Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülést követően a kórházban azt mondták, nem szabad a kislányok nuniát kitörölni, mégis hogyan kell akkor tisztán tartani? fórum

Szülést követően a kórházban azt mondták, nem szabad a kislányok nuniát kitörölni, mégis hogyan kell akkor tisztán tartani? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 2. 20:57
nekem anno azt mondták, hogy feleslges állandóan törölgetni.Persze ha kakis lett más,de egyébként a fürdés esténként elég,Én babaolajos vattával törölgettem szükség esetén.a védőnő szerint a túlzott tisztítással a védő baktériumok is lelépnek.de ez már régebben volt lehet, hogy azóta már változott az orvostudomány állása
2008. márc. 2. 10:48
Nekem fiaim vannak, de a legtöbb ismerősömnek lányai. Tőlük tudom, az a fehér máz, az nagyon is hasznos, nem szabad letörölni onnan,(egyébként se lehetne egykönnyen) csak áttörölni. Azt viszont muszáj főként ha kakis és időközönként áttisztítani kamillával. A hüvelybe belenyúlni sosem szabad és a szeméremajkakat is fentről lefelé szabad letörölni.
18. Tracsi
2008. márc. 2. 10:17
Szerintem nyugodtan meg lehet törölni. Sőt szerintem tisztán kell tartani mert a bacik melegágya lehet ha nem tisztítod rendesen. Arra vigyázz hogy ne sértsd meg és ne kerüljön a hüvelyébe semmi!
17. direne
2008. márc. 2. 01:13
Én dokinéni tanácsára napraforgó olajos vattakoronggal töröltem és törlöm máig is. Amikor pici volt, asszem, steril vatta ment a korong helyett...jól eláztattam, aztán áttöröltem. Nem nyúlkáltam be sehova, asszem.
16. Mocori (válaszként erre: 11. - M_Marcsa)
2008. jan. 30. 09:35
Szóval ha széthúzod, akkor nekik két részből áll. Ahol a lyuk van, ott tényleg nem szabad, viszont a kettő között ki kell törölni, vagyis a védőnő ezt mondta (egyszer). Van egy ismerősöm, neki már nagyok a lányai, (7, 5) és még mindig törölgeti nekik törlőkendővel fürdés előtt.
15. 7934d1ac97 (válaszként erre: 13. - F7bc159e64)
2008. jan. 29. 21:15
Nem a kakiról van szó, hanem a fehér mázról ami a nagy ajakak alatt van!
2008. jan. 29. 18:17
Csak áttörőlni szabad. A nyilásba nem szabad belenyúlni csak körülötte. Az a fehér az magzatmáz, ami tele van "vitminokkal" ami védi a fertőzéstől.
2008. jan. 29. 17:29
Aki ilyet mondott hogy nem szabad megtörölni,hát nem is tudom,de igen nagy hülyeséget mondott. Nekem 3 lányom van,szép is lett volna hogy ha amikor jól össze kakizta ugy hagyom. Persze a hüvely körül nagyon vigyázni kell,de máshol meg lehet törölgetni.
2008. jan. 29. 13:18
Tegnap azt mondta a védőnőm, hogy ne izguljak amiatt hogy olyan, fehér lepedék szerűség van ott (a két nagy ajak között, olyan mint a magzat máz, olyan nagyon tapadó "anyag"), mert hogy az védi a belső nemi szerveit a fertőzéstől, és hogy idővel az onnan le fog tisztúlni magától. Hát.... biztos. Majd meglátjuk.
11. M_Marcsa (válaszként erre: 9. - Mocori)
2008. jan. 29. 13:14
Mi van összenőve?
10. M_Marcsa (válaszként erre: 9. - Mocori)
2008. jan. 29. 13:14
Mi van összenőve?
2008. jan. 28. 16:16
De a babáknál még nincs összenőve, mint a felnőtt nőknél, szerintem arra kérdezett rá krucifix. Oda rakódik le az a fehérség, azt kell kitörölni, de minden pelenkázásnál.
8. M_Marcsa (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. jan. 28. 16:04
Ritkán, óvatosan kitöröltem.
2008. jan. 28. 13:50
Csak azért kérdeztem, mert ilyen fehér lerakókás, lepedék szerűség van neki bennt. Nem fog az neki elfertőződni?
2008. jan. 28. 12:51
Tényleg nem szabad kitörölni, ugyanis tisztul az magától!Csak a nagydolgot szabad kitörölni, ha belemegy, egyébként csak kívűl, mert ugyebár mi sem törölgetjük magunknak belül......
5. win
2008. jan. 28. 10:39

Én úgy tudom, nem szabad mélyen beletörölni, és nem szükséges minden pelenkacserénél törölgetni, ha nics rá ok (pl. nagyon összekente magát kakival).

Egyébként fentről lefelé finoman szabad és néha muszáj is kitörölni.

2008. jan. 28. 06:58
Néha muszáj kitörölni, ha tele van a nagydologgal.:)
2008. jan. 28. 00:14

Nalunk annyit mondanak, hogy csak fentrol lefele.

Olyant meg nem hallottam hogy nem szabad:)

2008. jan. 27. 21:29

Szia!


Nekem a védőnő azt mondta, hogy kammillával töröljem ki. Minden nap így tettem, de azt nem tudom, hogy meddig. Ma már csak törlőkendővel végzem a műveletet. :)

2008. jan. 27. 21:27
Szülést követően a kórházban azt mondták, nem szabad a kislányok nuniát kitürülni, mégis hogyan kell akkor tisztán tartani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook