Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szoptatás alatt fogyózhatok? Ha igen, hogyan? Kb.20kiló súlyfeleslegem van! fórum

Szoptatás alatt fogyózhatok? Ha igen, hogyan? Kb.20kiló súlyfeleslegem van! (tudásbázis kérdés)


1 2
18. mothertiger (válaszként erre: 13. - Borcs)
2007. febr. 19. 17:58

Mi az az SB diéta???


Már most 14 hónapos a fiam, még mindig nem tudtam elválasztani. Pedig már igazából nem a tejcsi érdekli, hanem csak "cumizik". Az igazi cumit nem fogadja el, cumisüveg nem kell neki... A hátam már teljesen kikészült a szoptatástól (is). Próbálkoztam kakaóval, meleg tejjel pohárban, de nem fogadja el. Lábaimra és a hátamra is káros a túlsúly, higgyétek el, hogy nem kizárólag önmagam miatt, hiúságból szeretnék lefogyni. (11 éve baleset következményeként lemerevítették a bal bokámat, ami kb. 2 centivel lett rövidebb ezáltal.) Azóta a súly miatt bokasüllyedésem is lett. Kisfiam naponta kb. 1-2szer cicizik, éjjel többet, valamikor 4-5ször is felkel, néha még többet. Attól függ, hogy beteg-e, vagy foga jön, ilyenkor többször igényli. Ez idegileg is megvisel, egyszerűen nem tudom kipihenni magam. Még nappal sem, mivel napközben általában fél-1 órát alszik...

Borcs, leírnád konkrétabban ezt a fajta diétát?

2007. febr. 19. 08:47
Nem.Amit te eszel,a baba azt kapja vissza tejcsiben.Semmi képpen ne fogyózz,amig szoptatsz.
16. win
2007. febr. 19. 08:26
Szerintem alkati kérdés is. Van olyan ismerősöm, aki elmesélte, hogy semmivel sem evett többet a szoptatás alatt, és 11 hónapig, míg szoptatta a fiát, semmit sem fogyott. Amint abbahagyta, egy hónap alatt lement róla 10 kg.
2007. febr. 18. 18:18

Szoptatás alatt semmiképpen sem ajánlom a fogyókúrát, mert azzal rengeteg vitamint is elvesztessz a tejedből, amire a törpének szüksége lenne.

Ez nálam sosem fordúlt meg a fejemben.

Azt az időt simán ki lehet bírni, ha van súlyfelesleged, amíg a kicsi cicizik.

Szerintem "Ő" az első szempont!

14. billu
2007. febr. 2. 07:10
Szerintem ráérsz,a szoptatás után fogyózni.Én is 20 kg-ot szedtem fel,az első fiammal.Nem fogyóztam és igy is vissza állt az eredeti súlyom pár hónap alatt.Inkább a babáddal törödj most.Ráérsz később fogyózni.Probálj meg otthon tornázni,mozogni.Szia.
13. Borcs
2006. okt. 3. 09:52

Nyilván a többség esetében igaz, hogy a fogyókúra nem tesz jót szoptatás szempontjából, de én vagyok az ellenpélda.

3. hete csinálom az SB diétát, fogytam 4,5 kilót és továbbra is szoptatom az egy éves kisfiam:)

Szerintem ez a "diéta", főleg a második szakasza nem is fogyókúra, hanem egészséges táplálkozás, hiszen minden élelmiszercsoportot eszem, nem vagyok éhes sosem. Nem akarok szakmai alapok nélkül tanácsot adni, de szerintem ha ezt a diétát átbeszéled a védőnővel, vagy a dokival, ő se lát benne kivetni valót.

12. Zsuccc
2006. szept. 28. 20:11
Szerintem mindenféleképpen kérd ki az orvosod és egy dietetikus tanácsát, nehogy bajt csinálj.
11. Kovács (válaszként erre: 6. - Mothertiger)
2006. szept. 19. 23:11
Édes kis cukorfalat a babátok,búszke lehetsz magadra,hogy szoptatod még. Én is csodabogárnak számítok a kôrnyezetemben,mert még mindíg szoptatom 27 hónapos fiúnkat.A terhesség alatt én 2O kg-ot szedtem fel,utána sokszor voltam beteg és kb.2 hónap alatt visszafogytam kezdeti súlyomra. Nagyon ôrúltem, hogy meggyógyultam, és persze a súlyomnak, csakhogy fél éven belúl visszaszedtem.Most én is itt kértem segítséget, a portálon, és dôntôttem: Kevés szénhidrát-bár néha nehéz betartani és picit búnôzôk, de utána 30 perc taposás a taposógépen, tehát mozogni fogok, tôbb séta, tôbb gyúmôlcs, zôldség kevés hús. Remélem így a kicsinek sem ártok,és eredményes lesz.Nagyon fontos a mozgás.Bár eleinte nehéz, de kitartás és belejôssz te is.Csak azt nem tudom, hogy gyúmôlcs és zôldség ehetô-e 6 után és egyáltalán a napi adag milyen nagy lehet?Szurkolok neked, magamnak és minden ducika anyucinak.
10. DODICA
2006. szept. 1. 13:51

Kifejezetten fogyózni nem ildomos szoptatás alatt, de vigyázni lehet! Pl. este 6 után nem enni, s megválogatni az ételt, ügyelve, hogy lehetőleg ne hizlaló legyen. Sok saláta, gyümölcs, kevés szénhidráttartalmú dolog. Üdítőből 100 %-osat, szénsavasat soha, teát ízesítetlenül, stb...

Maga a szoptatás sok energiát igényel, s állítólag fogyaszt, bár ez utóbbit én se tapasztaltam. Hormonális változás is egyben, s, ha úgy reagál a szervezeted, akkor nem könnyű leadni a kilókat. Szerintem addig semmiképp ne erőltesd drasztikusan, amíg szoptatsz, utána sokkal könnyebb lesz. Addig meg nézegesd a szépen gömbölyödő picurt! :)

9. norahhh (válaszként erre: 8. - Srrse)
2006. aug. 31. 14:24

Szia srrse!

Ha nekem ilyen sokág lenne tejem, akkor biztosan nem gondolkodnék sem a szopi abbahagyásán, sem pedig a keményebb fogyókúrán.

A baba érzi, meddíg van szükságe a fontos tápanyagokra, és meddíg érzi szükségét az anyai közelségnek!

A méhen belüli élet után ez a testi közelség az egyetlen kapaszkodó egy baba számára. Biztonságot, meleget, táplálékot nyújt az anyamell, nem szabad megfosztani tőle.

Ha úgy érzi, úgyis magától elfordul. Ne siettesd.

8. srrse (válaszként erre: 6. - Mothertiger)
2006. aug. 31. 14:17
Nalam is gondok vannak , en is nemi kilot szedtem fol masodik terhessegem alatt, lanyom mar 1 eves es 3 honapos de meg mindig szopikal, igaz mast is fogyaszt de meg mindig fontosabb a szopikalas. Szeretnem en is tudni hogy lehete komolyabban fogyozni ez ido alatt, meg aztan mikor valaszthatnam el a babam. Sokan mondjak mar nem szophat, mert idos hooza, sokan meg allitjak hogy 2 eves koraig ha kell a babanak akkor engedheto. Ti mit gondoltok errol???
2006. júl. 31. 14:09
Szia. Most csak a babával törődj. Ha már nem szopik, akkor majd többet tudsz foglalkozni a súlyoddal. Egy csomó fogyókúra van, változtatsz majd az életmódodon is és minden más lesz. Idővel a kilóktól is megszabadulsz. Ne félj! Kitartás!
6. mothertiger (válaszként erre: 5. - Norahhh)
2006. júl. 19. 21:33

Hű, nagyon rendes vagy, ez most jót tett nekem, tényleg!

Sajna én 30 kilót szedtem fel a terhesség alatt, sokáig tényleg nem is foglalkoztam azzal, hogy ki mit mond az alakomra. Miután idővel megszaporodtak ezek a negatív vélemények, akkor kezdtem komolyabban megvizsgálgatni magamat a tükörben.

Természetesen én is tisztában vagyok az anyatejes táplálás fontosságával, ezért is akarom minél tovább szoptatni Kálmibabát. Imádom, amikor közben hozzám bújik és simogatja a karomat!

Emiatt a "nem ismertem rá, olyan kövér lett"-szöveg miatt kicsit kétségbeestem, ami nyilván érthető. Nagyon sokat segít az, hogy válaszoltatok a kérdésemre, erőt adtatok a jótanácsokkal és biztatással. Köszönöm mindenkinek!!! CUPPPPPPPP!!!

5. norahhh (válaszként erre: 3. - Mothertiger)
2006. júl. 19. 10:18

Nem akarok megbántani senkit, de én a "rosszindulatú megjegyzésekből", és

"csak segíteni akarok" címszóval elhangzott mondatokból már megjöttem!

Tudom hogy érzékenyen érinti a kismamát egy-egy ilyen "beszólás"!

Én is híztam, nem is keveset!

A kisfiammal 20 kilót, a kislányommal 17-et.

Fogalmam sincs a harmadikkal mennyit fogok, de ez érdekel a legkevésbé!

Ilyenkor az számít, hogy egészséges nemzedéket neveljek.

És az anyatejnél nincs fontosabb egy baba számára!

Megnéztem az adatlapodat. Gyönyörű kisfiad van!

Éljetek egymásnak, szeressétek egymást és ne törődj a rosszindulatú emberekkel!

Akinek van némi IQ-ja, nem tesz ilyen megjegyzéseket.

Tehát kettőtök közül Te vagy az értelmesebb ugye?!!!!!

2006. júl. 19. 10:10
Szerintem próbálj meg először este 6 után nem enni, vagy válts kenyérről zsömlére. Vagy teljesen hagyd el a pékárút. Sok salit egyél, hogy eltelítsen.
3. mothertiger (válaszként erre: 2. - Norahhh)
2006. júl. 19. 09:55

:((( Jó, tudom, mindenki ezt mondja!!! Viszont babuci már lassan 8 hónapos, én meg még mindig "tehén" vagyok.

A "Minek NEM örültél ma?" topikban kifejtettem, hogy ismerősöm nem ismert meg, "annyira elhíztam". Ez különben ilyen formában nem igaz, viszont rettenetesen elkeserítő...

2006. júl. 19. 09:40

Szia mothertiger!

Szerintem /és a védőnőm szerint is/ nem érdemes fogyózni a tejcsi és a baba miatt.

Ráérsz akkor, ha a baba már nem szopik.

Kevésbé kalóriadús táplálékokkal és sok zöldséggel, gyümivel karban tudod tartani a súlyod.

Ne keseredj el! A babánál most nincs fontosabb.

2006. júl. 19. 09:33
Szoptatás alatt fogyózhatok? Ha igen, hogyan? Kb.20kiló súlyfeleslegem van!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook