Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociális segély fórum

Szociális segély (beszélgetős fórum)


2013. máj. 30. 17:03
Nekem olyan gondom lenne ,hogy kapom ezt a 22800 ft-ot már 1 éve dolgoztam ez idő alatt alkalmiba elég sokat is tehát több mint 30 napot behívtak most felül vizsgálatra és jött a levél ,hogy mennem kell a városgondnokságra takarítani de nem egészen értem ,hogy miért mert tudomásom szerint ha 30 nap közmunka vagy 30 nap önkéntes munka vagy 30 nap alkalmi munkám van akkor nem vonhatják meg! Most bementem a munkaügyibe közöltem ,hogy én alkalmiba dolgozom nem tudok ide menni erre az volt a válasz akkor jelentkezzek ki mert állásom van de egyáltalán nincs állásom attol még ,hogy néha 10-12 napot dolgozom alkamiba 3000 ft-ért. Még így sincs meg a segélyel se annyi pénzem mint egy normális kereső embernek tehát ha most ezt nem vállalom be akkor megvonhatják?
2012. jan. 23. 18:36

Sziasztok !

Nekem olyan problémám van hogy elég rossz a látásom pánikbetegvagyok kökeményen allergia tavastól összig végig gyógyszerek semmit sem érnek, dolgozni nem tudok mert a három közül vmi mindig közbejön!Egész éves költségvetésem nulla vmi ötletet tudnátok adni ihez forduljak legalább élni tudjak valamiböl akár segély vagy valami ?Nagyon megköszönném ha tudnátok vmi segitséget nyújtani hová is kéne fordulni !

12. 9cf0020815 (válaszként erre: 1. - Mismál)
2011. júl. 23. 12:22
Persze,menj be az önkormányzathoz,nem egyik napról a másikra fognak felülvizsgálatra behívni:-(
2011. júl. 23. 11:57

Van egy ismerősöm az meg csak 27.500 Ft segélyt kap pedig eléggé beteg. Én magam csak az Önkormányzattól

28.500 Ft-ot kapok havonta. Most voltam kórházban

majdnem egy hónapig olyan rossznak találták a szívemet, hogy pészmékert kellett beültetni nem merek a Szakorovosi Intézethez fordulni, mert úgy is

visszautasítanak. Nem törödnek az emberekkel csak magukkal kizárólag. Mindenkinek jóegészséget üdvözlettel Ágnes

2011. júl. 23. 11:20
40%-ra nem jár, de 44%-ra elvileg már járna a szoc.segély.
2011. júl. 22. 16:32
Én is úgy tudom, hogy semmi nem jár. A férjem 40%-ra lett visszaminősítve 2000-ben. Semmi nem jár neki. De ha meg tudnátok, hogy jár légy szíves írjátok meg.
2011. júl. 22. 14:29
Anyósomtól pont ma vették el a szoc.segélyt is. Pedig a bizottság után kapott határozat alapján ő is 44%-kal arra lenne jogosult, de ma kapott egy papírt hogy az sem jár:(
7. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Mismál)
2011. júl. 22. 14:14
hát a mai viszonyok nem igazán kedvezőek valami miatt mintha itt spórolni szeretnének és máshol meg...további herdálást lehet látni
6. Kis Cidri (válaszként erre: 5. - Mismál)
2011. júl. 22. 13:22
Sok sikert, bár jobb lenne az egészségedet visszakapni;))
2011. júl. 22. 13:19
Köszönöm. Megpróbálkozom a fellebezésel, remélem visszakapoma rknyd-at.
4. Kis Cidri (válaszként erre: 3. - Mismál)
2011. júl. 22. 13:17
Úgy tudom, hogy igen. Annak akinek a rokkantsága nem éri el a (nem biztos)67%-ot az nem nyugdíjat kap a nyudíjfolyósítótól, hanem szociális segélyt a helyi önkormányzattól. (ennek utána kell érdeklődni pontosan)
2011. júl. 22. 13:14
Ha mégsem állítják vissza akkor ez a szoc.segély rendszeres?
2. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - Mismál)
2011. júl. 22. 13:08
Nem értek hozzá, de szerintem nyugodtan kérheted a szociális segélyt, hogy addig se legyél jövedelem nélkül, amíg nem bírálnak el. Ha a felülbírálatnál visszakapod a rokkantnyugdíjat, akkor bejelented a szociális segélyt nyújtó szervhez a változást és visszavonják.
2011. júl. 22. 13:03

Kiírtak rokkantnyugdíjból (44%). Kaptam nyomtatványt szociális segélyre.

Akarok fellebzeni akkor ugye addig nem kell elindítani ezt a szoc.segély kérvényt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook