Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 4 honapos kisbabámnak mit adhatok a tejen kivul.Már nem szoptatok. fórum

A 4 honapos kisbabámnak mit adhatok a tejen kivul.Már nem szoptatok. (beszélgetős fórum)


1 2
38. dzsigg
2009. dec. 21. 11:01
:)
37. jolie
2009. dec. 21. 10:56
Nekem nincs gyerekem, így hát ilyen tapasztalatom nincs, de én is tápszeren nőttem fel. És persze ez nem ma volt. Bizonyára nem sok fajta tápszer létezett még akkor, mégse volt probléma. Se testileg se lelkileg nem sérültem emiatt.
36. Re87 (válaszként erre: 35. - Dzsigg)
2009. dec. 21. 10:11
Rengeteg fajta van az tuti!
35. dzsigg
2009. dec. 21. 10:04
Bizony,de ö ugy gondolja hogy de jot tett a gyerekével.És irta hogy nem sporolàsképp,mert egy tàpszer se vàlt be.Ilyet még nem hallottam.Ma màr van 1001 fajta tàpszer allergiàsoknak is.
34. Re87 (válaszként erre: 33. - Dzsigg)
2009. dec. 21. 09:28

Csak abba kéne' belegondolni,hogy az a tej amúgy is tiszta zsír,ha meg felengeded vízzel,akkor semmi másra nem jó,csak eltelíti a babát.Arról nem is beszélve,hogy a kevés tápanyagból alig szívódik fel valami.Utána kéne' olvasni.Lehet,hogy 20éve nem volt más,de akkor még nem volt mobiltelefon,mikrosütő,stb,...Akkor ezeket se használjuk?

Én azt mondom a tehéntej a bocikáknak való,nem az újszülötteknek.Állítólag még a kecsketej is egészségesebb.

33. dzsigg (válaszként erre: 32. - Re87)
2009. dec. 21. 09:21

Az a baj,hogy ö fiatal,és ugy is viselkedik.Nem érett meg arra hogy egyeül neveljen egy gyereket.

Én nagyon ellene vagyok a hamis hozzàtàplàlàsnak,még ha sokan haragudnak is.Ennyi erövel etetheti mindenki a gyerket màr az elsö napokban pörkölt tésztàval..

32. Re87 (válaszként erre: 31. - Dzsigg)
2009. dec. 21. 08:37
Én is 20évesen szültem,de tudom,hogy 1éves korig semmi tej,vagy tejtermék,mert laktózérzékenység is kialakulhat tőle.
31. dzsigg (válaszként erre: 28. - Re87)
2009. dec. 20. 19:09

20 éves volt.Nem tehetek rola ha kijelentkezett.

Ugyis bejelentkezik màs néven.Arrol sem tehetek ha nem azt irom amit hallani akar,hanem azt amit gondolok.

Én a 9 honaposomnak nem adok tehéntejet,pedig se anyàm,se védönöm soha nem volt mellettem,se anyos az égadta egy vilàgon senki!Mindenre magamtol kellett ràjönnöm.Vagyis nem magamtol.Itt az internet,vannak szakkönyvek.Nyugodtan lehet öket nézegetni,az ember okosabb lesz töle,mint a nagyanyja tanàcsàtol.

30. Bri*
2009. dec. 20. 18:12
Még egy gondolat: az én Picikém is "bukós" baba volt, erre találták ki az AR tápszereket. Sűrűbb az állaga és megmarad a kis gyomrában.
29. Bri*
2009. dec. 20. 18:11

Tejet semmiképp!!! A nagyobbik gyerekem tejérzékeny volt (nem kapott korán tehéntejet miatt, más okból) 2,5 fél év szigorú diéta kellett, mire kinőtte. Hordtuk neki az oviba a kaját. Nem volt könnyű se a gyereknek, se nekünk.

Most a picikém 14 hónapos és még nem kapott tehéntejet, tápszert iszik. Soha sem kockáztatnák az egészségét!

Ui: az, hogy mikor ül vagy áll fel egy gyerek nem a kajától függ.

28. Re87 (válaszként erre: 27. - Dzsigg)
2009. dec. 20. 17:50
Kiregelt.Mennyi idős volt?
27. dzsigg
2009. dec. 20. 16:13

Nagyon fiatal vagy meglàtszik,ugy viselkedsz mint egy tinédzser!

Hidd el azzal semmi rosszat nem irtam,hogy felelötlen vagy.Mert aki tehéntejet ad egy ilyen picinek az csak felelötlen lehet.

Tudod szerencSére egészséges még...

De meddig?

2009. dec. 20. 14:40
Kedves Ilona neharagudj, de amit irsz, az egyszerien pimasz és fenkölt akkor minden fordultál a hoxaportálon, hogy tanácsot kérj bárkitől is, hiszen te az etetés témában kértél segitséget megkaptad a beiróktól inkább megszivlelnéd és még neked áll feljebb és zaklatásnak veszed, ha itt bárki segitségét elutasitod, akko te egy csökönyös szamár vagy mást erre nem lehet mondani. Senkisem forgatja ki a szavaidat, hanem csak jótanácsot sem fogadod el senkitől. Sajnállak tégedet inkább szivlelnéd meg és ne a saját fejed után menjél.
2009. dec. 20. 14:34
es mar adok neki almat pepesitve de csak pot tapanyagkent.
2009. dec. 20. 14:32
na mindegy nem akarok veszekedni mindenki azt ad a gyermekenek amit akar es en velemenyre voltam kivancsi es nam arra hogy anyasagbol 5os es meg ilyen hasonlo megjegyzeseket.ezek azert nem estek jol.es nem sporolok hiszen NESTLE,MILUPA MILUMILT,es a masiknak nem tudom mar a nevet pontosan.es ha kell az utolsot oda adom a gyermekemert es szerintem minden szulo igy van vele.es tudom hogy ez a gyermekem erdeme es nem az enyem erre csak arra akartam utalni hogy egeszseges!!!!!!!!es nem azt mondtam hogy mar jar es beszel ne forgassatok ki a szavaimat kerlek benneteket.na koszonom az ilyen segitseget de nincs ra szuksegm.de azert koszonom.
2009. dec. 20. 13:57

A négy hónapos kisbabának a gyermekorvos, vagy a

védőnő segitségét is kell kérni ilyen esetben. Én a magam tapasztalatára hagyatkozva bár én annak idején hét hónapig szoptattam a kisbabámat és kiegészitő táplálékként sütőtökpürét kapott az ilyen koru csecsemőnek, ha megeszi az nagyon finom.Régi kiadásu utánanézhetsz Dr.Zoltán Zsófia Mit egyen a gyerek ott még az arányok is benne vannak hogyan kell elkésziteni számára az ételt uzsonnára pedig könnyű almalevet adtam. Lehetsége, hogy az interneten is kaphatsz segitséget ilyen dolgokban. Szép napot sziasztok és sok szerencsét kivánok.

22. dzsigg (válaszként erre: 16. - Eb0ff59c6f)
2009. dec. 20. 13:50

Ehhez annyit szolok,hogy felelötlen vagy!

Hidd el vannak speciàlis tàpszerek is.Csak elkellene menni a dokihoz,megbeszélni vele.Jaj mindjàrt jössz és azt mondod:dokid tud arrol amit teszel.Na csak ezt ne ird kérlek!

Az hogy felül,jàr,beszél,akàr szalad 4 honaposan az nem a te érdemed,sem a boci tejé.Az a te babàd érdeme.

Kàr a szép kislànyodért!

2009. dec. 20. 13:49
még ennyi csoda gyereket:):)
2009. dec. 20. 13:48

mit próbáltatok tápszerként hogy kihányta??

és ezek mind késöbb ütköznek ki.

én pl tépszert kaptam.

és még csak 26 vagyok,gondolom te is.

annyi tápszer van ,mivel nem érzékeny nem kell neki hipoallergén.

19. Re87
2009. dec. 20. 13:46
Sajnos csak 2hónapig tudtam szopizatani a fiamat,utána tápszert kapott.6hónaposan felállt,felült és mászott.Most 2és fél éves 2-3 betűket összeolvas.Nem hinném,hogy van összefüggés.
2009. dec. 20. 13:44

szia !!


ne adj neki tejet még higitva sem mert a késöbbiekben ez kiütközhet,cöliakia ,tejérzékenység stb.

a hátiorvos tud felirni a korának megfelelö tápszert.

tényleg ez nem vicc!!!

ne ezzel spórolj,már ne harahudj.

almát már nyugodtan hozzá pótolhatsz,de reszeld ne pépesitsd turmixxal mert aztán késöbbiekben meg pont ez lesz a probléma.

17. Re87 (válaszként erre: 16. - Eb0ff59c6f)
2009. dec. 20. 13:44
Ja,meg pár éve még egy egyszerű megfázásba is bele lehetett halni,mert nem volt antibiotikum.Meg pálinkás kenyérrel nyugtatták a babákat.Haladjunk már a korral!
16. eb0ff59c6f (válaszként erre: 15. - Dzsigg)
2009. dec. 20. 13:40

te sem haragudj de en szerintem sokkal egeszsegesebb az en kis lanyom mint aki tapszert ad neki,3 fajtat adtam neki es mindegyiket kihanyta!!!!!!!!es te mit ettel 4 honaposan biztosan nem tapszert!!!!!!

regen mit ettek a kicsi babak?

tapszert en nem masok utan megyek hanem azutan hogy mi jo a kicsinek.a sok tapszer csak felfujja es a csontja nem fejlodik utanna.es mar felul egyedul.na ehhez mit szolsz??????!!!!!!!!!

15. dzsigg (válaszként erre: 13. - Re87)
2009. dec. 20. 12:21

Ne haragudj,igazad van,most olvastam a hozzàszolàsait!

Uramatyàm!

Kedves kérdezö.Te normàlis vagy???????????????????????????'

Tehéntejet egy 4 honaposnak?

Bravo.Anyasàgbol ötös!

14. dzsigg (válaszként erre: 13. - Re87)
2009. dec. 20. 12:19
Egy szoval se irta hogy tehéntejet ad.Értelemszerüen gondolkodni kellene hogy tàpszert kap a gyerek.
13. Re87
2009. dec. 20. 12:11
Nem szoptatsz?Akkor tehéntejet adsz neki?Azt szerintem nem kéne',az a bociknak való:).Tápszer 1éves korig mehet.
2009. dec. 20. 08:53

Rá van írva a dobozára.

Érdemes hipoallergén tejpépet venni.

A legtutibb amit dr. ír fel.

Csatlakozom,alma,krumpli,s.répa,sütőtök .

Már annyi félét lehet kapni......

11. eb0ff59c6f (válaszként erre: 9. - Szabónéhajni)
2009. dec. 19. 19:30
És a tejpépet hogyan kell elkésziteni?
10. Pocok:) (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2009. dec. 19. 18:30

A banánnal vigyázz még..nagyon sok babán ekcémát okoznak mostanság(mi is pl)....nem hiába nem ajánlják 7 hó előőt mostanában.

Alma,tejpépek,krumpli....

2009. dec. 19. 18:26

Szia!


Már tejpépet is adhatsz szerintem, meg gyümiket turmixolva!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook