Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés jelei? fórum

Szülés jelei? (tudásbázis kérdés)


22. lkatus (válaszként erre: 21. - Adelka88)
2012. ápr. 24. 17:16
Köszi! :)
21. Adelka88 (válaszként erre: 19. - Lkatus)
2012. ápr. 24. 11:43
Koszonom valaszod orommel olvastam h atestel rajta szerencsesen.sok egesseget neked es a gyereknek is.
20. lkatus (válaszként erre: 14. - Adelka88)
2012. ápr. 24. 07:40
Észre fogod venni! ;)
19. lkatus
2012. ápr. 24. 07:39

Derékfájás körben, hasfeszülés, nekem a pocak egyfolytában kemény volt, mindez kezdődött du.2-kor.

Pihentem, nem múlt a derékfájás, de éreztem, hogy ez már az. Este meleg zuhany, nem múlt el tőle, itt már biztos voltam benne. Szülésfelkészítőn tanácsolták, hogy ha fájás még nincs, akkor feküdjünk le aludni, így átaludhatjuk a ritkább fájásokat és pihenünk is. Így is történt.

3 órával később, 1-kor arra ébredtem, hogy le vagyok izzadva és ahogy barbi írta: lufi felfújódik a hasban, kitart, majd vissza. :)

Elkezdtem mérni, 3 perces fájások (40 másodpercig tartó). Zuhi, 3 körül indultunk, akkor már 2 perces. 4-kor 1 ujjnyira voltam kitágulva,burokrepesztés, 7-re megvolt Lili. :)

Jóslók, hányinger, hasmenés,meg semmi más előjel nem volt. Talán minimális nyákdugó darabkák, de az már 1 héttel előtte is,akkor még fehér, szülés előtt már pirosas-barnás szokott lenni! De ez is változó. CTG sem mutatott semmilyen hajlandóságot előtte 2 nappal.

Én azt hiszem "könnyen" megúzstam.

Kívánom ezt neked is! :D

18. kukucz (válaszként erre: 15. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 20. 07:27
Kitartás!!!Sok szerencsét és jó egészséget kívánok Nektek!!
2012. ápr. 19. 22:34

Túlhordással kórházba voltam és erősebb jóslóim 1 héttel a szülés előtt voltak.Minden nap hol erősebben hol gyengébben.Hasmenésem is volt közvetlenül szülés előtti napon + rossz közérzet...viszont aznap mikor még nem tudtam mi vár rám, rettentően pörögtem. Állítólag ez is jel lehet felpörög, készül a szervezet...éjjel pukkanásra keltem kipattantam az ágyból és ömlött a vizem.nyákdugóm lassan ment el előtte a napokba.14 órát vajúdtam...kemény volt :)

Gyors és gondtalan szülést nektek!:)

16. Adelka88 (válaszként erre: 15. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 19. 22:28

Szia,sok sikert akkor hatha nemkell inditsanak es kitartast es sok egesseget meg erot es boldogsagot kivanok!!!

Kivancsian varom hogyan veszelted at az egeszet ha mar tulletel rajta.Udv :)

2012. ápr. 19. 20:47

Én keddre voltam kiírva, hétfőn legkésőbb indítanak.

Nálam hányinger napok óta van, meg székletürítés egy kicsit sűrűbben. Illetve nagyon vizesedek. Ma voltam terheléses ctg-n, bügyürgetéssel voltak fájásaim. Rendszertelenül, de görcsölgetek néha, aztán egyszer csak abba maradnak.

Majd ha még neked aktuális és én túl vagyok rajta, indítás nélkül, akkor beszámolok frissibe, ha hazaértünk :)

14. Adelka88 (válaszként erre: 11. - Irgum-burgum)
2012. ápr. 19. 15:57
Ahogyan eszre vettem akkor mindenkinel jeletkezik a hasmenes es hanyinger,legalabb ez egy olyan jel h ha mutatkozik nalam is akkor tudni fogom keszuloben van a dolog :)
13. Adelka88 (válaszként erre: 10. - Kukucz)
2012. ápr. 19. 15:52
Szia,koszonom szepen valaszod es megprobalom megfogadni tanacsod es megprobalok nem idegeskedni :) sok egesseget kivanok enis nektek es minden jot!!!
12. irgum-burgum (válaszként erre: 11. - Irgum-burgum)
2012. ápr. 19. 10:35
A nagyobbikkal pedig nem volt semmi előjele,délután fél kettőkor csak elfolyt a magzatvizem,utána egyből 3 perces fájások,és este 6:35-kor megszületett.
11. irgum-burgum (válaszként erre: 8. - Adelka88)
2012. ápr. 19. 10:33
Nekem már hónapokkal előtte voltak joslófájások.A szülés előtti napon egész nap hánytam és ment a hasam,akkor nem tudtam,hogy azért.Éjjel felkeltem 3-kor,hogy fáj a hasam,kiindultam wc-re,eltávozott a nyákdugó,jöttek a 3 perces fájások,6:25-kor megszületett a kisebbik.
10. kukucz
2012. ápr. 19. 10:27
Szia!Amiket érzel jelenleg,valószínű a jóslófájások.Nekem(mindenkinél más..)először rendszertelelenül jöttek a fájások.hol 20,hol 8 percenként.Két óra múlva abba maradt.Egy óra múlva újra indult.Ekkor már rendszeresen csökkenő időközönként(fontos,hogy mérd!)jelentkeztek.Két óra alatt már 8 percesekig jutottunk.Mi az 5 perceseknél indultunk,de 15 percre lakunk a klinikától.Hozzátartozik a történethez,hogy nekünk gyors szülésünk volt.A fájások beindulása után hat órával megvolt a kisfiunk.Egyébként,a nők nagy része tutira érzi,hogy itt az idő...Te is fogod tudni,csak ne idegeskedj!Sok szerencsét,és jó egészséget kívánok Nektek!!!!
9. kiscicalany (válaszként erre: 8. - Adelka88)
2012. ápr. 19. 10:26

Nekem 1 nappal szülés előtt lettek jóslóim, hajnalban, de elmúltak. Este újra kezdődtek, pisilés közben elment a nyákdugóm, hajnali fél 4-re 5 percesek lettek, és akkor mentünk kórházba, 10 után megszületett a kisfiam.

Ha netán a nyákdugód távozott, vigyázz a kádban fürdéssel, mert sokkal könnyebben bejutnak a kórokozók a babához!

2012. ápr. 19. 10:18
Koszonom a valaszokat!Szivesen meghallgatok masokat is akar sajat elmenyeiteket is szules idoszakaban :)
2012. ápr. 19. 10:16
A darabos vérzéssel távozhatott a nyákdugód
2012. ápr. 19. 10:15

Nekem előző nap nagyon magas volt a vérnyomásom

Rendszertelen fájásaim voltak és gyakori székelés.

Nagyon erős bő vizes hüvelyi folyás (azt hittem, hogy már a magzetvíz, pedig nem az volt)

Mikor bementünk a kórházba 2 ujjnyira nyitva voltma már.

De a közelgő szülést jelzi a nyákdugó távozása is.

2012. ápr. 19. 10:12

Sziasztok 36 hetes kismama vagyok elso terhesseg es szuksegem lenne kis felvilagositasra.

Mivelhogy kulfoldon elek itt mas a rendszer es nehez elfogadni azt hogy semmirol sem vilagositanak fel.Nos par napja furan erzem magam,nyomast erzek a derekemban es a hatamban,par hete volt egy kis darabos verzesem is,par napja ejjelente arra ebredek mintha eross menszesz fajasaim lenennek de ahogy jelentkeznek elis mulnak.Szeretnem tudni hogy ezek a szules elojelei vagy minek vegyem ezeket a fura erzeseket torteneseket.Elore is koszonom valaszotokat.

2012. ápr. 19. 10:10
Én azt éreztem mintha felfújnának egy lufit a hasamban,feszített,majd hirtelen elmúlt.Egyre rövidebb időközönként...
2012. ápr. 19. 10:10
meg lehet hányinger,hányás,hasmenés.Nekem így kezdődőt.
2012. ápr. 19. 10:08
elfolyik a magzatvíz, szabályos fájások jönnek, derékfájás
2012. ápr. 19. 10:07
Szules jelei?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook