Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanári felelősség! (felelőtlenség) fórum

Tanári felelősség! (felelőtlenség) (beszélgetős fórum)


1 2
48. 67691d8c26 (válaszként erre: 36. - Hajnalfény73)
2011. júl. 31. 23:02
Na amelyiknek ennyi esze van... Ja, és honnan szerez nyugtatót? A gyerekek is megérik a pénzüket!!!
47. 3388f1d995 (válaszként erre: 46. - Martin3)
2011. febr. 9. 13:22

A gyerek egy hetet volta kórházban a {{kis semmiség miatt}{{szerinted}}Az ügyeletes orvos még minket szidót meg mert szédülés hányás a volt ,hogy miért nem hívtunk mentőt..

A tanároknak meg tudni kel,hogy egy fej sérülés nem játék akár milyen kicsi is az ütés de ha te gyakorló anyuka vagy ;;ezt neked is tudnod kellene}

én úgy látom,hogy hibáztak és hála ezt ők is be ismerték mert lehetett volna nagyobb baj is mint ami történt.

Igen mentünk a gyerekért!!!

De őt egyedül hagyták a tanárok!!!

46. martin3 (válaszként erre: 1. - 3388f1d995)
2010. dec. 15. 12:53

miért kell egyből a tanárt támadni? szerintem nem feltétlen hibáztak, emiatt mentőt nem hívtam volna én sem, vannak ennél súlyosabb esetek is, minthogy a mentő ilyenekért szaladgáljon. Az én gyerekemis esett már el, és lett is hatalmas búb a fején(mint a mesékben) rátettünk egy kis hideg vizes borogatást, eszembe nem jutott orvoshoz vinni, pláne nem hívok emiatt mentőt.

ráadásul átkísérték a dokihoz, majd felhívtak benneteket, erre a gyerek egyedül hazamegy...miért? miért nem várt meg titetket. sőt a gyereket venném elő, ki engedte meg, hogy egyedül hazamenjen, arról volt szó, hogy jönnek a szülei.

gondolom a tanárok is látnak, láttak már elég balesetet, meg tudják ítélni, hogy ezt most túlragozzák-e vagy sem...felhívtak téged, és mentetek volna a gyerekért. szerintem semmit nem mulsztottak el, mindennnapos kis balesetről van szó. A doki meg azért fektette be, mert inkább + csinál, nehogy megüsse a bokáját...gondolom ott is előadtad, hogy milyen tanár az ilyen..

45. Pipőci (válaszként erre: 24. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 15:04
A jogra nem mint jogszabályra, hanem mint a "jogokra és kötelességekre" gondoltam itt. :)
44. hajnalfény73 (válaszként erre: 43. - 3388f1d995)
2010. dec. 14. 11:20

Az tény, hogy a gyerekekkel iszonyat stresszes a meló, kezdve már az oviban, bölcsiben is. Mert a mai gyerekek már sokkal másként vannak nevelve, mint anno a mi időnkben. Szabadabban vannak engedve. Én ezt mondjuk nem engedném, mert szörnyű hallgatni, hogy a gyerekek tegezve küldik el melegebb éghajlatra a tanárokat.

Belefáradtak.

De akkor is egy balesetet komolyan kell venni és segíteni a sérült gyereken.

No meg ha nem bírja ezt az egészet a tanár, akkor ott kell hagyni ezt a pályát és másik területen dolgozni.

Amúgy szoktam menni nyílt napra. Ott látom, hogy a tanártól függ minden.

Az egyik tanárnál csendben ülnek a gyerekek és dolgoznak az órán, míg a másiknál, aki engedékeny feállnak, verekszenek órán, átülnek másik gyerek mellé...stb.

Úgyhogy nem feltétlen a gyerektől függ minden.

A pedagógus azért tanul sok-sok éven át, hogy kamatoztassa, amit megtanult és használja is.

Bármennyire van megkötve a keze, a szájával még tud irányítani!

43. 3388f1d995 (válaszként erre: 41. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 11:11

Ha én a munkámat így végeztem volna régen kint lettem volna az utcán.

Sokan bele vannak fáradva én elhiszem,hogy stresszes a gyerek tanítása de ő választotta..

42. 3388f1d995 (válaszként erre: 39. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 11:09

Erről van szó..

A másik kérdés a jegyző könyv hisz minden iskolai balesetnél fel kel venni az én fiamnál még ezt se tették meg ..

Én egy fúldoklót fél órán keresztül próbáltam újra éleszteni még a mentők nem érkeztek ki és akkor mondták meg hogy már hallott volt de próbálkoztam a mentősök még egy órán keresztül.

Egyetlen egy ember jött segíteni a többi 100 csak bámult.

Az iskola is csak bámul és homokba dugja a fejét...

Ennyire nem figyelünk egy másra de,hogy a gyerekeinkre se az már szégyen

2010. dec. 14. 11:07

Én elfogadom, hogy a tanároknak is vannak szükségleteik. DE akkor addig szóljon egy másik tanárnak, hogy figyelj már egy kicsit, el kell szaladnom ide vagy oda.

De sok tanárban már nincs meg a hivatástudat, ok, értem azt is, hogy nem fizetik meg...stb. mindenre van indok.

De akkor ne legyen tanár! Menjen egy jobban fizető állásba.

40. 3388f1d995 (válaszként erre: 38. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 11:02
Ügyeletes tanár a tanáriban kávézik már nem egyszer ott találtam..
39. hajnalfény73 (válaszként erre: 37. - 3388f1d995)
2010. dec. 14. 11:02

Szerintem is jó kis hivatkozás ez sok esetben a tanároknak, hogy mert nem tehetnek semmit sem.Asszem tennék én úgy a jogszabályokra, ha egy gyerek rosszul van és orvoshoz kell vinni.


De már csak azért is tartom hülyeségnek, hogy ha tényleg lenne ilyen jogszabály, hogy a tanár nem viheti orvoshoz, mert ha az út mentén balesetet látok, kutya kötelességem segíteni. Különben cserbenhagyásnak számít.


De ha ténylegesen nem viheti el, amit nem hiszek el egyszerűen, akkor is hívjon orvost.

Egy koponya sérülésből iszonyat komoly bajok származhatnak. Nem játék!!!

2010. dec. 14. 10:59

Ennyire figyelnek a gyerekekre.


Volt olyan eset is, ahol az egyik fiút a harmadik emeleten kezdetek el verni többen, egész a földszintig ütötték-verték, csodának határos módon nem verte szét a fejét a beton lépcsőben, míg gurigázott lefelé.

Elvileg minden emeleten ügyeletes tanár...de sehol senki nem volt, senki nem látta az esetet...

Ergo tanár nem felelős...

37. 3388f1d995 (válaszként erre: 35. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 10:59

Ez szerintem is így lenne a helyes.

És nem az,hogy ha nem akart maradni a titkárnővel a két ügyeletes gyerek vígyázik majd rá!!

Magyarul mossák magukat a lényeg az,hogy a fiam haza indult mert senki nem figyelt rá és nagyon rosszul érezte magát és nem haza,hogy a kutyának nem jutott eszébe orvost,mentőt hívni.

2010. dec. 14. 10:57

A tanári hozzáállásról ennyit:

Mesélte egy ismerősöm, hogy a fia és még jó néhány gyerek beszedett nyugtatót hülyeségből...Az egyik tanár látta, hogy valami nem stimmel a gyerekkel. Szólt az ofőnek, hogy gond van a gyerekkel, valamit tenni kéne. Az meg nem foglalkozott vele.

Majd haza ment a gyerek valahogy...a testén tetőtől talpig sebek, mivel esett kelt. Majd otthon aludt a gyerek, mire másik szülőtől tudomást szerzett az anyuka, hogy a fiával mi történt. Gyorsan haza és vitték a gyerekeket a toxicológiára...

A tanár nem felelős...

35. hajnalfény73 (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2010. dec. 14. 10:52

Felnőtt ember a titkárnő, de tuti hogy még néhány "szabad" felnőtt ember ott az iskolában, aki vissza tartja a gyereket.

Ez azért durva lenne, hogy ezzel védenék magukat, mert haza ment egyedül a gyerek a suliból.


Igenis, míg iskolába van a gyerek, addig a tanár a felelős érte.

34. 3388f1d995 (válaszként erre: 33. - Sunshine24)
2010. dec. 14. 10:44

Azért még egy mentőt lehetett volna hívni és nem egy titkárnőre hagyni aki egy másik helységben dolgozik

Fej sérülésnél én nem hiszem,hogy anyukád jól le szidott volna..

A gondom az,hogy nem hívtak orvost, mentőt,csak hagyták a dolgokat a maguk módján..

33. sunshine24 (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2010. dec. 14. 10:24
Én is pont így látom a helyzetet. Velem is előfordult ugyanez, ráadásul én nem csak a fejem vertem be, hanem szilánkosra törtem a kezem. Hazamásztam, aztán édesanyám inkább engem szidott meg, hogy milyen béna voltam (és mellesleg igaza is volt), nem rögtön rohant feljelentést tenni. Jobban meg kellene vizsgálni a másik oldalt is. Sokszor nem a tanár a hibás. Mindenütt ő sem lehet ott, mert akkor meg másik oldalról jön a panasz, hogy óra helyett hol volt?
32. 3388f1d995 (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2010. dec. 14. 10:07

12éves gyereket aki haza akar menni és rosszul van?

Viccből kap injekciót és infúziót és viccből van még mindig kórházban!!!!!!!

Ja mert nem akart dolgozni úgy e ezt te se gondolod komolyan!!!!!!!!

31. 3388f1d995 (válaszként erre: 24. - Hajnalfény73)
2010. dec. 14. 10:05

Meg van ügyelet,mentő mivel ez három negyed nyolckor történt.

Szerintem ők nem gondolkoztak,hogy mekkora a baj vagy,hogy ennek komoly következménye is lehet!!

30. 3388f1d995 (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2010. dec. 14. 10:01
Telefon van és pont otthon van mindig valaki ha más nem akkor a mamáék így is be van írva hat telefon baj esetén én meg gyesen vagyok rögtön mentünk a gyerekért...
29. 3388f1d995 (válaszként erre: 21. - Jozsi.38)
2010. dec. 14. 09:58
Akkor TIZTÁZZÚK a TANÁR A MÁSODIK SZÜLŐ HISZ EGÉSZ NAP A GYEREK RÁ VAN BÍZVA A FELELŐSÉG NAGY ÉN EL HISZEM ..Ez nem változott az elmúlt 20 évben,hogy az iskolában is felelőség teljesen nevelünk!!!
28. 3388f1d995 (válaszként erre: 17. - Sziszikeccs)
2010. dec. 14. 09:53

Persze tettek egy másik gyerekkel ment át úgy,.hogy szédült stb nem az lett volna a normális,hogy ha már nincs orvos hívok mentőt majd szolnak nekem!

A fején a nagy dudort senki meg se nézte jegyző könyvet se vettek fel Pedig Iskolai Baleseteknél ez Kötelező!!

27. 3388f1d995 (válaszként erre: 16. - Pipőci)
2010. dec. 14. 09:48
Ez így gondolóm én is főleg,hogy szédült hányingere és erős fejfájása volt{vannak neki}
26. 3388f1d995 (válaszként erre: 13. - F4957ab843)
2010. dec. 14. 09:45

Egyik helységben a titkár nő a másikban a gyerekvolt.

Ilyen esetben az ülés nem jó fél fekvő helyzetben kelet volna tenni a gyereket..

2010. dec. 14. 08:35
jajistenem! képzeljük el a szituációt. tanárok elmennek órára, gyerek marad a titkárnővel. a srác haza akar menni. nincs senki ott, csak a titkárnő. hogy tartson vissza egy 12éves gyereket aki haza akar menni és rosszul van? + ő is dolgozik. több tényezős a dolog szerintem nem csak a tanárt kellene hibáztatni! szerintem a sok bába között egyszerűen elveszett a gyerek
24. hajnalfény73 (válaszként erre: 21. - Jozsi.38)
2010. dec. 14. 08:16

Ez nem jog. De ha ő nem kísérgetheti, bár nem ismerem az ide vonatkozó jogszabályokat. Akkor hívjon hozzá orvost!

De ne engedje haza egyedül! Ha útközben rosszabbul lesz, akkor nyugodt lelkiismerettel éli tovább az életét?

23. Pipőci (válaszként erre: 21. - Jozsi.38)
2010. dec. 14. 07:37

Ez most pont az ellenkező oldal! Ez nem jog, hanem kötelesség kérdése.

Bár amire Te gondolsz, az valóban igaz, de azért nagyon sarkítva van. A tanároknak vannak jogaik, kötelességeik, viszont a gyerekeknek és a szülőknek is vannak. Az, hogy a társadalom nagy része nem becsüli meg a pedagógusokat és azok munkáját, az egy másik oldal és szerintem kétélű dolog... valamiből biztosan kiindult, hidd el. Olyan nicsen, hogy csak az egyik oldalon hibázik valaki...

22. Pipőci (válaszként erre: 18. - Jozsi.38)
2010. dec. 14. 07:34

Még jó, hogy nem adhat neki gyógyszert! Viszont hidd el, ha lázas a gyerek és valóban megalapozottan rosszul van, akkor nem tarthatja a közösségben. Ez biztos. Nálunk ebből voltak gondok, oviba, suliban betegen vittek gyerkőcöt. Kihívták az orvost, értesítették a szülőt és haza kellett vinni. Egy beteg gyerek nem maradhat közösségben és a tanárnak kell tudni ezt lerendezni. A pad kényelmessé való tétele a tanárnak is kényelmesebb megoldás volt.

Beteg gyerek az osztályban, az iskola közösségében több betegséget is útjára engedhet... és ha én ezt megtudom és teszek ellene, mert én tisztában vagyok vele, hova kell fordulni? Ebből nagy gondok is lehetnek. A tanár nemcsak a beteg, de az egészséges gyerekért is felelős... :)

Azt is gyanítom, hogy mint nagyon sok intézménynek, talán az iskolák többségének is van szerződése orvossal...

2010. dec. 14. 07:34
másik gyerek se kísérgethetné szerintem, de értsétek meg, hogy egy tanárnak nincsenek jogai! ezt az elmúlt 20évben megszüntették!
20. hajnalfény73 (válaszként erre: 12. - Jozsi.38)
2010. dec. 14. 07:31

Ez érdekes! Inkább rábízza a gyereket egy másik gyerekre? Útközben bármi történhet. Nem tudom elhinni,hogy a tanár nem viheti el orvoshoz.

Másik gyerek viszont igen. Ez szerintem hülyeség.

19. Pipőci (válaszként erre: 13. - F4957ab843)
2010. dec. 14. 07:28

Van, ami igazság, de van, ami nem annyira... :)

A titkárnő valóban nem ér kevesebbet a pedagógusnál, csakhogy a titkárnő nem is felelős a gyerekért.

Én nem értem, hogy mi a fene történt ott, az iskolában...

Elesett a gyerek, megütötte a fejét, rosszul is lett utána. Értesítem a szülőket és hívom az orvost. Közben a szülő meg tudja mondani, hogy tud e azonnal a gyerekért menni és hogyan legyen tovább. Az orvos kiérkezik, megvizsgálja és eldönti, hogy kórház vagy otthon a végcél. Nem értem, mi ebben a gond.

Nálunk az oviban leesett egy gyerek a mászókáról. Óvónéni értesítette az orvost és az anyukát is. Mire anyuka odarohant, addigra az orvos összevarrta a sebet és megmondta neki, mi a teendő. Aztán mindenki távozott a dolgára.

Mi ebben a nehéz? A segítségnyújtásnak gyorsnak kell lenni és fontos, hogy mindenki betartsa a határait.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook