Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülőként hogyan kezelitek, ha az egyik gyerek sikeresebb, mint a másik? fórum

Szülőként hogyan kezelitek, ha az egyik gyerek sikeresebb, mint a másik? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. ápr. 16. 18:19

Elhihetitek, hogy szeretném támogatni, de nem bírom.

Amíg ő nem látja át a helyzetet lehetetlen.

Már én is néha a sírógörcs határán állok ez a gyerek miatt.

Nem mondhatom neki, hogy helyes amit csinál és jobb a testvérénél?! Burkoltan közli időnként, hogy erre vágyik.

18. timycat (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 16. 18:18

A "köpködés" már a válasz a "bezzegelésre". Az hogy ilyenkor még le is oltod csak olaj a tűzre.


A "batyus" pedig egy tahó.


Én voltam bezzeg testvér, de annyi eszem már tizenévesen is volt, hogy inkább leoltottam az anyámat, hogy ne alázza már le ennyire a húgomat.


Szerencsétlen húgom még így is elég sok nyavalyát szedett össze, ami pszichésen visszavezethető a szülőkre.

17. Bözsi néni (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 16. 18:18

Talán ha tényleg érdekelne a problémája? Talán ha valóban segíteni próbálnál neki?

Ne adj isten, megpróbálnád a "nem tűröm" baromságod helyett megismerni, megérteni kicsit?

2021. ápr. 16. 18:16
Igy konkrétan megkérdezed tőle, hogy depressziós vagy?
15. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 16. 18:16
Azt te csak hiszed!:(( A lány mindig a sikeres fiútestvér árnyékában élt.
14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 16. 18:13
Mondjuk én a helyében az első adandó alkalommal összeállnék az első fasszal, és dobbantanék tőletek.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Bözsi néni)
2021. ápr. 16. 18:11
Szeretem, ezért akarok neki jót. Ilyet kérlek szépen ne is feltételezz, hogy nem szeretem a gyerekemet. Akarom, hogy normális élete legyen, de helyette nem tudok tanulni és kapcsolatokat teremteni. Azt nem tűröm el, hogy ő érzi magát jogosultnak mások köpködésére, akik többet értek el mint ő. Ilyenkor avatkozom bele és közlöm, hogy inkább vegyen példát a testvéréről. Talán a buksiját is meg kéne simogatnom és igazat adnom neki? Elvégre munkával, szorgosággal nem lehet semmit sem elérni, csak mások mocskolásával. Családon belül nem bírom az ilyet.
12. Bözsi néni (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 16. 18:07

Süt a szavaidból, hogy nem szereted a lányodat. Mert a fiad az anyuci kedvence.


Sajnálom szegény lányt.

2021. ápr. 16. 18:06

Ha kérdezem mi baja? depressziós?

A válasz: Nem! Nem lehet szóbaállni se vele.

10. Böce (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 16. 18:05
Ja, csak a bátyja a " bezzeg". Gondolom, ő a kedvenced és ezt érezteted is.
2021. ápr. 16. 18:05

Nem értitek a helyzetet. Nem célom lehúzni a lányomat.

Neki is adott volt minden. Sosem tettem különbséget a két gyerek között! Ő maga határozott úgy egy idő tuán, hogy baszik tanulni és magába fordul, miközben arra vágyik, hogy neki is megadasson mindaz, ami a bátyjának. Ilyenkor tettem különbséget, s erre szoktam reflektálni. A testvérének sem hullott semmi az ölébe. Nem irigykedni kell, tenni kell érte. Nekem ez a jelmondatom.

8. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 16. 18:00
A fiad azért ilyen paraszt mert tőled is ezt látta.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - New(l))
2021. ápr. 16. 18:00

A lányom is irigy, folyton lehúzza szavakkal a bátyját! Ilyenkor közlöm vele hányadán is állunk.

Neki is meg volt adva minden a tanuláshoz, jó élethez, nem élt vele. Sajnos egy idő után már nem tudok vele mit kezdeni!

2021. ápr. 16. 17:55

Egyszerűen nem tudom/akarom elhinni, hogy ezt komolyan kérdezed.

Bezzegelni a lányodnak a bátyjával, gratulálok.

5. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 16. 17:55
Úristen, szerencsétlen lány.
4. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 16. 17:55
Ne csináld, mert nagyon rossz vége lesz, hidd el tudom.
2021. ápr. 16. 17:54

Nem véletlen?

Ugyanúgy neveltük mind a kettőt!

2021. ápr. 16. 17:52

Jesszus! Szegény lány!


Olvasd el a " Mérgező szülők " c. könyvet.


A lányod nem véletlenül olyan, amilyen. Remélem, kiszabadul és kiheveri, felgyógyul lelkileg.

2021. ápr. 16. 17:43
Két gyermekem van, egy 17 éves lány és egy 24 éves fiú. A nagyobbik az élet minden területén sikeresebb. Kommunikatívabb, szorgosabb, jó állása van, tartós kapcsolata, most veszi az első saját lakását. A lányom visszahúzódó, rossz tanuló, nem érdekli semmi, fogalma sincs mit akar az élettől. Néha azt hiszem depressziós, de ilyenkor csak leráz egy nemleges válasszal. Mi a helyes döntés? Felhozni neki példaként a testvérét, vagy inkább őt dícsérni? Eddig mindig a testvérével példáloztam, de ezt egyre nehezebben viseli. A legutolsó ilyennél sírva fakadt és azt mondta, hogy ezzel csak mélyebbre húzom és egyáltalán nem akar hallani a testvéréről. Én mondjuk azt sem helyeslem, hogy őt dícsérjem a semmiért. Nem mutatott még fel semmit, évről-évre úgy lökik át magasabb osztályokba. Szoktam dícsérni, hogy csinos, mert tényleg az, de csak szépségből nem fog megélni. Jövőre végzi a gimnáziumot és fogalma sincs mit akar az életben. Társas kapcsolatai sincsenek, egész nap a szobájában gubbaszt évek óta. A testvérével nincsenek jó viszonyban. Sajnos a fiam is élvezi a helyzetet, szereti kihasználni azt, hogy ő előrébb áll és ezt a másik orra alá dörgölni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook