Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Táppénz. Munkahely vagy TB? fórum

Táppénz. Munkahely vagy TB? (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. febr. 5. 16:11

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

Két munkahely esetén mindkét helyen jelenteni kell, ha táppénzen vagyok (baleseti)

köszi

2014. febr. 5. 16:10
Sziasztok!Tanácsot kérnék.Két munkahely esetén köteles vagyok mindkét helyen bejelenteni?
40. lisa65 (válaszként erre: 38. - Rozika07)
2010. aug. 27. 11:15
Beszélni kell a könyvelőjével, mert ott csinálják a bérszámfejtést is. Majd azok tudják! És majd ők elmagyarázzák neki!
39. hte23
2010. aug. 27. 10:44

1. be van-e jelentve.( az orvos nem látja még sokáig ha nincs.)

2. annyi pénzt kap-e, mint a bejelentett(ha be van) vagy más összeget ir alá és mást kap.

3. a 2.pont szerint mi a kettőjük megállapodása.

4. a könyvelőjét kell megkeresni és érdeklődni.


A munkáltatónak kötelező az első 15 munkanapot betegszabadságként kifizetni. Ez a bruttó bér 70%-a. Ebből ugyanugy vannak levonások mint a bérből.

A 15. nap letelte után jogosult a táppénzre.

Azt már az egészségbiztositási pénztár fizeti. De ez hosszu folyamat. És amit az egészségbiztositási pénztár kifizet táppénzt, annak az 1/3-át kell még a munkáltatónak az APEH felé befizetni határozat alapján.

A táppénzhez adatot a munkáltató szolgáltat, de csak a 15 naptári nap (betegszabadság letelte után) és csak akkor ha még van ezen felül is táppénzes idő.

2010. aug. 27. 10:24
hát sajnos a 10 napot sem fizeti.Ragaszkodik hozzá,hogy azt a tb fizeti.Most beszélt vele ujra a párom :-(
37. lisa65
2010. aug. 27. 09:06
Akkor lehet, hogy a 10 nap a részarányos rész, arról beszél ez az ember!
2010. aug. 27. 08:53

Szia!

A párom 10 éve nem volt táppénzen.Nem egy beteges fajta :-)

Majdnem 1 éve ott dolgozik

35. lisa65
2010. aug. 27. 08:39
Amúgy szerintem mindannyian szeretnénk tudni, hogy mióta dolgozik ott a párod? Volt-e már ebben az évben táppénzen?
34. 78826dc958 (válaszként erre: 31. - Rozika07)
2010. aug. 27. 08:31
Igen.Ha év közben munkahelyet váltasz akkor időarányosan jár az év hátralévő részére.Ha kihasználja vki a 15 napot akkor indul a tp.És a bsz-t a munkahely fizeti.
2010. aug. 27. 08:30
Köszönöm szépen.Én is igy gondoltam, de a főnök erre is azt mondja,hogy nem kifizetőhely, és ezt is a tb.fizeti.Na arra meg ugy látom még várhatonk vagy 2 hónapot,amilyen gyorsak.
32. lisa65
2010. aug. 27. 08:24
Igen a betegszabadságot mindig a munkahely fizeti, a további táppénzt pedig a tb!
2010. aug. 27. 08:20

Köszönöm szépen nektek.Lehet,hogy nagyon ostoba vagyok, de akkor a betegszabadság és a táppénz 2 különböző dolog? Nos akkor a betegszabit mindenképp a munkahely fizeti, mégha nem is kifizetőhely?

(bocsi)

30. lisa65
2010. aug. 27. 08:07
Simán fel lehet jelenteni, mert az orvosnál megvan, hogy mióta van táppénzbe és hogy a munkáltató nem adta le. Csak arra kell vigyázni, hogy amikor leadja a táppénzes papirjait, a főnöke vegye át tőle hivatalosan, mert nehogy azt mondja, hogy ő nem adta le. Az ilyen mocsok mindenre képes!
29. 78826dc958 (válaszként erre: 28. - Lisa65)
2010. aug. 27. 08:06
ez teljesen a munkáltató felelőtlensége!undortó!
28. lisa65
2010. aug. 27. 08:03
El kell kérni tőle a tb-hez beküldött papirok másolatát, vagy a postai vevényt! Ha nem tudja oda adni fel kell jelenteni! Micsoda emberek vannak! Nem elég, hogy beteg szegény, még mocskos is a főnöke! Én ott is hagynám!
27. lisa65
2010. aug. 27. 08:01

Az az igazság, én ha nem tudok valamit akkor beirom a keresőbe, és bizony onnan mindent meg lehet tudni! Akár szakember az illető!

Amúgy meg a tb végzettség még nem jelenti azt, hogy tudod is, hiszen a gyakorlat nagyon fontos! A kolléganőm is májusban vizsgázott le belőle, de bizony sok mindent nem tud még! A gyakorlat viszont elég sokat számit!

Én már 20 éve könyvelő vagyok, úgyhogy elég régóta közöm van a tb-hez is! De gondolom Te is egyetértesz azzal amit irtam! :)

2010. aug. 27. 07:59

Ha a munkáltató tb kifizetőhely akkor köteles ő fizetni a táppénzt!ha meg nem akkor eleve a leadott papirokat továbbitania kell EP felé.Ilyen nincs hogy 10 napot fizet a többit meg nem.Az összeg minden esetben ugyanaz.

Évente jár 15 nap betegszabi.Ha valaki táppénzre megy akkor bsz-val indul amit a munkáltató fizet!De utána tp jár!amit lehet hogy a ti esetetekben valóban nem a munkahely fizet ebben az esetben nekik a felelősségük beküldeni a papirokat az EP-hoz!

25. BayBanya (válaszként erre: 23. - Lisa65)
2010. aug. 27. 07:55
jah ... akkor nem szólok semmit a három hónapos-friss tb végzettséggel :D
24. lisa65
2010. aug. 27. 07:54
Ja és ezenkivül én már több mint fél éve vagyok táppénzen!
23. lisa65 (válaszként erre: 21. - BayBanya)
2010. aug. 27. 07:53
Is-is! Könyvelőként ezt is tudni kell! :)
22. lisa65
2010. aug. 27. 07:52

[link]


Nézd meg ezt a leírást, itt minden benne van!

21. BayBanya (válaszként erre: 20. - Lisa65)
2010. aug. 27. 07:49

Nofene :)

Itt mindenki tb szakértő? vagy csak jól használjátok a google-t??

20. lisa65
2010. aug. 27. 07:46

A táppénzt utólag kell kifizetni.


Ha a munkáltató rendelkezik kifizetőhellyel, akkor a kifizetés a bérfizetési napon történik.

A kifizetőhellyel nem rendelkező foglalkoztató, pénzbeli ellátás iránti igényt a beérkezést követő 3 munkanapon belül az illetékes Regionális Egészségbiztosítási Pénztárhoz küldi, amely 22 munkanapon belül dönt és gondoskodik a folyósításról.



Az egyéni vállalkozó kérelmét, az erre rendszeresített formanyomtatványon köteles benyújtani a székhelye szerint illetékes Regionális Egészségbiztosítási Pénztárhoz.

A munkavállalót kizárólag betegség miatti keresőképtelensége idejére naptári évenként 15 munkanap betegszabadság illeti meg. Betegszabadságra az jogosult, akinek a munkavégzésére a Munka Törvénykönyv hatálya kiterjed, továbbá alkalmazni kell a közszolgálati és közalkalmazotti jogviszonyban álló személyekre is (alkalmazotti, közalkalmazotti, köztisztviselői munkakörben dolgozók).

Betegszabadság kizárólag a munkavállaló saját betegsége esetén jár.

Nem jogosult betegszabadságra a bedolgozó, egyéni vállalkozó, segítő családtag, társas vállalkozás tagja (kivéve, ha munkaviszony keretében munkát végez), megbízás alapján munkát végző személy, szakmunkástanuló, munkaviszony megszűnése után keresőképtelenné vált személy.

A betegszabadságra jogosult biztosított részére a táppénzt a betegszabadság lejártát követő naptól kell megállapítani.

19. BayBanya (válaszként erre: 18. - Lisa65)
2010. aug. 27. 07:44

Ha nem teljes az év, akkor csak időarányosan fizeti a betegszabit ... gondolom ezért emlegeti mindenki a 10 napot.


Bár a kedves kérdező nem írta, hogy a párja mióta dolgozik azon a munkahelyen ... szóval szerintem ez hasraütött szám :S

18. lisa65 (válaszként erre: 15. - Rozika07)
2010. aug. 27. 07:42

Nem 10 napot kell fizetnie, hanem 15!

Ha több mint 100 alkalmazottja lenne, akkor kifizetőhely lenne! És a táppénz 1/3-át is neki mindig fizetnie kell, erről küld neki értesítést a tb, ha leadta a táppénzes papirt!

17. BayBanya (válaszként erre: 15. - Rozika07)
2010. aug. 27. 07:39

Igen, akkor kéne kifizetőhelyet létesítenie.


De!

Elvileg a táppénz összegének egyharmadát így is neki kell majd kifizetnie .... ha jól emlékszem.

(na ezért nem kell ám sajnálni, visszakapja ő azt az EP-től :) )

16. Mzsuka (válaszként erre: 15. - Rozika07)
2010. aug. 27. 07:39
Ez butaság,én ingatlanirodánál dolgoztam és én voltam az egyetlen alkalmazott.Mégis ki kellett fizetnie.Aki még segíthet a munkajogász.Én is voltam.A munkaügyi központban megmondják hol van a jogpontos ingyenes tanácsadás.
2010. aug. 27. 07:36
Bejelentve biztosan be van, hiszen akkor a doki is szólt volna,hogy hoppá nincs biztositva.Nem értem,hogy miért nem adják le,és azt sem, hogy tulajdonképpen mire vár.Azt mondja a főnöke,hogy neki csak akkor kéne fizetni a 10 napot ott a munkahelyen, ha több mint 100 alkalmazottja lenne.
14. Mzsuka (válaszként erre: 12. - BayBanya)
2010. aug. 27. 07:35
Nem tudom,nekem csak ez a tapasztalatom.Amúgy nekem már a fizut is mindig húzta halasztotta a főnököm.Pedig be voltam jelentve.Az EMMÁ-n is megnéztem.Úgyhogy számítottam is rá,hogy a táppénzzel is ez lesz.Ahogy felszólították,egyből továbbította a táppénzes papíromat.Sajnos sok szemét ember van.:(
13. lisa65
2010. aug. 27. 07:33
Az első 15 napot tényleg a munkahely fizeti, de azt a táppénzes papirt is ugyan úgy be kell küldeni a tb-hez! Én januártól voltam táppénzen és bizony márciusban kaptam meg az első kifizetést. 30 napjuk van a beérkezéstől számítva, ha pedig hiányzik valami a tb-be akkor még bekérhetnek dolgokat és onnan kezdődik a 30 nap!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook