Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szocpol - akkor most mi is van? fórum

Szocpol - akkor most mi is van? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 15. 09:23

[link]

A 249 oldal aljától olvasható a modosítás

2014. jan. 13. 13:34

2014 március 1-től lép hatályba használt lakásvásárlásra a szocpol.

[link]

2013. jún. 6. 14:58

Sziasztok!!

Senki nem írja ki ,hogy NINCS!!!! használt lakásra szoc.pol. ,újabb átverés történt !!!

2013. máj. 8. 10:14
2013. máj. 8. 10:12

SZIASZTOK!!!

Mi is nagyon vártuk félszopolt ,előszerződést kötötöttünk ,mivel Márc.óta hitegetik az embereket a bevezetéssel.Máj van és semmiii!!! Ki tud ennyit várnii,,ezt nem gondolták komolyan! Az adás-vételt nem lehet húzni 5-6 hónapig!! Reménykedem ha bevezetésre kerül,,visszamenőleg is igényelhető lesz bizonyos ideig ..

Jaa és ezt találtam...ezért nem értem hogy miért veszik hülyére az embereket....

[link]

Üdv:Jucuss

2013. ápr. 3. 12:29
Sziasztok! Tudtok már valamit? Tegnap tárgyaltak róla megimt úgy hallottam. De a fejleményről nem tudok. A lakás amit kinéztünk C energiabesorolású. Arra adnak??? és csak meglévő vagy bevállalt gyerekre is jár? Ha valaki tud valamit légyszi segítsen!
44. v.kler
2013. márc. 22. 08:55

Sziasztok!


Félszocpol igénylése esetén is feltétel a 40 év alatti korhatár?

2013. márc. 7. 12:25
Köszi de nekünk már meg van a házunk :-D
42. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 40. - Bea0124)
2013. márc. 7. 11:39

Használt lakás vásárlásánál érdemes várni. Április 1-től talán bevezetik. Nem kell előre előteremteni a pénzt. Kinézel mondjuk egy hat milliós lakást, van mondjuk négy millió saját erőd, akkor azt átadod vételárelőlegként, a további részt pedig a pénzintézet átutalja szocpolként az eladónak (mármint , ha jár annyi). Igényelhető egyes pénzintézeteknél használt lakás vásárlására támogatott hitel is, öt évig adnak rá támogatást, igy a kamat 7 valamennyi öt évig, utána 9 valamennyi, ha mondjuk tiz évre veszed fel, akkor a köv. öt évre.


Bővitésnél legalább egy szoba hozzáépítése esetén lesz, ott kell tervrajz, építési engedély , számlákkal kell igazolni a költségvetés 70 %-át. Ha mondjuk kaphattok 1,5 millió szocpolt, akkor a költségvetés további részével kell rendelkeznetek. Jah, bővítésre is lehet támogatott hitelt kapni, ha nincs elég önerő.

Megéri mindkettő miatt kicsit várni.

41. Ludi.
2013. márc. 7. 09:00
Azt lehet tudni, hogy kb mikor lép ez életbe?
2013. márc. 7. 08:56

Igen bővítésről beszélek,de az azért őszintén ha valakinek van pénze rá akkor a szocpolra fog várni?

Most pl.ha lehetne majd kapni honnan teremti meg az ember rá a pénzt előre?

Vagy én gondolom rosszul?

39. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 38. - Bea0124)
2013. márc. 7. 08:50
Használt lakás vásárlásánál adásvételi szerződés kell, amikor a saját részt már kifizette a vevő, a hitelt az eladónak utalja a bank. Bővítésnél számla és készültség arányában fizetik ki a félszocpolt.
2013. márc. 7. 07:28

Tegnap is és ma is volt róla szó a tv-ben. 

Nem lenne rossz. 

Csak ugye először kell számla és utána fizetik.Tesóméknál megvolt a pénz és utána kellett a számla anno.

Igaz ők akkor építkeztek.

2013. márc. 5. 20:36
Tervezik a félszocpol bevezetését használt lakás vásárlására és meglévő bővítésére. Aki a közeljövőben tervezi ezeket, talán érdemes megvárni az új rendeletet.
36. lilcsi1 (válaszként erre: 9. - Bea0124)
2013. febr. 26. 18:22
Barátnőméknék ugyan az volt a szituáció, mint Nálatok. Sajnos elutasították Őket, még fél szocpolt sem kaptak.
2013. febr. 22. 16:45

Bocsánatot kell kérnem, 2005-től volt a FOT támogatás, ha te most 31 éves vagy, akkor 23 éves voltál és ha nappali tagozaton tanultál, akkor utánad is igénybe lehetett venni. Még egyszer elnézésed kérem.

Azért akkor sem ment ám könnyen, ezer feltételnek kellett megfelelni, kellett jelentős sajáterő a vásárláshoz és a szocpolt nem adták soha a kézbe, hanem az eladónak utalták át.

Mindegy, de legalább vásárolták az emberek a lakásokat, házakat, volt segítség a családosoknak. Amióta ez megszűnt , azt hiszem 2009-ben, azóta "kihasalt" a lakáspiac.

34. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 32. - Andi31)
2013. febr. 22. 12:52
Azoknak, akik hasznàlt lakàs vàsàrlàsàra igényeltek félszocpolt még nem lehet 31 éves gyereke.
2013. febr. 22. 10:47
Ez az, hogy a szüleink idejében még minden jobban működött...most meg...
32. andi31 (válaszként erre: 31. - 15a0ad145d)
2013. febr. 22. 09:33
Ez már nem olyan mint régen volt, még a szüleim idejében... Kellett nekik (nekünk) egy lakás, felvették a szocpolt, megvették a lakást (használt) és kész. Semmi extra macera, teljesithetetlen feltetelek... rég volt..
2013. febr. 22. 07:29
Szerintem nem érdemes a szocpol-ra számolni, annyit nem ér az egész, mi már eldöntöttük, nem fogjuk igénybe venni, csak plussz papírmunka és időpocsékolás minimális összegért.
30. Ludi. (válaszként erre: 29. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 21. 21:20

Köszi!


Mindent át kell majd számolni, ha az a verzió lesz a végleges. Most még van egy használt ház, amit megnézünk, ha az nem jó, akkor építünk egyet.


Szüleimnek nem kell tulajdonszerzési illetéket fizetniük, ha közvetlen hozzátartozóim, és csak ajándékozom nekik a lakást. Utána eladnánk és ők "visszaajándékoznák" a pénzt. De rájöttem, hogy nem megoldás, mert akkor nekik adóköteles bevételük keletkezik a lakásértékesítés miatt: (

(5 év tulajdon után adómentes)

29. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 25. - Ludi.)
2013. febr. 21. 21:01

Szüleidnek a tulajdonszerzés után illetéket kellene fizetnie. Az adásvételi szerződést be kell nyújtani az igényléskor és az abban feltüntetett összeget az új lakás építésére kell fordítani.

Egy a lényeg: ha igényled a szocpolt, a költségvetés 70 %-át számlával kell igazolnod. Ezt ha kiszámoljuk, hogy számlát kell kérned mindenről, akkor többe kerül az építkezésed, mint a szocpol, amit kaphatsz. Persze, ez függ a gyermekek számától és az építési költségtől is.

28. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 27. - Ludi.)
2013. febr. 21. 20:58

A 2012-es feltételeknek jók, amiket ott leírtak. Néhány dolog változott, az új ház építésénél pl. a max 30 milliós bekerülési értékbe nem számít bele a telekár és az áfa sem, a használt lakásra igényelhető támogatott hitel összege nőtt, a vásárolni kívánt ingatlan ára lehet akár 20 millió is, az eladónak nem kell igazolnia, hogy másik ingatlant vásárol, építkezésnél 160 m2 hasznos alapterület volt a maximum, most a hasznos és fűthető alapterület a mérvadó.

Szóval voltak változások, de az alap jogszabály nem változott, hogy a szocpol mire vehető fel, az szerintem maradt, vagy nem tudok róla legalábbis.

27. Ludi. (válaszként erre: 26. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 21. 20:50

És szerinted amik itt vannak írva, azok jók?

[link]

26. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 21. - 15a0ad145d)
2013. febr. 21. 20:35

Ezek voltak a régi feltételek, honnét veszik most ezt a neten, nem értem. Most nincs csak új ház építésére vagy új lakás vásárlására, olyan lakásra, amit gazdálkodó szerv épített értékesítés céljára.

Olvasom én is ,hogy hány helyen reklámozzák. A jelenlegi jgsz. szerint nincs használt lakásra és bővítésre.

25. Ludi.
2013. febr. 21. 20:24

Most én is elvesztettem a fonalat akkor: ( de a neten minek írnak akkor ilyeneket info oldalak? konkrétan félszocpol 2013 címmel..



Közben rájöttem (szocpol tulajdonjog), hogy az elajándékozás se megoldás, mert úgy meg adózni kell utána, ha eladjuk. (nekem most nem kellene fizetnem, mert 5 évnél régebben van a birtokomban, de ha nekiadom szüleimnek, akkor nekik már kellene: (

2013. febr. 21. 20:16
Nincs félszocpol. A kamattámogatásos hitelt terjesztették ki az idei évvel a használt lakás vásárlására, a legalább egy szobával bővítésre, korszerűsítésre.
23. andi31
2013. febr. 21. 17:37

Hmmm... sajnos kitisztult a kép, köszönöm a tájékoztatást :)

Most már látom, szocpol kilőve, mert újat nem akarok, használtat szeretnék, de most szültem meg az első pici babámat, gyorsba nem akarok még kettőt :-)

Köszi csajok!

22. Ludi.
2013. febr. 21. 17:13

A szocpol CSAK ÚJ lakás vásárlására, építésére van.

Nem lehet lakástulajdon feltétele - csak bizonyos tulajdonrész felett számít (nálunk a lakás 100%-ban az én nevemen van), lehet a negyed részeddel még igényelhetsz.


A félszocpolt használt lakás vásárlására csak három vagy több gyermekes családok használhatják, és ezt is csak feltételekkel. (ezt Mangó részletezte)

2013. febr. 21. 15:53

Félszocpol 2013



A félszocpolt gyakran emlegetik egyfajta lakásbővítési kedvezmény néven is.A félszocpol valójában egy államilag nyújtott vissza nem térítendő támogatás.A félszocpol igénylésének feltételei tulajdonképpen egybe esnek a szocpol igénylésének feltételeivel!A félszocpol annyiban különbözik a szocpoltól, hogy félszocpol nem igényelhető a családban élő eltartott családtagok után.


A félszocpol általában lakásbővítési támogatás, a legtöbben erre is használják, de szigorú szabályok betartása mellett használt lakás vásárlására is használható.A lakásbővítés keretében az adott lakóingatlannak minimálisan egy lakószobával kell nagyobbnak lennie.Amennyiben ezt a plusz egy szobát, úgy kívánjuk elérni, hogy beépítjük a tetőteret, akkor a félszocpol csak 2 meglévő gyermekkel rendelkező családok számára elérhető.Ha csak egy gyermek van a családban, akkor a félszocpol kizárólag, abban a formában igényelhető ha az emeletre építenek rá és így bővítenek.


Három vagy több gyermekes családok használt lakás vásárlására is felhasználhatják a félszocpolt, abban az esetben ha a következő feltételek teljesülnek:


Az eladni kívánt lakás 2001. augusztus 1-jén már a tulajdonukban volt


A megvásárolni kívánt lakás nagyobb, minimálisan eggyel több szoba van benne és minimum komfortos.


Az eladott lakásban minimálisan 50%-os tulajdonrészük volt a szülőknek és a velük együtt elköltöző gyermekeknek


Azt az összeget, ami a lakás eladásából származott, az új lakás vásárlására fordítják

Összegezve a félszocpol nyújtotta lehetőségeket :

Ha egy gyermek van a családban a félszocpolt a lakás bővítésére lehet használni ( kivételt jelent a tetőtér beépítése)

Ha legalább két gyermek van a családban, akkor a tetőtér beépítésére is használható a félszocpol

Három gyermek esetében az első két lehetőség adott, továbbá használt lakás vásárlására is van lehetőség félszocpolból

Mekkora összeget kaphatok félszocpol jogcímen?

Az első gyermekre igényelhető négyszázötvenezer forint

A második gyermekre igényelhető hétszázötvenezer forint

A harmadik gyermekre igényelhető hétszázezer forint

A negyedik gyermekre igényelhető négyszázezer forint

A hatodik gyermektől minden gyermekre már csak százezer forint igényelhető


Egyértelműsítve egy háromgyermekes család összesen egymillió kilencszázezer forint félszocpolt vehet fel maximálisan!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook