Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás és tápszeres hozzátáplálásnál mit tegyek, hogy ne gyulladjon be a mellem? fórum

Szoptatás és tápszeres hozzátáplálásnál mit tegyek, hogy ne gyulladjon be a mellem? (beszélgetős fórum)


15. emi75 (válaszként erre: 14. - Ercsu7)
2014. okt. 1. 14:44
örülök, hogy megoldódni látszik :) jó egészséget neketek!
14. Ercsu7
2014. szept. 26. 18:52
Csajok! Köszi a tanácsokat! Aventes kézi mellpumpám van,nagyon jó ezzel fejem a tejcit!Aventes cumisüvegeket használunk,így már kevésbé fáj a drágám pocakja!Bevált,lefejem és megkapja először a tejcit,ha igényli csak akkor kap tápot!Én is azon vagyok minnél tovább kapjon anyatejet!Nem is értettem a bába reakcióját,miért akart arra ösztönözni,hogy apadjon el a tejem és maradjon a tápszer....
13. M0ncsa (válaszként erre: 12. - M0ncsa)
2014. szept. 21. 22:24
Ja, a mellemnek semmi baja nem volt, sem akkor, se most (most a masodik gyerek gond nelkul szopik, ugyhogy megsem en lehettem annyira bena :))
12. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Ercsu7)
2014. szept. 21. 22:23

Kedves Ercsu,


nagyon egyutterzek, es ertem a problemad. Az elso gyerekem volt ilyen, koraszulott volt, nem volt ereje szopni eleinte, kesobb meg raszokott a cumisuvegre, vert izzadtam vele.


Egy tipp, hatha neked bevalik (sajnos en tul keson jottem ra, 2 honapos volt a kicsi, mar majdnem elapadt a tejem addigra): a korabbi Aventes cumisuveg-cumirol atvaltottunk a MAM markajura. Tudod, mas az alakjuk, egyik kerek, masik lapos. Onnantol, hogy a MAM-ossal kapta a tapot, egyszeriben rakapott a szopasra is. Ha en ezt korabban tudom... Szoval ha beruhazol egy 1-es meretu (a legkisebb) MAM cumira, hatha nektek sikerul. Egy probat meger szerintem.


Egyebkent en Avent kezi fejogeppel fejtem, de nem nagyon szerettem (bar a dolgat elvegzi). Kezzel fejni szamomra halal volt, nagyon hosszadalmas nagyobb mennyisegeknel. Viszont a fejes ellenere is elapadt a tejem, bar hallottam olyanrol is, aki 2 evig fejt, es nem apadt el neki, ugyhogy ez valtozo.


Ha nagyon nem megy, tegyel felre a lefejt tejbol melyhutobe, es itasd meg a kicsivel azokon a napokon, amikor oltast kap, konnyebben tul fogja magat tenni rajta.


Sok sikert, majd ird meg, mizu!


Udv., Moncsa

11. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Ercsu7)
2014. szept. 21. 10:38
Fejd le, és add neki azt is cumisüvegből, amit lefejtél, hogy legalább ne vesszen kárba!
10. Cucicsillag (válaszként erre: 8. - Emi75)
2014. szept. 20. 20:41

En fiam ugyanez, kifordult a szajabol... :)


Nekem amugy kezi medalam volt, 5 perc es kesz :)

9. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Kisj)
2014. szept. 20. 20:40

En is ezt tamogatnam, mert a tapszernel jobb az anyatej, hgy hanyszorosan, azt nemtom megmondani, de amig lehet, probalkoznek!

Ha a baba ennIre szakerti, akkor tanitson meg ill, a babat cicizni, sok mulik a csecsemos noveren (ez esetben a babadon, hgy sikerul-e) Osztonosen a cicihez jobban fog huzni, mintsem a tapszerhez ;)

8. emi75 (válaszként erre: 1. - Ercsu7)
2014. szept. 20. 20:34

Aventes kézi (nem elektromos) fejőt használtam, mást nem is próbáltam. Jó volt, hatékony, nem fájt, és gyorsan lejött a tejcsi. higénikus is a rácsavarós cumisüveg miatt. A mellgyulladást el sikerült kerülni, pedig voltak olyan helyzetek, hogy már kőkemény volt egy-egy részen a mellem, mert nagyon sok tejem volt az elején. aztán beállt a baba igénye szerint. Nem tudom, hogy mi gondot okozhatna, mi gondja volt a bábának vele, nekünk a kórházban is kifejezetten mondták, hogy inkább fejjünk ész nélkül, minthogy begyulladjon, így is lesz elég bajunk a bimbó rágcsálás, sebek miatt :)


Az anyatej csak jobb lenne neki, mint a táp, főleg a legeslegelején,legalább valamennyi. De sokszor kényelmesebb nekik a cumi, mert abból jobban jön általában, így lehet, hogy amiatt nem kell neki már a cici, azzal "dolgozni kell". Gondolom próbálsz fejni, és odaadni cumiból..?


Cumival nincs semmi tapaszalatom, az én fiam nem fogadta el egyáltalán, bármi is volt benne.


Kitartás :) és jó egészséget!

7. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Ercsu7)
2014. szept. 20. 20:29
keress fel egy szoptataási tanácsadót avgy kérd mega védőnőt hoyg segítsen, ha van elég tejed teljesen felesleges tápszert adnod neki, meg kell tanitani szopizni, a legtöbb babának nem megy zökkenö mentesen.
6. katie_rose (válaszként erre: 1. - Ercsu7)
2014. szept. 20. 20:27

Érdemes felhívni egy szoptatási tanácsadót, hátha sikerül olyan tippet adnia,amivel újra sikerülne rábírni a picit a szopira. Már az is szuper ha felesben tudnád táplálni a tápszerrel még egy pár hétig legalább.

Ha nem megy,akkor mindig annyit kell fejni (kézzel, mellszívóval),hogy ne feszüljön a mell. Ha teljesen üresre kiszívod,akkor folyamatosan termelődik,hiszen a szervezeted azt hiszi azért fogy el,mert szükség van rá.

A lefejt tejet addig is a baba meg tudja enni a tápszerre együtt pl. Ha semmi esély a szoptatásra és nem tudod magadnak elapasztani,akkor a nőgyógyászod tud gyógyszert írni,amitől elapad.

2014. szept. 20. 20:22
Az én kislányom hamar elfáradt. Ezért evett valamennyit, utána kifejtem és ezt még odaadtam. Ettől függetlenül 3 hetes volt, amikor mégis begyulladt a mellem. Nem adtam fel, továbbra is fejtem, pedig nagyon fájt. Nekem is azt mondta z orvos, hogy csak kézzel fejjek. Nem hallgattam rá, mert nekem nem jött be a kézi fejés. Kb 5 hónapos volt, amikor annyira megerősödött, hogy abbahagytam a fejést. 2 éves koráig tudtam utána szoptatni. Ja és én is igény szerint szoptattam. Sok sikert és kitartást :)
4. kisj
2014. szept. 20. 20:13

Ha tejed is van, meg pici babád is, akkor nincs más hátra, mint megtanítani őt a szopásra.

Tedd akkor mellre, mikor nagyon éhes.

2014. szept. 20. 20:11
Én avent elektromos fejőt használtam, közel 5 hóig.
2014. szept. 20. 20:11

Én kézzel fejtem mind a három gyermekemnél.. Igaz nekem szopiztak és csak a bent maradt tejet kellett kifejnem.


Próbáltad már lefejni és azt adni neki?

2014. szept. 20. 20:05
Sziasztok!Van egy 4 hetes babám,napok óta nem akart cicizni,csak az öklét ette,kiderült nem elég a tejem,éhes volt,így tápot kap már.Imádja hála az istennek!Kinek mennyi időre apadt el a teje,mert nekem tele van a mellem,de a lányom nem akar szopizni csak játszadozik a bimbóval ha szopizásra kerül a sor.Mit tegyek,hogy ne gyulladjon be a mellem... Mellpumpa fejés,kézi fejés kinek mi jött be,mi segített! tanácstalan vagyok,első babás anyuka. Jah és a bába mellpumpa ellenes,így ő lebeszélt róla..... Tippek jól jönnének! köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook