Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szódabikarbóna káros a fogaknak vagy sem? fórum

Szódabikarbóna káros a fogaknak vagy sem? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 7. 14:42

Én gyerekkorom óta használom a szódabikarbónát. (Az anyukám is használta.) Hetente 1x. A tea és a kávé miatti elszíneződést elég szépen leszedi. Azt is amit a fogkrém nem akar.

Anno csak azt mondták: nem szabad sűrűn és sokáig dörzsölni a fogat.

Nem mentek tönkre a fogaim. Majdnem az összes megvan.

14. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 7. 14:30

Valahol 5 és 8 közöttit írnak.

A Mohs-skála hátránya, hogy nem az abszolút keménységet jellemzi, tehát pl. a gyémánt nem 2-szer keményebb, mint az apatitok.


Az, hogy a szervezetben a zománc a legkeményebb, nem jelent önmagában szinte semmit. A csigában meg a nemtudoménmit a legkeményebb, aztán mégis:-)

13. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 12. - Pirosalma)
2009. máj. 7. 10:36
Érdekes,hogy a zománc csak ötös, pedig az egyik (ha nem a legkeményebb) képződmény az emberi tesben. Ehhez képest sokallom a szódabikarbónát is.
2009. máj. 6. 21:44

Szerintem a szódabikarbóna a zománcot nem károsítja, a keménysége kisebb. Oldani szintén nem oldja.


(A Mohs-skála - 1-től 10-ig terjed, a különböző anyagok keménységét jellemzi, minél nagyobb a szám, annál keményebb, a gyémánt a 10-es - szerint a zománc 5-ös vagy valamivel a fölötti keménységű, a szódabikarbóna 2,5-3.)

11. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 10. - Mazsi81)
2009. máj. 6. 20:31
Köszi! Atz hittem a fogfehérítésre kaptál választ. Az engem is érdekelne. Fogorvosnál biztos nagyon drága..
10. Mazsi81 (válaszként erre: 9. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 6. 11:17

sZIA,


állítólag nem jó a szódabikarbóna, mert ledörzsöli a fogzománcot....megoldáa: jó fogorvos.

9. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 8. - Mazsi81)
2009. ápr. 29. 18:26
És mi az? Engem is érdekelne!
8. Mazsi81 (válaszként erre: 7. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 29. 13:24
Fogfehérítésre gondoltam, de már elvetettem az ötletet, mert a fogfehérítés c. fórumon már megkaptam a választ. Minenkinek köszi.
2009. ápr. 29. 11:18

Mire gondolsz? Vagy mire akarod hsználni? Sütésre? Mert ált. ráírják hogy étkezési célra nem alkalmas! Én néha gyomorégésre és refluxra szoktam használni, ezen segített. De van aki lúgosítás céljából vízzel elkeverve rendszeresen issza, annak is jó tapasztalatai lehetnek.

Sütikbe is elég jó. :)

Más tapasztalatom nem igen van vele.

2009. ápr. 29. 11:14
Ledörzsöli a fogzománcot
5. Mazsi81 (válaszként erre: 4. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 29. 11:13
Van valakinek valami személyes tapasztalata a szódabikorbónával kapcsolatban.?
2009. ápr. 29. 11:09
Bár hallottam már szódabikarbónás fogkrémről, tehát dogalmam sincs!
2009. ápr. 29. 11:09
Sziasztok, ez a téma engem is nagyon érdekelne.
2009. ápr. 29. 11:08
Lúgosít ezélrt nagy mennyiségben káros a hüvely, gyomor-bélrendszer és a bőr szemponjából is. El tudom képzelni, hogy árt a fogaknak.
2009. ápr. 29. 11:06

Sziasztok,


tudna valaki segíteni, hogy a szódabikrabóna nem károsítja-e a fogzománcot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook