Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az utóbbi időben észrevettem, hogy nyomás hatására jön egy-két csepp tej, pedig rég nem szoptatok. Hogyan tudnám elapasztani? fórum

Az utóbbi időben észrevettem, hogy nyomás hatására jön egy-két csepp tej, pedig rég nem szoptatok. Hogyan tudnám elapasztani? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 9. 09:19
Most néztem utánna, tényleg a homeopátiás termékek közül az Urtica Urens CH5 a tejserkentő, a tejelválasztó pedig a C15.
2009. febr. 8. 22:37
Úgy tudom,h.van homeopátiás tejapasztó golyócska.
2009. febr. 8. 22:01
Úgy hallottam van valami tea, ha minden igaz. De ezt meg kell kérdeznem a védőnőktől, csak ritkán találkozom velük.
2009. febr. 8. 20:38
Nem akarlak elkeseriteni, de amig cicizik a csajszi, addig nem fogod tudni elapasztani a tejed.
2009. febr. 8. 20:35
Nem fejek, a lányom gondoskodik róla. Emiatt kértem ötleteket, mert nem akarom erőszakkal elválasztani, gondoltam, ha azt a pár cseppet elapasztom, nem akar majd cicizni, és helyreállnak a hormonjaim is.
2009. febr. 8. 20:30
A nagyon 13 hónapig, a kicsit 17 hónapig szoptattam. Talán ez még fontos lehet.
2009. febr. 8. 20:29
Két dolog van, amire oda kell figyelni. Egyrészt nem szoptatni, másrészt nem nézegetni, fejni, hogy van-e még. Amíg kifejitek azt a pár cseppet, addig mindig fog helyette termelődni új. Próbáljátok meg 2 hónapig nem nézni, hogy van-e még tej, hozzá sem nyúlni a cicitekhez. Nekem ez vált be mindkét fiamnál. Az elsőnél még hetekig azt éreztem, hogy pang a tej, de végül magától felszívódott. A kicsinél már nem volt vele gondom.
2009. febr. 8. 20:24

ez engem is érdekel. Az én lányom márciusban lesz 2 éves. Még cicizik, habár csak pár csepp tejem van. Le kellene adnom 25 kg-t, csak nehezen állok neki a szoptatás miatt. Azt mondják, hogy méreganyag kerül a tejbe, mások, hogy a pár csepp tejnél nem probléma. Nehéz eldönteni mi a helyes. A hormonháztartásom sem állt vissza. Igen, ezt úgy értsétek, hogy még mindig nem jött meg a menzeszem. Habár nagyon kényelmes, de gondolom mégis jó lenne, ha visszaállna minden a régibe. Ráadásul a fogamzásgátlóm is 2900 Ft egy hónapra mert szoptatok. Ha betölti a kettőt a lányom nem is fogom tudni megvenni. Szóval valami nem drasztikus kimélő megoldás érdekelne, és tapasztalatok!

Köszi

2009. febr. 8. 20:23
Szia, én 1 évig szoptattam a lányom, amikor abba hagyta még 2 !! évig volt tejem, csak akkor apadt el teljesen amikor fogamzásgátlót kezdtem el szedni.
2009. febr. 8. 20:14
Sziasztok! Egy éve, hogy megszületett a kisfiam. Sajnos csak 6 hónapig tudtam szoptatni, mivel nem volt sok tejem. Az utóbbi időben észrevettem, hogy nyomás hatására jön egy két csepp(nagyon kevés, tényleg csak pár cseppről van szó). A kisfiam már nem szopizik, hogyan tudnám elapasztani a tejet, mert ez engem zavar. Tudnátok segíteni? előre is köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook