Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szoptatok, de fogyni szeretnék! fórum

Szoptatok, de fogyni szeretnék! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
96. orsibigyu (válaszként erre: 95. - Fd8e423e9e)
2011. máj. 31. 09:35
Nekem 10 van most hátra, de fogadtam valakivel, hogy karácsony előtt 12vel leszek kevesebb azaz 60 kiló leszek és akkor a karácsonyt lazán tölthetem:4-5 kilót is felszedhetek lelkiismeretfurdalás nélkül. Mert 60 nekem nagyon sovány a 174 cm-hez.
95. fd8e423e9e (válaszként erre: 94. - Orsibigyu)
2011. máj. 30. 19:48
most én is, hogy több gyümölcsöt eszek lement megint egy fél kiló, úgyhogy összesen már kettő körül járok, remélem, hogy júliusig még egy-másféltől meg tudok szabadulni, akkor már csak hat-hét kiló lenne hátra
94. orsibigyu (válaszként erre: 93. - Fd8e423e9e)
2011. máj. 30. 18:40

Én nem mertem kardiózni eddig, de nem tett rosszat a tejtermelésemnek. A szimpla hasizomtól nem volt tejem, de a kardiótól nem volt baj, plusz kihagytam a cukros dolgokat és zöldséget gyümölcsöt ettem és már ez -4 kiló, húsvét óta.

Ha van kedve valakinek a babaszobában van fogyiprogram direkt szoptatós anyukáknak. Én bejelentkeztem. Társulhattok!

93. fd8e423e9e (válaszként erre: 92. - Orsibigyu)
2011. máj. 28. 15:07
Én júliustól kezdem a tornát, addig ugye csak tejcsit kap még Dorka, aztán ahogy fokozatosan eszik egyre több mindent, úgy fogok kardiózni, először csak alakformálás lesz és kevesebb kajcsi.
2011. máj. 28. 14:26

Halihó!

Hogy van mindenki?

Nem azért, hogy dicsekedjek, de nekem nagyon jól megy ez a fogyás, már 72 kilós vagyok a húsvéti 76 helyett. Már csak 8 kiló és meg is leszek elégedve. Én is írom mindennap mit eszek, egy füzetbe. Jobb mert mindig az asztalon van ezért nem felejtem el. És sokat kardiózok, ami nagyon meglátszik a reggeli mérlegeléseken és rajtam is. Már sokan megdícsértek, hogy látszik, hogy fogytam, és, hogy csinos anyuka vagyok.

2011. máj. 18. 16:57
Nem tudom vajon csak anyuék mérlege csal vagy tényleg 72 kiló vagyok, ami -1,5 kiló a szombati méréshez képest.
90. orsibigyu (válaszként erre: 89. - Fd8e423e9e)
2011. máj. 18. 16:56
Nekem meg jó anyukámnál, sok zöldséget gyümit eszek. De lehet én is nekikezdem irni.
2011. máj. 18. 10:17

Úgy tűnik, hogy beválik egyébként, hogy írom mit eszek. Azóta sokkal mértékletesebben étkezem, igaz még mindig sok a szénhidrát, de most ez kell is, de a nass minimálizálva van.


Egy-két babapiskóta, házi muffin, és más semmi, csak tk. kenyér, joghurt, főtt ételek, sovány sajtok, felvágottak. És inka kávé:) a tejszaporításra. Gabonakávé, ugyanaz a hatása mint a sörnek, ami szintén tejszaporító.

88. fd8e423e9e (válaszként erre: 87. - Orsibigyu)
2011. máj. 18. 07:01

Igen, ez így normális. Ugyanis mindegy milyen súllyal született egy baba, de egy éves korukra kb. "kiegyenlítődik" a dolog. Vagyis a legtöbb baba 8,5-9,5 kg között lesz ("kell lennie").


Így a kisebb súllyal született babák nagyobb ütemben híznak, mint a nagyobbak. De én érzem a "nyomást", hogy hízzon Dorka, mivel ugye kis súllyal született, nem könnyű ezt figyelmen kívül hagyni.

2011. máj. 17. 21:37
Ferike 4500g volt és ezért sem hizott túl gyorsan. meg is kérdezte valaki, hogy mi a csudát akarok, mikor a gyermekem 4 hónaposan 8nak nézett ki. Nem is figyeltem arra amit irtál, hogy hány kilóról beszélsz csak annyit szűrtem le, hogy aggódsz, és hogy nem fogyott. De igy ha jobban megnézem ez tényleg tárgytalan.
86. fd8e423e9e (válaszként erre: 85. - Porcellán)
2011. máj. 17. 20:54
Nah igen, de Dorka 2500 g-ról indult, tehát Nála ez a súlygyarapodás teljesen normális, sőt!!! Ő pl. nincs is rajta a védőnő percentilisén, mert a 2%-ba tartozik, akiket már nem is mérnek... de már a második hónapban a 25%-osba feltornázta magát.
85. porcellán (válaszként erre: 83. - Fd8e423e9e)
2011. máj. 17. 20:01

Húúú, ezek után tényleg nem is értem mit problémázol:-) a gyarapodással kapcsolatban. Réka az 1. hónapban 920 g-ot a másodikban 680 g-ot hízott és nem érzem, hogy nem lenne elég.


Azt mondták ami alap, hogy heti 100-125 g legyen meg. Nálunk megvan és innentől kezdve nem is érdekel, hogy nem hízott egy kilót a gyerekem, és nem is akarom magam ezen forgatni.

84. orsibigyu (válaszként erre: 83. - Fd8e423e9e)
2011. máj. 17. 14:20
Szerintem normális! Mintha Ferikém is ilyenkor torpant volna meg. De arra emlékszem, hogy nagyon féltem, hogy nem fejlődik és akkor valaki mondta, ha nem veszit a súlyából akkor nincs baj. És mára kis tokás lett, tehát tényleg megalapozatlan volt az aggodalmam.
2011. máj. 17. 13:53

a múlt héten minket elkapott egy kisebb nátha, sajnos a kislányom is megfázott - még mindig szörcsizünk mindhárman


emiatt nekem nem is volt túl nagy étvágyam, lement 1 kg, ennek örülök, annak nem, hogy nincs jó étvágya Dorkának, alig-alig szopizik:((( remélem napok kérdése és megint jól fog szopizni


Tényleg, a Ti babáitoknál mikor torpant meg a kezdeti nagy súlygyarapodás? Mi az első hónapban híztunk 600 g-t, a másodikban 900 g-ot, a harmadikban 1200 g-ot, de most meg még csak 250-300 g-nál járunk és már eltelt két hét. Ez normális?

2011. máj. 16. 14:01
Apropó. Kezdődik a házipatikás 5 hét 5 kiló program. Én jelentkeztem, ki tart velem?
2011. máj. 16. 14:00

Sziasztok!

Anya nagyon kedves és sok salátával fogadott, és special for me, olivaolajjal. Tehát talán sikerülni fog megtartani itt is a kis diétámat. Az egyetlen nehézség itt a vizivás, mert utálom, hogy 1,5 decis poharai vannak csak anyának, én lusta vagyok 20 pohár vizet meginni egy nap. Otthon fél literes poharaim vannak, abból 6 pohár és megvan a napi betevő vizmennyiség. Én otthon is igyekszem 10et inni, mondván, hogy nem árt.

És itt többet lustálkodok, de majd ha lesz egy kis jóidő változatatok ezen.

Mindenkinek sikeres napot. Még jelentkezem!

2011. máj. 15. 10:02

Sziasztok!

A két hét alatt egy kiló nagyon szép eredmény, szerintem szoptatás alatt nem is nagyon szabad többet leadni. Mondjuk én örülnék, ha kicsit gyorsabb lenne, mondjuk heti egy... de nem megy.. Ráadásul én nem is csak a terhesség miatt/alatt híztam meg, szóval türelmet is kell gyakorolni.

79. zsuka28 (válaszként erre: 78. - Orsibigyu)
2011. máj. 15. 09:06

Szia Orsi!

Olvastam a naplód...szerintem jó úton haladsz...bűnözni meg úgy is kell...egyik nap ilyen, a másik olyan.

Nálunk tegnap vendégek voltak babalátogatóba (10-en voltunk). Futni ugyan nem volt időm, de pattogtam eleget...

2011. máj. 14. 15:03

Sziasztok Lányok!

Nagyon elfoglalt voltam mostanában, de figyeltem arra mit eszek és maradt a sok leves(tegnap brokkolilevest, ami olyan finom lett, hogy a brokkoligyűlölő férjem is megette), a sok víz, a sok séts, mert Ferkének fáj a foga. És nagyon örülök, mert már meglátszik az eredmény. Minden reggel mérlegelek és határozottan állítom, hogy fogytam 2 hét alatt 1 kilót. Lassú, de hatásos a fogyókúrám. Ha lesz kedvetek megtekinthetitek a fogyinaplómban a szabályokat amiket követek. Kitettem a konyhába is.

Ma megyek anyukámhoz babával mert a férjem megy Hollandiába. Remélem ott is sikerül tovább fogyni.

77. fd8e423e9e (válaszként erre: 73. - Bebe83)
2011. máj. 12. 16:17
Nah igen, de nem szó szerint korog a hasam minden szoptatás után!!! Legalábbis az elején így volt. Most kezdem visszafogni magam, remélem már ez is segíteni fog néhány kilótól való megszabadulásban.
76. zsuka28 (válaszként erre: 73. - Bebe83)
2011. máj. 11. 18:08

Ebben van valami igazság!

Én 59kg-val estem teherbe, 71 voltam szülés előtt, szülés után 66,6....de 2 hét múlva lementem 63,5-re. Aztán elkezdtem enni, hogy legyen tejem....igy 67-nél már elegem lett. Most 63-64 kg vagyok és akármit csinálok...nem tudok lejjebb menni. Tudom nem nagy tragédia ez az 5 kg...de basszus nem jön rám egy nadrágom sem.

2011. máj. 11. 18:05
Sziasztok Lányok! A mai napunk csúszott egy cseppet a prücsökkel...később keltünk, mint szoktunk, aztán átaludta a tizórait...igy délután orditott, mert nem kellett neki az alma-őszi kompozició...igy maradt a szopi...most megint alukál...
2011. máj. 11. 17:45

Sziasztok én nem fogytam szoptatás alatt :(sőt híztam :(

De ha kevesebbet ettem nem volt tejem:(

Úgyhogy addig nem csináltam semmit míg szoptattam .


De nem maradtam le semmiről szoptatás után lefogytam :)

Én inkább azt választottam inkább szopi mint fogyi:)

73. Bebe83
2011. máj. 11. 14:53

Sziasztok! Nem olvastam el minden hozzaszolast, de tapasztalatbol mondom hogy a szoptatas fogyaszt. Osszesen 14 honapig szoptattam a babamat, megosztanek veled par jo tanacsot ami nalam bejott.

Eloszor is soha nem ettem tobbet annal mint mondjuk terhesseg elott csak azert mert szoptatok, mindig csak annyit ettem amennyi jol esett. Csak tejet ittam tobbet , amit igy utolag visszagondolva nem kellett volna, lehet ez is hozzasegitett hogy a babam nagyon hasfajos legyen. Tehat en napi 2-3x ettem. Egy idoben ittam szoptatos teat meg homeos bogyot is szedtem, de meg nagyon az elejen, utana abbahagytam , erre sem volt szukseg. Es 6 honaposan mar nem kell csorognia a tejnek, a szervezeted mindig csak annyi tejcsit fog termelni amennyire a babanak szuksege lesz.


65 kilosan estem teherbe, szules utan 73 voltam, aztan 7-8 honappal szules utan ujra 65 lettem. Tehat a szoptatas alatt fogytam. Aztan 14 honaposan abbahagytuk a szopit es 3 honap alatt feljott 5 kg. Es most azokkal kuzdok.


Nagyon sokan szerintem azzal lovik el a dolgot hogy sokkal topbbet esznek szopi alatt , vagy 2 helyett esznek, ezt nem szabad. Konkretan a kozeli csaladtagom minden szoptatas utan evett, meg ejszaka is , ha csak egy par falatot is, hogy legyen teje, aztan 5 honapig szoptatott, es rajta maradt 10 kg. Ugyhogy ha kepes vagy szoptatni akkor nem kell halalra egyed magad!


Sok sikert nektek!

72. 6b006fc769 (válaszként erre: 71. - Orsibigyu)
2011. máj. 11. 13:47
Az jó:) Az enyém a húslevest, borsólevest, babgulyást és gulyást eszi meg. Így hetente kb. egy leves van, mert nem akarok úgy járni, mint a laktoherb teával.
71. orsibigyu (válaszként erre: 70. - 6b006fc769)
2011. máj. 11. 12:21
Mi sem voltunk, de a férjem is rászokott, mivel nekem "kell" enni levest.
2011. máj. 11. 09:28
Sziasztok! Este váratlanul száműztettem:) Hú, a tejszaporító teától kb. fél év után nagyon megundorodtam, gondolom, mert folyamatosan ittam. Sajnos nem vagyunk levesesek, így marad a víz, tea, tej. Ha épp eszembe jut.
69. orsibigyu (válaszként erre: 67. - Zsuka28)
2011. máj. 11. 07:48
Én 10től kell! Nem is tudtam, hogy nem mind1 a hőmérséklet.
2011. máj. 10. 21:46

Jut szembe..meleg tea...a reggeli kávé után mindig elkészitem a tejszap. teát is...van hogy melegen, van hogy hidegen iszom meg...napi 2-3 lecsúszik. De reggel kifejezetten hányingerem van utána és azonnal ennem kell valamit...igy indul a napom...jó kis fogyikúra...

Na jó éjt lányok!

2011. máj. 10. 21:33
Ki hány kilótól szeretne megszabadulni?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook