Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tartós körömlakk fórum

Tartós körömlakk (beszélgetős fórum)


1 2
31. bummihatka (válaszként erre: 30. - Miss Angel)
2021. jún. 21. 10:50
Húú drukkolok, nekem bevált (ezt csak alaplakknak használom és szeretem is. Remélem neked is ó tapasztalataid lesznek vele.
30. Miss Angel (válaszként erre: 26. - Bummihatka)
2021. jún. 20. 12:11

ugyanígy vagyok,ha véletlen vastagabbra sikerül egy egy réteg,biztos csúnya lesz,nagyon odafigyelek a rétegezésre,lehetőleg minden réteg eléggé vékony legyen.


én most vettem Rimmel 5-in 1 átlátszó lakkot,ami alap is,fedő is,remélem megvédi a körmeimet és nem lesznek sárgásak nyár végére...

29. michelle.r (válaszként erre: 25. - Channa*)
2021. jún. 19. 17:56
Ez így van.
28. michelle.r (válaszként erre: 24. - NomNom)
2021. jún. 19. 17:55
Holnap költözünk le a Balatonhoz, mind a kettőt viszem 🤗
27. michelle.r (válaszként erre: 23. - NomNom)
2021. jún. 19. 17:54
Nekem Mrs. Always Right, Pink daikiri és Russian red van az Essie-től, ezek elég jók. Nem lehet, hogy sűrű és azért hólyagos? A moyra-nak van lakkhígítója, sokat megmentettem már vele.
2021. jún. 19. 17:33

Nekem a pirosas árnyalatok tudják befogni és sárgítani a körmömet, volt egy időszak amikor csak ilyen árnyalatokhoz nyúltam utána szoktam rá, hogy mindenképpen legyen alaplakk. Most már a világosabb színek alá is kenek, mert tartósabb.


Nekem is 4 réteg a standard: Alap + 2 szín + fedő


Alapvetően figyelek arra, hogy mindegyiket vékony rétegben vigyem fel, egyrészt szebb, másrészt gyorsabban szárad és így nem is vastag. Amikor még nem tudtam szépen lakkozni, akkor volt, hogy sokkal vastagabban kentem fel a színt, bénán terítettem és bár jól fedett, de a végén soha nem nézett ki jól, de szerencsére hamar megtanultam, hogy kell szépen, vékony rétegben kenegetni.

25. Channa* (válaszként erre: 21. - Miss Angel)
2021. jún. 19. 16:04
Én pont azért használom a moyra-t, mert ez az egyetlen, amitől nem sárgul meg a körmöm.
24. NomNom (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2021. jún. 19. 13:20
Hú ezt lábon el tudom képzelni milyen jó lehet vízparton, picit barnabb bőrrel.
23. NomNom (válaszként erre: 14. - Miss Angel)
2021. jún. 19. 13:19

Nyáron gyakrabban lakkozok és akkor így szoktam 4 rétegben ahogy írod. Leginkább nem is azért mert tartósabb, hanem mert ha folyton színes lakk van rajta, a köröm be tud sárgulni.

Tegnap is megcsináltam, Essie alap és fedőlakk, a színes lakk is Essie és sajnos hólyagos lett. Nem érnek semmit ezek ennyiért... az a szerencse, hogy nude árnyalat és nem látszanak a pici hólyagok.

Színest főleg nem éri meg sokért venni, az alap és fedőlakk kéne hogy jó legyen.

22. michelle.r (válaszként erre: 20. - Channa*)
2021. jún. 19. 12:14
715 chocking pink, a fehéret megismered, ha akarsz, abból csak egyféle van.
2021. jún. 18. 23:09

köszönöm szépen a válaszokat:)


lehet arra tényleg rászokok,hogy alaplakkot teszek a színes lakk alá,mert sajna sárgás körmeim lesznek nyár végére :/nem lakkozom télen a körmeimet,pedikűrözök,de d festeni csak nyáron/.Az a szerencsém,h gyorsan nőnek a körmeim....


viszont én is soknak találtam ezt így együtt,azért kérdeztem.


a moyra tényleg nem rossz,én is szeretem,bár az fura módon,egy hetet nekem sosem bírt,viszont bő a színválaszték,ára is kifejezetten kedvező.


A Sea Saltot még nem ismerem :)

20. Channa* (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2021. jún. 18. 22:59

Igen, nekem ez a fedőlakk;)


Na, veszek ilyet is, amit írsz:D

19. michelle.r (válaszként erre: 18. - Channa*)
2021. jún. 18. 22:40

A napokban vettem két Sugar sand lakkot, az egyik fehér, a másik neon pink. Utóbbi elképesztően közönségesen néz ki az üvegben, viszont bitang a kezemen és a lábamon. Főleg farmer, fehér blúz szettel 🤗

A Sea salt kollekcióval még nem volt dolgom, azt mondod, jó fedőlakknak is?


Most hogy említetted, eszembe jutott, hogy nyaralni volt már, hogy csak a gél look-ot vittem, és elég jól bírta, alap és fedő nélkül is. Nem egy hétig, de meglepően jól.

18. Channa* (válaszként erre: 14. - Miss Angel)
2021. jún. 18. 21:22

Soha nem kenek ennyi lakkot a körmeimre.


Mint később írtam, én moyra lakkokat használok.


Tehát, manikűrözés, majd egyszer kifestem géllakkal+rá 1 egyszer SEA SALT.


Ez így 1 hétig OK. Ha tovább hagyom, akkor a körmeim végén kezd kicsit kopni, de nem lepattogni, illetve elveszti a fényét.

Tehát, összesen 2 réteg.


Egyébként azt gondolom, hogy azért pattog a lakk sokaknak, mert sok réteget kennek a körmükre.

17. michelle.r (válaszként erre: 14. - Miss Angel)
2021. jún. 18. 20:50

Igen, pont így. És nem vastag, viszont tökéletes gél lakk látszata van. Ha sűrű a lakk, esélyes, hogy hólyagos lesz. De ezzel a Sally Hansennel én nem tudtam mit csinálni, a frissen nyitott lakk is katasztrófa volt. Pont ezért dobtam pl a Seche vite fedőlakkot is, mert gyorsan sűrű lett, és használhatatlan.


Én azért használok alaplakkot, mert utálom, ha elszíneződik a körmöm. Az Yves Rocher alatt sose.


Még egy eszembe jutott, bár rég nem vettem, az Isadora körömlakkjai is nagyon jók.

2021. jún. 18. 18:51

Már van jó pár ilyen fórum, de azért ide is leírom.

Nekem a moyra körömlakkok még mindig a favoritok.

15. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Bichi)
2021. jún. 18. 18:44
Pedig elhiheted, hogy én nem használok nagy márkákat és teljesen vállalhatóak a körmeim. Fizikai munkát végzek, ami erősen kétkezi. Írtam azt is, hogy ha jól elő van készítve a köröm, akkor bírni fogja. Ha simán rákened, nem lesz az igazi. A legjobb lakk is le fog pörögni, ha nincsen a köröm felülete előkészîtve. De gondolom tudod. :)
2021. jún. 18. 17:49

most lehet butaságot kérdezek itt,de írjátok sokan,hogy hasznaltok a színes lakk alá alaplakkot.Arra még megy a két réteg szín+az átlátszó rögzítőlakk ? nem "vastag" ez így?/másképp nem tudo megfogalmazni/,mert én pl ezt a hólyagosodást v mit akkor tapasztalom,ha túl vastagon kenem fel a rétegeket véletlenül,imkabb vékonyabban szoktam,és több rétegben,bár ált elég kettő réteg,plusz az átlátszó egy rétegben


nekem úgy ahogy leirtam ,jó,nem kopik,de ki tudja,hátha tanulok én is mindebből valami hasznosat :)

13. Bichi
2021. jún. 18. 15:40

Nekem az Anny lakkok váltak be. Igaz csak Müllerben, vagy neten kapható. Én szinte minden színt megvettem belőle, és az összes korábbi lakkomat kihajítottam a kukába.

Azzal nem értek egyet, hogy ha jó a fedőlakk, meg az alap, akkor mindegy a lakk, mert nekem ugyanazzal az alappal és fedővel is teljesen más.

Én sütök-főzök takarítok, és szinte mind 1-2 napot bír, igaz nem kímélem őket. Az Anny az egyetlen, ami kb 5 napig vállalható...

12. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 18. 15:09

Mindegyik az, ha jól elő van készítve a köröm! Ha csak simán felkened, minden alap nélkül, másnap lekopik.

Sima lakkot használok, alaplakkal, fedőlakkal, tartós.

11. michelle.r (válaszként erre: 9. - Bummihatka)
2021. jún. 18. 14:55

Az Yves rocher alaplakk, a RivalMe a fedőlakk ;) Kiváncsi vagyok, mi lesz a tapasztalatod, ha kipróbálod.


Ebből a Catrice szériából nekem a legvilágosabb van, nude szinekre használom fedőként, úgy szuper. De volt egy mélybordó - szerintem a legsötétebb - az rettenet közönségesre kopott egy nap alatt.


Két éve Franciaországban vettem egy Hema nevűt, sose hallottam róla korábban, meglepően jó az árához képest. A másik nagy szerelmem a Kiko, de az itthon nem kapható

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2021. jún. 18. 12:58
Köszönöm!
9. bummihatka (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2021. jún. 18. 12:50

Milyen érdekes, hogy vannak abszolút hasonló tapasztalataink is meg nagyon eltérők is :-) Viszont az Yves Rocher fedőlakkot még nem próbáltam amiről írtál, lehet az is bekerül majd a kollekciómba, kedvet kaptam tőled.

Egyébként a legtöbb dologban egyet tudok veled érteni összességében. Viszont pl nekem van egy catrice lakk, amit nagyon szeretek (gold sorozatos 02-es, ami ilyen rose gold színű, az egyik kedvenc hétköznapi lakkom és szerencsére ott is marad, bár az is igaz, hogy az nem hagyományos catrice, hanem egy kicsit drágább Catrice kategória)

8. michelle.r (válaszként erre: 5. - NomNom)
2021. jún. 18. 11:49
Ugyanezt mondhatom el Sally Hansen double douty-járól 🙄, alaplakknak nem elég jó, fedőként nekem hólyagos lesz, három próba után ment a kukába. Az Essie-nek a gyorsszárító lakkja nagyon jó, szinte lerobbanthatatlan.
2021. jún. 18. 11:43

Körömlakkmániás vagyok 🤗, évezredes tapasztalattal 😉


Rengeteg lakkot kipróbáltam, vasárnap délelőtt lakkozok, péntek estig ki kell tartania, akkor lemosom, ápoló olajakkal kenegetem, és csak vasárnap lakkozok újra.


Az egyetlen, alaplakk, ami nekem ehhez jó az Yves Rocher SOS base resist, ezen bármilyen lakk megmarad. Fedőlakként legjobbnak a Rival💙me Gel Rose fedőlakkja, gyorsan szárad, egy hét alatt sem veszít a fényéből, és úgy mosom le a lakkot, ahogy felkentem.


Kedvenc lakkjaim az OPI, Artdeco, Yves Rocher go green, Essie, Moyra gel look, Rimmel 60 sec - de ezzel az alappal és fedővel szinte minden lakkra igaz, hogy egy hétig szalonminőségű.


Legrosszabb tapasztalatom az Estée Lauderrel, a Clinique-kel és a Catrice-szal van.


Van két Pupa Lasting gél lakkom is, szerintem kb. a Moyra gél lakkjával egy szintű.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Miss Angel)
2021. jún. 18. 11:16
Köszönöm!
5. NomNom (válaszként erre: 2. - Bummihatka)
2021. jún. 18. 11:15

Ez hasznos infó köszi!

Én bedőltem az Essie 2in1 alap- és fedőlakkjának, de alaplakknak borzalmas, tiszta hólyagos lesz tőle a lakk. Fedőlakknak elmegy, de úgy sem jobb mint egy Essence.:/

4. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 18. 10:36
én is a sally hansen és a l'oreal mellett vagyok,bírják egy hétig simán,de kell rájuk átlátszó fedőlakk mindenképp.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bummihatka)
2021. jún. 18. 10:34
Köszönöm!
2. bummihatka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 18. 10:22

Hetente lakozom a körmöm sok éve. Sok félét és fajtát kipróbáltam már az olcsóbbtól a drágább kategóriáig. Nekem az a tapasztalatom, hogy alapvetően nem a színes lakkon múlik a dolog, hanem az alaplakk és a fedőlakk minőségén. Nálam az a cél 1 hétig oké legyen és amit vasárnap este felfestek, az a következő vasárnap reggelig szép legyen. (Van, ami 10 napot is kibír, viszont hét közben nem érek rá festegetni, így 1 hetes távok vannak nálam.) Nem is nagyon volt az elmúlt években olyan tapasztalatom, hogy valamelyik elkezdett volna pattogni pár nap után. Szóval szerintem a lényeges az alap és a fedőlakk. Én ezeket kedvelem:

- Sally Hansen Double Duty

- Sally Hansen Mega Shine

- Artdeco 2 in 1 Laquer (ez nagyon lassan szárad viszont…)

- L'Oreal Paris Top Coat Gel Ultime (imádtam, de már kivonták a forgalomból, itt-ott néha még 1-1 darabot be lehet szerezni)

- Rimmel Nail Nurse 5 in 1 Base & Top Coat (ezt alaplakként használom csak, és azt szeretem benne, hogy utána kvázi le tudom húzni a körmömről a lakkot és nem kell lemosóval annyit simogatni, de talán a felsorolásomnak ez a leggyengébb versenyzője, viszont jó az ecset, jól szárad és ha egy SH-val zárom le a végén akkor tökéletesen jó lesz)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook