Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 17 hónaposnak reggeli fórum

17 hónaposnak reggeli (beszélgetős fórum)


1 2
2012. ápr. 11. 16:03

17 hónapos ghyerek már egyen mindent ami ki nem esik a szájából....:)Nem kell pépesíteni, mert sohasem fog megtanulni rágni....sok gyerkős 17 hónaposan már bölcsiben tengeti az idejét....ott azt eszi amit kap....nem válogathat...

Napi 5x-i étkezés legyen meg...ebből 2x ajánlott a főzelékféle ...valamilyen feltéttel....

32. Bcicus (válaszként erre: 29. - KuntaKinta)
2012. ápr. 10. 22:04
Egész testét kezelték emlkeim szerinte a száj környékét is, de ez már régen volt5 hós kora óta csak kontrollra járunk.
2012. ápr. 10. 21:52
Nálunk mondjuk babatej a reggeli, tízórait nem igényel, ebéd plusz gyümölcs, joghurt piskótával az uzsonna,és minden este probálok valami darabosat adni,ha nem kell neki akkor tejpép,és alvás előtt babatej. Mondjuk éjjel is eszik még mindig egyszer.
30. pocak25 (válaszként erre: 28. - Bcicus)
2012. ápr. 10. 21:47
Nekem 20 hónapos a kisfiam ,és 16 foggal rendelkezik ,mégis elutasitja a kenyeret a darabos ételeket,de ha olyan kedve van megeszi pl a virslit is. Eh legalább másfél éves koráig öklendezett minden darabostól. Én is piskótát áztatok a joghurtba azt megeszi. De nekem is válogat. Ne félj rájönnek hogy kell rágni és menni fog neki is. Mind a 3 gyereknél így volt.
2012. ápr. 10. 21:44
A száját kezelték?
28. Bcicus (válaszként erre: 26. - KuntaKinta)
2012. ápr. 10. 21:34
Jártunk Dévényre, mert kicsinek kicsit le voltak tapadva az izmai, mert nagyon sovány volt mivel nem akart enni eleget, de már rendbejött tökéletesen, de nem sokára megyünk kontrollra majd megkérdezem. De nem is nagyon próbálkozik, megérzi, hogy darabka ér a szájához és köpi ki viszont pla babapsikótát elnyammogja.
27. youlcsi (válaszként erre: 26. - KuntaKinta)
2012. ápr. 10. 21:10

ez jó kérdés.

egy ismerős kislánya nem volt hajlandó elfogadni a kanalat. egy dévényes tornász átmasszírozta a száját/arcát, utána már ment a kanálból evés.

26. KuntaKinta (válaszként erre: 24. - Bcicus)
2012. ápr. 10. 17:02
Nem volt/nincs esetleg izomtónus eltérése??
25. Bcicus (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2012. ápr. 10. 16:51
Megpróbálom nem teljesen pépesítve, de mivel kiköpi utána midnig pépesítem, mert nem hajlandó máshogy megenni.
24. Bcicus (válaszként erre: 22. - KuntaKinta)
2012. ápr. 10. 16:49

Én nem parázom, de nem kell neki.

Túrót megeszi, ha nem is örömmel, de megeszi valami gyümivel (ha krémesre csináltam akkor imádta).

Még egy borsószemnyit darabot sem hajlandó enni, egyből kiköpi.

23. youlcsi (válaszként erre: 21. - Bcicus)
2012. ápr. 10. 15:43

teljesen pépesítesz?


mi a darabosat úgy kezdtük, hogy a krumplit már csak villával törtem össze... jó alaposan, de csak villával. a répát is.

így eszi kb 6hós kora óta... áldom is az eszem, hogy végül nem ruháztunk be rúdmixerre :D

22. KuntaKinta (válaszként erre: 21. - Bcicus)
2012. ápr. 10. 15:30
Kiköpést nem olvastam :), azt hittem, hogy csak Te parázol a darabosság miatt. Akkor nem marad más, mint a szoktatás. Kenyérbél, ici-pici falatka, kb mint egy babszem és arra tegyél puha dolgokat. Pástétomok, krémsajt, túró stb.
21. Bcicus (válaszként erre: 20. - KuntaKinta)
2012. ápr. 10. 15:21
de mit ha minden darabosat kiköp?
2012. ápr. 10. 15:18
Rendes kaját a gyereknek, minél hamarabb!! Nehogy úgy járj, mint én, ugyanígy paráztam a darabos kaja adástól, mert nincs foga, öklendezik, megfullad, stb., most 3 éves, de még mindig evészavaros emiatt. A kicsinél már okosabb voltam, 1 évesen vidáman ette a rendes kaját.
19. Bcicus (válaszként erre: 16. - Youlcsi)
2012. ápr. 10. 15:06
Én ilyesmit nem szeretnék adni neki.
18. Bcicus (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2012. ápr. 10. 15:05

Babpiskótát elnymmogja, addig nyalogatja amíg elég puha nemlesz pesrsze a nagy részét szétdobálja. Túrót adtam neki banánnal, nem volt oda érte de megette

Betűtésztát szétfőve próbáltam kiköpi.

2012. ápr. 10. 14:47
Én kisfiam is most lesz 17 hónapos.6 foga van elöl,és hátul két rágónak most bújt ki a hegye. Reggelire bármit megeszik,csak kis falatokra fel szoktam neki darabolni.Kb.8 hónapos kora óta adok neki darabos ételt,szépen megszokta,soha nem öklendezett vagy ilyesmi.
16. youlcsi (válaszként erre: 14. - Bcicus)
2012. ápr. 10. 14:41
egyébként kezdetben kenyér helyett dexit, abonettet adunk a tökinek a szalámi mellé... vagy csak magába. szépen lassan elmajszolgatta, mint a bulátát, pufit (érdekes, mert a kölesgolyót meg egyáltalán nem eszi, csak porrá zúzza :)
15. youlcsi (válaszként erre: 14. - Bcicus)
2012. ápr. 10. 14:40

joghurtba, kefírbe áztass bele babapiskótát. annyira, hogy teljesen szétázzon, de fizikailag még egyben legyen :D

azt próbáld meg kanalazni... darabos, de mégis elég csak szétnyomni a nyelvével :)


vagy pedig jogiba, krémtúróba keverj bele szárazabb túrót, hogy kicsit darabos legyen...

almaszósz nem teljesen szétfőzve, vagy alma durvábbra reszelve...

vagy cérnametélt jól szétfőzve (a babakajában puha a tészta, de nem annyira, mint egy "elrontott", túlfőtt tészta).


kb ezekkel próbálkoznék :D

14. Bcicus
2012. ápr. 10. 14:36

Egyébként most én is agyalok, mert mi csak tk kenyeret eszünk és szeretném ha a fiam sem enné az egészségtelen kenyereket, viszont ezek szétmorzsolódnak ha csak a belét adom. ÍGy nem tudom mit csináljak.

Próbáltam túrórudit, de azt sem eszi meg csak ha péppé nyomkodm neki, még a 8 hósaknak való üveges kaját sem amiben pici tésztadarabkák vannak.

2012. ápr. 10. 14:31
...és a bundáskenyér... amúgy most 16,5 hónapos.
2012. ápr. 10. 14:28
Nálunk is menő a virsli és a rántotta is :)
2012. ápr. 10. 14:26
A fiam 8 hós kora óta eszi a kenyeret. Igaz először csak a belét ette meg. Lekváros, sajtkrémes kenyeret, vagy kalácsot, joghurtot szokott enni reggelire. Nem kell hozzá rágófog, össze tudja nyomkodnia nélkül is, csak piciket kell adni neki.
10. youlcsi (válaszként erre: 4. - 3436656412)
2012. ápr. 10. 14:24
jajj, igen: virsli, kriolin... kockázott parizer, keménysajt... bármi favorit, csak kenyér ne legyen :D
9. youlcsi (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2012. ápr. 10. 14:23

17 hónaposnak nem jó a vajaskenyér?

enyém a zsömlét is ette héjastul még rágófog nélkül (amióta van neki, azóta nem eszik kenyérfélét :o)


én egyébként -pont ezért, mert nem eszik kenyeret- gabonapelyhet adok neki reggelire. a visszamaradt kakaós tejet pedig öntöm a poharába és megissza :D

2012. ápr. 10. 14:23
tényleg! a virsli!! az menő nálunk is ezer éve:DDD
2012. ápr. 10. 14:23
Szerintem már igen csak darabosta kéne ennie. Az én fiam 11 hónapos, és sajna nem nagyon akar rágni, de próbálom rávenni, mert késöbb komoly gondok lehetnek ha most nem tanul meg rágni, neki még 4 foga van, de már darabosakat kéne ennie.
2012. ápr. 10. 14:22

nálunk igaz már volt 16fog enyi idősen,de pl 8hósan még nem és már kiflit majszolt...


mehet neki a kenyér belseje megoldja az ínyével:) én lányom válogatós volt, nagyon sokszor nm reggelizett, belegondolva kb 4-5hónapig csak pudingot mert nem volt éhes reggel! viszont reggelinek lehet számítani a gabonapelyhet amikor már jól átázott:) azt is simán megenni a picurod sztem:)))

5. arrival (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2012. ápr. 10. 14:21
17 honaposan mar illene elragni akarmit, nem kell hozza hatso ragofog, kis kockakra vagj kenyeret, kiflit, meg fogja enni.
2012. ápr. 10. 14:20

szerintem is ehet darabosat! virsli nagy kedvenc,májkrémes kenyér,kakaó,csinálj karamellás tejet vagy tojás sárgájából tejet

Nálunk minden nap kakaó,majd 1-2órára rá 2virsli

Joghurtot is adhatsz neki

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook