Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szomszédi együttélés fórum

Szomszédi együttélés (beszélgetős fórum)


1 2
38. Nyamitörp (válaszként erre: 34. - Dézsa)
2019. febr. 27. 09:28
Jaa, én azt hittem, hogy pattogós szomszédról van szó. Ebben az esetben én inkább békülnék. Elnézést kérnék tőle, ha esetleg túlzásnak érezte a reakciómat, de hozzátenném, hogy azért örülnék neki, ha megpróbálnánk vigyázni a fűre.
37. Lávli (válaszként erre: 35. - Dézsa)
2019. febr. 27. 07:40

34hsz-ből hárman írták, velük mi történt.

Ha neked ezért már megérte, akkor tök jó :)

36. Amaunet (válaszként erre: 34. - Dézsa)
2019. febr. 27. 07:27

Mi lenne, ha a füves részt egy 10-15 cm magas kis kerítéssel körbekerítenéd?

Ezt a jelzést csak észrevennék és a későbbiekben kerülnék.


Ezt meg is beszélhetnéd azzal az egy emberrel is.

Hívd meg egy kávéra, teára. Kezdeményezz, hogy ne legyen ez a tüske köztetek.

35. Dézsa
2019. febr. 27. 00:40
Tulajdonképpen a konkrét eseten túl sokkal érdekesebb, hogy milyen reakcióitok vannak. Hogy veletek és a ti szomszédaitokkal mik történnek. :)
34. Dézsa
2019. febr. 27. 00:38

Nem renitens szomszédról van szó.

Kedves, normális szomszéd, aki elnézi, hogy mi a gyerekek járgányait a lépcsőházban tároljuk, mint ahogy mi is elnézzük, hogy ő a levágott füvet bezsákolva a lépcsőházba teszi napokra.


Igen, itt én rontottam el a kommunikációt, mert szóltam a lomtalanítás előtt, közben már nem kellett volna, elég lett volna jövőre szóba hozni újra. Tulajdonképpen a legtöbben úgy csinálják a lomtalanítást mint ők. De engem zavar, mert négy éve próbálok életet lehelni abba a kicsi zöld felületbe.

Nem kiabáltam, nem mondtam a szomszédra semmi csúnyát, csak rossz időpontban fejtettem ki a vélemlnyem, akkor amikor már kihordott egy kisteherautónyi lomot.

Neki az rosszul esett, nekem meg az, hogy utánna visszaszúrt. Mindkettőnkben ott a tüske.


Csak azért foglalkoztat ez a téma, mert huszon ember közül az egyik mellett elmegy köszönés nélkül az ember, ha haragszik rá, de ebben a helyzetbem csak velük kell megbeszélni ha gond van a kukákkal, vagy fel kell újítani valamit.Nem mindegy milyen szájízzel tesszük azt.

33. Dézsa (válaszként erre: 29. - Amaunet)
2019. febr. 27. 00:18
Hat lakásnál nem nagyobb közösség esetében nem szükséges.
32. Nyamitörp (válaszként erre: 26. - 65c23b64bf)
2019. febr. 26. 22:21
Én sem tettem volna szóvá, csak ha rendszeresen fordulnak elő ilyen esetek.
31. 65c23b64bf (válaszként erre: 30. - Globus)
2019. febr. 26. 21:19

Nálunk az egyik lakó szemétszállítás után nem hajlandó visszatenni a helyére csak a saját kukáját - a kemény 4 darabból. 😂 Inkább kikerüli és febukik a többiben, de akkor sem.

Na, ilyen sosem szeretnék lenni.

30. globus (válaszként erre: 26. - 65c23b64bf)
2019. febr. 26. 21:03

Egyszer elmegy, csak nem jó, ha természetesnek veszik.

Én például eleinte kedvességből kimostam a kollégák csapba hányt koszos kávéspoharait. Végül az lett, hogy kérdőre vontak: hogyhogy nincs tiszta pohár, nem mosogattál?? Anyátok.... :D

29. Amaunet (válaszként erre: 16. - Dézsa)
2019. febr. 26. 21:01
Ha társasház, akkor kell valamilyen képviselőnek lennie.
28. Lávli (válaszként erre: 19. - Channa*)
2019. febr. 26. 20:59
Úristen.. hát az tény, hogy vannak társas együttélésre képtelenek. 😳
27. Amaunet (válaszként erre: 16. - Dézsa)
2019. febr. 26. 20:54

Persze, folytasd. Csak türelemmel és javasold azt, hogy hova pakolják a szemetet.

Alulról kezd!:)

"Szeretném azt kérni, javasolni a kedves lakótársaknak, hogy ... ... ..., ha szeretnénk, hogy az elkövetkező években is szép zöld legyen az a gyep."

26. 65c23b64bf (válaszként erre: 24. - Nyamitörp)
2019. febr. 26. 20:52

Én sem hagynám ott, de nem vagyunk egyformák. Van aki felületes.

Egyébként ha engem zavarnának a gombok, felszedném, de biztosan nem csinálnék belőle ügyet.

Szintén társasházban élek, kevés a lakás, nincs gondnok, így megtanultam, hogy nem érdemes kicsinyesnek lenni, a békesség kedvéért, és nekem is jobb érzés.

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Dézsa)
2019. febr. 26. 20:43

Mivel, te élsz ott, te ismered a helyzetet, a szomszédot, hogy milyen habitusú, csakis te tudod eldönteni, hogy mit tegyél az ügy érdekében.

Leírtál egy problémát és nem tudjuk kihez tartozik a füves rész,hogy nincs képviselő stb. Miért nem a szomszédaiddal beszéled meg , hogy a renitens szomszéddal mit kellene tenni? Ők több tanácsot tudnának adni, mint a helyzetet nem ismerő idegenek.

24. Nyamitörp (válaszként erre: 22. - 65c23b64bf)
2019. febr. 26. 20:36

Teljesen mindegy, hogy mennyi, de otthon is ha takarítok, akkor nem hagyok pl. foltot sehol. Letörlöm, akkor is ha kicsi folt. Ha az udvarra pakoltam és maradt ott valami a szemét után, akkor azt összeszedem, akkor is, ha csak egy gomb. Mint ahogy a fenyőfát is ha végighurcolja valaki a lépcsőházban, akkor az összes tűlevelet felsöpri, nem csak a nagyját. Legalábbis nekem így lenne normális.

Egyébként én pont az ilyen kis sza.okat utálom szedegetni. Inkább lenne egy talicska akármi. :)

23. Nyamitörp (válaszként erre: 19. - Channa*)
2019. febr. 26. 20:30

Azért a fórumindító szerintem nem ilyen stílusban adta elő a problémáját. :)

Az olyan szomszédot mint a tiéd én is utálnám.

22. 65c23b64bf (válaszként erre: 21. - Nyamitörp)
2019. febr. 26. 20:29
Legalább egy talicska ruhagomb. :)
21. Nyamitörp (válaszként erre: 20. - 65c23b64bf)
2019. febr. 26. 20:27

Az első hozzászólásban leírta a fórumindító, de kimásolom.


"A gyér fűben maradtak rohagombok, vízfesték- idővel az eső szinesre festette a földet. Egy darabig néztem, aztán összetakarítottam."

20. 65c23b64bf (válaszként erre: 18. - Nyamitörp)
2019. febr. 26. 20:24
Mit kellett összepakolni?
19. Channa* (válaszként erre: 12. - Lávli)
2019. febr. 26. 20:13

Én csak a mi szomszédunkból indultam ki, aki szintén úgy érzi, hogy neki különleges joga van a társasházunkban.


Nem rég bojlert cseréltünk és az elromlottat levittük a lépcső alá. Másnap lett volna olyan autó, amibe elfért volna. Ez a tetű olyan műsort vágott le, hogy azóta már nem is köszönünk neki. Addig sem bírtam a nagy és mocskos pofája miatt, de azóta leköpném legszívesebben. Volt az anyám mindenféle szopós szájú, stb., miután leüvöltötte a fejünket kigurította a bojlerünket, amit elvittek kb. 10 percen belül.

Ez nekünk jól jött, mert nem kellett szállítgatni:DDD

De a műsorra nem voltam kíváncsi. Egyszerűen annyira buta, hogy képtelen volt megérteni, hogy 1 éjszakára került oda. Nem szoktunk oda pakolni, de ők még a hajléktalan ismerőseiket is ott altatták a lépcső alatt, illetve mint kiderült a pincében 1 hónapig. Azóta is ott van a pizza maradék, stb. Hát, hogy a fenébe ne lenne egere?


Szerinte azért van egér a lakásába, mert én letettem oda a bojlert, nem ám azért, mert a kukát behúzogatta hetekig a lépcső alá....

18. Nyamitörp (válaszként erre: 12. - Lávli)
2019. febr. 26. 19:56
Én is így gondolom, hogy nem köteles másik lakó szemetét összepakolni és teljesen érthető, hogy szeretné megőrizni a házhoz tartozó terület tisztaságát, épségét.
17. andi6020 (válaszként erre: 16. - Dézsa)
2019. febr. 26. 19:44

Komoly probléma.

Inkább ne.

16. Dézsa
2019. febr. 26. 19:19

Hangsúlyozom, ez egy pár lakásos társasház. Itt akkor van lesöpörve a lépcsőház, a ház előtt a járda, levágva a fű, ha valamelyik lakó megcsinálja. Nincs közös képviselő, nincs hirdetőtábla, itt beszélgetünk egymással.


Arról akartam tanácsot kérni, hogy folytassam e ezt a beszélgetést.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Dézsa)
2019. febr. 26. 18:53
Mennyi vízfesték volt az, ami színesre festi a földet?Több kiló?
14. Lávli (válaszként erre: 13. - Birebora)
2019. febr. 26. 18:33
Na és akkor az ilyen trehányok még szúrkálódnak is, meg nekik áll feljebb.
13. birebora (válaszként erre: 12. - Lávli)
2019. febr. 26. 18:31
Ha az én ablakom, ajtóm a kirakott szemétre nézne a fejére húznám.
12. Lávli (válaszként erre: 8. - Channa*)
2019. febr. 26. 18:28

Miért neki kellene szedni más szemetét, akinek pláne annyi esze és nemtörődömsége van, hogy a fűbe rámol?

Mondjuk ha nekem oda nyílna az ablakom és azt a mocskot kéne látnom, én is szóvá tenném.

Mennyivel nehezebb a betonra pakolni?

2019. febr. 26. 18:26
Annyi erovel elpakolhatta volna a forumindito, es elmondhatta voolna az emberkenek, hogy elpakoltam, de tobbet legyszi ne ide rakjad. Ehelyett ide irja.. no comment. :D
10. globus (válaszként erre: 6. - 8c6da3d030)
2019. febr. 26. 18:18
Én sem csipálnám, ha valaki mindenáron rendezkedni akar. De fűre hulladékot pakolni, ahhoz mennyi ész kell? Diploma? Attól súlypontosabb a viselkedés, hogy igénytelenék vannak többen?
2019. febr. 26. 18:16
Jobb ide kiirni, mint azt a keves szemetet osszeszedni. :D Logikus.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook