Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatok és észrevettem, hogy hiába ürítem ki a mellemet, az egyik jóval nagyobb lett mint a másik. Tudja valaki miért? Mi rá a megoldás? fórum

Szoptatok és észrevettem, hogy hiába ürítem ki a mellemet, az egyik jóval nagyobb lett mint a másik. Tudja valaki miért? Mi rá a megoldás? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 11. 18:30
Az ember melle nem teljesen azonos méretű. Nem kell foglalkozni vele!
2009. febr. 25. 22:07
Én lassan 14 hónapja szoptatom a kislányom. A bal oldali mellem sokkal nagyobb, mint a másik. Engem is zavar.
14. raczne-gabriella (válaszként erre: 11. - Nitchka)
2009. febr. 25. 22:03
A mellplasztikát kihagynám, elég, hogy a szülés miatt műtöttek kétszer is. Semmilyen ilyennek nem vagyok a híve, de izlések... Lehet másképp gondolnál, ha normálisan sszűltem volna.
13. raczne-gabriella (válaszként erre: 10. - Kisfelhő20)
2009. febr. 25. 22:00
fhúú, mintha magamat adtad volna vissza szórol-szóra így érzek én is.
12. _kleo_
2009. febr. 24. 21:23
Szerintem egyszerűen annyi az oka, hogy a két melled szerkezete nem egyezik. Valószínűleg a nagyobban több a tejcsatorna, több tejcsi termelődik. Szopi után vissza fog állni normál méretre mindkettő. Fontos, hogy szoptass mindkettőből. Nekem sem voltak szoptatás alatt egyformák, az egyik több tejcsit termelt, és az alakjuk is teljesen más volt. Szopi befejezésével sajnos az enyémek is nagyon összementek.
2009. febr. 24. 19:19
En meg csak a hetig szopattam, de az egyik pontosan duplaja lett....Terhesseg alatt kezdett el noni, a masik meg ugyanakkora maradt. Termeszetesen az egyik mellemben sokkal tobb tej volt, mint a masikban. Ennek mar 9 honapja, ilyen marad. Nekem melltartoban is nagyon latszik. Szornyen zavar, mar azt se birom, ha a parom a melleimre nez. Pont ezert lesz hamarosan mellplasztikam .
10. kisfelhő20 (válaszként erre: 9. - Raczne-gabriella)
2009. febr. 23. 11:58
Hát önbizalmam nekem se sok van.. jelenleg nincs párom, de ha belegondolok, hogy ha valakivel eljutok odáig hogy le kell vennem a felsőm..hát.... nem is az zavar hogy nagyon pici lett, elfér a tenyerembe simán, hanem hogy a másik maradt majdnem eredeti méret, és az meg 2szer biztosan nagyobb.. ez az aránytalanság zavar:( van egy szép kerek nagy cici meg van egy "éppen hogy csak van ott valami" cici... természetesen ez a melltartónál tök nagy gond. mert a kicsiről lecsúszik a nagyobb kosár ha meg kisebbet veszek fel az meg a nagyot szorítja és fáj.. abban bízok hogy ha majd abbahagyom a szopit akkor kicsit egyenlítődik.. na arról meg hogy vagy 5centivel lejebb van mint volt...és puha.. ez még rátesz a lapátra.. próbálok nem foglalkozni vele de öltözködésnél, szoptatásnál kész idegbajt kapok mindig...
9. raczne-gabriella (válaszként erre: 6. - Kisfelhő20)
2009. febr. 23. 11:16
Szia! Akkor most neked is kb az egyik melled duplája a másiknak. Nekem eszik mind a kettőből, de én is így tudnám leírni a dolgot. Engem is roppant ZAVAR. Teljesen elment minden önbizalmam. Te ezt hogyan dolgozod fel, mert én tök depis vagyok?
8. 6c5f346e46 (válaszként erre: 5. - 8ee31e318f)
2009. febr. 22. 18:41
nézd meg a képeimet és döntsd el mennyire szembetűnő...szerintem nem látszik,ha melltartó nélkűl vagyok,akkor esetleg...bár most kismama vagyok és a melleim akkorák majdnem mint a fejem...:DDDDD
2009. febr. 22. 18:37
én is szoptatok és nálam is nagyobb az egyik.Attól függ melyikből mmennyit szop.
2009. febr. 22. 18:32
én még mindig szoptatok, immár 16hónapja lassan.. kb 8hós volt amikor az egyikből szó szerint kifogyott a tej, így azóta csak egyből szopik, amelyikből kifogyott az a terhesség előtti állapotnak kevesebb mint a felére csökkent, szóval olyan pici lett mint 14éves koromba.. a másik amiből eszik még az rendes méretű de puha lett eléggé és lejebb is van:( tök szomorú vagyok emiatt... de legalább a babám egészséges..
5. 8ee31e318f (válaszként erre: 3. - 6c5f346e46)
2009. febr. 22. 18:30
nem tudom mennyire szembe tuno a dolog, amivel itt foglalkoztok. lehet valtozott is a szoptatas alatt. de sosem tokeletesen szimetrikus a ket mell. en mint pasi ezt nehany alanyon alaposan bevizsgaltam ;)
2009. febr. 22. 18:30

Sziasztok. A megoldást sajna én sem tudom.

Nekem a kis tündérboszim 27hós koráig szopizott és már az első hónaptól eltérő volt a két mellem.

Doki azt mondta, hogy amelyik jobban "szájra esik neki", az jobban kiürül, mint a másik, ezáltal több is termelődik bele. :-)Hiába a gondos fejés, ő csak jobban kiszívja.

2009. febr. 22. 18:24

szia...

azt nem tudom mi a megoldás,de én is 18 hónapig szoptattam és nekem is az egyik kissebb,mint a másik,sőt,az egyik lejjebb is van egy picivel,mint a másik....

2009. febr. 22. 18:21

passz. en meg nem jartam igy ;)


de kivancsi vagyok :)


puszi

2009. febr. 22. 18:19
Szoptatok és észrevettem, hogy hiába ürítem ki a mellemet, az egyik jóval nagyobb lett mint a másik. Tudja valaki miért? Mi rá a megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook