Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gluténérzékenység idős korban ---- ilyen is van.... fórum

Gluténérzékenység idős korban ---- ilyen is van.... (beszélgetős fórum)


1 2
40. c9cd845d08 (válaszként erre: 39. - Abri)
2010. nov. 15. 15:04

A biorezonancia vizsgálaton hogy állapítják meg a bélbolyhok állapotát? Ilyet még nem hallottam.


Nálam gyomortükrözésen vettek a bélbolyhokból mintát, nem rég lett meg az eredmény.

Szerencsére teljesen rendben van, nincs semmilyen elváltozás.

A doki szerint nincs lisztérzékenységem, eddig teljesen abban a tudatban voltam, mert a transglutamináz pozitív lett.

Azt mondta hogy a gyomortükrözésen vett szövettani vizsgálat erősíti meg a diagnózist.

De azért óvatosan eszem ezután is a lisztes dolgokat.

39. abri
2010. nov. 15. 13:28

Nem teljesen ide tartozik, de leírom, hogy a lányomnál is ez volt, vashiány, vas felszívódási zavar.

Elvittem biorezonanciás állapotfelmérésre, ahol megállapították, hogy tejre érzékeny, a bélbolyhai tönkrementek, ettől van a vashiány, és vitaminhiány a felszívódási zavar miatt.

Mivel már felnőtt tejet nem sokat szokott fogyasztani, inkább sajtot és joghurtot. Gyerekkorában rengeteg tejet, kakaót ivott, nem volt tőle semmi baja.

38. kovacsildiko69 (válaszként erre: 32. - C9cd845d08)
2010. nov. 10. 07:00
Amikor elkezdted a diétát,mennyi idő múlva érezted a hatását?
37. c9cd845d08 (válaszként erre: 35. - Bnedora)
2010. okt. 29. 16:07
A háziorvosod jobban tette volna ha inkább hallgat és ad egy beutalót a bőrgyógyászatra vagy a gasztoenterológiára...ennél nagyobb hülyeséget nem is mondhatott volna.
36. c95c921ae7 (válaszként erre: 35. - Bnedora)
2010. okt. 29. 08:58
10 nap alatt nem ürül ki..és bármikor előjöhet a gluténérzékenység.
2010. okt. 28. 22:23
Sziasztok! Ma voltam a háziorvosomnál, akinek megemlítettem, hogy esetleg lisztérzékeny vagyok, és ezért jött elő a kezemen az ekcéma. De, azt mondta, hogy nem lehet, mert az már korábban előjött volna. Úgy látszik, ezek szerint ő sem tájékozott mindenben. Azt mondta, hogy próbáljam meg 10 napig kihagyni az étrendemből a glutént, és ha elmúlik az ekcémám, akkor lehetséges, hogy mégis ez okozhatja.
2010. okt. 28. 17:35

Nocsak mit találtam, divatba jön a glutén mentes kaja, mint fogyókúra???


[link]

33. c95c921ae7 (válaszként erre: 29. - C9cd845d08)
2010. okt. 21. 20:24
Hát igen..azért. De nekem elég ez a teszt..és ez is jó arra is, hogy később ha negatív lesz, jó a diéta:)
32. c9cd845d08 (válaszként erre: 31. - Kovacsildiko69)
2010. okt. 21. 20:04

Sajnos az orvosok is keveset tudnak erről a betegségről, engem is csak úgy küldött el ételintolerancia vizsgálatra hogy én kértem külön. Még azt sem nagyon tudta, hogy hol foglalkoznak ilyennel.

Persze nem nagyon tetszik nekik, ha a betegek okoskodnak...úgyhogy ne engedd magad lerázni és kutakodj te is a saját érdekedben.

2010. okt. 21. 19:36
3 éve vizsgálgat az orvos,de semmi ilyen vizsgálatot nem említett.Semmi bajom szerinte,felírt görcsoldót.Lehet,hogy majd vrszek ilyen tesztet,csak nem bírom megszúrni magam.
2010. okt. 21. 19:24

A vashiány is erősen arra utal, mert a bélbolyhok sorvadása miatt a felszívódás nehezebb, de más vitaminok sem szívódnak fel pl. a B vit. és hajhullást is okozhat.

Amúgy nagyon sok embernek vannak ezek a tünetek, de fogalmuk sincs hogy a gluténtól is lehet.Keveset tudnak a felnőttkori glutén érzékenységről, én is csak kb. 1 hónapja tudtam meg, addig azt hittem hogy csak gyerekeknél van ilyen..

Jó lenne több információ róla a médiában is.

29. c9cd845d08 (válaszként erre: 28. - C95c921ae7)
2010. okt. 21. 19:19
Lehet hogy neked van igazad...a tükrözés tulajdonképpen azért kell, hogy megerősítsék a diagnózist, és a későbbiekben a diéta hatását ellenőrzik.
28. c95c921ae7 (válaszként erre: 26. - C9cd845d08)
2010. okt. 21. 19:16
Ja igen..én ezt csináltam meg. A dokim is azt mondta, h mivel pozitív, nem erőlteti a további vizsgálatokat.
27. c95c921ae7 (válaszként erre: 23. - Kovacsildiko69)
2010. okt. 21. 19:15
Én még csak pár hete diétázom..így nem tudom. De a tesztet itthon csináltam, egy lisztérzékenységi teszt, elég megbízható. Szerintem a vasnak, mivel amúgy is lassan szívódik fel, kell vagy 3-4 hónap a javulásig. Mondjuk nekem extrém alacsony volt.
2010. okt. 21. 19:12

Érdemes lenne otthon ezt a tesztet megcsinálnod, mert azonnal eredményt ad. Úgy tudom gyógyszertárban is lehet kapni, ha negatív akkor más jellegű problémád lehet.


[link]

2010. okt. 21. 18:49
Gyomortükrözést nem csináltak,csak béltükrözést,de nem találtak semmit.Többször voltam vérvételen,egyszer sem mutatott gyulladást,csak vashiányt.ct és ultrahang is negatív.Gyakran van hasmenésem,a szelek meg állandóan jönnek.
24. c9cd845d08 (válaszként erre: 23. - Kovacsildiko69)
2010. okt. 21. 17:40

Ha megcsinálod az otthoni glutén tesztet, akkor biztosabban megtudod, hogy gluténérzékeny vagy-e vagy sem. A vashiány lehet attól is, de más betegségtől is.

Gyomortükrözésen csináltak nálad biopsziát a bélbolyhokról?

2010. okt. 20. 19:48
Nekem is vashiányom van,a többi vérvételi eredmény jó.A diétázás után mikortól éreztetek javulást?Nekem semmilyen allergiatesztet nem csináltak,csak tükrözés,ct,ultrahang,vérvétel volt.Szerencsére mind negatív eredménnyel.
2010. okt. 19. 14:39
Sziasztok, az én dokim azért gondolta, h lisztérzékeny vagyok, mert nem tudtuk mitől lehet brutális vashiányom, s végül már ez jutott eszébe. Nem megyek semmilyen tükrözésre, nincs hozzá kedvem. -vettem egy tesztet, megcsináltam, pozitív lett. Úgyhogy nem eszem lisztet. Azért nem egyszerű:( Tuti, h nekem sem régóta van ez, mert 5 éve még tökéletes vérképem volt. Ja..és most sem volt semmilyen más tünetem a vason kívül.
2010. okt. 19. 13:29

Sajnos még mindig nincs kész a szövettan...

De biztos hogy lisztérzékeny vagyok, mert a gyomortükrözés óta nem eszem gabonaféléket, csak gluténmentes kajákat, nincs puffadás és a tenyerem is javult, de még nem tökéletesen.

Sajnos egyre több embernek van ilyen jellegű panasza és kevesen tudják hogy esetleg a gluténtól is lehet.

Mindenképpen csináltass allergia ill. ételintolerancia tesztet is, bár az orvosok nem szívesen küldenek el ilyen vizsgálatra, de ne hagyd annyiban...

20. kovacsildiko69 (válaszként erre: 19. - C9cd845d08)
2010. okt. 19. 11:24
Szia!Kiderült már azóta,hogy lisztérzékeny vagy,vagy nem?Nekem 3 éve vannak ilyen panaszaim,de a doki mindig elküld,hogy csak IBS.
19. c9cd845d08 (válaszként erre: 17. - Anna-mama)
2010. okt. 12. 22:32

Köszi a segítséget, már én is böngésztem a fórumokon, valószínű kapcsolatba is fogok lépni a legközelebbi klubbal.


Most már biztos hogy lisztérzékeny vagyok, mert mióta nem eszem gluténtartalmú cuccokat azóta nem puffadok ami a legjobban zavart. A tenyeremen lévő ekcéma sajnos még mindig előjön, nem tudom mikor fog elmúlni.

Azért elgondolkodtató, hogy ilyen jellegű panasza nagyon sok embernek van, és lehet hogy nem is tudják hogy pont ettől lehet. Egy ilyen jellegű kivizsgálásra senki sem gondol, vagy legalább is nagyon kevesen, én is véletlenül jöttem rá, hogy esetleg valamilyen ételallergia lehet a háttérben.

Lehet, hogy már nagyon régóta fennállt nálam is, és jól tönkre is tehette a bélbolyhokat, ki tudja hogy még milyen következménye lesz.


Gondolom nehéz lehetett nálatok is a kisfiad betegségének a feldolgozása, de talán már sikeresen veszitek az akadályokat.

Teljes szívből kívánok jó egészséget az egész családodnak.

18. c95c921ae7 (válaszként erre: 17. - Anna-mama)
2010. okt. 12. 21:18
És egy 5 évesnél hogy derül ki? Miért lett gyanús?
17. Anna-mama (válaszként erre: 16. - C9cd845d08)
2010. okt. 12. 20:29

Én egy háromgyerekes anyuka vagyok, és a 10 éves, legnagyobb kisfiamról pont 5 éve derült ki, hogy lisztérzékeny.

Akkor a sokk után egy olyan honlap segített talpra állnom, ahol csupa lisztérzékeny fórumozik egymással, és listákat, recepteket is találni. 3 hónapig éjjel-nappal ezt böngésztem, üzentem, kérdeztem, recepteket, tapasztalatokat olvastam, és minden kérdésemre választ kaptam.


zsoofyy, kívánom, hogy minél hamarabb kiderüljön, hogy valóban lisztérzékeny vagy-e vagy sem. Szerintem, a leírtakból ítélve, az vagy.


Több nyugdíjas lisztérzékenyt ismerek, vannak találkozóink is, ahol tapasztalatot lehet cserélni.

2010. okt. 7. 10:15

Na megcsinálták a gyomortükrözést és a biopsziát...

A vékonybélből vettek szövettanit, meg a gyomor faláról is, mert ott is voltak kimaródások...kb.2 hét múlva lesz eredmény. Izgulhatok addig is....

15. Wenta (válaszként erre: 14. - C9cd845d08)
2010. szept. 28. 11:36
Igen ránézésre a doki szerint tiszta Li volt a gyerek pók has, beesett szem, vissza húzódó. Már másnap az első találkozás után megcsinálta a biposziát. Vér tesztet magán labiban csináltattunk ott egy érték 9 ig normális a fiamnak 18 volt. Ezzel az eredménnyel mentem a gasztróra időpontot kérni csak 1 hónapot kellet várni szemben a 6 hónapos várakozással.
14. c9cd845d08 (válaszként erre: 13. - Wenta)
2010. szept. 27. 20:20

Azt azért nem értem egészen hogy nálatok mért előbb végezték el a biopsziát, és utána a vérvételt.

Volt valami más arra utaló jel hogy esetleg lisztérzékeny?

Mert úgy tudom hogy van vérteszt is amit gyógyszertárban lehet kapni, és ha az poz. akkor jön a biopszia.

13. Wenta
2010. szept. 27. 17:45
Hát nem egyértelmű az biztos de a gasztrós eldönti. A fiamnál bódításban végezték a biopsziát, Ő egy jó tűrőképességű gyerkőc nem viselte meg. Itthon nem nehéz a diéta csak akkor, ha utazunk kell előre gondolkodni. És olvasni a cimkéket!!!
12. c9cd845d08 (válaszként erre: 11. - C9cd845d08)
2010. szept. 27. 16:00
ja most látom elcsúsztak a macskakörmök azok is negatívak.
11. c9cd845d08 (válaszként erre: 10. - Wenta)
2010. szept. 27. 15:59

Na most már én is teljesen zavart vagyok, nekem ez magas, nem csodálom hogy ti is dilemmáztok szegény gyerkőcötök miatt!


Ma mentünk a coeliakia labor eredményért és szó szerint megpróbálom leírni:


IgA osztályú EmA: negatív

IgA " ARA: "

IgA " JeA: "

IgA " TG2 : 0,66 U/ml (normál kisebb 3)


IgG osztályú ugyanezek negatívak.


Vélemény és javaslat: A lelet gluten-sensitív enterophatia fennállása ellen szól.


Hát nem egészen értem, mert a múltkori másik leletemen a transglutamin + positiv volt.


Persze ezt a mai leletet még a gasztroent. orvos nem látta ő fogja csinálni a tükrözést, ő csak a transzglut pos-ról tudott és az alapján javasolta a biopsziát.

De szerintem mégis meg kell csinálni a tükrözést, mert én is utána olvastam, és az a döntő a bélbolyhok állapota miatt :((((

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook