Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudjátok, hogy módosítani szeretnék a gyes-t? fórum

Tudjátok, hogy módosítani szeretnék a gyes-t? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
94. Binky
2009. márc. 27. 21:04
Nem ezen kéne spórolni, az anyáknak vana legnehezebb dolguk... ez a megoldás is csaka lehető legrosszabb, ahelyett, hogy a segélyeket újrakiosztanák, és aki nem dolgozik, annak nem is járna segély. Csak az nem talál munkát, aki nem akar. Talán nem épp álmai állása lesz, és be kell állnia építkezésbe, de akkor is munka.
2008. jún. 18. 11:33
én is hallottam sajnos erről, de én ugy hallottam, hogy választani lehet, majd, hogy két évig vagy háromig szeretél otthonmaradni. Az ok, hogy az ember menne dolgozni, de van aki nem tudja kire bízni a gyermeket és bölcsibe viszont nem szeretné adni. Én spec, nem akarom bölcsibe vinni, és nincs senkimsem, a férjemen kívül. Ugyhogy most várom a másodikat, és azzal is szeretnék itthon lenni három évet. Persze dolgozni is jo lenne, de nincs más megoldásom,.
92. fb3d790ac9 (válaszként erre: 91. - 244ed1c739)
2008. jún. 14. 21:27
A gyest.3évröl 2re csökkentik,meg a családit is modositják,3 gyerekre fog családi járni,a 4.töl semmi támogatás nem lesz.
91. 244ed1c739 (válaszként erre: 89. - Fb3d790ac9)
2008. jún. 12. 13:51

konkrétan mit akarnak modosítani?

nem figyelem a politikát de ez érint engem

2008. máj. 29. 18:22

Gyes és társai: csődbe viszik az országot?


Egyre-másra hangzik el a szakértők szájából, hogy alapvető gond van a magyar szociális rendszerrel, amely óriási összegeket emészt fel. De ki és mikor fog tenni valamit a változásért?


Óriási összegek mennek el Magyarországon az olyan jóléti kiadásokra, mint a családi támogatások, a táppénz és a munkanélküli-ellátások. Miközben az országot 3-4 millió munkavállaló tartja el, a segélyekből gyakorlatilag csaknem annyi pénzhez lehet jutni, mint munkával. Talán többek között ennek is köszönhető, hogy 1999 és 2005 között a rendszeres szociális segélyben részesülők száma közel ötszörösére nőtt – mint ahogy azt egy tanulmány megállapítja.

A szociális támogatások fogják vissza a Pannon Pumát?A szociális támogatások fogják vissza a Pannon Pumát?

A szakértők ugyanakkor attól tartanak, hogy a gazdaságpolitika semmit nem fog tenni annak érdekében, hogy ez változzon, hiszen nagyon kényes területről van szó: a pártok értékes szavazóbázist veszthetnek el a szociális segélyek megnyirbálásával – a mostani érzékeny gazdasági helyzetben pedig végképp nem várható, hogy valaki merészet fog lépni.


Hangzatos bejelentések persze vannak: mint a mostani, gyest érintő terv, amely szerint háromról két évre csökkentenék a kifizetés összegét, ezzel ösztönözve a kisgyermekes szülőket a munkaerőpiacra való korábbi visszatérésre. Az ötlet nem ördögtől való: Európában sehol nem kapnak ennyi időt az otthon maradásra a kismamák és –papák.


Talán ez lenne az az intézkedés, amellyel a józan ésszel gondolkodó honpolgárok többsége egyet is értene, ha belátja, hogy milyen nagy gondot okot az inaktivitás Magyarországon. Ugyanakkor megkérdőjelezhető, hogy vajon tényleg az a huszonnéhány ezer forint tartja-e vissza az otthon maradó szülőket a munkától, ami a harmadik évben jár, vagy a probléma sokkal mélyebben gyökerezik.


Például nem lehetetlen, hogy a kérdés szoros összefüggésben áll a nagyarányú szürke- és feketegazdasággal, és ha e tekintetben sikerülne előrelépést tenni, talán a szóban forgó érintettek is láthatóvá válnának a munkaerőpiacon. Mint tudjuk, a témával kapcsolatos, radikális változásokról szóló kinyilatkoztatások ez esetben sem maradtak el: kezdetben tíz-húsz intézkedést tartalmazott a nagyjából egymillió feketén foglalkoztatottat érintő programcsomag.

hirdetés


Ezzel szemben az OMMF adatai szerint a feketemunkások száma nőtt tavaly 2006-hoz képest. Bár egyesek szerint ez a gyakoribb ellenőrzéseknek köszönhető, mindenesetre most még messze vagyunk attól, hogy sikerüljön elérni akár a Gyurcsány Ferenc által emlegetett egy-két százalékpontos csökkentést.


A szociális rendszer radikális átváltoztatása immár elengedhetetlennek látszik. Hogy valóban a magyar gazdaság fellendülését hozó intézkedések fognak-e történni, az csak azon múlik, hogy sikerül-e politikusainknak túllépni a miniszterelnökünk által gyakran emlegetett teszetoszaságon és a hatalom elvesztésére irányuló félelmen.

2008. máj. 24. 15:43
Hááát!Beadták a szocik a modositásrol szolo törvényt.Szerintetek mi lesz itt?
88. fb3d790ac9 (válaszként erre: 87. - Supin)
2008. máj. 13. 18:20

én sem általánosságban irtam,mert sajnos nemcsak a romák teszik meg,hogy sorba szülnek és kész.Tisztelet a kivételnek,én is hangsúlyozom és nemcsak itt.!

Mindenre van megoldás,csak megkell találni,és azt se felejtsük el,ha modositják is a törvényt,lesznek olyanok,akik megfogják találni a kiskapukat?!

87. supin (válaszként erre: 85. - 3205495036)
2008. máj. 13. 17:11
Én most is csak azt tudom mondani ne járjon alanyi jogon! De a te esetedben is tudnék megoldást. Legyen ilyen helyzetben méltányossági alapon! Nagyon helyesen irta itt előttem egy hozzászóló: itt a hangsuly azon van: aki semmit nem tesz csak szül.Egyszóval nem dolgozott nem tanult az ne kapjon!!Nagyi57-nek üzenem: Én írtam,hogy tisztelet a kevés kivételnek!!
86. 9e7527505c (válaszként erre: 85. - 3205495036)
2008. máj. 13. 15:33

Szia!

Erről már volt egy vita.Én érettségi után szültem egyedül neveltem a lányom.

Nem a hozzánk hasonlókról van szó!

Hanem azokról akik egész életükben nem dolgoznak, csak szülik halomszám a gyerkőcöket, és a GYES-ből meg segélyekből élnek.

Én sem tartanám helyesnek ha csak az kapna aki dolgozott előtte, mert lám vannak nehéz helyzetben lévő anyukák akiknek nagyon sokat számít a GYES.

Én keményen dolgoztam mellette, de jól jött mert anyuval laktunk albérletben és nem volt kire számítanom.

2008. máj. 13. 14:49

Sziasztok! Nem tudtam minden hozzászólást elolvasni, de a nagyja megvolt...

Sokan irtak olyat , hogy jogos lenne hogyha csak az kapna aki dolgozott hisz ez régen is igy volt.

Nos én egyetemre járok, méghozzá fizetős, a családom nem kis kuporgatás árán szedi rá össze a pénzt és most kisbabát várok. Viszont csak gyesre vagyok jogosult , mert levelezőre járok és csak a nappalis eltöltött első év utánáni időszakot számitanák bele a gyedbe. Sajnos nem nappalira járok és nem is államilag támogatottra, pedig 2 nyelvvizsgám és szinötös emeltszintű érettségivel mentem a jogra....

Tehát azoknak üzenem, akik azt vallják,hoyg csak annak járjon szerintük aki dolgozik,hogy nem értem miért vagyok én "alacsonyabb" rendű azért mert nem dolgozom??? Nekem ne járjon semmi ? Igaz én CSAK tanulok és csak fél millió kb egy évem az egyetemen és ha akarnék se nagyon tudnék dolgozni mert az ember vagy jólcsinálja ezt az egyetemet vagy ne is csinálja éshamár fizetek akkor scináljam jól!!!!

Elég érdekes , hoyg mindig ez a vége.... 2 ponton mulott hogy ne kelljen fizessük a asulit , tehát ha a belem kilóg se tudtam volna megcsinálni hosz szinötössel és nyelvizsgával ,mit tudtam volna még jobban scinálni? És nem kapok egy árva petákkal se többet mint a cigányok akik a segélyér könyörögnek, hisz levelező és nem nappali.

Szóval igenis nem értek vele egyet hoyg csak az kapjon gyest aki dolgozik. Én is dolgozok, keményen küzdök hogy egyszer jogász legyek, és kikérem magamnak hogy "naplopónak" vagyok titulálva amiért CSAK iskolába járok!

84. fb3d790ac9 (válaszként erre: 83. - 9e7527505c)
2008. máj. 13. 14:46
Ahogy elnézem a gyes összege netto 25792-.Az egyszeri támogatás szülés után 64125-.családipotlék egy gyerekre 12200-..Én röpke 6-8hét mulva szülök,igaz a 2.gyereket.jobban kiszámolom,ami eddig kilett fizetve a gyerekszobára,meg a többire,mert már csak a babakocsi hiányzik,legalább a 10-szerese lett kifizetve.Ezért dolgozom itthon,mert nem alapozok az államra.
83. 9e7527505c (válaszként erre: 81. - Nagyi57)
2008. máj. 13. 14:20

A GYES összege lehet h kevesebb volt, de nekem anyu azt mondta tööbbmindent megtudott belőle venni mint én a mostaniból.Ő vmi 2500 ft-t kapott anno.

Ne a pénz összegét nézzük hanem az értékét!

Mert az sajnos nem lett több!

82. nagyi57 (válaszként erre: 78. - Supin)
2008. máj. 13. 14:19
♣♣Ez pedig saját gyermek volt,nem állami.Akkor hogyan hozod össze a két dolgot??A saját gyermekek ellenőrzését is úgy kellene végezni mint ahogyan az állami gondozottakat ellenörzik a nevelő családban,hiszen még azt is előirják mennyi zsebpénzt vagy köteles adni,és ellenőrzik is.♣♣
81. nagyi57 (válaszként erre: 76. - Supin)
2008. máj. 13. 14:16
♣♣Nekem 4 Saját gyermekem van akit felneveltem.70-75-77-84-es születésüek,kettő fiú kettő leány.Mindnek szakmája diplomája van,önálló családban élnek és van 5 unokám,most várjuk a következőt.Ezek melett vagy után van 2 államigondozott gyerekem akiket nevelek egyik általános iskolás,jövöre végez,a másik jelenleg az egyetem 4.szemeszterét csinálja.Aktív dolgozó vagyok jelenleg és hidd el nem a 13000-ft-ért csinálom.A tápszerbe igazad van,de mennyi gyest kaptunk?-és mennyi kelengy pénzt??Persze mi kimostuk a pelenkát is,mert eldobható még csak betétbe volt.Kelengye pénz 600-ft,most 48000-körül.Nem élek különös helyen és ezzel le is zártam,de nekünk sem volt leányálom gyermeket nevelni.Az állami gondozott gyerekeken pedig senki sem fog meggazdagodni!!♣♣
2008. máj. 13. 13:50
Náluk
2008. máj. 13. 13:50

Sziasztok.

Még ált iskolás koromban az egyok oszt. társam szülei akartak állami gondozott gyekőcöt örökbe fogadni.Saját bevallásuk szerint, azért mert plusz pénzt kapnának érte!

De az mondjuk igaz, h leellenőrzik h dolgozik-e az illető, családből vki,milyen környezetbe kerül a gyerek stb.

Ennél többet nem tudok, csak gondoltam leírom.

Ez mondjuk volt x éve.Még gyerek voltam.

De azt tudom h a kislány akit ők választottak(!)

nem érezte jól magát nálunk.Talán érezte h nem szeretetből fogadták örökbe.

Aztán végülis visszavitték mondván nem éri meg a vesződséget.

Nem akarok állást foglalni, mert általánosítani nem szeretnék, minden esetben vannak kivételek.

78. supin (válaszként erre: 75. - Nagyi57)
2008. máj. 13. 13:37
Ezzel a levéllel amit priviben küldtél nem győztél meg. Mint írtam tisztelet a kivételnek,de saját benyomásom alapján most is azt írom kevés az ilyen. Az ellenőr is befolyásolható. Nemrégiben is volt egy eset amikor a szoc.gondozó ugy nyilatkozott ,hogy ő nem vette észre,hogy a kicsi gyereket nem táplálják. Mert a gyerek lesoványodva éhenhalt.Hogy nem lehet látni egy gyereken,hogy kórosan sovány??
77. fb3d790ac9 (válaszként erre: 76. - Supin)
2008. máj. 13. 12:16
Köszönöm,hogy megvédtél!:)már kezdtem magam rosszul érezni,és azt hinni hülyeséget irok!
76. supin (válaszként erre: 75. - Nagyi57)
2008. máj. 13. 12:05
Lehet,hogy ahol te élsz egy különleges hely. Mert nekem a Juccuzy hozzászólásaival van azonos véleményem. Tisztelet a kivételnek ! akik tényleg szeretetből nevelik a több gyereket. De fogadni mrnék nem ők vannak többségben. És szerintem a dolgozó nőknek ebben a témában jogos a felháborodásuk.Az én időmben a tápszer is ingyenes volt. Ma viszont rém drága! Ez csak egy példa,de sorolhatnám....Saját volt az a négy gyerek???
75. nagyi57 (válaszként erre: 74. - Fb3d790ac9)
2008. máj. 13. 11:51
♣♣Ha örökbe fogadsz akkor egy fillér sem jár csak a családi pótlék,ez a pénz csak akkor jár ha a gyerekek állami gondozottak.Úgy ,hogy hidd el nem azért csináljuk,hanem azért mert hozzá szoktunk a gyerekekhez,én neveltem 4-et,és nem tudtam megszokni,hogy üres a ház.Egyébként nyugodtan tegezhetsz,ezzel nincs semmi gondom.♣♣
74. fb3d790ac9 (válaszként erre: 73. - Nagyi57)
2008. máj. 13. 10:58

Hát nemhiszem,hogy örökbe szeretnék fogadni,örülök,ha a 2 gyereket feltudjuk nevelni a mai világban.Ijesztö helyzet alakult azért ki itt az országban,csak sasolok,hogy jutott idáig.Elgondolkodtató,mert lehet nekem már unokáim sem lesznek.

Elhiszem amit irt,és egyértelmü,ha örökbefogad valaki,felelösséggel tartozik érte.Sajnálom,hogy vannak emberek,akik azért a kis pénzért csinálják!

73. nagyi57 (válaszként erre: 72. - Fb3d790ac9)
2008. máj. 13. 10:43
♣♣Ebben lehet hogy igazad van,ez nem vitás.De nem a nevelőszülői dijból biztosan ugyanis 13000-ft az az összeg amit havonta gyerekenként fizet az állam amért gondozod,eteted SZERETED,és úgy bánsz vele mint a családtagga.Ugyanis ha kirándulni viszed a sajátod akkor viszed őt is,fizeted az osztálypénzt,ha vidéken jár iskolába vagy nagy városban ebből veszed a bérletét és természetesen havonta állam által meghatározott zsebpénzt is biztosítasz neki,ebből az összegből.Te iskolázod be,te ruházod,és Te felelsz érte.Még ezen felül annyi a juttatás,hogy lakásod rezsiének bizonyos százalékát/gáz-villany-vízdij/megkapod.Gondolod ha valaki nem szereti a gyereket csinálja??-havonta ellenörzik a gyerek ellátását iskolába,ovodába,otthon.Hidd el ez nem a pénzről szól,de ki lehet próbálni.El kell végezni 1 tanfolyamot,utánna alkalmassági,pszihológusi vizsgálat,környezet tanulmányok sokasága és majd ezek után majd valamikor kihelyezik a gyereket,akit nem Te választasz ki hanem adják amelyiknek leginkább családra van szüksége.Természetesen Ők olyanok akit nem tudtak örökbe adni.♣♣
2008. máj. 13. 09:32
Elnézést!!!Az a problémám,hogy mindenki azokért okol,amiket nem én követek el.Ez amit én beirtam bárhol megtalálható,nem én találtam ki!Engem nem érdekel ki miböl él,csak bosszant,hogy dolgozunk és nem tudjuk miért,mert sokszor a családok nem tudnak megélni a tisztes jövedelemböl.Bosszant,hogy aki segélyekböl él,jobban él mint aki dolgozik.
71. nagyi57 (válaszként erre: 70. - Fb3d790ac9)
2008. máj. 13. 09:07
♣♣Évek óta csinálom,még ma ha lesz időm bemásolom Neked az egészet,és a hangsúlyt kikérem magamnak.Én nem igy írtam Neked,de nagyon sok éve ezekkel a dolgokkal foglalkozom.♣♣
70. fb3d790ac9 (válaszként erre: 68. - Nagyi57)
2008. máj. 13. 08:35
Érdekes modon,mindenki más igy gondolja,és nemcsak ezen az oldalon!!!!!Egyébként igy müködik,van az ismeretségi körömben olyan aki igy él!!!!!Te ne irj hülyeséget!!!!
2008. máj. 12. 21:51
Remélem ezeknek már nem lesz módjukban semmit sem megreformálni,és eltünnek a rákba...
68. nagyi57 (válaszként erre: 65. - Fb3d790ac9)
2008. máj. 12. 19:25
♣♣ rendszer nem igy működik.Ha nam vagy tisztába a dolgokkal,kérlek ne írj hülyeséget!!
67. fb3d790ac9 (válaszként erre: 66. - Bolyhostopi)
2008. máj. 9. 19:26
Köszi az infót,csak nem tudom ez szemrehányás volt vagy tanács?Tudom,hogy nehéz,végigcsináltam már egyszer,tudom miröl van szó.Ezek szerint most bekéne iratni,hogy helye legyen?
66. bolyhostopi (válaszként erre: 53. - Fb3d790ac9)
2008. máj. 9. 18:38
39 éves vagyok,harmadik gyerekem 3 éves volt decemberben,2 éve dolgozom gyes mellett 8 órában.A picim tartósan beteg,10 éves koráig jár a gyes.De még igy is nehéz,pedig dolgozom is,igaz az egészségügyben lehet keresni,csak találni nem.A gyerekem 5 hónapos volt,amikor lemnetem feliratkozni a bölcsihez,hogy másfél év mulva legyen helye.
2008. máj. 9. 17:58

Megélhetési fortélyok


Napokban hallottam,hogy egyes településeken élö kissebbség,megélhetési szándékból a következö trükkel huzza ki az adófizetö állampolgárok keservesen megkeresett és befizetett adojábol származo pénzt az állam zsebéböl.Adott egy familiárisan hiperpigmentált pár.Egyik sem dolgozik,segélyböl élnek.Az asszony 5 év alatt szül 5 gyereket,akiket megélhetési problémákra hivatkozva állami gondozásba adnak.A hatoság kimegy,nyomor,kosz,szegénység-elveszik tölük a gyerekeket.Pár honappal ezután,jelentkezik ahatoságnál a keresztapa,testvér vagy rokono(hiszen mindenki rokon),hogy szivesen nevelné tovább a "szerencsétlen"sorsú család gyerekeit.A hatoság örömmel megszabadul az állami gondozásban lévö gyerekektöl és örül,ha valaki gondozásba veszi öket.Söt,fizet is a gondozonak.Fizetést.Erre megy ki a játék.Az örökbefogadó szülö kiveszi a gyerekeket.a gyerekeket nem hivatalosan visszaviszik az eredeti családhoz,hiszen rokonk,miért ne lehetnének ott.És ott tovább élnek,mintha mi sem történt volna.a nevelöszülöknek gyermekenként 80000ft-ot fizet ki az állam,van olyan család,ahol 5 ilyen gyereket nevelnek.Az nettó 400.000ft plusz a családi potlék meg a segély.A pénzen szépen megosztozik a "család"és mindenki jol megél és röhög a markában,Jut pénz a kocsmára,játékgépre,csavargásra,BMW-re.Hülyék lennének dolgozni.Nem bal mi megkerssük az árát,hiszen,most is dolgozol vagy nem?


Ez a szomoru magyar valoság....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook