Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. fórum

Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tanács örökbeadóknak és örökbefogadóknak.

148. Macifül (válaszként erre: 140. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 21:47

Nem feltétlen az örökbefogadó élethelyzetére gondoltam, az örökbeadónak lehet nagyon nehéz ezt az egészet utána feldolgozni.

Teljes mértékben egyet értek. Az első és legfontosabb a születendő gyermek érdeke!

2010. ápr. 25. 21:46
Nah asszem téma lezárva:)
2010. ápr. 25. 21:46

örökbefogadó szülők!

Persze hogy véditek meg jót tett veletek. Ti jól jártatok az ő hülyeségéből létrejött élettel mert lett egy gyereketek. Attól én még nem nézem semmibe azt a felelőtlen taknyot akinek csak b...ni volt esze.


Norbi

145. Tamianyu (válaszként erre: 143. - 7f9c3ba1a7)
2010. ápr. 25. 21:45

aki nem normális az te vagy!!!

hp

2010. ápr. 25. 21:44
És az ilyenek miatt mint te nem fedem fel magam csak megakartam védeni őt hamár Ő nincs itt és nem tudja.
2010. ápr. 25. 21:44
Azért regiztem most mert nem akartam hogy tudják ki vagyok valójában de rágóta hoxa tag vagyok, naplóm is van stb. Kamu szaga? nem vagy normális olvasd el a naplóját és esetleg akkor kiderül. Hagyjuk
142. Tamianyu (válaszként erre: 136. - 7f9c3ba1a7)
2010. ápr. 25. 21:42

Csak mert szerintem kamu szaga van a dolognak,Te is most regiztél....

De nekem olyan szaga van,hogy talán egy elkeseredett gyerektelen nő írta a cikket is....

Persze sajnálatos ez a helyzet is.

2010. ápr. 25. 21:41
Én is örökbefogadó vagyok. Mi titkos öfon keresztül lettünk szülei egy gyönyörű kislánynak. Az életet adója választotta ezt a formát h anoním módon adja örökbe gyermekét . De megmondom őszintén én ha lehetőségem lenne lett volna rá szívesen találkoztam volna vele. Tisztelem azért amit tett nem elítélem . Szeretném ha tudná hogy imádjuk szeretjük őt . A lányomnak soha soha rosszat nem mondanék róla de senkinek sem . Álltala teljesült egy nagy álmunk amiért örökké hálás leszek neki.Ne támadjátok az ő döntése ki udja mi vezéreli milyen családi háttere van . Szerintem ha lett volna lehetősége biztosan másként dönt de ahogy elolvastam a cikket felelősséggel döntött. Csak tisztelni tudom érte:)
140. Tamianyu (válaszként erre: 137. - Macifül)
2010. ápr. 25. 21:40

Ahhoz nem hiszem,hogy benne kellene lenni ebbe a helyzetbe,hogy el tudja képzelni akinek gyereke van,milyen lenne lemondani róla.

Sajnos akinek nem jön össze,azok közül sokan annyira csőlátók lettek,hogy a saját fájdalmukon vágyakon nem tudnak túllátni.Nem érdekli semmi őket,csakis az,hogy gyerekhez juthassanak,sokaknak mindegy milyen áron.Ezzel egyáltalán nem a gyerek érdekeit nézik,sőt,inkább a sajátjukat,hogy beteljesüljön az álmuk.És szerintem ez nem helyes.Egy gyerek nem árucikk,akinek a megszerzésével a kedvünkre tehetünk.Szerintem agyerek érdekeit kellene mindig az első helyre tenni,és az anyjáét,ha lehet együtt maradhassanak.Ha nem,akkor kell megoldást keresni.

2010. ápr. 25. 21:37
Másfél hete. de a vidorinka naplójában benne van....
138. Tamianyu (válaszként erre: 136. - 7f9c3ba1a7)
2010. ápr. 25. 21:36
Mikor született mag a baba?
2010. ápr. 25. 21:31

Minden egyes örökbefogadós, örökbeadós cikk utáni fórumban csakis arról vitatkoztok és állandóan az van írva mindenhova, hogy : én nem tudnám megtenni, így nem lehet normális életet élni, mit fog utána érezni, nem tudnám vállalni ezt a lelki terhet, stb, stb.

Hihetetlen, de vannak emberek akik képesek feldolgozni a másik számára lehetetlent. Nem vagyunk egyformák! Szerencsére!

Aki nincs benne bizonyos ilyen mélységű élethelyzetben annak sejtelme nincs arról milyen átélni, túlélni az ilyet!

2010. ápr. 25. 21:29
Kedves eselyazeletre! Mi vagyunk akik örökbefogadtták a gyermekét Vidorinkának. Tudom min ment keresztül mellette voltam végig. Nem kell neki pszichologus de ha kell is hidd el majd megoldja. Nagyon megszerettük egymást ez tény de el tudtunk válni és tudtuk ez befog következni. Szeretem amíg élek és Ő is minket, nem érdekel ki mit mond ez így volt jó ahogyan volt. Ő nem szerette volna alapítvány segitségét kérni ezt már akkor tényként közölte mikor találkoztunk. nem tudom elviselni hogy bántják én tőle kaptam az életem értelmét nagyon szeretem Őt. ÉS igenis nyomos oka volt hogy örökbeadta de az aki nem élte meg nem tudja felfogni. Neki senki sem tudott segíteni és nem akarta otthonba adni annál nincsen rosszabb. Ítélkeztek de fogalmatok sincs semmiről sem. Szeretjük a gyereket imádjuk mindig fogjuk, és aki szülte Őt is Kivülről lehet okoskodni de nincs benne egyikőtök sem. Mindent elrendeztünk így is, az hogy az örökbeadó hogyan éli meg az az Ő dolga. Első perctől tudta ezt a dolgot mi meg végig vele voltunk, és támogattuk. Tudom ezzel sem érek el semmit mert ti egyet hajtatok csak. Hálás vagyok neki a kicsikénkért. És amit átéltünk a szülőszobán és a hónapok alatt senki sem veheti el tőlünk.
135. Tamianyu (válaszként erre: 133. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 21:16

Ezt nem akarják megérteni akik érintettek.

Hogy igen,szép és jó dolog az örökbe fogadás-adás,de ha van annál jobb lehetőség agyereknek,akkor igenis megilleti.

És legyen már a kismamának lehetősége józanul gondolkodni,ismerni minden lehetőséget,ha ragaszkodna a gyerekéhez kapjon meg minden segítséget,hogy vele maradhasson.Persze,ha alkalmas rá,mert nem mindenki az.De aki csak a körülmények áldozata,annak miért kelljen elszakadnia a gyerekétől,hiszen lehet jó anyja lenne,ha ideálisak lennének a körülményei.Nem kell a legrosszabbat feltételezni mindenkiről,aki arra kényszerül,hogy lemond a gyerekéről.Lehet túl fiatal,lehet felelőtlen volt,de ettől még nem mindenki gyerekgyilkos vagy nem lenne rossz anya,csak rosszak a körülményei.

Egyébként én ha ilyen helyzetbe kerültem volna,akkor sem mondtam volna le a gyerekemről soha,max átmenetileg,és onnantól fogva csak azért éltem dolgoztam volna,hogy magamhoz vehessem.Ezért van bennem előítélet az iránt,aki egy életre csak úgy lemond róla,mert a jelenlegi körülményei rosszak.Vagy fiatal és buta,akinek teletömik a fejét,hogy így lesz jó neki is és a gyereknek is.Ergo az anya is áldozat,és ezt a terhet hordozhatja egy életen át.

134. Tamianyu (válaszként erre: 132. - Eselyazeletre)
2010. ápr. 25. 21:08

Igen,amint itt is látszik,aki érintett az nem lát racionálisan.Persze ez nem csoda,de azért mert valamilyen szituban én vagyok,az attól még ugyan az a megítélés alá esik mint ha más van benne.

Csak nehéz így gondolkodni az érintetteknek.

133. tamaryn (válaszként erre: 129. - Eselyazeletre)
2010. ápr. 25. 21:03

ebben azt látom hogy épp azt fogalmazza meg amit valahol az elején irtam le ennek a fórumnak:hogy a köldökzsinór elvágásával nincs vége az anyaságnak.

ha a szülést követő 4 napon belül nem nyilatkozhat az anya-ez miért lenne sajnos?

132. eselyazeletre (válaszként erre: 127. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 21:02
Így igaz, aza legjobb, ha az anyjával élhet és ha ez nem lehetséges akkor lehet számba venni a lehetőségeket. De ehhez kell egy kívülálló szakember, mert az örökbefogadó és adó mindketten érzelmileg mélyen a szituban élnek, tehát nem látnak ki belőle racionálisan. Ezért próbálom hangsúlyozni, hogy az orvosok, jóakarók, vagy akár az internetes örökbefogadásoknak nagy a veszélye.
131. tamaryn (válaszként erre: 126. - 2a14cbeb53)
2010. ápr. 25. 20:58

igy van.aki gyerekként érintett,az tudja a legjobban!

én azt gondolom hogy egy rossz helyzetből a lehető legjobbat kihozni ez a cél,és azoknak a gyerekeknek helyet találni /bocs a kifejezésért/nem kis feladatot ró egyik szereplőre sem.

130. Tamianyu (válaszként erre: 120. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 20:58
Ja,egyébként neked is szép estét,minden jót.
129. eselyazeletre (válaszként erre: 125. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 20:57
Igen szerencsére nem ez a bevett gyakorlat, de azért előfordul. Szerencsére jövő év januárjától már tiltja a törvény ezt az örökbefogadási formát. Onnantól kezdve kötelező lesz az alapítványi közreműködés: Sajnos a szülést követő 4 napon belül nem is lehetne nyilatkoztatni az örökbeadót, mert egyszerúen még egészségileg nincs olyan állapotban, hogy felelősségteljesen nyilatkozzon és ekkor a legkönnyebb lemondatni a babáról. Ezt a legtöbb szülészorvos is tudtja, csakhát az örökbefogadók jól megtömik a zsebüket pénzzel, így inkább hallgatnak. A jelenlegi törvény pedig olyan, hogy akár a szülés másnapján már lemondhat a babájáról, viszont nem vonahatja azt már vissza. Ez januártól megszúnik, az örökbeadó a gyermek 6 hetes koráig meggondolhatja majd magát.
128. 4c1a787e8f (válaszként erre: 125. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 20:55
Ezt viszont nagyon igaznak tartom. Így vagy úgy, de a "szaksegítséget" nemigen ússza meg az ember. Ha nem közvetlen a témával kapcsolatban, akkor később valami másért fog az ember rászorulni.
127. Tamianyu (válaszként erre: 120. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 20:53

:))))

A legnagyobb nekem is középsulis már,a legkisebb meg másfél éves.

Én meg tudom nagyjából érteni mindegyik oldal érzelmeit,de amikor valaki csőlátó azt nem.

Amikor úgy érzem tök mindegy mit ír az ember,mert a másiknál mintha elakadt volna a lemez..húú..ez számomra érthetetlen.Mint pl:okés minden,de akkor is a legnagyobb fájdalmam,hogy nem szülhetek,és mindent hozzám kell ezért igazítani,ezért nagyszerű dolog az örökbe adás.

Hát nem,nem ezért jó dolog mert örömöt szerez valakinek.Vagyis ez csak másodlagos,mert szerintem a gyerek érdekét kell elsősorban mindig szem előtt tartani,és aszerint találni megoldást.És leírom ezredszer,hogy szerintem a legjobb ha az anyjával élhet,ha ez nem lehetséges akkor lehet számba venni a lehetőségeket.

2010. ápr. 25. 20:51

én úgy gondolom nem lehet könnyű az örökbeadónak sem.

mint ahogy az örökbefogadónak se.

senki nem tudhatja min mennek keresztül csak az aki volt ilyen helyzetben.

125. tamaryn (válaszként erre: 122. - Eselyazeletre)
2010. ápr. 25. 20:42

elgondolkodtató amit irsz.mert ha ez a döntés annyira kedvező mindenkinek,akkor miért vet fel problémát a továbbiakban..talán mert mégsem ez a bevett gyakorlat.szerencsére.

osztom azt az álláspontot hogy a feldolgozáshoz szakember szükséges.érzelmek ,indulatok,felelősség,lelkiismeret stb.bizony,bizony!

2010. ápr. 25. 20:34
Egy egészsgéges nő stabil helyzetben nyilván úgy gondolja, hogy ő frankóbb lenne, mint a cikk írója. DE "NE ÍTÉLJ, HOGY NE ÍTÉLTESSÉL"! Nagyon de nagyon könnyen összetörhet a burok, és teszel olyat, amit soha nem tudtál volna elhinni, és csak próbálod csökkenteni a rosszat... Nagyon sok nőnek van abortusza. Azt nem ítélik el? Pedig az ezerszer nagyobb gyávaság, és gaztett. Ajánlom a "Néma Sikolyt" azoknak, akik nem hiszik: a pár hetes magzat tolja el, és küzd a behatoló eszköz ellen... És miért tartom nagyon fontosnak és igaznak a fönti szabályt? Mert nekem is volt abortuszom.... És igenis bátornak tartom, aki nem odasunnyog, hanem kihordja, és vállalja ezt a cirkuszt... Azonkívül minden rossz indíthat el pozitív változást. Nekem azóta épp a 3. babám rugdossa a pocakomat. Lehet, hogy soha nem vállaltam volna 3 gyereket, és nem ragaszkodnék így hozzájuk, ha akkor az nem történik... És senki nem szent, de amíg élünk, mindenkinek van esélye is és joga is javítani..
123. bettike2007 (válaszként erre: 121. - Tamaryn)
2010. ápr. 25. 20:32

Már megyek mert fürdetek:-)És ez is egy jó anyai érzés:pancsolni látni a lányomat!


Lehet,de már eldöntötte tán meggondolja magát ha azt írják tartsa meg és ne adja oda másnak?Nem hiszem!Szép estét!

2010. ápr. 25. 20:30
Sziasztok! Nagyon érdekes, amiről vitatkoztok, hogy ki az anya, vagy jó anya és ki nem. Én az örökbeadó által írt cikk kapcsán azt érzem, hogy bár örül, hogy angyal örökbefogadó szülőket talált a gyermekének, de az örökbefogadókat is nagyon megszerette valamint az örökbefogadók is őt. EZ ITT A VALÓDI PROBLÉMA. HOGY TUDJA MAJD SEGÍTSÉG NÉLKÜL FELDOLGOZNI A SZAKÍTÁST, ÉS HOGY TUDJÁK MAJD FELDOLGOZNI AZ ÖRÖKBEFOGADÓK HA VELE ESETLEG TÖRTÉNIK VALMI??? MIT FOGNAK A KICSINEK MONDANI ? KEDVES LEENDŐ ÖRÖKBEADÓK ÉS FOGADÓK. NE DŐLJETEK BE A CIKKNEK! HIGGYÉTEK EL, HOGY KELL AZ ALAPÍVÁNYI ÉS CIVIL SZERVEZETI SEGÍTSÉG. NEKE PEDIG KEDVES ÖRÖKBEADÓ AZT TANÁCSOLOM, HOGY MIELŐTT MÁSOKNAK ADSZ TANÁCSOT ELŐTTE MAGAD KÉRJÉL SEGÍTSÉGET PSZICHOLÓGUSTÓL.
121. tamaryn (válaszként erre: 119. - Bettike2007)
2010. ápr. 25. 20:28

ó,te még vagy?azt hittem kiszálltál menetközben..:)



talán bizonytalan és megerősitést vár,azért tette be a cikket.

120. tamaryn (válaszként erre: 118. - Tamianyu)
2010. ápr. 25. 20:27

köszi:)


azt hiszem mi vagyunk a csunya vérszerintik akiket nem hiv a szülői kötelesség..:):)szerencsére az enyém nagy már,középiskolás.

örülök hogy taliztunk itt.remélem még összefutunk a hoxán.legyen szép estéd!

2010. ápr. 25. 20:25
Egyébként is,ha így döntött akkor már minek írta be ide ezt a cikket,miért érdekli más mit gondol,már örökbeadja!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook