Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szorulásos gyerekek szülei! Segítsetek! fórum

Szorulásos gyerekek szülei! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
133. Judit661 (válaszként erre: 131. - Reload)
2011. júl. 27. 12:51
Persze nem egyszerre a 3 üveggel!
132. Judit661 (válaszként erre: 131. - Reload)
2011. júl. 27. 12:50

Reload!

Ugyan a gyerekekre nem írtak tapasztalatot, de én már annyi mindennel próbálkoztam és tudom, hogy nem szervi eredetű a problémánk, az összetételben pedig csak olyan van, amit már eddig is szedtünk, így nem tartok semmiféle kockázattól, ezért merem minden nap adni.

Elfelejtettem eddig írni, de most jut eszembe, hogy a Primbiotic gélt is kipróbáltuk, amely egy magyar találmány és csecsemőknek is adható, megitattam 3 üveggel, de semmi hatása nem volt.

131. reload (válaszként erre: 130. - Judit661)
2011. júl. 27. 11:41

Köszi!

Én is úgy gondoltam, hogy ha ok minden, akkor majd csökkentjük, bár én kapásból csak felet adtam neki a gyógyszertáras nő javaslata alapján. De akkor ezek szerint lehet mindennap.

Engem nem zavar a fogas téma :)

130. Judit661 (válaszként erre: 127. - Reload)
2011. júl. 27. 10:47

Reload!

Amennyiben 1 hétig minden nap van produkció, akkor leviszem az adagot fél tasakra, ha így is minden ok, akkor meg csak minden másnap fogom adni.

Mindenkinek egyénre szabottan kell megtalálni a megfelelő adagolást, kísérletezni kell hiszen a Laevolac-nál sem az 5-10 ml hatott, le sem merem írni, hogy én mennyit adtam neki.

A fogas dolgot Napsugárnak írtam, mert ő válaszolt nekem, de nem akarom itt tovább kitárgyalni, majd priviben, bocs akit megzavartam vele.

129. Judit661 (válaszként erre: 107. - Reload)
2011. júl. 27. 10:38

Kisfiam 3,5 éves, és kb. a 3. nap után hatott.

Most ott tartunk, hogy Vasárnap-Hétfőn nem adtam, mert nem volt itthon, de ennek ellenére minden nap volt produktum. Ma már adok neki, de csak fél adagot.

128. reload
2011. júl. 27. 10:02
??? Fórum címet elolvastad egyáltalán????
127. reload
2011. júl. 27. 09:36
Judit! Mennyi idő alatt hatott nálatok a laxacur? Este megitta de még semmi :( Igaz csak fél tasakot kapott, de ha nem produkál megkapja a másik felét is ma. Egyébként ezt milyen gyakran lehet/kell itatni velük? Mindennap?
2011. júl. 27. 09:06

Kb. fél éve vettem észre és azóta húzódik a dolog.

Elmentünk a körzetihez, ahol egy nagyon fiatal kedves dokinéni 1,5 óráig foglalkozott velünk, az utolsó órában sikerült eljutni odáig, hogy kinyissa a száját és 2X belefúrt a fogába, de a második fúrás közben ellökte a dokinéni kezét és onnantól kezdve rémesen viselkedett. Azóta 1X visszamentünk, de már a lakásból vontatnom kellett és végig cirkuszolt, a fogorvosi szobába sem volt hajlandó bemenni, bár egész héten ígérte, hogy megengedi a fognyűvők "kiporszívózását" a fogaiból.

Sebaj, gondoltam elmegyünk egy másikhoz. De hiába, 1 órát foglalkoztak vele, de még a száját sem nyitotta ki, hogy belenézzenek. Azt mondják, hogy szoktassam a gyereket a fogorvosi környezethez + dokibácsi/nénihez. Igen ám, de mivel volt egy rossz élménye, mármint a fogfúrás, így kijelentette, hogy fél a fogorvostól és ő nem mer, nem akar menni. Ismerős?

Naná: kakaügy, amit jó 1 éve nem tudok megoldani.

Most kezdjem el a fogdokinak is elmesélni a kakaügyünket, hiszen az ezzel foglalkozó (mármint gyermek belgyógyász) dokik sem vették komolyan, hogy milyen nagy probléma ez nekünk és akinek nem volt ilyen "élménye" az nem is hiszi el, hogy létezik ilyen.

Hiába mesélek a fogmanókról, hogy nem lesz fogad ...stb, egy 3,5 éves gyereket a jövő még nem érdekli.

125. reload (válaszként erre: 123. - Reload)
2011. júl. 26. 22:32
leszedtem, de feltettem titkos naplóba :)
124. reload (válaszként erre: 122. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 22:18

Hát sima vizet, olyan 2dl körül fér egyszerre a beöntős cuccba, de van amikor nem elég, akkor még egyszer ennyi, bár az elég ritka. Általában elég egy teli.

Nagyon remélem, hogy hamarosan megoldódik a dolog, bízom a pszichóban is, meg abban is, hogy ahogy nő talán egyszerűbb lesz a helyzet.

123. reload (válaszként erre: 121. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 22:14
mindjárt teszek, de szólj ha megnézted akkor leszedem :)
122. 32e254e8e2 (válaszként erre: 119. - Reload)
2011. júl. 26. 22:02
És milyen folyadékot kell adnod neki?Mennyit kell beönteni?Hát ez borzasztó lehet....:-(((((együttérzésem.
121. 32e254e8e2 (válaszként erre: 120. - Reload)
2011. júl. 26. 22:00
Köszi!Most tettem még fel egy kettőt.:-))Te nem rakol fel róla egy képet?Persze ha nem szeretnél nem kell.:-)
120. reload (válaszként erre: 118. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 21:55
CUKIK!!!!!! :))))
119. reload (válaszként erre: 118. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 21:53
Most már nem ordít és nem kell ketten lefognunk :( Sír, hogy fájni fog, de nagyon ügyes. Óriási önkontrollja van, ezt a pszicho is megmondta egyébként, hogy baromira le tudja magát szabályozni, ha olyan helyre vagy helyzetbe kerül. Szóval látszik rajta, hogy nem akarja és rossz neki, de együttműködik. Csak az egész rohadt sz@r :( De nem szabad hogy lássa rajtam, ez a legnehezebb, hogy még jó képet is vágjak a dologhoz...
118. 32e254e8e2 (válaszként erre: 117. - Reload)
2011. júl. 26. 21:50

És hogy viseli a beöntéseket???Juj....ez olyan rossz lehet...jaj...:-((((

Az én kisfiam januárban volt 3 éves, és 14 kiló.Ő is nagyon gizdácska.:-)Kisfiam is enne édességet, de nem adok neki.Egy cseppet sem.Semmit!Teszek egy képet az adatlapomra róla.:-))illetve róluk.Kislányomról és kisfiamról.De majd leveszem onnan.

117. reload (válaszként erre: 116. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 21:30

Nálunk olyan 2-3 naponta, de ha nem kap beöntést istentudja meddig bírná...


Kaja: nos ez szintén kemény dió. Ami székletlazító, azokból semmit nem eszik, jóformán mondhatnám, hogy egyébként se. A főzelékeket szereti, meg a szelet húsokat. Igazából mikor milyen kedve van. Inni sajnos csak vizet iszik, így még az sem segítség, hogy valami gyümölcslevet kapjon.

A csoki és társai mennének ezerrel, de azt nem hagyom :) Illetve néha kap, de akkor sem örülök neki. Én már túró rudit sem veszek :( Igyekszem inkább ropit, vagy pop cornt vagy valami ilyesmit adni neki.Néha meg úgy vagyok, hogy már mindegy csak egyen valamit. Februárban volt 3 éves, 12,5 kg-elég sovány kislány :)

2011. júl. 26. 21:22
És nektek hány naponta van a kicsinek széklete?
115. 32e254e8e2 (válaszként erre: 112. - Reload)
2011. júl. 26. 21:21
Ja?És köszi szépen!:-)))))
114. 32e254e8e2 (válaszként erre: 112. - Reload)
2011. júl. 26. 21:20
Az én kicsim is eszméletlen pofákat tud vágni közben.:-)))Annyira aranyosak még ilyenkor is!:-)
113. 32e254e8e2 (válaszként erre: 104. - Judit661)
2011. júl. 26. 21:19

JUDIT!

Na ebben mi vagyunk profik...Sajnos kislányomnak is volt két foga amit be kellett volna tömni.EL is vittük egy tündéri fogorvos nénihez...de az én drága kislányom fúrás közben azt mondta hogy köszöni neki ez elég is volt...kb. 4-5 éves lehetett.És megmakacsolta magát.Kértük nyissa ki a száját de nem nyitotta.Aztán jött a következő dokinéni, és a következő és a következő.....mindegyik totál türelmes volt vele, de mikor már másfél két óra könyörgés után sem volt hajlandó kinyitni a száját....hát akkor már nem volt pofám visszavinni...az én kicsi lányom meg a remegésig hergelte magát, verte a viz, és csak egy volt előtte..minél hamarabb elmenni innen....ugy fogtuk le már...de nem nyitotta ki a száját.Kérleltük órákon keresztül...de nem!És kész!Aztán azt mondtam hát nem te fogod ezt eldönteni kislányom és elvittem a szájsebészetre, ahol egy fémhengert tettek a szájába, ezzel megakadályozták hogy ráharapjon a fogorvos néni kezére, hisz a hengert harapta.:-)))És igy meg tudták neki nézni.De nem kellett vele semmit csinálni hála égnek.Azt már nem tudom hogy viselte volna, de mivel ki volt támasztva a szája ezt is kibirta volna.Rettentően tudott félni....remegett félelmében.Szörnyű volt, és hiába mondtuk, segiteni akarunk ő ezt nem igy élte meg.Majd évekig nem kellett fogorvos.És most hogy cserélgeti a fogait, mert már 9 éves az egyik igen nagyon ki volt már lazulva.És én most elkezdtem fogorvoshoz járni, és mivel látta én megyek igy ő is jött velem.Látta kapok szurit, de megértette, nem fáj.Mindent megértett.Persze már nagy.Mondtam a dokinéninek hogy itt a kislányom aki rettentően fél a fogorvostól.Behivta a dokinéni, aki leültette, mosolyogott neki, üdvözölte barátságosan.Kérdezte hova jár suliba, meg ilyesmi.(Az oviban suliban szoktak lenni fogorvosi vizsgálatok, szerintem az is segitett )És szépen leültette, elmondta neki mi micsoda.És megnézte a fogait, és mikor a mozgó fogához ért, akkor kipöckölte neki egy kampóval .Kicsit sirt, de nem nagyon , inkább csak meglepődött.Én meg azon hogy igy leült, és kinyitotta a száját..az én lánykám, aki rettegett a fogorvostól...Nagyon büszke voltam rá.Kaptam pár jó tanácsot a dokinénitől.Nagyon aranyos.Különben én ugyanigy rettegtem a fogorvostól, de nekem rossz emlékeim vannak.Gyerekkoromban egy állat fogorvoshoz vitt anyukám.Mennyi idős is a gyermeked?Én azt mondom vannak gyerekek akik elsőre megértik segiteni akarunk, de mások nem.Másoknak meg kell érnie erre is.És azt mondta hogy bármikor kinyitná a száját ennek a dokinéninek!És én is.Most gyökérkezelésre járok, és lesz egy mütétem is, mert most derült ki egy ki nem nőtt fogcsira van a számban, ami nem látszik, nem is érzem, de ciszta lehet belőle..És azt nem akarom.

Nagyon rossza kicsi foga amugy?

112. reload (válaszként erre: 109. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 21:11

Grat a produktumhoz :))

Az én kismanóm azt szokta kérdezni, mikor ül a wc-n én meg mondom, hogy nyomjad: Anya, de hogyan? És mindezt olyan elkeseredett arccal :( Próbálom neki magyarázni, de nem egyszerű.


A cuccot megitta simán, egy fél tasakkal kb 1,5 dl vízbe. Mondtam neki, hogy dokinéni adta, vitamin, hogy nagyra nőjön. Mert ha "kakis" téma van akkor tutira nem akarja :(

Most várom a csodát :)


Kaja kérdésre is írok majd később. Nálunk az is necces, mert alig eszik :(

111. Trinitas (válaszként erre: 110. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 21:03
Drága szíve! :)
110. 32e254e8e2 (válaszként erre: 106. - Khajni)
2011. júl. 26. 20:50
Az én kisfiam is mindig megköszöni..ma is ez volt...és ölelgetett mindenkit mosolyogva boldogan mesélte hogy kijött!!!!Kijött!!!!Nem fájt!!!Ez a mosoly mindennél többet ért ma nekem.
109. 32e254e8e2 (válaszként erre: 107. - Reload)
2011. júl. 26. 20:47
És elfogadta szépen a kicsi??Milyen ize volt?Mennyi volt?
2011. júl. 26. 20:47

Helyzetjelentés...a tegnapi hashajtó célba ért.Guttalax volt.És ma reggel amitől nagyon szorulása volt az kijött, és most nemrég teljes pénikban volt hogy megint kakilnia kellett.És itt üldögélt az ágyon, szépen ráülve..Amikor felállt persze jobban kellett neki, igy hamar vissza is csücsült.De kicseleztem, mert mondtam neki jöjjön ki a konyhába, segitsen salátát csinálni, mert imád segiteni, és tudtam ennek nem fog ellenállni.Mikor kijött hamar megfordult de nem volt annyi ideje hogy visszaérjen leülni igy ment a szokásos helyére, és egy pillanat alatt elvégezte a nagy wc-t.Annyira boldog volt, mindenkinek elmesélte, hogy nem fájt!!!!!Rettenetesen boldog volt!!!És mi is.Most akkor erre adjam a levolacot??Félek ,nagyon hasmenése lenne...mert most is elég lágy volt.Ugyhogy várok vele holnapig, és akkor kezdem neki.Ma tutira kiürült és nagyon jól esett neki!És ma az étrenden is változtattam és igy fogom ezután csinálni, mert szerintem az is segitett neki.Ti gyermekeitek miket esznek egy nap amugy????Irtok rá példákat?


Ricsi ma evett reggel házi sárgabarack lekváros vajas kenyeret. utána ivott 2 deci őszilét(50%-os Cappyt szokta inni mindig)majd evett ebédre kelkáposzta főzeléket meg sült natúr husit.De az nem volt túl sok.Utána megint őszilét ivott.Uzsira evett két joghurtot,és kekszet.Megint őszilét ivott, és evett utána egy kis nyers sárgarépát.De csak egy kicsit.Majd most vacsira evett teljes kiőrlésű kenyeret és újhagymát.:-)))))Imádja!!!!!És újfent őszilét ivott utána.Egy nap kb.8 decit iszik meg belőle, amikor teát adtam neki folyamatosan kinlódtunk a kakival.Az őszilé is kicsit lazitja neki...ugy vettem észre.Mert ha nem ezt issza, akkor mindjárt nagyon kemény neki..:-(

Most teljes nasi megvonás van, de nem is kérte ma egyszer sem.De nem is fogok neki adni az tuti.A gumicukrot és a csokit szereti amugy.De most egy kis ideig ezt szám űzzük.:-)))Max.túró rudi.Remélem attól nem lesz gond.

Irjátok meg a ti gyerkőceitek mit eszik.Puszillak titeket!!!

107. reload
2011. júl. 26. 18:11

Itt vagyok :) Megvettem a Laxacurt, már meg is itattam Bogyóval :) Kíváncsian várom a hatást, a gyógyszertáras nő azt mondta kezdetnek elég neki egy fél adag, mert elég soványka még :)


Judit! Kb mennyi idő alatt hat ez a cucc? :)

Mit is írtál hány éves a gyermeked?

106. khajni
2011. júl. 26. 17:38

Szia!

A szilva és a sárgabarack is jó székletlazító,és a has tornáztatása,átmaszírozása,hogy meginduljon a bélműködés.A jutalmazás és a dícséret mindennél többet ér!A matricázás jó,de a te gyereked nem biztos,hogy lelkesedik érte,gyerekfüggő,olyan jutalmazást találj ki amit nagyon szeret és ha nem is rögtön,de biztos kapható lesz a dologra!

..volt nálunk is ilyen probléma én ott voltam mellette és én is "nyomtam" vele eggyütt(hát ez lehet,hogy nagyon hülyén hangzik,de egy sikeres kaki után azt mondta a fiam,hogy köszönöm,hogy segítettél anya)

Sajnos nem volt időm végig olvasni az egész topikot,lehet,hogy ezeket már ajánlották.

Mindenesetre remélem hamar rendbe jön a dolog,addig is kitartást és sok türelmet!

105. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 100. - 32e254e8e2)
2011. júl. 26. 16:35

Nekünk kapásból 2*5ml-t ajánlottak... AZ én kicsim is nagyon sírt. Nem hittem a jutalmazós módszerben, hiszen még csak másfél éves volt amikor előjött nálunk ez a dolog, de igenis megértette, és már ő kérte a matricákat ragasztgatni kakilás után. A kúp nekünk nem jött be, mert azt kikakálta, de a lényeg bent maradt! :(

Türelemjáték az egész sajnos. Nekünk kb 3 hónap alatt TELJESEN rendeződött a dolog,ő már nem is emlékszik rá. Megy minden a maga útján, ahogyan kell! :)

104. Judit661 (válaszként erre: 101. - Reload)
2011. júl. 26. 16:14

Igen, járunk még. A kisfiam nagyon barátságos természetű, így az első alkalomtól fogva szívesen jár. A második alkalommal már az ajtóig is egyedül ment, én csak leülök a váróba és ő csukja be maga után az ajtót. Minden szuper, de semmi változás nincs. Szerintem ez egy nagyon hosszú folyamat. Addigra magától is megoldódik ez a problémánk.

De sebaj van más jellegű. Például van 2 szuvas foga amit be kellene tömni, de nem közreműködő, így most ebben kutakodom, hogy hová vigyem. Ha tud valaki segítsen! A rábeszélés, doki türelme nem segít.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook