Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Születési név megváltoztatása fórum

Születési név megváltoztatása (beszélgetős fórum)

2014. febr. 6. 16:40
Első: mindenütt az új vezetékneved kell megadni születési névnek, az anyakönyvi kivonatodban csak ez szerepel majd. A régit akár el is felejtheted!
17. rinike (válaszként erre: 16. - Wasnteasy)
2012. szept. 20. 11:19
Ha valahol kétség merülne fel, hogy a két személy ugyanaz (de szerintem egy hiányzó második keresztnév miatt nem fog!), akkor a névváltoztatási okiratot kell bemutatni. A fiam érettségi és felvételi között változtatott a vezetéknevén. Biztonságból vitte magával a névváltozási okiratot a beiratkozásra, de nem kérték még tőle sem!
2012. szept. 20. 11:10

Sziasztok!


Én felvettem a férjem vezetéknevét kötőjellel a sajátom elé. Így már rettentő hosszú a nevem, kb. így néz ki: Szabó-Tóth Mária Júlia (ennél hosszabbak az igazi neveim), ráadásul a második utónevemet nem használom és kifejezetten nem is szeretem.


A nevemet úgy szeretném hordani, hogy Szabó-Tóth Mária, viszont, ha jól tudom, ez is születési név változtatással jár.


Eddig mindenhol, régi esetekben, iskolákban, érettségi bizonyítványon, diplomákon, szerződéseken - bár talán ezek már nem érdekesek - a születési, lánykori nevem áll, mindkét utónevemmel.


Ha megváltoztatom a születési nevemet, akkor mi lesz a végzettségeimet igazoló, fenti okiratokkal, stb? Új diplomát, nyelvvizsgát stb. is kell kérnem?

15. elszabadult hold (válaszként erre: 5. - Gagababi)
2011. júl. 9. 21:18
szia. nem kell beírni ezek után sehova - ha megváltoztatta, a régi törölve.
2011. júl. 9. 11:34
koszonom a valaszokat!!! :)
2011. júl. 9. 10:49
nem lesz sehol ott a régi neved, csakis a névváltoztatási okiraton
12. rinike (válaszként erre: 1. - Sercegnő)
2011. júl. 9. 07:59
Két névváltoztatásról van közvetlen infóm, amikor felnőtt emberek változtattak nevet. Láttam a születési anyakönyvi kivonatukat is. Érdekes, de egyiknél az eredeti neve maradt a születési neve, a másiknál viszont a születési nevet is az új névre írták át. Önkormányzatnál az anyakönyvvezetők tudnak erről bővebb felvilágosítást adni, hogy van-e mód arra, hogy a születési neved is megváltozzon.
11. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 1. - Sercegnő)
2011. júl. 9. 07:53

Szia!.Név változtatást lehet kérni az önkormányzatnál,ott adnak hozzá egy adatlapot amit ki kell tölteni,akinek a családnevét felveszed alá kell írja engedélyezi a nevét felvedd.

10 000 ft illeték bélyeg kell hozzá a ,ezt felküldik ők a Minisztériumba.De utána ha megkapod a névváltozási okiratot,avval intézed magadnak az új születési anyakönyvi kivonatot,és utána minden iratot ki kell cserélni. Kb 20 000 ft a teljes irat cserével a költsége..Ha kérdésed van válaszolok esetleg priviben is.

10. f09608412f (válaszként erre: 9. - Kagylo30)
2011. júl. 9. 02:44
Hárman az ágyban???? Hol van mindenki?
9. kagylo30 (válaszként erre: 8. - Kámea)
2011. júl. 9. 02:04
:))
8. kámea (válaszként erre: 6. - Kagylo30)
2011. júl. 9. 02:03
Elnézést, Sercegné 1. kérdésére írtam.
2011. júl. 9. 02:01
Utóirat, ha megváltoztatod a nevedet, akkor egyértelmű, hogy valamennyi okmányodban meg kell változtatni. Személyi, útlevél, lakcímkártya, APEH-adószám, TAJ-kártya. Ha van jogsi, forgalmi, azzal együtt a törzskártya, biztosító, bank, szolgáltatók. Kb.30 ezer forint, és legkevesebb két hónap mire mindent elrendezel.
6. kagylo30 (válaszként erre: 4. - Kámea)
2011. júl. 9. 01:56
Nekem nem kell,csak írtam.
5. Gagababi (válaszként erre: 1. - Sercegnő)
2011. júl. 9. 01:55
Egy ismerősöm megváltoztatta a vez.nevét 18 éves korában..minden hova be kell írni a születési nevét, nem tudom,hogy a személyiben benne van-e, de utána érdeklődöm...mintha úgy rémlene,hogy benne van...
4. kámea (válaszként erre: 3. - Kagylo30)
2011. júl. 9. 01:54

Névváltoztatást annak az önkormányzatnak az anyakönyvi hivatalában lehet kérni, ahol a születési/vagy házassági anyakönyvi kivonatot kiállították. Ott helyben nyomtatványt kell kitölteni, és okmánybélyeget kell csatolni hozzá.

Elkészítik az új születési/vagy házassági anyakönyvi kivonatot, ezzel a lakóhelyeden levő önkormányzatnál(ha más városban élsz)kérheted az új személyi igazolványt. Először ideiglenest adnak, azzal már elkezdheted a többi okmány intézését. Tegnap bővebben írtam egy másik érdeklőnek erről a témáról, ha érdekel, keress rá.

2011. júl. 9. 01:31
Nem tudok pontosan de nekem apukám 18 évesen változtatta a vezeték nevét,de hogyan történt nem tudom,de a személyibe az van amit felvett...
2011. júl. 9. 01:21

Szia!

Nem tudom, hogy tudok e segíteni...de a kisfiam nevét most változtattuk meg! Eddig az én nevemen volt, nemrég vette fel az édesapja nevét! Így az anyakönyvi kivonatban is változott a neve....De! Ezt 3éves korig el kellett intézni! Viszont...úgy tudom, hogy 3éves kór felett az anyakönyvit nem változtatják meg!

De ez nem ezer százalék, szerintem akkor járnál jól ha bebattyognál az anyakönyvi hivatalba és utána kérdeznél! Ők az "okosak"!:)

2011. júl. 9. 01:15

Erdeklodnek, hogy van -e valaki koztetek, aki megvaltoztatta a nevet NEM HAZASSAG ALTAL, hanem mert kulon kervenyezte, pl a csaladi nevenek megvaltoztatasat csaladi okbol kifolyolag.


Kerdesem: a regi nev bent marad -e az iratokban, pl. az utlevelben, szemelyiben.



Azt tutira tudom, hogy ha hazasodik az ember lanya, akkor benne marad a nev, viszont a szuletesi csaladi nev valtoztatasanal nem vagyok biztos.

koszi!!

koszonom11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook