Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnék, de szoptatok! fórum

Fogyni szeretnék, de szoptatok! (beszélgetős fórum)


10. nixi.
2010. júl. 9. 21:59

Nincs szebb dolog a világon az anyaságnál, de ez az emberi szervezet működését nem hatja meg sajnos.

Nincs mese és nincsenek csodamódszerek.

Változtatni a kaján és mozogni ennyi a megoldás akár anyuka vagy, akár nem.

Érdemes kiszámolni a kalóriaszükségletedet, mert mindegy miből eszel kevesebb kalóriát, zöldségből vagy másból, a lényeg, hogy kevesebb legyen.

Ahogy írtam, komoly betegség után kényszerültem diétázni, így sokmindent nem ehetek. Általában a tökfélék (tök, cukkini, padlizsán, patiszon) héj nélkül minden diétába beilleszthetőek és a babákat sem bántja. Én ezeket variálom hússal, krumplival, rizzsel, hajdinával, kölessel, paradicsommal (héj nélkül), répával, és friss, ízletes zöldfűszerekkel. Isteni és alacsony kalóriájú finomságokat lehet összehozni.

De biztos mindenki megtalálja a maga kedvenceit.

A 30 kiló leadásához nem elég a napi 10-15 perc. Próbálj segítséget kérni a párodtól vagy a nagyszülőktől, hogy legalább heti 3-4 alkalommal fél-háromnegyed órát magaddal tudj foglalkozni.

Nem akarom osztani az észt, csak segíteni szeretnék..

2010. júl. 6. 21:38

sziasztok!

Ez a téma engem is nagyon érdekel.semmivel sem eszem többet,mint terhesség előtt vagy alatt és mégis hízok folyamatosan.Csak szoptatok én is és nem ehetek mindent,mert bántja a picim pocakját.A legtöbb zöldség,gyümölcs kilőve...

Próbálgatok tornázni,de a két gyermek mellett nem nagyon jut 10-15percnél több időm..

szóval nehéz nagyon.fogyózni nem merek drasztikusan,de valamit mindenképpen tennem kéne,mert 30 kiló van rajtam..

2010. júl. 6. 10:41
Hú, de jó téma! Engem is nagyon érdekelnek a tapasztalatok. Több van rajtam mint szüléskor. Jövő héten 8 hónapos a kislányunk, még szoptatok. Szóval már jó lenne visszaalakulni.
2010. júl. 6. 08:57

Én is abba a táborba tartozom, akik nem fogynak a szoptatás alatt, sőt én is, akárcsak rasza, őrülten kívántam az édességet. Ezt pár kocka feketecsokival próbáltam kielégíteni.

Szerintem nyugodtan kezdj el sportolni, én baba-mama tornákat is tartok, és látom, a még szoptatós anyukák teje nem megy el a sportolástól, bár anno ettől én is féltem.

A lényeg a fokozatosság!

Tempós séta, akár a babával, este egy kis kocogás, ha van rá mód, hogy egyedül menj napközben akkor a bicikli és a görkori is jó zsírégető.

Amikor a pici alszik iktass be egy kis tornát. Lehet kapni baba-mama dvd-ket ezek is jók.


A kajával meg nekem a sokszor kevés vált be.

Egyél naponta 5x-6x annyit, hogy ne lakjál teljesen jól, de elegendőt.

Milyen zöldséget és gyümölcsöt nem ehetsz és miért?

Én sajnos a közelmúltban hasnyálmirigy gyulladást kaptam, ami miatt szintén nem ehetek csomó mindent. De azokat variálom, amit lehet. Többségében szénhidrátot, és mégis szépen fogyok.

De ne add fel, most lehet, hogy kínszenvedés, de kitartás, és hidd el, gyorsabban megy majd, amikor már nem szoptatsz!

2010. jún. 30. 12:35
Én szoptatás alatt fogytam rengeteget, nem ettem sokat, viszont rengeteget ittam! Viszont a barátnőm pedig akkor fogyott, mikor abbamaradt a szoptatás! Egyénenként más és más! Szerintem óvatosan tornázz, de tényleg óvatosan mert a tejedre kihatással lehet! Sok sikert!
2010. jún. 30. 11:04
Testkontrollozni lehet szoptatás alatt is, és nagyon hatékonyan fogyaszt: bármennyit lehet enni (ezért jó szoptatáshoz is), csak szét kell választani a szénhidrátot a fehérjétől+ délig csak gyümit lehet enni (bármennyit, banánt is). Ha érdekel, nézz be fórumba: [link] olyan is van köztünk, aki szoptat. Az alapelveket molnarvanda naplójában találod.
2010. jún. 30. 09:17
Hát nem könnyű.....én is próbáltam fogyózni.Szoptatás alatt majd meg vesztem az édességért.80 kiló vagyok és napi szintem ettem a tortát és minden mást amit csak megkívántam.Nem híztam egy dekát se.Mikor fogyóztam csak fehérjét ettem de egy dekát se fogytam.Van ilyen.Míg szoptat az ember lánya a felszabadult proaktin megtartja a vizet és a zsírt szinten tartva a súlyt.Vagy hízik az ember 5-6 kilót.Igazából a szoptató anyák többségénél így működik.Szoptatás befejeztével 2 hét alatt leolvadt rólam 10 kiló.Próbálj meg többet mozogni.Több séta,esetleg bicikli,szobabicikli,úszás.
2010. jún. 30. 09:03
Én szoptatás alatt sokat fogytam, pedig rendesen ettem. Sőt, néha többet is.
2010. jún. 30. 09:00

Szerintem elég, ha nem eszel többet, mint amennyit a terhesség előtt ettél.Egy finn mondás szerint maga a szoptatás a legjobb fogyókúra.

Jó egészséget!

2010. jún. 30. 08:55

Tudom, hogy most nem igazán ennek van itt az ideje, de ha valaki tudna valami ötletet adni, hogy mivel fogyhatnék egy keveset míg szoptatok azt megköszönném!

A sok zöldség, gyümölcs kilőve, mert a nagy részüket nem ehetem, tejterméket is csak keveset, szóval elég sok szénhidrátot fogyasztok!:((((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook