Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Táplálékkiegészítő segíthetne ilyen esetben? fórum

Táplálékkiegészítő segíthetne ilyen esetben? (tudásbázis kérdés)


14. Lianax (válaszként erre: 13. - Ikres_anyu)
2020. dec. 1. 00:37
Igen ez mondjuk így van. Jár pszhiaterhez,de lelki oldalról ott sem kezelik.Gyogyszereket szed. Ami újabb problémákat generál.
2020. nov. 24. 14:23

Lelki oldala nem lehet a dolognak? Depresszió esetleg?

Házastárs elvesztése, krízishelyzet, stb.

Az étkezés a legtöbb ember számára a biológiai szükségleten túl örömforrás is, így arra gondolnék, hogy valami más is állhat az étvágytalanságának hátterében.

12. Lávli* (válaszként erre: 10. - Be95e6ff22)
2020. nov. 24. 09:20

Meg lehet oldani a kivizsgálást ingyen is az sbo-n, ha akut hasi panaszokkal mentőt kér valaki.

Meg kell csinálniuk a vizsgálatokat.

Persze ha a háziorvos sima szállítást kér kiszáradás diagnózissal, akkor vagy még se nézik a beteget, vagy berakják egy elfekvő féleségre pár palack infúzió erejéig, aztán zsupsz haza 😤

11. elemző (válaszként erre: 1. - Lianax)
2020. nov. 24. 09:17

Szia!

A székrekedésre érdemes sok rostot fogyasztani, de aki régóta folyamatosan hashajtót használ, annál akár egy évig is eltarthat, mire normalizálódik a helyzet.

Érdemes lenne kipróbálnia az aloe vera italt, amiben közel 240 féle hatóanyag van, rostos is, csak minőségit kell választani.

Jobbulást anyukádnak!

2020. nov. 24. 09:07

Komolyabb kivizsgálás kellene itt, szerintem sem elég csak a proktológus. Ha nem ürül a széklet, feljebb lehet baj. Hiába a hashajtó, ha nem a széklet állaga a baj, hanem valami akadály a bélben, akkor csak görcsöt, szenvedést okoz. Ki kellene harcolni normális kivizsgálást, nem megvárni, amíg esetleg bélelzáródása lesz, és mentővel kell bevinni. Ha van rá pár tízezer Ft-otok, és a magán egészségügy még nem állt le, érdemes lenne elmenni egy privát gasztroenterológushoz.

Sajnos TB alapú egészségügyben ez már mission impossible manapság, áttétes prosztatarákos ismerőst nem akartak már műteni, csak úgy, hogy orvos családi barátjuk verte az asztalt, kijárta, hogy mégis.

9. Lávli* (válaszként erre: 1. - Lianax)
2020. nov. 24. 03:04

A proktologus csak a végbelet vizsgálja. Történt a sürgősségin a felsőbb bélszakasznak vizsgálata? Hogy van-e esetleg elzáródás (részleges)? Amit okozhat polip, jó vagy rosszindulatú daganat? Ultrahangos vizsgálatra vagy CT-re gondolok. Jó lenne a kiváltó okot megszüntetni, ha lehet.

Roboráló tápszerre lenne szükség, recept nélkül is kapható. Pl. akár ilyen.


[link]

2020. nov. 24. 01:30

Azért nem küldenek a háziorvostól betegszállítót, mert már 2x volt sürgősségin és állítólag megvizsgálták , hashajtó és ennyi. Kérdeztem konkrétan proktológushoz tudna e beteg szállítót, azt a választ választ kaptam nem.

Hogy gondoljuk ez hogy működik? 2x is azt írta a sürgősségi beutalóra hogy kiszáradással utalja be. Nekem mondta máskènt nem tudja megoldani. Csakhogy a megfelelő orvos nem látja. Proktológus.

Tehát ennyi

7. Lianax (válaszként erre: 4. - 184481d874)
2020. nov. 24. 01:24
Sajnos ehhez is kivizsgálás szükséges szakorvoshoz még az időpont is lehetetlennek bizonyul mostmár.
6. Lianax (válaszként erre: 3. - Tulipán***)
2020. nov. 24. 01:22

A szállitásnál természetes hogy senki sem vállalja ingyen. Nem is ez lenne a probléma, mert a autózást természetesen nem várnánk ingyen. Csak senki nem ér rá a kornyezetunkben úgy, hogy be is várnának, míg anyum végezne pár órát venne igénybe.Az is lehet nem is egy időpont kellene míg kivizsgálják pl ha elküldenèk bèltükrözèsre.... Vagy más vizsgálatokra a proktológiáról az külön napok több alkalommal kéne.

Vègbèlkúpokat is használta azok sem hatnak.

Étkezést erőltetem , leves könnyű ételeket,de csak csiprget belőle. Azt mondja nagyon tele érzi magát. Ráadásul ha eszik aludni sem tud már egy jó ideje mert ingerli a széklet és görcsöl a hasa. Ez miatt enni sem eszik.Kialvatlan, erőtlen. Ez ördögi kör.Erènyesen is próbáltam, szépen is, semmi nem győzi meg, kitart az mellett ha eszik kellemetlenseggel jár.

5. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Lianax)
2020. nov. 24. 00:55
Inni azért hajlandó? Ha van géped, akkor lehetne neki préselni zeller, uborka, cékla, répa stb. leveket a vitaminok miatt. Ehetne zabot, ami jót tesz az emésztésnek. Ezt megcsinálhatod úgy is, hogy ha van erős turmixgéped, akkor zabpehely+gyümölcsöket turmixolsz vagy vízzel, vagy növényi tejekkel (állatival ne) folyósra, amit már akár inni is tud, ha a puding állagot nem enné meg.
2020. nov. 24. 00:26
A szakorvos felirhat neki tápszereket,kifejezetten legyengült állapotú betegeknek és időseknek van./300 kalória egy 2 dl-es / Gasztroentológiai javaslat kell hozzá.
3. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Lianax)
2020. nov. 24. 00:21

wow. Nehéz helyzetben vagy/vagytok. Attól tartok, hogy bármilyen táplálékkiegészítőt szed be anyukád, attól önmagában nem fog erőre kapni, ha nem eszik. Meg kellene értenie, hogy táplálék nélkül nem képes fenntartania magát a szervezete. Amúgy a Béres csepp talán az, ami talán erőt adhat, bár nem tudok róla sokat.

Betegszállítót miért nem küld az orvos?

Nem tudtok olyasvalakit találni aki pénzért elviszi anyukádat az orvoshoz és meg is várja? Manapság SAJNOS senki nem csinál semmit ingyen. Szomorú.

Még a méhészeti termékek között kellene körül nézni. NEm emlékszem pontosan de azt hiszem, hogy a méhpempő az, ami sokoldalúan és eléggé jól táplálja a szervezetet. Nézz utána mindenképpen!

Végbélkúpokat próbáltatok? Állítólag a mechanikai behatás (tehát a kúp) is tudja a székelést segíteni.

Szerintem valahogy erőltesd bele az ételt, vagy talán próbálj meg pépesíteni ételt vagy kalóriadúsabb gyümölcsöket (pl. banán), és ital formájában bele diktálni. Semmiképp se hagyd, hogy egyáltalán ne vegyen magához tápanyagot, mert a nélkül képtelen lesz a szervezete fenntartania vagy meggyógyítania magát.

2. 184481d874 (válaszként erre: 1. - Lianax)
2020. nov. 24. 00:10
Együttérzek veled.Az Édesanyám pontosan igy volt....Tanács? Béres cseppet próbáljátok meg,de ahhoz c vitamint is kell szedni.Itt biztosan van aki jobban ért szakmailag hozzá.
2020. nov. 23. 23:19

Sziasztok.

Én már nem tudom mit csinaljak, anyummal.

Teljesen le van fogyva nem eszik, le van gyengülve.A szíve is hevesen dobog alig van ereje. Háziorvos már beküldte sürgősségire,2x betegszállitóval mert szèklete nincs rendesen hetek óta. Bár szèklete lágy, mégsem ürül. Megvizsgálták hashajtókat irtak infúziós oldatban is.(amik már nem hatnak semmit.Szinte azon élt anyum Lavonelac stb mert folyton ilyen jellegű problémái voltak.) Hiába mondtam el szüntelen nem tesz jót, és rendszeresen ètkezzen.Mostanra teljesen leèpül... Én pedig végig nézem tehetetlenül.Ő meg szüntelen amikor csak teheti panaszkodik ,hogy gyenge, csont és bőr. Nem tudok segiteni.Háziorvos újra fel lett hivva , mondta ad beutalót proktológiára bekell menni, mást nem tud tenni.

És ezt el is mondtam Anyunak ènis hogy nem viszik be újra betegszállitóval.30 km re kéne utazni.Auto nincs,(Mert rossz) ismerősök aki bevinne kocsival és várakozna is rá órákat ,senki nem vállalná. A dr nő nem küld betegszállítót.Már megőrülök a helyzettől.Anyu rágja a fülem én meg semmit nem tudok tenni ez ügyben.Fèlek rettenetesen hogy teljesen legyengül.Már nincs 30 kg.Bármit mondok egyen,nem eszik.Azt állitja tele érzi magát feszül, görcsöl a hasa.Amit hetekkel előbb evett nem ürül ki. Mondom neki ez lehetetlen.Nem értek vele szót.Csak panaszkodik egyfolytában. Tömeg közlekedéssel lehetetlennek érzi hogy eltudna jutni ahhoz gyenge hiába kisèrnèm el. Tehetetlen vagyok. Megint azt akarja beszéljek a dr nővel erősködik azt hiszi kimegy hozzá személyesen.Már megörülök. Vagy esetleg táplálék kiegèszitőt tud valaki ajánlani ami kicsit erősitenè? Nem tudok megoldást.😖

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook