Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tévő legyek, ha a munkahelyemen nem tudom igazolni a táppénzemet? fórum

Mit tévő legyek, ha a munkahelyemen nem tudom igazolni a táppénzemet? (tudásbázis kérdés)

14. gizus58 (válaszként erre: 13. - Emilya)
2016. okt. 14. 18:01
Sétálj vissza a sebészetre, ahol kaptad, és kérj egy másolatot az ambuláns lapodról.
13. Emilya
2016. okt. 14. 14:12
Úgy néz ki hogy talán a cég jóvá hagyja a fizetés nélküli szabadságot. Szerdán lesz bent a nagyfőnök és az dönti majd el. Viszont az ujabb gondom, hogy üzemorvoshoz küldtek és vinnem kéne az ambuláns lapot. De pár napja költözködtünk és elkallódott. Most mitévő legyek?
12. ca6273a8a5 (válaszként erre: 11. - Gizus58)
2016. okt. 12. 11:53
bocs, nem olvastam végig a fórumot, hát, így már más a történet.
11. gizus58 (válaszként erre: 10. - Ca6273a8a5)
2016. okt. 11. 11:38
Ez így van ,de nem egy hónap után,a kérdező amúlt hónapban törte el a kezét! Egy hónapra nem tudja visszadátumozni ennek szigorú szabályai vannak.
2016. okt. 11. 11:28
a háziorvos a kórházban kapott papír után ki kell, hogy adjon táppénzes papírt. mondd el, hogy nem tudtad, hogy a kórházban kiadott papír nem elegendő. de tényleg csak a körzeti adhat táppénzes papírt.
9. Arón1 (válaszként erre: 1. - Emilya)
2016. okt. 11. 06:23
Kb. 20 evvel ezelott orvosbizottsag ele kellett menni ha valaki elfelejtett tappenzes papirt kerni. Kerdezd meg az orvost, hogy mi a mai gyakorlat
2016. okt. 10. 20:21
Írtam privát üzenetet.
2016. okt. 10. 20:08

Mit dolgozol?

Hogy, hogy nem mentél dolgozni?

Én simán jártam törött könyökkel is, pedig 100% táppénz járt volna....

6. gizus58 (válaszként erre: 1. - Emilya)
2016. okt. 10. 16:08
A kórházi papíron rajta van hogy táppénzre nem jogosít nézd csak meg. A háziorvos pedig csak egy két napra visszamenőleg tud felvenni táppénzre .ez a szabály. Amit tenni tudsz hogy szabadságot íratsz ki, ha másképp nem megy fizetetlent.Sajnos nincs más mód,pénzed ebből már nem lesz .Sajnálom hogy íg jártál.
2016. okt. 10. 15:46

De miért nem mentél el a háziorvoshoz?

Nem mondták a sebészeten, hogy el kell menni?

Nem kérdeztél rá, hogy hogyan tovább?


Nem is értem...


Azért próbálkozz meg a háziorvosnál hátha tud valamit tenni az érdekedben.

2016. okt. 10. 13:11
Nincs balesetbiztosításom sajnos.
3. Böce (válaszként erre: 1. - Emilya)
2016. okt. 10. 13:07
Azért kérdezd meg a házidokidat, hogy tud-e segíteni. Veszíteni valód nincs...
2016. okt. 10. 13:03

Szia. A hiányzásodat még csak tudod vele igazolni a munkahelyed felé, de táppénzt nem kaphatsz. Tehát marad a fizetés nélküli, igazolt távollét.


Baleset biztosításod nincs? Mert az fizet pár ezret törésre. Ha pl. otthon történt vagy a lakhely közvetlen közelében (kapuban pl.), akkor(ha olyan kondíciókkal van kötve) a lakásbiztosítás is fizethet esetleg.

2016. okt. 10. 12:56
Sziasztok! Segítséget kérnék, hátha valaki járt hasonlóképp. Múlt hó 7-én eltörtem a kezem, begipszelték. Az orvos adott papírt, de mint megtudtam az nem jogosít rendes táppénzre, mert oda csak a körzeti vehet fel, én viszont a körzetinél nem jelentkeztem. Tehát magyarul azzal a papírral amit a kórházban adtak feneket törölhetek, de pénz nem lesz belőle, mert gondolom utólag annyi idővel előre nem vehet fel táppénzbe a körzeti orvos. És ennél fogva a munkahelyemen sem tudom igazolni a táppénzemet. Ilyenkor mi a teendőm? Tud valaki segiteni? Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook