Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől függ, hogy szülés után mikor menstruál először a nő? fórum

Mitől függ, hogy szülés után mikor menstruál először a nő? (tudásbázis kérdés)


25. Nikice
2009. júl. 2. 21:10

Sziasztok!


Nem pontosan ugyan wez a kérdésem, de a témába vág. Miután az első ciklus jelentkezett, utána már rendszeressé vált Nektek? Vagy még ki-ki maradozott?


A lányom 8 hónapos, és múlt héten megjött (rémes volt, de sokan mondták, hogy az eslő nekik is szörnyen sok volt), és pontosan egy hónap múlva megyünk nyaralni. Tartok tőle, hogy ez tönkrevágja az egész nyaralásunkat, amit egy éven át várunk, és lelkesen terveztünk. :((


Vagyis van rá esélyem, hoyg nem jelentkezik pontosan? Mert még szopizunk is, habár már csak reggel és este. Mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

24. Caryna (válaszként erre: 23. - Gavrilo1)
2009. jún. 4. 08:04
Húú, ezt nagyon jóhallani, hogy ilyen hosszú ideig szinte csak szopizik a kisbabád! Ezek szerint nem kell kötelezően elkezdeni a hozzátáplálást a 6. hónaptól! Mi holnap töltjük be s kicsit félek elkezdeni, másrészt meg szerteném is még húzni a kizárólagos szoptatást ameddig lehet! Mit tudsz tanácsolni! Azért gyümilevet adjak neki, vagy azt sem?
2009. jún. 3. 19:16
Nekem az első 4 gyerekem szülése után 6 hétre mindig megjöt. Mindegyik min1,5 évig de volt amelyik 3 évig szopizott. az első 8 hónap pedig csak anyatejes volt. Szoptatás alatt lettem terhes is (tervezetten). a tejemen nem vettem észre semmiféle változást. Az enyémeket sosem zavarta. Most az 5-nél. csak 7 hónapra jött meg. Már csodálkoztam hogy mi van. Most sem veszem észre hogy zavarná a lányom. Ő már 9,5 hónapos de 90%-ban anyatejes még mindig.
22. OlíviaAnna (válaszként erre: 21. - Ibuska1990)
2009. máj. 28. 11:55
Azért, mert olyan gyorsan vissza akarnak menni dolgozni, amint lehet. Döbbenetes, de itt egészen kis csecsemőket is beadnak bölcsődébe. Nemcsak a babákat, az anyukákat is sajnálom, borzasztó lehet kényszerből lemondani a babázós élményekről.
21. ibuska1990 (válaszként erre: 20. - OlíviaAnna)
2009. máj. 27. 21:14

Miért nem akarnak szoptatni? Inkább bajlódnak a tápszerrel? Sztem a cicizés sokkal könnyebb egy anyukának.


Én szülés után 6 héttel elkezdtem szedni az Azalia fogamzásgátlót, és így szülés után 8 hétre megjött, és azóta kéthetente jön:( Azt mondta a doki nem baj, majd befog állni. Az én kisfiam ugyanúgy szopizik olyankor mint elötte:)

2009. máj. 26. 10:49

Nekem 5 hónappal a szülés után jött meg. Sajnos bevettem egy fájdalomcsillapítót, így egy napot kihagytam a szoptatást, hogy kiürüljön a szervezetemből a gyógyszer. Ezután alig termelődött tej, ráadásul Olíviámnak is 'jobban meg kellett dolgoznia érte'. Innentől beállt az egyre kevesebb tej, egyre kisebb hajlandóság a szopizásra, s fokozatosan abbamaradt a dolog.

Manapság 5 hónap is jó eredmény, pláne itt Belgiumban, ahol szinte egy anyuka sem szoptat. Már a kórházban a felvételi íven megkérdezik szülés előtt, hogy beadják-e rögtön a tej elapasztó injekciót... Elkeserítő!

19. Caryna (válaszként erre: 16. - Kszisz)
2009. máj. 24. 13:57

Húú, ezt nagyon jó hallani! Nem szeretném, ha beolyásolná a kicsi lányom szopiját, az erre való igényét, hisz imádom őt szoptatni, s remélem még hosszú hónapokig fogom is tudni!


Köszönöm a válaszaitokat!

2009. máj. 24. 10:55

Sziasztok!


Nekem szülés után 2 hónappal jött meg először, aztán 2,5 hónapig cerazette-t szedtem, akkor nem jött meg és utána sem egészen a 8. hónapig, majd utána újra kimaradt 2-3 hónapot. A szülés után 1 évvel állt vissza. A kisfiam nem vett észre semmit, ugyan úgy szopizik azóta is.

17. 5e48d37001 (válaszként erre: 3. - Caryna)
2009. máj. 24. 09:55
Nálam megváltozott az íze.Szülés után 15. hónapban megjött és utána már nem is nagyon akart szopizni,pedig cicimániás volt,de leválasztotta saját magát.
16. kszisz
2009. máj. 23. 21:51
Szerintem is egyénfüggő. Én is a szülés után 6 hónappal kezdtem menstruálni. Kislányomat abszolút nem zavarta meg, a mai napig u.akkora lelkesedéssel szopizik (16 hós most).
15. Szilvóca (válaszként erre: 9. - Caryna)
2009. máj. 22. 16:53
nem feltétlenül.ez lehet a menstruációdtól,lehet a fogzástól,lehet a melegtől is,hogy kevesebbet eszik.Tedd sűrűn cicire.
2009. máj. 22. 16:53
Nem tudom mi befolyásolja.Nekem szülés utáni 6 hetet követően rendesen megjött és azóta is hajszálpontosan ,pedig elég intenzíven szoptatom a 8 hónapos lányomat.
2009. máj. 22. 16:03
nekem végig rendesen megjött szülés után és most 2 éves a fiam most is szopizik
2009. máj. 22. 15:50
Nekem 17honap mulva jott meg, de a fiamat egyaltalan nem zavarta. Aztan egybol terhes is lettem. Allitolag ettol is megvaltozik a tej ize, legkesobb a 4.-5. honapban. Hat az en fiamat ez sem zavarta!
2009. máj. 22. 14:36
Ja,és ha pesszimistán állsz hozzá akkor bajok lesznek!Én is így jártam!Igenis tudod szoptatni!!!!
2009. máj. 22. 14:33
Szerintem is egyéntől függő,mert én csak 3 hónapig szoptattam és utánna meg is jött a következő hónapba.Viszont az egyik ismerősőmnek szoptatás mellett is normálissan megvolt és mégis elfogadta a cicit a baba.Viszont hallotam olyat is ,hogy nem fogadta el utánna.Ez válltozó.
9. Caryna (válaszként erre: 7. - Blueberry)
2009. máj. 22. 11:28
Az én kislányom 6 hónapos lesz, akkor ez azt is jelentheti, hogy hamarosan abbahagyja majd a szopit!? Ez nagyon elkeserítene!:-(
2009. máj. 21. 22:44
Egyéntől függ.Nekem először 6 héttel a szülés után jött meg ,utána a 8.héten is,majd utána amikor a fiam fél éves lett.Kérdeztem is a dokit,hogy ez nem baj,hogy ilyen korán.Mondta,hogy nem,ez abszolút egyéntől függ.Nálunk nem okozott semmi változást,hogy megjött,Dominik ugyan úgy habzsolt,mint előtte és ez a mai napig így van.
2009. máj. 21. 22:40
sztem a baba szopizasanak az intenzitasatol fugg, h mikor jon meg?! de csak tipp es tapasztalat alapjan mondom. s mikor megjon, elotte csokkne is a mennyisege - de utana visszaall, s en ilyenkor gyakrabban tettem oket mellre, ha kertek. mindig eleget termel a cic, megha nem is tunik ugy!
2009. máj. 21. 22:12

megváltozhat az íze,nekem nem akarta elfogadni amikor megvolt:(,és asszem több mint 1év után jött meg.

(pedig már úgy bírtam h nem kell bajlódnom:))

5. 228bb89282 (válaszként erre: 3. - Caryna)
2009. máj. 21. 22:10
Megváltozhat, bár nálam nem volt zavaró. Én fél év után menstruáltam először, igaz gyermekágyas időszakban végig volt gyenge vérzésem, azt hittem, már el sem múlik.
2009. máj. 21. 22:09
Csakis tőled. Nekem 3 hónap múlva jött meg, császárral szültem, na de akkor bőven....
2009. máj. 21. 22:09
Megváltozhat ilyenkor azanyatej íze? Lehetséges, hogy nem kéri ezt követően a cicit a baba? Ha így van,mit lehet tenni? Ez csak átmeneti vagy végleges is lehet?
2009. máj. 21. 22:08

a szervezetedtöl.

egyénfüggő:P

2009. máj. 21. 22:08
Mitől függ, hogy szülés után mikor menstruál először a nő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook