Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Társkeresés idős korban... fórum

Társkeresés idős korban... (beszélgetős fórum)


15. CILUSKA (válaszként erre: 1. - E25707f07b)
2014. dec. 5. 17:14

Nem olyan egyszerű a dolog, de nem is olyan komplikált.

Az interneten való ismerkedés csak az első lépés.

Az első találkozás a döntő!

Ekkor dől el, hogy merre tovább.

Mindenesetre óvatosan kell tovább lépni: első időszakban csak semleges helyen találkozni, nem "kiadni" magát, fontosabb adatokat nem kell közölni (pontos lakcím, nyugdíj összege, vagyoni helyzete, stb.)

Alaposan meg kell ismerni a másikat, sokat beszélgetni sok mindenről!

Nagyon fontos az őszinteség mindkét fél részéről!

Nem kell fejjel a falnak menni (azonnal ágyba bújni)!


Én is így találtam meg a Társamat!

Először levelezgetés, majd telefon, Skype, találkozgatások nyilvános helyen.

Nagyon sokat beszélgettünk, ismerkedtünk egymással, elmeséltük az életünk egy-egy szakaszát.

Így lassan kiderült, hogy megbízhatunk egymásban, mivel hasonló a gondolkodásunk, és a terveink a jövőre vonatkozóan.

Még nem költöztünk össze, de nagyon sok meghitt időt töltünk együtt.

"Lakva ismeri meg az ember a másikat"!

Mindkettőnknek más-más szokásai vannak, össze kell még csiszolódni.

Egyébként 65 éves férfi vagyok...


Kívánok édesapádnak sok sikert a társkereséshez!

Csak óvatosan: lépésről - lépésre!...

14. kriszta773 (válaszként erre: 11. - E25707f07b)
2014. dec. 5. 13:33
nem kell ijedezni, hiszen látod, aki a net ellen károg, az is ott találta meg a párját :)))) interneten levelezgetni, ismerkedni, esetleg kamerán is megnézni a másikat, beszélgetni, sokkal biztonságosabb, mint egy újsághirdetés útján találkozni valakivel, akivel esetleg két szót nem beszélt az ember és látni se látta
13. kristo_f (válaszként erre: 1. - E25707f07b)
2014. dec. 5. 13:06

A kötekedöket pedig arra kérem lépjen tovább csendben.."


Nanehogymá'!

:)

69 év nem olyan öreg hogy a netet ne használja önállóan

Rengeteg olyan oldal/fészbuk/ ,fórum, téma van ami érdekelné és össze lehet "találkozni" hasonló gondolkodású hölggyel

Aztán majd kialakul, vagy nem


Hasonló korú közeli ismerősöm ujsághirdetést adott fel és levélben jelentkeztek hölgyek.

Volt erős szép 10 éve az élete végén, azzal akit kiválasztott levél alapján.

Ha nem tud egyedül lenni meg kell próbálni, de tényleg fenntartásokkal a mai világban.

12. michelle.r (válaszként erre: 11. - E25707f07b)
2014. dec. 5. 12:50
Aki a neten garázdálkodik, az újsághirdetésben is tud :). Nem azért mondom, hogy még jobban megijesszelek. A legjobb tényleg a nyugdíjas klub és a korosztályának szóló programok, táncestek, kirándulások, stb. Ott tényleg fizikai a kontakt, nem ciki, nem feszengős, mert szórakozni megy, aztán lesz aminek lennie kell. Ráadásul ott valószínűleg hasonló érdeklődésűekkel találkozik.
2014. dec. 5. 11:02

Most azért megijedtem azt hiszem első körben maradnak az újságok társkereső rovatai és körül nézek klub tekintetében is.

Köszönöm a segítséget :)

10. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - 1f0f3a5dc3)
2014. dec. 5. 06:53

Létezik ilyen. Mondjuk nem kell hozzá társkeresőre mennie. Elég ha látják rajta, hogy rágörcsölt a témára és elég naiv, hogy lehúzzák.

Egyébként általában altatót tesznek az italába, és kirámolják a lakást.

Van durvább is, mind fizikailag, mind anyagilag, amikor pl. házat ráírat az áldozat a behálózójára.

9. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 1. - E25707f07b)
2014. dec. 4. 21:59
Együtt megcsináljátok a profilt és te meózol :)
2014. dec. 4. 21:50

En azert irtam h az internetes ismerkedes nem a legbiztonsagosabb mert annak idejen en nagyon sokaig regisztralva voltam tobb oldalom is es eleg erdekes dolgokba ia belefutottam. Nem biztos hogy egy idosebb embernek az internet ilyen szempontbol pozitiv lenne,azaz az intetnetes tarskerso.

De regebben amikor meg nem volt ennyire felkapott a netes ismerkedes akkor ujsagba illetve a teletex oldalon is volt tarskeresesi lehetoseg.

De ami legjobb lenne az az idosek clubja illetve ilyen ,,szakkorok,, stb....


Meg egy mondatot a netes tarskeresorol:)

En ott ismertem meg a baratomat aki mara mar a volegenyem lett es lassam 3 eve vagyunk es elunk is egyutt.:) UGhogy kivetlek azert vannak.:)

2014. dec. 4. 20:56
jézusom! komolyan ilyenek vannak? Hogy megölik meg kirabolják a kiszemeltetet????? Amúgy az én apám egy online társkeresőre regisztrált (csajok és pasik), és találkozott elsőre egy nővel, akivel minden klappol!!! ő 72, a nő is 60 feletti. szeintem az online társkeresőket is meg lehet próbálni de ha van helyi lap, az talán még jobb.
6. Csigusz 79 (válaszként erre: 3. - Bucóka20)
2014. dec. 4. 20:54
Én is ezt ajánlanám.
2014. dec. 4. 20:53
Inkább járjon uszodába, könyvtárba, múzeumba, koncertre, túrázni, kirándulni.
4. jstefan (válaszként erre: 1. - E25707f07b)
2014. dec. 4. 20:49
Az internetes oldalakon a megélhetési falkák vadásznak az öreg bácsikra, úgy hogy egy fiatal női banda tag megismerkedik vele, és megjelennek a bűntársai ,jobb esetben csak kirabolják de azért hogy ne legyen szemtanú gyakran megölik a prédaként kezelt idős bácsit, a legrosszabb az hogy az ilyen aljas élőlények nem büntethetők ! Küldd el egy nyugdíjas klubba ahol hasonló korú,és sorsú emberekkel ismerkedhet meg olyanokkal akik vigyáznak egymásra! Ne engedd hogy préda legyen az édesapád!!!
2014. dec. 4. 19:41

Szia! Szerintem az internetes oldalak apukadnak nem jok.sok a szelhamos ,csalo es meg a vegen csak baj lenne,netan kisemmiznek stb.

Szerintem a legjobb lenne ha valamilyen clubba menne,ahol hasnlo koruak vannak pl mint amikor az idosek bingozni jarnak a tv-be. Vagy napkozibe az minden varosban van,ott nem bentlakas vam hanem bemennek sakkozni stb.

Vagy ha mindenkeppen hirdetest akar feladni akkor az ujsagba,azt az idosek is olvassak ,az szamara is elerheto es nem kell ujitgatni netem levekezni hanem telefonon jelentkeznenek vagy postai levelbe.

2014. dec. 4. 18:59
Cronos társkereső . pl.
2014. dec. 4. 18:36

Sziasztok!

Lehet kicsit hosszú lesz de remélem lesz itt valaki aki tud nekem segiteni.

Édeapámról van szó aki most töltötte be a 69. évét és egyedül él sajnos Édesanyámat nagyon hosszú és fájdalmas betegsége miatt idén elvesztettük ;(

Én németországban élek és bár sokat megyek haza és mindennap telefonálok akkor is Apu egyedül van :( ö volt végig anyuval a betegsége minden percében és hiába próbáltuk mindannyian meg magyarázni magunknak a tragédia után hogy neki igy már sokkal jobb nincsen fájdalma és megszüntek a szenvedései a gyász idöszaka mégis nagyon szörnyü volt és Apu nagyon összetört sokáig attól féltem öt is elveszitem ;(

De kb egy két hete nagy változásokat fedeztem fel apu hangulatában...ujra van jókedv,remény,és kiegyensúlyozottság a hangjában ami engem nagy örömmel tölt el..és ma fel tett nekem egy nagy kérdést ami miatt nektek is irok most.

Megkérdezte segitenék e neki társkeresös hirdetést feladni...mert magányos és nem szeretné egyedül leélni az életét..elöször meglepödtem de ha ö ezt szeretné mindenképpen támogatom benne..viszont nem tudom merre induljak el...milyen oldalakon lenne érdemes hirdetést feladni.

Tudom hogy sok online társkeresös oldal van de az idösebb korosztálynak is?

Ha valaki volt már hasonló helyzetben kérem segitsen ötleteivel.


Köszönöm elöre is...


A kötekedöket pedig arra kérem lépjen tovább csendben..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook