Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Találtam egy kiscicát, nagyon bolhás. Mit csináljak vele? fórum

Találtam egy kiscicát, nagyon bolhás. Mit csináljak vele? (beszélgetős fórum)


14. Sasha. (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. júl. 6. 06:29
Fürdetést javasolta de már voltam nála kaptak bolhaírtót megnézte őket ehészségesek. Már nem is bolhásak.
13. Guruljka (válaszként erre: 9. - Sasha.)
2018. júl. 3. 09:53
Megírod, hogy ha elérted az állatorvost, ő mit javasolt?
12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Zahonyil)
2018. júl. 3. 09:52

"Bayer Advantage Cat 4kg felett – Macskák bolhásságának megelőzésére és kezelésére, ezáltal a bolhacsípés okozta allergiás bőrgyulladás (FAD) megelőzésére, illetve a gyógykezelés részeként gyorsan és könnyen alkalmazható csöpögtető készítmény 4 kg feletti súlyú macskáknak."


Erre gondolsz?

11. Zizisicc (válaszként erre: 10. - Zahonyil)
2018. júl. 3. 09:44
8 hetesnél fiatalabb cicáknál azt sem javasolják, ha jól tudom.
2018. júl. 3. 09:36
A fürdetés nem rossz, de nem is túl jó. Vegyél neki Advantage cseppet (olyan, mint az Advantix, csak olcsóbb), és cseppentsd a nyakszirtjére. Bolha ellen kiváló. Kullancs ellen viszont nem véd.
2018. jún. 28. 08:42

Azóta megtaláltam a tesóit is de az anyjuk sehol, megfürdettem őket langyos vízben. Esznek, isznak játszanak három kisfiú egy kislány.

Amúgy is van már öt mentett cicám lett még négy...

2018. jún. 28. 08:36

Én is megfürdetném langyos vízben, zuhannyal, valami kisbabáknak való, gyenge samponnal.

És abban a percben hajszárítóval alaposan körbeszárítanám. Egész biztosan nem fázna meg, és a bolhák sem bántanák azok után!


Amikor egy csirkémet baleset érte és csap alatt fürdettem (oltott mészbe ugrott szegény!), utána az ölemben a hajszárítóval szárítgattam. Imádta, már saját magától is emelte a szárnyát, hogy a hóna alatt is... tündéri volt! :)

2018. jún. 27. 10:38
Én megfürdetném a helyedben, de csak rendes macskasamponnal. Még szerintem mindig jobb lesz neki,mint, hogy a csöpp testéből szívják a vérét a bolhák.
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Sasha.)
2018. jún. 26. 20:14

Akkor ne is.


Nálam is állandó gond az apró cicáknál. Jut eszembe, a múltkor tanácsolták, de ennyire picinek az sem ajánlott: a fypryst.

2018. jún. 26. 20:03
Szomszédtól kaptam bolhaport de az legkisebb nyolc hetes cicának való nem merem beszórni vele.
2018. jún. 26. 19:24
Addig is, míg az állatorvos nem elérhető, piretrines bolha-hintőport próbálnék.
3. 8a65af67ce (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. jún. 26. 19:16
Hintőpor?
2. Gabus. (válaszként erre: 1. - Sasha.)
2018. jún. 26. 19:04
Én biztosan nem fürdetnék 4 hetest, túl kicsi még. Más lehetőség nincs, hogy bolhaport beszerezz?
2018. jún. 26. 18:39

Elsétáltam a boltba és hazafelé a kapunk előtt ott volt egy kiscica kb 4 hetes lehet. (Vannak már cicáim abból gondolom ennyi idős) Tiszta szép gyönyörű zőld szemű kisfiú, viszont borzasztó bolhás...

Egész nap vártam az anyja jön e érte de sajnos nem, így befogadtuk.

Az állatorvosunk sajnos nem ér rá családi okok miatt, később tudja fogadni.

Addig viszont nem tudom mit kezdjek vele, megfürdessem?

Egyáltalán ennyi idős cicát meg lehet fürdetni?

A mieinket ilyen kicsin nem fürdettük.

Nagyon sajnálom, hogy viszket a kiscica mit csináljak vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook