Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után 1 évvel hogy mutatsz a tükrödben? Hogy érzed magad, mint nő? fórum

Szülés után 1 évvel hogy mutatsz a tükrödben? Hogy érzed magad, mint nő? (beszélgetős fórum)


2015. aug. 6. 05:23
Istennő vagyok. Kész.
2015. júl. 8. 16:04
Visszatérek a fórumra,mert a héten lesz a lányom 1 éves. Kilóban ugyanott vagyok mint a szülések után,centiben,feszességben nem,de minden régi ruhám jó rám,jól érzem magam a bőrömben. :) Feladat teljesítve. :)
2015. máj. 15. 07:11
Nekem is a hasam lett más,de ez természetes. De biztos,hogy lehet feszesíteni a pocit.
2015. máj. 14. 20:36
2-3 kg nekem is, de a hasam bánta. Régen +8 kg-val volt ekkora. Ez szomorú mert szülés előtt fél évbe telt mire lefogytam. Oké még mindig jobb ez, de ettől még tudom, milyen volt anno. Na de ez van. Személyi edzőre most tényleg nincs időm, nem tudom kire hagyni a gyereket. Hát így marad a szomorú tükörbe nézés.
2015. máj. 14. 14:09
Nálam két hónap múlva lesz aktuális a kérdés. Már egészen elfogadom magamat, kb 2-3 kg a különbség a szülés előttihez képest,az már semmi. Hordom a régi ruháimat,ez jó érzés. De teljesen ugyanolyan már nem leszek mint a gyerekek előtt,és ezt elfogadtam,bár időbe tellett.
2015. máj. 14. 13:06
jól! :)
2015. máj. 14. 13:02
Most másfél éves a kisfiam.70 kg-val kezdtem a szülést most 85 vagyok terhesség alatt 10 kg híztam és szülés után 73 voltam.Sajnos a szoptatási idő alatt elszaladt velem a ló ettem és ettem. Szégyenlem hogy ilyen vagyok de talán még a fogyás sem úgy akar beindulni mint a terhesség előtt.
2015. máj. 11. 09:46
Minden nap ezzel küzdök, egyszerűen tudom, hogy nem lehet mindenki a régi testében, de borzasztóan megvisel. Rendesen szégyenkezve megyek az utcára.
16. Livilla (válaszként erre: 15. - Valakivagyok1984)
2015. ápr. 30. 20:31
húha ! :)
2015. ápr. 30. 20:11
49kgal estem teherbe 56kg-al szultem 48kg-al jottem ki a korhazbol
14. Cippora (válaszként erre: 13. - Cippora)
2015. ápr. 30. 09:06
Pláne amiatt mert szerintem csak a jó genetikának köszönhető,hogy nem sínylette meg a testem ezt a 30 kilót,és olyan vagyok mint terhesség előtt.Még egyszer ez már biztos nem így lenne...
2015. ápr. 30. 09:05
30 kilót híztam terhességem alatt 55-85-re.Mikor a lányom 1 éves lett,még mindig volt rajtam egy jó 6-7 kg felesleg.Mikor bölcsibe ment 2 évesen,én meg dolgozni akkor fogytam vissza 55-re,de amíg 2 évig nem bírtam ledolgozni azt a pár kilót,elmentem dolgozni,sokkal sűrűbb lett egy nap,és magától lement.Azóta is tartom a súlyom,55 kiló vagyok.Még egy gyerekkel biztos nem híznék ennyire el...
2015. ápr. 29. 12:53

59 kg-val kezdtem a terhességet 83 kg-val szültem!

Egy év múlva 62 kg voltam amit a mai napig tartok./4 éves a lányom/Se le se fel nem megy egy dkg se.Ugyanúgy nézek ki,mint terhesség előtti 59 kg-val.Nekem nem maradt hasam,viszont széles lettem,mint a 4 sávos országút és laposabb a fenekem.De engem nem zavar,így is lefüttyögnek az utcán.

11. Zabkása21 (válaszként erre: 9. - Mazsinka)
2015. ápr. 29. 10:27
Azt írtam, nem a két kiló zavar. Hanem az, hogy a hasamon van, és többnek tűnik, mint amilyen anno ennyi kilóval volt. Ha ez a felesleg eloszlana, akkor is mozognék, csak nem keserítené meg az összkép a mindennapokat.
10. vikucka (válaszként erre: 8. - Zabkása21)
2015. ápr. 29. 10:19

Kedden és csütörtökön van facebookon online torna délelőtt 10-kor (itteni idő szerint 11), a gyerek mellett tornázom. Eljárunk futni (ő a babakocsiban ül), plusz járok felnőtt játszótérre és ott próbálok gyakorlatokat megoldani.


Néha Rubint Réka tornát csinálok, vagy Béres Alexandrát. Amikor amihez kedvem van, vagy jógát. Nekem ez vált be.


Az étkezés pedig teljes kiörlésű kenyerek, tészták, péksütemények, amiket magamnak sütök. A puffasztott rizs, a puffasztott abonettszerű kenyerek, és a joghurtok (főleg a cukrozottak) nem jók vacsira, mert azok gyorsan felszívódó szénhidrátok és csak éhség érzetet generálnak. Akkor inkább zabkását egyél, vagy egy szelet kenyeret, rántottával. (Pl. este 20 gramm ch bőven belefér vacsira)

2015. ápr. 29. 10:16
Plasztika két kiló miatt? Gratulálok.
8. Zabkása21 (válaszként erre: 3. - Vikucka)
2015. ápr. 29. 10:00
Igen sajna nincs lokális fogyás, ezt anno is megtapasztaltam, a hasam mindig megmaradt, hiába lett kisebb... A bicó mellé valami erősítés kéne, de nem akarok lesérülni mert nem tudok minden gyakorlatot helyesen elvégezni egyedül. A tornát meg fogom nézni. Mikor szoktál tornázni? Én este ha letettem aludni, máskor nem megy :P
7. Zabkása21 (válaszként erre: 4. - Dominós)
2015. ápr. 29. 09:58
Igazad van, nem csak a vékonyság a tökéletesség a szép. Ha valaki elfogadja magát, akkor van kisugárzása és senkit nem érdekel a derékbősége. De ha nem érzem jól magam, az a kisugárzást is lenyomja. Pl narancsbőrős is vagyok, csíkos is, ez engem nem zavar. Ha "csak" pár kg és centi menne le, már jobban érzeném magam, és el tudnám fogadni.
6. Zabkása21 (válaszként erre: 2. - Kangaroo Island)
2015. ápr. 29. 09:56

Te számoltad a kalóriát, és ami belefért? Vagy csak reggeli-ebéd-vacsi? Pár hónapja kértem személyre szabott étrendet, ott ugye napi 5x-i étkezésre van lebontva (én anno napi 3-at, 4-et tartottam), és 1600 kcal. Én anno 1200 kcal fölé nem mentem, úgy fogytam le. De ha 1200 mellé még mozgok is, azt kevésnek gondolom. Te mennyit ettél?


Reggelire szinte mindig zabkását eszek. Ebédre csirke, pulyka, hal, rizs, zöldség, durum tészta túróval, vagy mostanság "egészséges" tortilla lapot csinálok ,sonkával és light sajttal. Vacsira joghurt, vagy pufi rizs, zöldség stb. Este mozgás után egy fehérje turmix. Az elmúlt években és az étrendemből sok jó receptet szedtem össze, de valahogy megrekedtem. Hogy sérültél le? Mennyi idő alatt ment le a 10 kg? Heti hányszor edzettél és mit? Nincs több kérdés :) :) :)

2015. ápr. 29. 09:48
Strandon csakis bikinit hordok, akinek nem tetszik, ne nézze.
2015. ápr. 29. 09:45

Tökéletesen! (sok éve szültem)

Nem zavarnak a változások, a derékbőségem kb. +11 centi, hasam kicsit lóg :), ráncos, combom cellulitiszes (25 éve :D ) BMI-m 19-20 közt mozog. Így vagyok jó, ahogy vagyok. Ne akarjunk már Barbibabák lenni!

2015. ápr. 29. 09:44

2 éve szültem. 83 kg-val lettem terhes, 92-vel mentem szülni, majd jó egy hónap után 75 kg voltam,a mit azóta tartok is plusz/minusz 2-3 kg.


A kislányom 6 hetes korától tornázni kezdtem, majd volt egy kisebb kihagyás, és most januárban újra kezdtem. Most is 75 kg vagyok, de sokkal jobb az állóképességem, a testem sokkal feszesebb, mint valaha. Sokat teszek is érte, hentente 4x tornázom valamit. MÉg hátra van sok fogyás, feszesítés, de jó úton haladok, el fogom érni. A hasam nekem is a legpuhosabb. Noha már 10 cm lement, még mindig olyan, mintha önálló életet élne!


Szerintem a kardio mellé mindenképpen valami saját testsúlyos erősítő edzés kellene (a haránt hasizmokat, a törzsizmokat kellene erősíteni) ezeket otthon is lehet. Én a Gyerünk, anyukám! tornákat csinálom, nagyon sokat változtam.


Csak a hasazás nem segít, mert helyi fogyás nincs.

2015. ápr. 29. 09:35

én is rettenetesen éreztem magam, 1,5 évvel a szülés után fogytam le 10 kg-t, rengeteget sportoltam és diétáztam. Azóta ez a 10kg visszajött...ha maradt volna a sport (sérülés miatt hagytam abba), akkor a mai napig annyi lennék. Nem vagyok elégedett magammal és még nem határoztam el magam a sport mellett újra sajnos.


Evéssel hogy állsz?

Azt szokták mondani, hogy több energiát égess, mint amennyit beviszel és akkor fogysz...nekem ez használt.

2015. ápr. 29. 09:18
Sziasztok! Szülés után vagyok 2 hónap híján 1 évvel. A súlyomat illetően 2 kg maradt rajtam (68 kg vagyok). Teherbe esés előtt kb egy évvel váltottam életmódot, egészség és fogyás céljából. Sikerült 81-ről 66 kg-ra lemenni és persze centikben, állóképességben is sokat változtam. Aztán jött a baba. Azelőtt is hasas voltam, ez már valóban alkat kérdése. Személyi edzőre nekem nincs anyagi keretem, de egyedül megoldottam, és egészséges tempóban, mozgással sikerült. Nem zavarna szülés után az a +2 kg, de centikben nagy az eltérés, és csak hason. Anno 68 kg-val nem volt ekkora hasam... Én a kardió mozgást szeretem jobban, de most nem használ. Hasazzak mellé, vagy mit javasoltok? Nagyon zavar, már plasztikán is gondolkoztam, de nem tudom hova tenni addig a kisfiam, amíg "felépülök". Amúgy boldog vagyok és imádom az anyaságot, de a nőiességemben ez sokat rombol. Ti hogy változtatok / hogy élitek ezt meg? Bármi hasznos lehet! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook