Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 12-13 éves gyerekek és szüleik fórum

12-13 éves gyerekek és szüleik (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. szept. 8. 13:41

Sziasztok! Elolvastam az összes hozzászólást. Nem tudom mennyire él ez a fórum, de azért írok. Remélem beindul.

Az én lányom 11 éves igazi kis hisztérika imád zenét hallgatni és szereti a sorozatokat. A fiam novemberben lesz 13. Ő örökké a sz.gép előtt ül, más nem is nagyon érdekli.

Házimunkában akkor vesznek részt, ha nagyon rájuk parancsolok. Akkor is max. porszívózás, szemetet kiviszik a szobájukban nagyjából elpakolásznak. A szobájukban is én takarítok. Ellenben kitűnő tanuló mind a kettő és szófogadóak. Igazából nem panaszkodhatok. Nem csavarognak, sőt alig lehet elkergetni őket itthonról.

2011. szept. 8. 12:49
Sziasztok. A fiam 13 lesz most szeptemberben. nagyon jó tanuló,gyerek,de iszonyat flegma stílust vett fel. Érdekelni kezdték a csajok is. Állandóan mindent jobban tud,és megmagyaráz. teljesen kivagyok néha tőle. Ha büntetem duzzog,és félek akkor nem marad őszinte. Ti hogyan kezelitek őket:O))??????
2010. nov. 5. 10:56

Sziasztok!

Mit tennétek a helyemben?

13 éves lányom egy ideje teljesen elzárkózik a nagy családi összejövetelektől...ami részben érthető is, mert a felnőttekhez még kicsi, a kicsikhez meg nagy, így igazából csak unatkozik egész idő alatt. Már nem is szoktuk erőltetni, hogy részt vegyen egy-egy eseményen, de mivel 8-os és ballagni fog...a ballagási összejöveteltől is kirázza a hideg és elkezd sírni, hogy nem akar családi bulit!

60. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 59. - Bri*)
2010. júl. 15. 08:11
Nem tudom,én nem ilyen voltam,sőt a mai napig sem beszélek így:((
59. Bri*
2010. júl. 15. 07:23
Én nem mondhatom, hogy én sohasem beszéltem így az Anyukámmal, mert dehogynem! Elég nehéz tini voltam. Duzzogós, visszaszájalós. Lehet, hogy visszakapom magam? :) Bár azért Máté könnyebb eset, mint én. Egyenlőre. :)
58. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 57. - 0d56c4c6dc)
2010. júl. 15. 07:03

Szia!Én is szoktam mondani Bencének,hogy én sohasem beszéltem így az anyukámmal,ahogy Ő sokszor visszaszól:((


Addig örülj,míg nincs szerelmi bánata:)

2010. júl. 14. 15:49

Sziasztok.

Hát az én fiam még nemigen törödik a csajokkal vagy csak titkolja nmtudom.

Itt kuksol a szobába semmit nem csinál. Bár nagon meleg van de attól még legalább haverozhatna nem??

Na ez a rámdurrant ez ismerős néha ő sem gondolkodik csak mondja.

56. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 55. - Bri*)
2010. júl. 13. 22:09

A csalódástól erősödnek!!


Jó éjt!

55. Bri* (válaszként erre: 54. - 1fb0dcbfc6)
2010. júl. 13. 21:47
Igen! :) Csak megtudnánk védeni őket a csalódásoktól! A legnagyobb rémálmom az, hogy valami manipulatív hülye kis liba behálózza.
54. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 53. - Bri*)
2010. júl. 13. 21:44

Kamaszok:))


Ez a szerelem náluk még olyan kis aranyos:))

53. Bri*
2010. júl. 13. 21:42
Az én gyerekem most szerelmes. Két hete nyaral a nagyanyjánál és esze ágában sincs hazajönni, mert a szomszédban a kiscsaj. Úgy kell hazaparancsolni. Itthon meg vergődik, hogy milyen rosszak az utak, ott bezzeg kerékpárút van. Ma felhívtam. Úgy rámdurrant, hogy leraktam a telefont. Aztán nagy megbánóan visszahívott, hogy nem úgy gondolta.
52. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 51. - 0d56c4c6dc)
2010. júl. 12. 21:35

Majd,ha másik suliba megy,természetesen kap:)


Jó éjt!

2010. júl. 12. 21:30
Nálunk is van mobíl de jó mert sokszor későn jövünk haza és megnyugtat hogy utól tudom érni meeg reggel rácsörgök hogy időben felébred sulibamenet. Jó dolog ez a köldökzsinór.:) Amúgy nem viszi mindenhova nem kötődik hozzá:)
50. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 49. - Bri*)
2010. júl. 12. 20:52
Akkor nekem szerencsém van,nálunk nem olyan nagy szám:)
49. Bri* (válaszként erre: 48. - 1fb0dcbfc6)
2010. júl. 12. 12:48
Mi is falun élünk. Nálunk a telefon folyik a csapból is. Azt nézi a neten, az újságokban és állandóan arról beszél. Néha már a könyökömön jön ki. Legtöbbször nem is értem, hogy mit mond:)
48. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 47. - Bri*)
2010. júl. 9. 21:37

Mi falun lakunk,elmagyaráztam neki,miért nem kap.A suliba nem viheti,máshova nem megy,akkor minek is??

Nem is kéri,majd jövőre kap,amikor másik suliba megy!


Volt,hogy kirándulni mentek,mondtam,vigye el az apja ritkán használt telefonját,azt mondta,minek,ha valami van,úgyis van a tanárnak telefonja!!

47. Bri* (válaszként erre: 46. - 1fb0dcbfc6)
2010. júl. 9. 21:26
De jó neked! Nálunk a csapból is a telefon folyik. Nem is mindegy, hogy milyen van neki. Tavaly vett magának egy szuper telefont (meg volt rá a pénze). Fél év múlva már az sem volt jó, érintőképernyős kellett. Mondjuk az nem lett volna, ha az enyém nem krepál be. Én megkaptam az övét, Ő az újat. Klassz. :)
46. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 45. - Bri*)
2010. júl. 8. 13:56

Szia!Ilyen a felnőttekkel is megesik:))


Az én fiamnak még nincs is mobilja!

45. Bri*
2010. júl. 8. 13:46
Nem semmik a kölkök, az tuti! És ez egyre inkább így lesz. :) Igénylik a függetlenséget, de még a biztonságot is. Tegnap bementünk egy-két telefonos boltba, mert az én kis drágát érintőceruzát akart venni a telefonjához. Hát az én itthon nagypofájú kölköm alig mert megszólalni. :) Mondtam is neki, hogy legyen mindig magabiztos fellépésű, mert az már fél siker.
44. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 42. - 0d56c4c6dc)
2010. júl. 6. 21:19

Látod,csak volt oka:))

Mégiscsak jó gyerek:))


Jó éjt!

2010. júl. 6. 21:02
Koncert volt nem konert:)
2010. júl. 6. 21:02

Hát hálisten azóta beszéltem vele és mint iderült pont egy konert volt és azért nyomta ki a telefont.Őrület ez a kölök.

Verni és sem verem néha kap egy tockost de annyi.

Én nagyon sokat kikaptam gyerekként fakanállal szíjjal igaz nem voltam jó gyerek de ezután sem lettem jobb sőt csak azért sem tanultam jobban. Nem ért semmit. Nálunk is többet ér ha elbeszégetek a fejével!! Legalábbis remélem:)

2010. júl. 6. 19:51

Sziasztok!Én mindig azt mondom a gyereknek,ha elmegy és megbeszéljük,hogy hányra jöjjön haza,hogy inkább 5 perccel előbb érjen haza,mint 2-vel utána!!

Persze,nem zavarja,ha késik,pedig utána mindig fejmosás következik,de soha nem verem meg Őket,azzal nem érnék el semmit!!


Igyrogy,hát én is frászt kapnék,igaz Bence szerintem nem tenne ilyet,legalábbis remélem!!

2010. júl. 6. 07:58

Sziasztok.

Köszi a tanácsokat én ezekkel totál tistában vagyok elméletben, Sajnos a gyakorlat má nem mindig jön be-

Most nagyon kivagyok két napja táborozik. vaárnap este már kikapcslta a mobilját. Tegnap este felkatam hívni mi van vele erre kicsöng és kinyomta. Köpni nyelni nemtudtam. Ő hívni nem tud nincs rajta pénz. Azt gondoltam felmegyek a táborba és hazarángatom vagy nemtudm. Ott van a haverjaival mega csajokkal és menőzik. De ilyet hogy mer csinálni?????Nem vagyok észnél.

39. Bri*
2010. júl. 5. 14:06

Nálunk sincs Apa-Anya viszonylatban gond. Mondjuk Apa egy kicsit talán szigorúbb, néha olyankor is, amikor nem kellene. Eléggé hangulatember. Eddig nem látok Máténál nagy problémákat, úgyhogy remélem, nem toltuk el. :)

Ha Bálint betölti a 2 évet, mennem kell vissza dolgozni, sokszor lesz Anyukámmal. Tartok tőle, de remélem, hogy ha nap mint nap ott lesz, másképp fogja kezelni a dolgokat.

2010. júl. 5. 08:04

Sziasztok!

Bri ez ismerős,anyósom pont ilyen!Mindent megenged enged neki.Szerinte pl semmi nincs abban ha a gyerek fél-egy órát késik valahonnan,hiszen gyerek.De valamikor Ő fülessel várta haza a gyerekeket,ha késtek!Ami ennél rosszabb mikor a gyerekek előtt mondja,hogy ugyan anya enged már meg nekik!

Persze szereti a gyerekeket,én is, de attól még nem lehet mindent.Verést nem alkalmazunk,csak bünti van.Szerinte az sem jó.mert szegény gyerek.Már nem egyszer meg is kérdeztem akkor szerinte mit is csináljunk velük?ÁÁá,ez nagyon nehéz,pláne ha a család felnőtt tagjai sem értenek egyet.

Mi azért a férjemmel,hál Istennek egyetértünk a gyerekekkel kapcsolatban.

37. Bri* (válaszként erre: 32. - 0d56c4c6dc)
2010. júl. 4. 16:15

A legrosszabb az ellentétes és következetlen nevelés. Tényleg fontosak az egységes szabályok. Így a gyerek, nem tudja, hogy mihez kell alkalmaazkodni. Ráadásul, ha te szabályokat állítasz, a párod pedig megszegi, akkor aláássa a tekintélyedet a gyerek előtt. Ennek a legrosszabb változata, amikor a gyerek előtt kérdőjelezi meg a döntésed.

De ugyanilyen veszélyes az, amikor a nagyszülő teszi ezt. Monjuk azt mondod a gyereknek, hogy ne egyen Túró-rudit, mert mindjárt ebédelünk, erre a nagyszülő, hogy én adnék, de Anya nem engedi. Ez nálam konkrét megtörtént eset volt a 20 hónapos kisfiam esetében. Egyszerre én lettem a gonosz boszorkány. Pedig a nevelést már itt el kell kezdeni.

2010. júl. 4. 07:57
sziasztok, a kisebbik gyermekem 13 éves lány. az ősszel megy nyolcadikba. igen talpraesett, és nagyon nagy az igazságérzete. ami a szívén az a száján is, és elég sok kellemetlen percet tud ezzel szerezni nekünk. nagyon sokszor szembe szállt a matematika tanárjával az évfolyamán, amikor úgy gondolta, hogy az osztályt igazságtalanul akarta büntetni a tanár. csodálkozok rajta, hogy eddig még nem volt behívatva az igazgatóiba. :o) szóval nem unatkozunk mellette.
35. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 34. - Encsy75)
2010. júl. 4. 07:35

Szia!Ilyen kis csecse-becsékkel fel lehet dobni:))


Kellemes vasárnapot!

2010. júl. 4. 07:27

Sziasztok!

Hát a táska dolog nem jött be,tesóm nem akar táskát venni,tavaly vett.

Na mind1 akkor ez marad és kész.Már nézegette,bele próbálta a tavalyi könyveket.Szerintem hozzá szokik majd.

Csevab jó ötlet amit mondasz,majd mondom is neki.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook