Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szocpol - akkor most mi is van? fórum

Szocpol - akkor most mi is van? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. febr. 21. 15:50

A szocpol támogatás elnyeréséhez néhány kritériumnak eleget kell tenni, melyek az alábbiak:


- Legalább 1 gyermekes házaspárok igényelhetik, akiknek életkora 40 év alatt van, de előre bevállalt, maximum két gyermek esetén is kérhető a szocpol

- A férj, vagy a feleség rendelkezzen legkevesebb féléves, bejelentett munkaviszonnyal

- A NAV által igazolniuk kell, hogy nincs köztartozásuk

- Nem rendelkeznek saját lakástulajdonnal

- A leendő ingatlan minimum „B” energia besorolású

- Számlabemutatási kötelezettségnek kell eleget tenniük, mind új építésű, mind vásárolt ingatlan esetén



A szocpol összeg elnyerhető nagysága függ a gyerekek számától, a lakás négyzetméterétől (nagyságától), és energia besorolásától is. Két gyerek minimum 800.000.-Ft-ot „ér”, 4-5 gyerek pedig már 2 milliót, vagyis ennyi lehet a kérhető támogatás összege. Nem árt előre tisztában lenni azzal, hogy az igényelt támogatást csak utólag folyósítják a bankok.

19. 15a0ad145d (válaszként erre: 18. - Andi31)
2013. febr. 21. 15:49

Kevesebbet is adnak, meg csak olyasmikre, mint házbővítés (de nem padlástér beépítés).

Idén már a 3 gyerek sem számít soknak, hanem a 4-5.

18. andi31
2013. febr. 21. 15:43

Nevetséges ez az egész... Nekem is van egy negyed ház a nevemen - olyan feleslegesnek érzem hogy átírassam édesanyám nevére, de a szocpol miatt ezek szerint muszáj.

4-5 gyerek? Szép is lenne.. tán ha a politikus urak megtámogatnak hogy egyen is az a gyerek..

Össze kell házasodni a félszocpolhoz?

Tulajdonképpen mitől "fél"? Kevesebbet adnak? (ha adnak...)

2013. febr. 21. 11:13

Az klassz!

Ha nincs rajtad kalap, azért nem kapsz szoc-polt, ha van rajtad, akkor meg azért. :)

Nem is éri meg azért a pár százezer forintért,nem vállalunk be 4-5 gyereket, hogy megkapjuk a max.2 millát!

16. Ludi.
2013. febr. 21. 11:10

Igen, a végén mi is ezt találtuk ki, hogy nekiadom a szüleimnek : ) csak fura, hogy ezt máshogy nem lehet megoldani.

A kislányomnak akartam eredetileg adni, de azt sem lehet, mert velem együtt költöző nevén se lehet lakás tulajdon (szocpol feltétel).

15. 15a0ad145d (válaszként erre: 13. - Ludi.)
2013. febr. 21. 10:48
És ha valamelyik szülőtök "megveszi" tőletek a házat, magyarul elvileg megveszi, de gyakorlatilag ugyanúgy a tiétek és még pénzt sem kaptok érte, csak átíratnátok valamelyik szülő (vagy esetleg gyerkőc) nevére?
2013. febr. 21. 09:32
Sajnos ezt is, mint annyi mást a képviselô "urak" saját maguknak, illetve azoknak kreálták, akik nem annyira volnának rászorulva.
13. Ludi. (válaszként erre: 11. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 21. 09:23

A pontos számát nem találtam meg, de elvileg a félszocpol 2013-ra mindenhol ezt írja.(bankok, info oldalak).


Lehet, hogy mi építkezni fogunk, ott felvehetnénk a rendes szocpolt, de ott meg alapfeltétel, hogy nem lehet a nevemen lakás. És amíg épül a házunk addig mit csináljunk, ha eladjuk azt, amiben lakunk most? Egy jogi fórumon azt tanácsolták, hogy adjuk el a lakást és béreljük vissza, vagy menjünk albérletbe. Logikusan azt hittem van valami határidő az új használatba vétele után, amíg eladom, vagy leiratom a nevemről, de neeeem.

2013. febr. 21. 08:55
Ez bennem olyan érzést kelt, hogy egyik kézzel adnak a másikkal meg nemcsak rögtön vissza is veszi, de 1 pofont is lekever :-(
11. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 8. - Ludi.)
2013. febr. 21. 06:26
Ez mikori rendelet?
2013. febr. 20. 10:37

Sziasztok!


Én azt veszem észre, hogy olyan feltételekhez kötik a szoc-polt, hogy valami ne stimmeljen.

És az is nevetséges, hogy eddig (régebben) 3 gyerek után 2-3 millát is lehetett igényelni, most 4-5 gyerekes családok csak max.2 miliót igényelhetnek.

Arra megy ki, hogy az emberek vegyenek fel mellé egy jó kis szaftos hitelt is!!

2013. febr. 20. 09:42

Én is utána fogok járni mert azért nem mindegy.

Csak nálunk más a helyzet,mert nálunk pár éve megvan a használt lakás,pontosabban családi ház.van egy fiúnk májusban meg jön a tesó.

Én nem reménykedek benne hogy egy fillért is fogunk ezen a néven kapni...

2013. febr. 20. 08:40

Én is pont tegnap néztem utána, mert mi is lehet, hogy használt házat veszünk. Ezt találtam:


Három vagy több gyermekes családok használt lakás vásárlására is felhasználhatják a félszocpolt, abban az esetben ha a következő feltételek teljesülnek:

- Az eladni kívánt lakás 2001. augusztus 1-jén már a tulajdonukban volt

- A megvásárolni kívánt lakás nagyobb, minimálisan eggyel több szoba van benne és minimum komfortos.

- Az eladott lakásban minimálisan 50%-os tulajdonrészük volt a szülőknek és a velük együtt elköltöző gyermekeknek

- Azt az összeget, ami a lakás eladásából származott, az új lakás vásárlására fordítják


Összegezve a félszocpol nyújtotta lehetőségeket :


Ha egy gyermek van a családban a félszocpolt a lakás bővítésére lehet használni ( kivételt jelent a tetőtér beépítése)


Ha legalább két gyermek van a családban, akkor a tetőtér beépítésére is használható a félszocpol


Három gyermek esetében az első két lehetőség adott, továbbá használt lakás vásárlására is van lehetőség félszocpolból

2013. febr. 20. 08:34
A szabályokat direkt úgy csinálták hogy a lehető legkevesebb ember tudja igénybe venni.Szemetek.Pedig nekünk is jól jött volna csak mi pont akkor vettünk fel hitelt mikor törölték.Most meg...Nevetséges vagy támogassák normálisan vagy sehogy.Ja meg hogy utólag tiszta szégyen.
6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Pahet a vadász)
2013. febr. 19. 17:56

Az az új, amibe nem lakott még senki.

Amit te veszel először használatba.

5. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 3. - Pahet a vadász)
2013. febr. 19. 16:12
úgy tudom ha te vagy az első lakó akkor számít csak újnak
2013. febr. 19. 14:27

csak ezt találtam róla... de ez kevés..



A legfontosabbak közé tartozik, hogy a támogatást már gyermektelen házaspárok is igényelhetik, és most már nem csak építkezésre vehető igénybe, hanem vásárlásra is.


Mint említettük a lakásépítési támogatás igénylésének a feltételei jelentős mértékben nehezedtek így a szocpol 2013 évben is komoly feltételekkel lehet csak felvenni. Fontos, hogy csak 40 év alatti személyek igényelhetik, akiknek legalább fél éve van bejelentett munkahelyük. Lényeges, hogy a köztartozás mentességet is igazolniuk kell. Lényeges, hogy az igénylés időpontjában nem szabad, hogy lakástulajdonnal rendelkezzenek. A rengeteg feltétel közül talán ezek a legfontosabbak, de ne szabad figyelmen kívül hagyni a számlaadási kötelezettséget és a megvásárolandó épületek energia besorolása sem.


A támogatás, azaz a szocpol 2013 -as összeghatárai függenek a gyermekek számától, a vásárolandó ingatlan alapterületétől és az energia besorolásától. A támogatás összege 800 ezertől akár kétmillióig is terjedhet. Azt azonban már itt meg kell említeni, hogy a támogatást a Bankok minden esetben utólag fizetik ki.

2013. febr. 19. 14:23

Meddig számít újnak, és mettől használtnak?

Mondjuk egy 2011-es az még új? Vagy már használt?


Nyilván használták, de csak 1 évet...

2. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 1. - Andi31)
2013. febr. 19. 13:27
én azt hallottam, hogy használt lakásra vissza akarják hagyni a félszocpolt, de hogy ez megtörtént- e az sajnos nem tudom:-(
2013. febr. 19. 12:18
A hivatalos oldalakon azt látom, hogy szocpolt csak új építésű házra, lakásra, vagy építkezésre lehet igényelni. Viszont csiripelik a madarak hogy használtra is lehet, mert vannak bizonyos kiskapuk... Mivel az újak egy "picit" drágák, csak használtban gondolkodunk. Van valakinek bármi infója arról, hogy ezt el lehet-e okosan intézni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook