni, mert nem lehet túllépni a megengedett napi, adagot.


A hűtőfürdő hatásosabb, mint a borogatás, kivitelezése egyszerűbbnek és a beteg számára is elviselhetőbbnek látszik. (Kb. olyan hőmérsékletű vízbe kell ültetni a gyermeket, mint amilyen hőmérsékletű a kicsi, s azt 2-3 perc alatt hideg víz hozzácsorgatásával hűtsék le 32-34 C fokig.) Ez elegendő ahhoz, hogy átmenetileg levigye a lázat. Ha szükséges, a fürdetést többször is lehet ismételni, míg aztán újra lehet majd 2-3 óra elteltével gyógyszert adni.


A hűtő borogatás kellemetlenebb a beteg számára, megfelelő módon elvégezve megközelítheti a hűtőfürdő hatékonyságát. Ehhez azonban az egész törzset kell körültekerni állott vizes borogatással, s felmelegedése után cserélni kell!

14. EsztyMorgan (válaszként erre: 13. - F6390e6b9b)
2013. okt. 21. 16:27
Ilyen magas és ami még rosszabb.. tartós láz esetén én már nem kísérleteznék.
13. f6390e6b9b (válaszként erre: 1. - Ani2)
2013. okt. 21. 16:26
Én 6 óránként adok neki ilyen esetben kúpot,ha nem viszi le,akkor 3 óra múlva nurofent rá 3 órájára megint a kúp és így tovább.Így le szokott neki menni.
12. EsztyMorgan (válaszként erre: 10. - Bibity)
2013. okt. 21. 16:24

Na igen.

Mi már voltunk olyan súlyos hasmenési vírusban,h a végén már csak véres nyákot kakilt a lányom :(( hiába evett, azonnal kijött belőle. A végén már antibiot kaptunk és az hozta helyre.

2013. okt. 21. 16:23
Feltétlenül vidd mielőbb orvoshoz. A lila test engem megrémiszt.
10. bibity (válaszként erre: 9. - Ildike0523)
2013. okt. 21. 16:22
De a szövôdményt megelôzi! Mi sem kaptunk, lett is 2 hetes tüdôgyulladás, mint szövôdmény...
2013. okt. 21. 16:18

Szia!

3 óránként adhatsz Neki lázcsillapítót /kúp, szirup/ a köztes időben pedig hütőfürdő!

Ha vírusos akkor Antibiotikum NEM kell, mert az a vírusra nem hat!!!!!!!!!!!!! 3x adhatsz Neki Cataflamot is

8. noozimanoo (válaszként erre: 6. - Ani2)
2013. okt. 21. 16:18

Dokihoz! Mielőbb!

Ja, ahhoz ne, akinél voltatok!

7. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - Ani2)
2013. okt. 21. 16:15
Ha meg már lilul el a kislány, mindenképpen irány a sürgősségi vagy az ügyelet de ne várjátok meg a holnapot!!!!!
6. Ani2
2013. okt. 21. 16:13

Nem fáj neki semmi, csak az a baj, hogy a kúp se viszi le. 1 órája adtam neki kúpot akkor 39,0 volt neki és most meg 38,9. Vettünk ülőfürdő is... Tiszta lila a kis teste.

A doki no komment....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook