Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koraszülés jelei-okai-megelőzése fórum

Koraszülés jelei-okai-megelőzése (beszélgetős fórum)


13. seri83 (válaszként erre: 10. - 1a7db11ff0)
2010. jan. 22. 11:34
Szia anett/ka! Olvastam, hogy mi történt veled, őszintén sajnálom a 3. babát és kívánom, hogy mielőbb sikerüljön újra teherbe esni (ha azóta esetleg nem történt meg). Annyit viszont hadd mondjak el, hogy azért vették az első 2 babádat is koraszülöttnek, mert a 37. hét előtt születtek, a súlytól pedig nálatok ez független. Tehát nem mondhatod, hogy a soproniak vagy bárki más balfék. A koraszülöttséget a 24.-37. hét közé teszik. (és a 37. hét után született babák, akik nem érik nem érik el a 2500 grammot)
12. ALLICS (válaszként erre: 10. - 1a7db11ff0)
2009. dec. 6. 14:31

Pedig ők nem is számítottak koraszülöttnek,érdekes...

Váratlanul ért egyszer csak elfolyt a magzatvizem.Semmi előjele nem volt,később a kórházban azzal indokolták,hogy magas volt a fehérvérsejt számom és alacsony a vasam.Ez a kettő okozott nálam vmilyen gyulladást aminek hatására megrepedt a burok:-(

Vasra szedtem gyógyszert,de még a terhesség előtt is,mert az amúgy is alacsony nekem.

2009. dec. 6. 14:24
én 1 éve iszom a zöldmező varázsfű teakeveréket. Dm-ben kapható, kb. 800 forint. Zöldbabfű, búzafű, lucerna és borsmenta van benne. Nagyon jó gyulladáscsökkentő, lugosító hatása van+ feltölti a szervezetet vitaminokkal. Terhesen is lehet inni. Ha érdekel a nepgyogyaszat.hu-n rákereshetsz ezekre a növényekre, ott pontosan le van írva mire jók. Így elég hosszadalmas lenne leírni.
10. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 8. - ALLICS)
2009. dec. 6. 14:21
szia.tudod érdekes a kislányom 2008ban 36,hétre született 3550gr.-mal és Sopronban koraszülöttnek vették,Kisfiam 2005ben 3300gr.-mal és ő is koraszülöttnek vették,igy ha összesitenek a dokik azt mondják 3 koraszülésem volt pedig csak 1 mert az elsö2gyermekem nem,de Sopron ilyen balfék egy hely,ezért is válltok Győrbe most.köszi a segitséget.voltk neked elöjelei hogy korábban fog jönni??mit kellett szedned vagy milyen praktikát javasolsz.KÖszi anett
9. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 7. - Szitaszivárvány)
2009. dec. 6. 14:17

hát az az igazság hogy januárban telik le a kötelező 6 honap pihenő,és azt mondták utána lehet már probálkozni.Vitaminokat szedek már.de megprobálom a méhpempőt is azt hol tudok venni??

Utrogestánrol hallottam már,de majd a mensim után szeretnék elmenni az uj dokimhoz és vele konzultálok majd ezekről és hogy milyen ovintézkedéseket kell tennem majd babaprojekt elött-alatt-babavárás elött-alatt és közben.

köszi a segitséget.aranyos vagy.mi az a lúgositás?hogy kell csinálni?

2009. dec. 6. 13:45

Sziasztok!

Az én kisfiam is koraszülött volt,ő a 33.hétre született,de szerencsére fejlett baba volt 2350g-mal született és egy perccel sem töltöttünk többet a kórházban,mint a normál időre született babák.

2009. dec. 6. 12:05

a lúgosítás az, amit ajánlanak előtte, méhpempő fogyasztását, nekünk lombiknál utrogestant írtak fel, ami progreszteron hormont tartalmaz, így segíti a beágyazódást és a megmaradást. Terhesvitamint már előtte el lehet kezdeni szedni.

Mikorra tervezitek?

6. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 5. - Szitaszivárvány)
2009. dec. 6. 11:55

sziasztok.köszi a segitségeket!!

arrol szeretnék még érdeklödni hogy kinek milyen vitaminokat ajánlottak-esetleg egyébb gyógyszereket amik a baba megmaradására szolgáltak vagy egyébb jotékony praktikákat.

köszi mindenkinek-mindent.

2009. dec. 4. 15:55

Én végig veszélyeztetett terhes voltam, így sokat feküdtem, pihentem felpolcolt lábbal. Az utolsó 2 hétben viszont a hasam is össze esett, a baba is vissza fogyott, így lett 1550 g. De 1 éves koráka behozta a lemaradást.

Igazából jó tanácsot nem nagyon lehet adni, úgy gondolom minden eset más. De sok szénsavmentes ásványvíz, gyümölcsök, zöldésgek, a szénhidrátot kerülni, amennyire csak lehet (no nem teljesen) és a steresszmentes életmód + vitaminok.

Nekem kellett fél év ahhoz, hogy kiheverjem a kisbabám elvesztését. Szakember segítségét is kértem hozzá, aminek az eredménye úgy néz ki, hogy egy sikeres lombik lett. Lelkileg meg kell érni és fel kell dolgozni a helyzetet. Ez nagyon nehéz. A legfőbb tanács, ami sokat segített, hogy a házasságunkban, az életünkben vissza kell állítani a baba előtti életet, ami görcsmentes. Ez így elég furán hangzik, de ahogy megértettem és tudtam hasznosítani, mindjárt másképp láttam az életet.

2009. dec. 4. 15:44

Megnéztem az adatlapod.Nagyon sajnálom a történteket.Én is jártam ebben a cipőben,de nekem 3 hónap adatott a kisfiammal.Most november 15-én lett volna 7 éves.Nálam az volt a gond,hogy a méhelepény idő elött öregedett le,befejezte cirka 30 hét alatt,amit 40 alatt kellett volna neki.Sajnos megelőzésre ez esetben semmit nem ajánlottak,nem is lehet persze.Lehet genetikus eredetű is.Volt a családba sajnos pár koraszülés.Nekem azóta sincsen gyermekem,nem is tudom,hogy végig tudnám-e csinálni nyugodtan.Azt tapasztalatam,a 4hónapos kórházi ott létem alatt,hogy 28-30 hét között rizikós valamiért akkor indulnak be a koraszülések,aki ikreket vár nála is,akinek elöregedik a méhlepény ott is,és infekciósoknál is.

Nem tudom,lehet-e ezt megelőzni igazán.Persze vitaminokat szedni,higiénia be tartása,de hát ezt gondolom mindenki így teszi.Stressz sokat számít,az biztos.Sajna nem tudok abban tanácsot adni,mit lehetne konkrétabban tenni a megelőzés érdekében.

2009. dec. 4. 15:43

Szia! Petra is 35 hétre és kis súllyal érkezett.

Az ok a kevés magzatvíz volt,pedig sokat pihentem.Az utolsó hetet kórházban töltöttük mégis megszületett.Ezután egy hónapot voltunk még bent és hála az égnek semmi maradandó baja nincs.

Tanácsot nagyon nehéz adni,mert én mindenre nagyon oda figyeltem mégsem értem vele semmit.

Azzal minden esetre nem ártasz,ha vitamint + folsavat szedsz,sok gyümölcsöt,fehérjét eszel és próbálj minél többet pihenni,(ami két gyerek mellett biztosan nem lesz könnyű).Kerüld a bosszantó embereket,mert a stressz is sokat árt.Ez az egy dolog,amit én sajnos nem tudtam kiküszöbölni.

És ugyan semmi közöm hozzá,de én úgy látom a naplódból,hogy még nem vagy készen másik kisbabára...szerintem pihenj még egy kicsit,mert a megszületett kisbaba elvesztése nagyonnagy fájdalom lehetett.

2009. dec. 4. 15:20

Szia! Az én kislányom koraszülött volt. Terhességi toxiémia miatt. 32. héten már nem mozgott. Egész nap nem tudtam 10 mozgást összeszámolni. Az orvosom szerint csak lusta, figyelmen kívül hagyta a bennem felgyűlt vizet, majd 34 hetesen 180-as vérnyomással kerültem kórházba a lábam pedig akkora volt, hogy a papucsomba se tudtam beledugni. Így vasárnap este bementem a kórházba, ahol közölték, az orvosom nincs bent, az ügyeletes épp császároz, úgyhogy saját felelősségre menjek haza. Nem mentem. 2 órát vártam az orvosra, aki közölte, nyílik a méhszájam, feküdjek le. Másnap az orvosom csodálkozva kérdezte mit keresek én az osztályon. 1 hétig még vissza tartották a szülést, majd amikor már kritikus volt az állapot, hagytak megszülni. 1 hónapot töltött a koraszülött osztályon, de szerencsére semmi baja sem lett. Viszont tavasszal szerettünk volna még egy babát 14 hetesen elvetéltem.

Nem mondták neked mitől indult be a szülés?

2009. dec. 4. 14:55

sziasztok.

Nagyon sok forumot megnéztem kutatva a koraszülés lehetséges okai-jelei-megelőzése céljábol,Sok infot találtam,de szeretnélek megkérni benneteket hogy aki tud valamit zekről a témákol vagy maga is jártas ebben segitsen,januárban szeretnénk ujra kisbabát.adatlapomon-irásaimbol ugy is tudjátok mi történt velünk.És ennek megakadályozása miatt kérek segitséget,érdekel hogy kinek mit ajánlottak(gyógyszerek-vitaminok-praktikák stb).

köszi a segitségket.

Szeretettel ölel mindenkit Anett

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook