Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miféle fájdalomcsillapítási lehetőségek vannak szülés alatt? Melyik mennyire hatásos? fórum

Miféle fájdalomcsillapítási lehetőségek vannak szülés alatt? Melyik mennyire hatásos? (tudásbázis kérdés)


2014. szept. 2. 15:27
Én csak a farba kapottról tudok nyilatkozni, nekem olyan volt, mintha be sem adták volna... Azt szerintem fölösleges kérni.
27. Nikimiki01 (válaszként erre: 26. - Yaweb)
2014. aug. 28. 21:21
Igyvan :) magam ellensége én sem vagyok, a következonél epit mar kerni fogok valszeg, ha lesz rá mód. Az optimális és gyönyönyű szülésélménytől az enyém is baromi távol áll....
26. Yaweb
2014. aug. 28. 21:19

De igazad van. Mindenki ugy csinalja ahogy neki tetszik es birja :-)

A legfontosabb hogy mama is es baba is jol legyen a vegen :-)

25. Yaweb
2014. aug. 28. 21:18
Nem sajnalja magat senki szerintem csak probalja tulelni a legjobb tudasa szerint. Persze a babanak is rossz de egy borzaszto szules konnyen eltantorithatja az anyat megegytol.
24. Nikimiki01 (válaszként erre: 23. - Yaweb)
2014. aug. 28. 08:36

Nem mastol kerek medalt, magamnak adtam :) es igenis büszke vagyok arra hogy minden nelkul vegigcsinaltam, ettől fuggetlenul epit kerek a masidik szulesemnel. Mást nem, meet enekm a gyerekem fontosabb minthogy bekabuljak valami gaztol.

Mindenki magát sajnalja, de azt elfelejtik hogy egy ilyen pici babanak mekkora kuzdes es erofeszites keresztuljönni azon a keskeny alaguton, és akkor még kabitsam is be, majd kimegy belole??

Felreertes ne essek, nem itelkezek en afelett aki kapott, főleg ha ajanlgatjak az embernek, konnyu olyankor elcsabulni, csak elmondtam hogy en mit gondolok rola. Ennyi.

23. Yaweb
2014. aug. 28. 04:47

Ugyanugy mint beloled, a bababol is kimegy a kejgaz tarsai. Senki nem fog medalt adni mert semmit nem kertel.

En ha meg 50x szulnek akkor is kernem az epit.

Igy is faj, ugy is faj csak az a lenyeg, hogy te hogy viseled. A lenyeg ugyanaz. Anya leszel epi segitsegevel meg anelkul is...

2014. aug. 26. 22:55

Sziasztok, csak diohelyban amit en tudok:

Az epin kivül minden más (fenekbe szuri, kúp, pirula, kéjgaz szb) hatással van a babára is.

Nekem ez volt a kizaró ok hogy barmit is kérjek. És amikor már angyon nem birtam, az lebegett előttem hogy ha kérek valamit, azzal őt is bekábítom.

Epit kerhettem volna, de amikor ott lett volna az ideje, akkor meg vígan setalgattam, óóóó ez semmiii, nem kell nekem epi... Aztan amikor kertem volna már késo volt :)


De én is inkabb azt javaslom hogy foogadd el h fajni fog. Ez egy ilyen jatek. Ha "engeded" könnyebb lesz az egesz, gyrosabban tagulsz, ha ragorcsolsz es harcolsz a fajdalom ellen, a tested összeszorul, és a szövetek nem nyulnak. Nem minden agyban dől el, de ez speciel igen :)


Szép szülést kivanok! :) (dikert nem irtam hogy fajdalommenteset, mert olyan nincs :)

21. Yaweb
2014. aug. 22. 08:06
Ja es altatasos csaszarnal nincs bent a partner!
20. Yaweb
2014. aug. 22. 08:05
En az elsonel kaptam gazt. Hanytam is tole rendesen. Az orrom honapokig verzett utana, mert ugy kiszaritotta. A 2.-nal csak EDA.SEMMI MAS!
19. Yaweb
2014. aug. 22. 08:02
VAN altatasos csaszar. Altalaban akkor alkalmazzak,, ha valami komplikacio lep fel. Aprilisban szultem csaszarral es nem akartam zsibbadni, igy altatni akartak de inkabb azt hazudtam, hogy nem erzek semmit. Ahogy felvagtak hanytam a fajdalomtol. De inkabb igy mint altatasban
18. bc8ed0f530 (válaszként erre: 11. - Kata 1977)
2011. aug. 24. 20:15
nekem használt a gáz. Mit érzel? először lópikulát sem, majd a harmadik szippantásnál elernyedsz, megnyugszol, érzed a fájásokat, de nem zavar, nem őrülten fáj, hanem kellemetlen maximum. Mintha becsiccsentenél. :)
2011. aug. 23. 17:56

Ózdiban szültem-nem rossz kórház,a Miskolci Szentpéterihez képest az Ózdi 1 luxusszálloda.

Nem tudom az egészet...

16. Kata 1977 (válaszként erre: 15. - Vancsa1977)
2011. aug. 23. 16:57

Ez azért gáz!!

Mi az hogy nem mondták meg miért kellett mind a 2 dolog,miért nem lehetett ott a párod és a lényeg miért nem tudtad meg mi történt a picuroddal!!!????

Ez szörnyű,melyik kórházba szültél??

15. Vancsa1977 (válaszként erre: 14. - Kata 1977)
2011. aug. 23. 16:51

Szia.

Jó kérdés....

Én csak arra emlékszem,hogy gerincembe beleszúrnak,aztán jön fel a zsibbadás a lábujjamtól.Aztán már csak arra emlékszem,hogy pofozgatnak,és mondják,hogy ébresztő,ébresztő.Tiszta kómás fejem volt,és kérdezgették hogy vagyok-erre én mondtam,hogy hányingerem van attól a gumitól amit a szám elé tettek,meg 1 kicsit éhes voltam.

Meg a császár után a férjemnek-akit kiküldtek(a szobatársamnak a hapsija ott lehetett a császárnál az üvegfalon túl)mondta az orvos,hogy 1 kis komplikáció jött közbe.Hogy mi a mai napig nem tudom...Azt is amikor hazajöttem tudtam meg,hogy a gyereket újra kellett éleszteni oxigénnel,mert nem sírt fel..

14. Kata 1977 (válaszként erre: 13. - Vancsa1977)
2011. aug. 23. 15:34

Én ilyenről nem is hallottam még!

Régebben volt szokás az altatásban végzett császár!,/én is így születtem:-)/,mostanában én csak az episről tudok,de a kettőt egyszerre?

Miért kellett?

2011. aug. 23. 09:55

Sziasztok.

Én tavaly szültem császárral,és epidurált kaptam,és el is altattak.Én úgy hallottam,hogy nem lehet a 2-őt alkalmazni...

Ti mit hallottatok?

12. jucus30 (válaszként erre: 6. - 44bec28c36)
2011. aug. 22. 07:31
Szia.Nem akarlak semmiről lebeszélni persze ha úgy gondolod legyen kéznél minden.A fájdalmat nem eltűrni kell hanem elfogadni.Hiszen ez segít ahhoz,hogy a karodban tarthasd a babádat.Koncentrálj és próbáld segíteni a babád.Adj neki utat.Képzeld el ahogy próbál egyre közelebb kerülni a cél felé.Nekem bevált.Minden jót kívánok neked!
11. Kata 1977 (válaszként erre: 10. - Bc8ed0f530)
2011. aug. 21. 19:01

Hát én azt még nem próbáltam ki,és valószínű nem is fogom.

Mivel nincs rá 100%-os garancia hogy lány lenne,így marad a védekezés.

De ténylegesen használ a gáz?Mit érzel,vagy mit nem:-)?

2011. aug. 21. 18:24
Én szerettem a gázt. :) Nagyon is. Mindháromnál kaptam, és kifejezetten használt. Szerintem próbálj ki több lehetőséget, ne egyből EDA-t kérj., Ha mást nem, de addig is telik az idő. :)
9. N.Eszter (válaszként erre: 6. - 44bec28c36)
2011. aug. 21. 17:29

Az első előtt én is úgy gondoltam, nem kell.Aztán azt mondtam, én ezt még egyszer nem szeretném érezni, csak akkor szülök még egyet, ha lesz fájdalomcsillapítás.Be is volt ígérve, csak nem adták be időben, mert rohamos gyorsasággal sikerült megszülnöm.Nem volt annyira rossz, mint az első, de jobb lett volna nem érezni a fájdalmat.

Nem gondolom, hogy a szülési kínoknak bármi haszna lenne.Jó lehet fájdalom nélkül, mosolyogva szülni.

8. pritta (válaszként erre: 4. - Jucus30)
2011. aug. 21. 16:09
én is kipróbáltam a kéjgázt és csak rosszabb volt tőle... soha többet. meg is köszöntem olyan 5 perc után...
7. Kata 1977 (válaszként erre: 6. - 44bec28c36)
2011. aug. 21. 15:28

Hidd el nem bánod meg!

Sokan állnak úgy hozzá,és így is kell,hogy "én majd erős leszek stb"De ott élesbe más,gyorsan meggondolja magát az ember.

Főleg ha nagyon sokat szenved.

Én az első kettőnél nem kértem,sokan lebeszéltek hogy fájni fog a fejem,nem jó helyre adják,nem akkor fog hatni mikor kell,nem fogom érezni ha nyomni kell,meghosszabbítja a szülést és még sorolhatnám.

Ez egy sincs így!!!

A harmadiknál kértem és nagyon jó volt,persze 2 fájás között adják így nem volt kellemes,de hatás nagyon jó.

A negyedik babánál szerettem volna kérni de őt nem Pesten szültem és a Ceglédi kórházba nem lehet kérni csak a császárosoknak adják.

6. 44bec28c36 (válaszként erre: 5. - Kata 1977)
2011. aug. 21. 15:10

Köszi, bár így lenne!

Mivel tartok az ismeretlentől ill. a fájdalmat sem tudom, hogyan tűröm, azt hiszem, hogy ha úgy van, szeretnék kérni. Persze nem úgy megyek, hogy telefonálok, hogy már a portásbácsi haptákba álljon a tűvel a kezébe, de ha a helyzet úgy hozza, kérni fogok.

2011. aug. 21. 15:08

Nekem nagyon sikeresen adták be.Pont időbe nem zsibbadt semmim csak ahol kellett a fájdalmat eltompította.Tudom milyen a fájdalom mert 26,24,23és 19órákat vajúdtam és nem volt mindegy hogy a falat vakartam vagy nem.

Az elsőnél főleg nem valószínű hogy 1 óra alatt kis fájdalommal sikerül,bár KÍVÁMOM HOGY OLYAN LEGYEN!!!

4. jucus30 (válaszként erre: 1. - 44bec28c36)
2011. aug. 21. 14:55
A kéjgáz nekem egyenlő volt a nullával.Az eda sem használt sokat.A bal lábam bizsergett és ennyi.Két gyereket szültem.Az elsőnél kipróbáltam mind a kettőt.A másodiknál semmi nem volt csak maga a természet!Ha teheted ne kérj semmit!Tanulj meg lazítani és koncentrálni!Sokkal többet ér mint bármilyen fájdalom csillapító szer!
2011. aug. 21. 14:53

Szerintem kéjgázt már nem alkalmaznak sehol.

Az eda jó lehet, ha időben adják be, és végig rendesen adagolják.Nekem nem sikerült, de most már mindegy.Én is akartam, mert nagyon féltem a fájdalomtól.Nem adták be időben.

2011. aug. 21. 14:50

Én csak az edát tudom javasolni,a 4 gyerekből 1-et szültem úgy de ég és föld!!

Ha lehet kérd mindenképp!!

2011. aug. 21. 14:46
A nőgyógyászom felsorolt több félét, de ebből csak az EDA-t ismerem ill. a kéjgázról hallottam, de annak hatásáráról már nem. Mondott még injekciót, amit farba adnak, izomlazító hatása van. Erről még semmit sem tudok. Tudtok nekem segíteni, kinek milyen tapasztalata van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook