Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szocpol ügyintézés? Hova forduljak, milyen iratokkal, stb.? fórum

Szocpol ügyintézés? Hova forduljak, milyen iratokkal, stb.? (tudásbázis kérdés)

2009. máj. 3. 20:00
Sziasztok. Azt szeretném megtudni, hogy használt vásárlás esetén. Szocpoligényléskor mien papirokat kell bevinni a bankba?
14. kinni (válaszként erre: 13. - HViki)
2009. ápr. 27. 16:10
Én is így tudom, mi is most fogjuk beadni. Az a lényeg, hogy minden papír le legyen adva a banknak júli 1 előtt.
13. HViki
2009. ápr. 27. 15:07

Amit én (szintén benfentesől) hallottam, hogy amelyik kérelem júniusban beérkezik, mégha a fizetésre csak decemberben kerül sor, akkor is megkapja, mert a beadás ideje számít.

A csomag úgy szól, hogy július 1-től szüneteltetik az új szoc.pol. igénylések kifizetését. Tehát, amelyik júl. 1. elött lett beadva, azt még meg lehet kapni.

Persze ez 1 bank. Mivel a kifizetésről mindig a bank dönt, ők bírálják el a szoc.pol. kérelmeket is, gondolom ez lehet bankfüggő.

12. Alexa77 (válaszként erre: 10. - *Pillango*)
2009. ápr. 27. 11:42
Ezt ne vedd viccnek, az lenne a legszebb, ha valóban így lenne!:-) Szóval Ámen rá!:-)
11. *Pillango* (válaszként erre: 10. - *Pillango*)
2009. ápr. 27. 07:53
csak viccelek:)
10. *Pillango* (válaszként erre: 9. - Alexa77)
2009. ápr. 27. 07:52
köszi azért! :) Abban (is) reménykedem, hogy egyszr visszajön, addigra remélem 6 gyerekem lesz, és akkor kifosztom az államot :DDDDDDD
2009. ápr. 27. 07:42
Sziasztok! Senkit nem akarok elkeseríteni, de olyantól hallottam aki bennfentes: akik májusig abban a készültségi fokban vannak, mármint a házuk, hogy kifizetésre jogosultak, azok megkapják, de senki más. Azon egyszerű oknál fogva, hogy a Bajnai kormány nem is akar fizetni, de ha akarna se tudna miből...:-( Tragédia ez sokak számára. Nekünk is nagyon kellett volna...:-(
8. *Pillango* (válaszként erre: 5. - Anaterra)
2009. ápr. 27. 07:37
Persze, tudom, h nem abból, és olvasom a másik hosszút amit írtál, köszi az infókat. Tudom milyen szenyák, de próba nélkül nem mehetünk el mellette. Mi az engedélyekre és a tervekre vártunk eddig, aztán egyszercsak... itt a július pikkpakkk :) köszi mégegyszer!! teszek egy próbát, max nemsikerül:)
7. anaterra (válaszként erre: 6. - *Pillango*)
2009. ápr. 27. 07:37
Majd kicsit később válaszolok, mert mennem kell oviba a gyerekekkel.
6. *Pillango* (válaszként erre: 4. - Anaterra)
2009. ápr. 27. 07:35
és ha a ház a férjem nevén van, de gyakorlatilag fele-fele, mert házasok vagyunk? így nem jó?
5. anaterra (válaszként erre: 3. - *Pillango*)
2009. ápr. 27. 07:34
Hidd el nem rossz indulatból írtam! Csak tapasztalat. MI 2 éve vettük fel, de az idegrendszerünk ráment. A szerződés megkötése után 1 évig semmit nem adtak, mert kitalálta az értékbecslő, hogy nincs meg a készültségi fok. Csak az lebetegedett, és a másik meg kivolt akadva, hogy miért nem kaptuk még meg. És még nem is mentem bele egyéb szemétségbe. Fél szoc.polt vettünk, de azt hitel nélkül nem szeretik. Azért szívattak.
2009. ápr. 27. 07:31
Először is szükség van tervrajzra, azt követően építési engedélyre. A há legyen a neveden, addig szóba sem állnak veled. Költségvetés is kell, lakásbiztosításról kötvény. Kérdés hogy teljes Szoc.polt akarsz, vagy felet. Teljes szoc.pol-nál bevállalhatod a gyereket, de fél szoc.pol-nál csupán a meglévőre adnak. Nem önköltséget kérnek hanem készültségi fokot, ha bővítesz. Készülj felm hogy a szoc.pol-t 3 részletben adják oda. A harmadikat csak akkor, ha már befejezted a házat. Magyarán szóva, fél milliót megint magadnak kell előre megteremteni, hogy be tudd fejezni. A költségvetésed 70%-át kell számlákkal igazolni. Ha csak egy gyerekre igényleg a szoc.polt akkor is az egész költségvetés 70%-át kell igazolni. Mindig ahhoz a bankhoz menj szoc.pol-ért ahol hiteled van, mert ilyenkor rangsort kell kérni és az egyik bank betehet a másiknak és úszik asz összeg.
3. *Pillango* (válaszként erre: 2. - Anaterra)
2009. ápr. 27. 07:27
Azért megpróbálnánk még így az utolsó körben, hátha, veszteni valóm nincs, nem?
2. anaterra (válaszként erre: 1. - *Pillango*)
2009. ápr. 27. 07:25
Add fel most! Korábban kellett volna kezdeni! A bankok most már minden lehetséges módon be fognak neked tenni, hogy júliusig kihúzva ne tudjad megkötni a szerződést.
2009. ápr. 27. 07:24

Sziasztok!

Aki tud segíteni, szívesen venném. Szocpol ügyintézésnek kb mi az első lépése (okmányiroda?, bankok??) És milyen iratokkal induljak el otthonról?? Köszi előre is!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook