Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőrtelenítés, tamponhasználat mikortól? fórum

Szőrtelenítés, tamponhasználat mikortól? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. szept. 4. 12:12

Nekem 13 évesen gyantázták néha térdig a lábamat és a hónaljamat 14-15 éves koromtól borotváltam. Onnantól kezdve egyedül döntöttem kar, felső comb, intim szőrtelenítésről. (Kb 16 éves korom óta, intim területet csak kapcsolatok alatt szőrtelenítek.)


Tampont sose használtam. Először 14-15 évesen próbáltam, de nem ment. Aztán 17-18, de szűz voltam és nagyon fájt. Aztán lett egy kapcsolatom, de azután is az ujjamat tudtam magamnak csak kényelmesen “bedugni”. Tamponnal nagyon kényelmetlen mutatvány volt.


A szőrtelenítést húznám ameddig lehet, de a tampon használatot engedném 14 éves kortól simán. Kontaktlencsét is használtam már 14 évesen, szóval ha valakinek megy a tampon, szerintem használja. Ha megy és szeretne még menstruációs kelyhet is kapna.

40. VendrinerPiroska (válaszként erre: 36. - Tumbo2)
2020. aug. 4. 11:04
Hát van ilyen. Engem narancsbõr kezelésekkel kopasztottak meg, kB. hasonló erdménnyel. Állítólag a lézer maradandó eredményt hoz, de jobb a hatásfoka, ha sötétebb a.szōröd, de ezt még nem próbáltam csak gyantát, krémet, epilátort és borotvát.
2020. aug. 4. 04:20

Nálam is ugyanez, mint a többségnél:


Kb. 13 évesen már én is borotváltam a lábam. Kipróbáltam az epilatort, de minden egyes szőrtüszőm begyulladt tőle. :/ (Sőt, a rácsos borotváktól is). Apum nagyon a borotva ellen volt, hogy majd milyen sűrű és erős bundám lesz tőle, de a mai napig borotvát használok és semmi gondom vele. Gyantát sem ajánlanám még, az is durva.

Tampon:

Én szűzen nem tudtam használni, bár próbáltam, így 17 éves koromban kezdtem.

38. evelyn2 (válaszként erre: 36. - Tumbo2)
2020. júl. 29. 18:22
Több kozmetikus is mondta nekem, hogy ez egy nagy kamu sajnos és jó drága is :(
37. evelyn2 (válaszként erre: 35. - VendrinerPiroska)
2020. júl. 29. 18:22

Nekem sem nagyon ritkul, pedig 20 éve szőrtelenitek. Ahol gyantáztatok (hónalj, bikini) ott jól ritkul azért de korántsem optimális! Négy - öt hét és mehetek megint. A lábon epillátor a legjobb nekem, de az is kb ugyanez az időtartam. A bortva nekem annyi mint a semmi, másnap már nő, vagy nagyon rosszul csinálom.

A tizenéves lánynak is gyantát + epillátort javasolnék, de ez csak privát vélemény.

36. tumbo2 (válaszként erre: 35. - VendrinerPiroska)
2020. júl. 29. 18:09
én voltam valami kezeléseken,amik állítólag végképp eltüntetik a bajuszt.jól átvágták a búrámat.
35. VendrinerPiroska (válaszként erre: 34. - Kacsahercegno)
2020. júl. 29. 17:16
Mondanám, hogy az idõ megoldja, de a szõrzet gyakran inkább átvándorol oda, ahol még kevésbé van szükség rá. Bár én sohasem voltam túl szõrmók és a gyanta csak ritkitott rajta.
34. Kacsahercegno (válaszként erre: 30. - Levarosbukta)
2020. júl. 29. 15:28
Hmm akkor csak én vagyok ilyen bundás tényleg 😂 Úgy tűnik hogy mindegy mennyit szőrtelenítek, sosem "fogy el" :D Pedig jó lenne, mert utááálom.
33. NomNom (válaszként erre: 30. - Levarosbukta)
2020. júl. 29. 15:13

Nekem is nagyon ritka a lábamon a szőr és én is borotválom. Úgy emlékszem régen sokkal több volt.

Az epilatort nem bírtam, bevallom...🙈

32. levarosbukta (válaszként erre: 31. - Tumbo2)
2020. júl. 29. 14:56
Először huzigáltam csipesszel, de rohadtul fájt. Inkább borotválkozom :)
31. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Levarosbukta)
2020. júl. 29. 14:41
haha.nekem egy szőrszálam van szakáltájékon.de a bajuszom szorgalmasan nő.
30. levarosbukta (válaszként erre: 13. - Kacsahercegno)
2020. júl. 29. 14:37
Nem legenda! Ahogy mennek az évek annál ritkábban kell a borotvához nyúlni. Hónapok után találok itt-ott a kanyarban egy-egy szálat. De cserébe meg nő a bajuszom, hogy a fene vigye el.
29. Amaunet (válaszként erre: 23. - Andita1)
2020. júl. 28. 20:03

Lehetséges.:)

Mikor borotvát használtam fél óra múlva már nem éreztem azt a simaságot a lábszáramon amit a gyantázás után még napok múlva is érezhető.

2020. júl. 28. 19:54
Az elején tényleg nagyon fáj, de apránként kell és pár alkalom után hozzá lehet szokni. :)
27. 8d00a82c06 (válaszként erre: 26. - VendrinerPiroska)
2020. júl. 28. 19:52
Ha betétben kellene aludnom, inkább le sem feküdnék.
26. VendrinerPiroska (válaszként erre: 23. - Andita1)
2020. júl. 28. 19:47

Nem, nem csak te. Ez egy régi tévhit.

A fórumindítónak:

A szőrtelenítő krém elég agresszív, főleg hónaljra. A borotvához én még kicsit fiatalnak találom. Én elmennék vele kozmetikushoz gyantáztatni. Jó anya-lánya program és később lehet, hogy szüksége lesz arctisztításra is.

Tampon:

Nem igazán korfüggő. Vannak helyzetek, amikor biztosan kényelmesebb lenne neki. Vegyél neki minit és magyarázd el neki, hogy váltsa rendszeresen és ne használja éjszakára.

25. New(l) (válaszként erre: 23. - Andita1)
2020. júl. 28. 19:39
Jelen! :)
24. 8d00a82c06 (válaszként erre: 23. - Andita1)
2020. júl. 28. 19:32

Akkor én is!

Borotvát ragadok epilátor helyett, mégsem erősebb, sőt! Lassan nem lesz mit borotválnom. A lábamon egyre kevesebb van.

23. andita1 (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2020. júl. 28. 19:07
Akkor én vagyok a kivétel aki erősíti a szabályt?!
22. Epresturmix (válaszként erre: 18. - Kacsahercegno)
2020. júl. 28. 18:58

Ott nem mertem. :D

Mármint hónaljban. Meghalnêk. :D

21. Amaunet (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 18:23
A borotva csak vágja és ezzel erősíti a szőrzetet.
20. Amaunet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 18:21

Megnőnek a gyermekek.:)

Ha igénye van rá, akkor meg kell ismertetned a lehetőségekkel, hogy hogyan csinálják a nagyok.

A borotvát még veszélyesnek mondanám ebben a korban.

Az epilátor jó ötlet, de elmehetnétek együtt kozmetikushoz is gyantáztatni. Rövid ideig, egyszer fáj és sokáig tart.

A tampont is beszéljétek meg! Bonts ki egyet,mutasd meg hogyan tartsa, hogyan tudja cserélni stb...

Ha nem is használja még rendszeresen, de adódhatnak alkalmak, mikor hasznos.

2020. júl. 28. 18:14

hmmm.... egy jó elektromos borotva lesz a megoldás úgy látom


nekem epilátor van de csak a lábamon tudom használni, hónaljban nagyon fáj s bikininél is

18. Kacsahercegno (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2020. júl. 28. 17:56
Ja úgy emlékszem a lábam nekem sem bírta, de nagyon rég próbáltam már. Meg eleve minek szüttyögni vele tényleg, borotvával fél perc megcsinálni a zuhany alatt. Mondjuk ez igaz lehet más testrészekre is, de én pl. a hónaljamat borotvával valahogy sosem tudom olyan simára amilyenre az epilátor leszedi szóval emiatt megéri. :D
17. 71ddaa07fa (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2020. júl. 28. 17:49
A lábával megy az ember, a hónaljával elvileg nem.
16. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Kacsahercegno)
2020. júl. 28. 17:03
Én nagyon megbântam az epilãlãst múltkor. Azóta is megêrem helyretenni a lábamat. Benőtt szőrök, piros pöttyös lábak. És azóta valami foltok vannak rajtam és egyre több. Viszont most felfedeztem egy nagyon szuper borotvát, ami pikk pakk leszed mindent, erőlködés nélkül. Úgyhogy marad ez.
2020. júl. 28. 14:08

Krémet ne használjon főleg ne hónaljra. Durva kemikália. Gondolj csak bele oldja a szőrt, bőrnek sem jó. Felborítja a bír ph-ját és komoly bör problémát okozhat ha nem állítja vissza. ( be kell kenni utána) hónalj amúgyis egy kényes terület. Mirigyek stb, ne szívódjon már ott fel. Cukor gyantát próbálja ki (kozmetikusnál) ha nem fél nagyon a gyantátol. Az nem is fáj annyira. Lábát is nyugodtan szortelenitse ha szeretné, inkább mint cikizzék. ( kozmetikus vagyok)

Tampont is lehet használni. Sok lany tudja használni szüzen is. Én pl nem tudtam addig, bár én később is csak ritkan használtam mert nem szeretem.

14. andita1 (válaszként erre: 13. - Kacsahercegno)
2020. júl. 28. 13:13
Ez érdekes. Én annyira kipattogok az epilátortól, hogy csak borotválkozok. Ennek ellenére ritkult és nem lett erősebb szálú se.
13. Kacsahercegno (válaszként erre: 8. - Ági0830)
2020. júl. 28. 12:58
Ez a ritkulás ez csak urban legend, én 14-15 éve biztos hogy epilátorozom a hónaljamat meg a karjaimat, és pontosan ugyanolyan szőr nőne rajta hogyha hagynám, mintha soha nem is szőrtelenítettem volna. :D De lehet csak én vagyok ilyen szőrmók...
2020. júl. 28. 12:55
Az epilátort akartam is írni, én kb. 15-16 évesen vettem/kaptam először, a hónaljamat azóta is csak epilálom. A lábamon mondjuk lusta vagyok, túl nagy felület. :D Szőrtelenítő krémet nem is mernék amúgy, ki tudja miből van meg mennyire egészségtelen.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook