Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanári felelősség! (felelőtlenség) fórum

Tanári felelősség! (felelőtlenség) (beszélgetős fórum)


1 2
18. jozsi.38 (válaszként erre: 15. - Pipőci)
2010. dec. 14. 07:25
ez megint más. HA BETEG A GYEREK VAGY VALAMI BAJA VAN NEM VIHETI ORVOSHOZ! mesélt horror történeteket, olyat, hogy a lázas beteg gyereket elküldte a szülő az iskolába és ő annyit tehetett hogy kényelmessé tett egy hátsó padot amennyire tudta, de még gyógyszert sem adhat neki!
2010. dec. 14. 07:23
Ne mondd, hogy nem tettek semmit, mert átvitték az orvoshoz, aki épp nem rendelt. Szóval próbálkoztak és rögtön hívtak benneteket. És egyedül sem hagyták. Az viszont tényleg nem helyes, hogy egyedül ment haza.
16. Pipőci (válaszként erre: 13. - F4957ab843)
2010. dec. 14. 07:23
Egészségügyben dolgozom, úgyhogy tudom, fejsérüléshez minden szó nélkül a mentős azonnal kimegy. Felhívod a mentőket, elmondod, hogy fejsérülés történt és mennek. Én nővér vagyok, még azt sem kérdezik meg, hogy én milyen súlyosnak ítélem meg a sérülést. Elviszik a beteget és kész. Szerintem gyerek esetében ez halmozottan igaz lehet.
15. Pipőci (válaszként erre: 12. - Jozsi.38)
2010. dec. 14. 07:21
Az ismerősöd valamit félreértett... ezek szerint akkor korlátozva van a segítségnyújtás? Itt valami nem stimmel. Azért sem, mert hiszen a tanárok amúgyis viszik a gyerkőcöket orvoshoz, mégha "csak" ellenőrző vizsgálatokra is (általános vizsgálat, fogászat, oltások).
2010. dec. 14. 07:18

Szerintem is a tanár felelőssége!Be kellett volna vinniük az orvosi szobába,vagy ha nincs akkor pedig orvost hívni!

Mikor óvodás voltam,én is elestem, felrepedt a homlokom,és anyukám már a kórházba jött be hozzám,mert az óvodából hívtak hozzám orvost!

Én szólnék a többi szülőnek ,hogy mire számítson a gyereke az iskolával kapcsolatban....

13. f4957ab843 (válaszként erre: 11. - 3388f1d995)
2010. dec. 14. 07:13

miért vitte volna magával egy osztályterembe, egy kényelmetlen székre ültetve, amikor az irodában valószínűleg sokkal kényelmesebben pihenhetett?

meg akkor most végülis egyedül volt? az valóban nagyon nem helyes!!!!! az előbb még titkárnőt vagy mit írtál, én is azt gondoltam, valaki azért felügyelt rá. ilyen szempontból egy titkárnő szerintem nem ér kevesebbet egy padagógusnál.


jó lenne még egy mentőst megkérdezni, hogy ilyen esetekben, mikor legfeljebb agyrázkódás gyanúja áll fenn, kimennek-e? szerintem nem, hanem orvoshoz, kórházba (nem tudom, mekkora településen laktok) küldik a gyereket.

12. jozsi.38 (válaszként erre: 9. - 3388f1d995)
2010. dec. 14. 07:08
orvost, mentőt hívhat, de orvoshoz vinni NEM ÁLL JOGÁBAN! sajnos ez van, egy ismim tanár, ő mesélte, hogy amikor az egyik gyereke leesett a játszótéri mászókáról és felhívta a szülőt az nem akart a gyerekért menni, de ő akkor sem vihette orvoshoz!
11. 3388f1d995 (válaszként erre: 7. - Szimba)
2010. dec. 14. 07:06
Bocs de akkor se hagyok egyedül egy gyereket szédüléssel.hány ingerrel ami az agy rázkódás jele vitte volna magával de a mi a leg jobb lett volna hívni egy mentőt!!
10. 3388f1d995 (válaszként erre: 4. - Felhoo)
2010. dec. 14. 07:04
Köszi
9. 3388f1d995 (válaszként erre: 6. - Jozsi.38)
2010. dec. 14. 07:03

Ez nem hiszem mert tavaly egy kis lánynak csak a feje fájt}még el sem eset} és a tanár a saját kocsijával vitte el az orvoshoz.

Mentőt vagy ügyeletet azt csak hívhat vagy a gyerekkel mindegy,hogy mi lett volna!!

8. 3388f1d995 (válaszként erre: 5. - Bucóka20)
2010. dec. 14. 07:01
Ma fél egye megyek be a suliba nem hagyom az biztos.
7. szimba (válaszként erre: 1. - 3388f1d995)
2010. dec. 14. 07:00
ha a tanárok órára mentek, akkor hogy maradt volna vele valamelyikük?
2010. dec. 14. 06:58
a tanároknak MESSZE nincsenek olyan jogai, mint régen. azt megteheti hogy felhívja a szülőt, de orvoshoz nem kísérheti a gyereket! ezt egy tanártól tudom
5. Bucóka20 (válaszként erre: 3. - 3388f1d995)
2010. dec. 14. 06:54

A tanárokat felelőségre vonod-e vagy sem?! Nem a fiadat...(ahogy írtad,itt nem ez számít)


Én úgy tudom,h amíg a gyereknek iskola ideje van,addig a tanárok a felelőse érte.


Már csak onnan is vagyok ilyen "jol" informált,h amikor nem mentünk be órára,másnap mindig elmondták,h ha bejunk történne,akkor ők lennének a felelősök.És ez törvényileg így is van.Nincs mese.



Itt nincs olyan,h Ők mit mondanak.Hülyék vagy mi?

Vannak szabályok,amiket be kell tartani,ha meg már voltak olyan "okosak" h nem tartották be,akkor viseljék a következményét.

2010. dec. 14. 06:53

Egyértelműen a tanár a felelős! Akkor is ha út közben történt volna valami a gyerekkel! Mivel kiskorú és a az iskolában történt a baleset...


Jobbulást a fiadnak!

3. 3388f1d995 (válaszként erre: 2. - Bucóka20)
2010. dec. 14. 06:33

Szerintük a gyerek a hibás! minden tekintetből

Az,hogy, hogy történt az szerintem nem lényeg itt az a kérdés,hogy az alapvető első segély nyújtást se adták meg neki de még orvost se hívtak.

Köszönöm..

2010. dec. 14. 06:25

Iskola időben a tanáré a felelőség.Ez nem kérdéses.

Biztos meg van ennek a szabályzata pontosan.

A többi csak rajtad áll,h felelőségre vonod-e őket v sem?!


A fiadnak mielőbbi gyógyulást!

2010. dec. 14. 06:14

A fiam{12 éves} a suliban be verte a fejét el csúszót a jeges járdán egyik társa át kísérte az orvoshoz de az ép nem rendelt ügyeletet nem hívtak se mentőt mert szédült fájt a feje és jobb oldalt jól fel van volt dagadva a feje fel hívtak,hogy menjünk érte de mire a párom elindult volna a gyerek haza jött egyedül.

Se le nem fektették se tanár nem volt vele a tanáriban egy másik irodában a titkár nő volt csak mert a tanárok mentek órára rá se nézet senki .

Irány a sürgősségi mert szédült fájt a feje nagyon be utalták a kórházba hála úgy néz ki nincs agy rázkódása. ott van most ,hogy meddig azt nem tudom este kapott szúrit mert nagyon fájta a feje és infúziót .ami dühít,hogy a suliból egyedül haza engedték de felhívtak,{bocs a gyerek a tanár csak mellette állt és hallotta mikor mondta,hogy szédül,hány ingere van és nagyon fáj a feje mégse tettek semmit!hogy érte megyünk hát persze akkor meg miért engedték el !! egy orvos nem látta és este hívót az osztály főnöke,hogy mi van vele mert most hallotta.ugyan már este!!

Meg miért indult el egyedül.hisz az ügyeletes diákok ott voltak velük várhatott volna!!

Kérdem én hol voltak a felnőttek miért nem hívtak mentőt?Meg hetedikes diákokra bízni egy fej sérült gyereket!!

Szerintetek a gyerek a hibás ,hogy el jött mert rosszul érezte magát és senki nem figyelt rá..

Ilyen esetben kit terhel a felelősség az úton bármi történhetett volna.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook