Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szorulásos gyerekek szülei! Segítsetek! fórum

Szorulásos gyerekek szülei! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. júl. 25. 22:38
Amúgy miért tartogatják a csöppségek? :) Bölcsibe nem mernek? vagy miért nem mernek elmenni kakilni?
12. Macskanita (válaszként erre: 11. - Trinitas)
2011. júl. 25. 22:32
de miért?elkeserítő, nem?:-(
2011. júl. 25. 22:29

Az a baj, hogy nem nagyon akarják az emberek megérteni: ott a probléma, hogy a gyerek nem mer kakálni. Tudna ő és az étrendjétől a rendszeres kaka megfelelő állagú lenne, csakhogy tartogatja és 3-5 nap után már kemény, bármit is evett. És kakál mert már nem bírja... és fáj neki. ÉS ez egy ördögi kör.


Szóval hiába a sok okosság.. :( nem az étrend a lényeg.. vagy akkor olyan dolog kéne ami nem borítja az emésztését és annyira lazává teszi, hogy nem tudja tartogatni.

2011. júl. 25. 22:26

Az én lányom még csak kettő lesz de ugyanez a baj. a laevolac talán lazítja de nem hajtja meg.. ahogy semmi sem hajtja meg ha két napig csak joghurtokat eszik az sem. Márpedig hashajtóval egy idő után csak rontunk a helyzeten, meg se próbálom.. szóval valami olyan étrend kéne amitől tényleg laza lesz, 3 nap után is. és nem tudja visszatartani. De ugye ilyen nincs..

Én is el vagyok keseredve. Hiába a sok tanács ha egyszer a gyerek nem mer kakálni..

Én is már sok helyről hallottam ezt. Van aki még a pisit is visszatartja :(

2011. júl. 25. 22:22
Bióboltban kapható kutyabenge tea vagy tamarin lekvár.Mindkettő széklet könnyitő.Próbáld ki.
2011. júl. 25. 22:21
sziasztok!engem pl az is érdekelne, hogy hogyan lehetne rávenni a kisgyereket, hogy a wc-be kakiljon???teljesen szobatiszta nálunk is, de akaki kizárólag a pelusba:-(
2011. júl. 25. 22:20
A kislanyom kiskoraban volt ilyen.A mez nagyon jo erre, aludt tej, a kukorica barmilyen formaba a szaraz pelyhet gabona pehelyt kiveve.
2011. júl. 25. 22:19

SZia!

Próbáld ki a laevolac szirupot. Nem szokhat hozzá, és nem káros még hosszú távon sem! Nekünk is ez volt, és ha sikerült a kaka, akkor kapott egy matricát, amit felragaszthatott ahova ő akarta...

2011. júl. 25. 22:18

Unokaöcsémnél volt ilyen probléma. Őt egyszer vitték el orvoshoz beöntésre, mert akkor már 4 napja visszatartotta. Aztán többször nem kellett.

De azért előbb próbálj ki 1-2 dolgot. Pl. a lenmagolajat, vagy a laevolac szirupot. Mindkettő kíméletes természetes alapanyagú szer. Kismamáknak is ezeket szokták javasolni.

2011. júl. 25. 22:15
Amugy szobatiszta már, csak a kakitól fél...és az megy pelusba....:-(((
2011. júl. 25. 22:14
3 éves a kisfiam...és nem akar bilizni sem...állva kakil....és pelusba....még legugolni sem akar!:-((((((((((
2011. júl. 25. 22:13
Kisfiam állandóan visszatartja a székletét....sokat olvastam itt fórumok között, és látom nem csak é vagyok igy ezzel....egyszerüen nem tudok vele mit tenni...már mindent kipróbáltunk....és két nap után szinte dugó lesz neki és nagyon sir...hiába erőlködik nem jön ki neki.....kisfiam beteg is, és nem szabadna neki erőlködnie....Nagyon féltem....félek....nehogy baja legyen....
2011. júl. 25. 22:11
Szorulásos gyerekek szülei!!!Segitsetek!!!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook